Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
G7 ОБ╤ЦЯ╢ БЕЗСТРОКОВУ П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ
G7 об╕ця╓ безстрокову п╕дтримку Укра╖ни та посилення санкц╕й проти рос╕╖.


ПОТР╤БНО, ЩОБ РОС╤Я ПРИПИНИЛА ВБИВАТИ ЛЮДЕЙ, ПОТР╤БНО ПРИТЯГТИ ╥╥ ДО В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ ЗА ТЕРОРИЗМ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ Ради Безпеки ООН 29 червня 2022 року.


Серг╕й Пономаренко, Герой Укра╖ни: ЦЯ В╤ЙНА НАГАДУ╢ ПАРТ╤Ю В ШАХИ М╤Ж РОЗУМНОЮ ЛЮДИНОЮ ╤ КЛ╤Н╤ЧНИМ ╤Д╤ОТОМ
«Друга арм╕я св╕ту?! Та вас прост╕ менеджери б’ють, як мух на п╕дв╕конн╕!»


ПРО ЩО МИ ЗГАДУ╢МО В МИТЬ, КОЛИ УКРА╥Н╤ СКАЗАЛИ «YES» ЩОДО СТАТУСУ КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢С
Уже оф╕ц╕йно! Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢ВРОСОЮЗУ
Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕ статусу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2010
ПРЕМ’╢Р-М╤Н╤СТР ЮЛ╤Я ТИМОШЕНКО ПРОЗВ╤ТУВАЛА ПРО СВО╥ ЗДОБУТКИ

Укра╖на змогла переламати негативн╕ тенденц╕╖ в економ╕ц╕ ╕ зм╕цнити свою енергетичну незалежн╕сть. Такими ╓ головн╕ здобутки уряду, про як╕ заявила Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко, п╕дбиваючи п╕дсумки 2009 року. Прем’╓р багато розпов╕дала про сво╖ досягнення, розкритикувала опонент╕в ╕ старанно обходила незручн╕ запитання.
Прем’╓р-м╕н╕стр назвала 2009 р╕к найскладн╕шим для Укра╖ни. Голова уряду нарахувала с╕м причин того, що насл╕дки кризи виявилися наст╕льки руйн╕вними: тут ╕ т╕ньова приватизац╕я, ╕ в╕дсутн╕сть модерн╕зац╕╖ виробництва та структурних реформ, ╕ слабк╕сть банк╕всько╖ системи… За словами голови Кабм╕ну, проблеми акумулювалися впродовж ус╕х 18 рок╕в ╕снування Укра╖нсько╖ держави.
Юл╕я Тимошенко заявила, що ╖╖ пол╕тичн╕ опоненти не лише самоусунулися в╕д боротьби з кризою, а нав╕ть намагалися скористатися нею для поборення уряду. «Почали працювати системно, скоординовано м╕ж собою, для того, щоб криза набула абсолютного характеру, – заявила прем’╓р. – Щоб пан╕ка посилювалася, щоб розхитувалися вс╕ системи психолог╕чно╖ та ф╕нансово╖ стаб╕льност╕ кра╖ни. ╤ все це сьогодн╕ продовжу╓ться».
Проте, попри несприятлив╕ умови, уряду вдалося переламати негативн╕ тенденц╕╖ в економ╕ц╕. За ╖╖ словами, з червня економ╕ка кра╖ни почала «поступово виправлятися ╕ виходити з ц╕╓╖ ями».
Серед головних здобутк╕в року Юл╕я Тимошенко назвала зм╕цнення енергетично╖ незалежност╕ Укра╖ни завдяки виг╕дному газовому контракту. «Вс╕ заяви, пов’язан╕ з тим, що Укра╖на ма╓ невиг╕дний контракт по газу, ╕ ма╓ невиг╕дн╕ ц╕ни на газ, не в╕дпов╕дають д╕йсност╕», – заявила вона. При цьому прем’╓р пооб╕цяла, що з 1 с╕чня 2010 року газ дорожчати не буде н╕ для населення, н╕ для комунальних п╕дпри╓мств, н╕ для економ╕ки.
Також Юл╕я Тимошенко розпов╕ла про усп╕х антикризових програм в металург╕йн╕й, ав╕ац╕йн╕й та буд╕вельн╕й галузях ╕ пов╕домила про велик╕ буд╕вельн╕ плани на майбутн╓. «Ми забезпечимо, по-перше, розкв╕т нашо╖ буд╕вельно╖ галуз╕, а по-друге, видачу безкоштовних квартир тим, хто сто╖ть у п╕льгов╕й черз╕», – пооб╕цяла кандидат на посаду Президента.
Хоча Юл╕я Тимошенко п╕дбивала п╕дсумки сво╓╖ роботи на посад╕ прем’╓ра, вона неодноразово вдавалася до критики свого головного опонента на президентських перегонах В╕ктора Януковича. При цьому вона прямо закликала журнал╕ст╕в до сп╕впрац╕.
«Не допуст╕ть, щоб люди помилися на цих президентських виборах. Не допуст╕ть, щоб вони ╕з заплющеними очима прийшли ╕ повернули до влади п╕дготовлену до волод╕ння кра╖ною ол╕гарх╕ю. Тому що Янукович ╓ чистим уособленням тако╖ форми правл╕ння», – звернулася до присутн╕х прем’╓р.
У в╕дпов╕дь журнал╕сти зауважили: у робочий час вища посадова особа не повинна вести передвиборну аг╕тац╕ю. Юл╕я Тимошенко пооб╕цяла виправити ситуац╕ю «╕ контролювати кожне слово».
Непри╓мн╕ питання прем’╓р обходила. Зокрема, Юл╕я Тимошенко ухилилася в╕д в╕дпов╕д╕ на запитання, чому в ╖╖ декларац╕╖ не зазначено, ск╕льки вона сплачу╓ за орендований будинок? Адже попри твердження, що прем’╓р житло оренду╓, у ╖╖ декларац╕╖ н╕чого не сказано про сплату оренди. «У мене додати до того, що ╓ в декларац╕╖, нема╓ чого, – зазначила Юл╕я Тимошенко. – Дякую за запитання».

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1917057.html

ТИМ ЧАСОМ…

«ЛИСТИ ЩАСТЯ», АБО ЧИ ╢ ЗАСЛУГОЮ УРЯДУ ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ?

З 1 листопада 2009 року п╕дписаним Главою держави Законом Укра╖ни «Про встановлення прожиткового м╕н╕муму та м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати» було запроваджено нов╕ розм╕ри соц╕альних стандарт╕в.
Необх╕дн╕сть п╕дписання цього Закону була викликана тим, що внасл╕док практики заниження соц╕альних стандарт╕в кожен ╕з 6 млн. пенс╕онер╕в, який отриму╓ м╕н╕мальну пенс╕ю, лише п╕д час урядування Ю. Тимошенко недоотримав 2253 гривн╕.
П╕дписаний Закон в╕дновив розм╕ри соц╕альних стандарт╕в ╕ л╕кв╕дував загрозу подальшо╖ недоплати пенс╕онерам, як╕ отримують м╕н╕мальну пенс╕ю. Необх╕дно зазначити, що в╕дпов╕дно до проекту бюджету, що був повернутий уряду на доопрацювання, у 2010 роц╕ такий пенс╕онер недоотримав би ще до 1634 грн.
Зб╕льшення прожиткового м╕н╕муму в╕дбулося й у 2009 роц╕ – зам╕сть 498 гривень його розм╕р п╕дписаним Законом було визначено у 573 гривн╕.
Водночас, п╕д час виплат пенс╕й з урахуванням п╕двищення соц╕альних стандарт╕в у грудн╕, Пенс╕йний фонд Укра╖ни роз╕слав пенс╕онерам пов╕домлення, що саме завдяки уряду ц╕ пенс╕онери й отримали п╕двищення пенс╕й. Таким чином, уряд Ю. Тимошенко продовжив починання В. Януковича п╕д час виборчо╖ компан╕╖ 2004 року щодо використання Пенс╕йного фонду для масових розсилок «лист╕в щастя».
Але в цьому випадку в цих листах пенс╕онер╕в банально вводять в оману. Зазнача╓ться, що п╕дписання Закону н╕бито призвело до зростання пенс╕й лише на 60 коп., але уряд в цей непростий час в╕дшукав бюджетн╕ кошти для б╕льшого п╕двищення ╕ буде «думати», як п╕двищити виплати ще ╕ в с╕чн╕.
Це р╕зко контрасту╓ з попередн╕ми заявами урядовц╕в щодо надзвичайного розм╕ру видатк╕в – йшлося чи не про додатковий бюджет – для забезпечення вимог згаданого Закону. Виника╓ запитання: коли заяви були правдивими?
Ми можемо зробити лише один висновок: п╕д р╕зними приводами Прем’╓р-м╕н╕стр та ╕нш╕ посадовц╕ намагалися уникнути в╕дновлення розм╕ру м╕н╕мальних пенс╕й ╕ виконати таким чином вимоги Закону, а тепер намагаються шляхом обману уникнути пол╕тично╖ в╕дпов╕дальност╕ за це. «Флюгерн╕сть» позиц╕╖ уряду в питанн╕ п╕двищення пенс╕йних виплат поясню╓ться тим, що на ╓диному казначейському рахунку обсяг кошт╕в ╓ надзвичайно низьким, в╕н «з’╖в» як сво╖ ресурси, так ╕ кошти м╕сцевих бюджет╕в. Цим поясню╓ться не лише намагання уникнути зб╕льшення пенс╕й, а й неможлив╕сть орган╕зувати на м╕сцях ефективну роботу комунальних п╕дпри╓мств та рятувальних служб: негода знов призвела до парал╕чу руху на вулицях м╕ст ╕ с╕л Укра╖ни.
Тому уряд повинен розпов╕дати не про геро╖чне виконання закон╕в Укра╖ни, а про те, яким чином будуть виправлятися помилки та виконуватися його прям╕ обов’язки. ╤ думати потр╕бно не над тим, як у подальшому п╕двищувати пенс╕╖ – Закон вже визначив це. З 1 с╕чня 2010 року в╕дпов╕дний прожитковий м╕н╕мум п╕двищу╓ться з 573 до 695 гривень, в╕дпов╕дним чином зб╕льшуються ╕ пенс╕╖ для тих пенс╕онер╕в, як╕ отримують м╕н╕мальний ╖╖ розм╕р. Потр╕бно думати, як припинити про╖дання бюджетних кошт╕в ╕ забезпечити ╖хн╓ спрямування на забезпечення м╕н╕мально необх╕дного р╕вня життя наших громадян, яке визначено Законом.

http://www.president.gov.ua/news/16330.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8317

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков