Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 25.12.2009 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 25.12.2009
ЧИ ПОДОЛА╢МО ПЕЧАЛЬНУ СМУГУ РОЗЧАРУВАННЯ?

МИ ╢СТЬ НАРОД!

20 грудня 2009 року в прим╕щенн╕ Центру культури та мистецтв Нац╕онального Техн╕чного ун╕верситету Укра╖ни “Ки╖вський пол╕техн╕чний ╕нститут”, де на початку 90-х рок╕в минулого стол╕ття проходили перш╕ з’╖зди Народного Руху Укра╖ни, в╕дбувся установчий з’╖зд Укра╖нсько╖ Народно╖ Ради. До столиц╕ нашо╖ Батьк╕вщини з’╖халися 980 делегат╕в ╕з 25 областей, Криму, м╕ста Ки╓ва та Севастополя, в тому числ╕ 244 представники студентських, молод╕жних орган╕зац╕й, а також понад 400 гостей.
На з╕бранн╕ учасники заслухали допов╕д╕ про необх╕дн╕сть створення УНР (Дмитро Павличко), про нову Конституц╕ю Укра╖ни (проф. Володимир Василенко), про моральн╕ принципи в об’╓днанн╕ церков ╕ нац╕╖ (╢вген Сверстюк), соц╕альну справедлив╕сть (проф. Володимир Черняк), про консол╕дац╕ю укра╖нського народу як головне завдання державотворення (Микола Поровський), про економ╕чне в╕дродження нашо╖ держави (проф. Володимир Пилипчук), стан Збройних Сил (голова Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни В’ячеслав Б╕лоус), про сучасну м╕жнародну ситуац╕ю (Юр╕й Щербак) та ╕нш╕.
З’╖зд обговорив важлив╕ питання укра╖нського державотворення та в резолюц╕╖ визначив в╕дпов╕д╕ на найпекуч╕ш╕ проблеми нин╕шньо╖ Укра╖ни. Установчий з’╖зд УНР ухвалив Резолюц╕ю, Статут орган╕зац╕╖ та обрав кер╕вн╕ органи.
Переважною б╕льш╕стю голос╕в головою Ради стар╕йшин УНР обрано Дмитра Павличка, а головою Укра╖нсько╖ Народно╖ Ради – Миколу Поровського.
З’╖зд висловив п╕дтримку кандидатов╕ у президенти Укра╖ни В╕ктору Ющенку. У прийнят╕й заяв╕ з приводу майбутн╕х президентських вибор╕в, зокрема, зазначено: “Укра╖нський народ повинен дати в╕дс╕ч заз╕ханням на св╕й суверен╕тет ╕ п╕дтримати на виборах Президента кандидатуру, яка керу╓ться в сво╖й д╕яльност╕ нац╕ональними ╕нтересами, а не вказ╕вками ззовн╕… Попри низку управл╕нських, кадрових помилок, В╕ктор Ющенко продемонстрував свою в╕ддан╕сть ╕де╖ укра╖нсько╖ державност╕, збереженню укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ та ╓вропейського курсу розвитку. Президент зробив вагомий внесок у в╕дновлення нац╕онально╖ пам’ят╕ та г╕дност╕ укра╖нц╕в. Його зусиллями Укра╖на ╕ св╕т д╕зналися г╕рку правду про Голодомор 1932-1933 рок╕в. Г╕дно вшановано борц╕в за волю Укра╖ни: Геро╖в Крут, битви п╕д Конотопом, Батурина. Сво╖ми указами та законодавчими ╕н╕ц╕ативами В╕ктор Ющенко зробив вагомий крок у напрямку визнання борц╕в ОУН-УПА на державному р╕вн╕”.
Резолюц╕я установчого з’╖зду Укра╖нсько╖ Народно╖ Ради, зокрема проголосила головними ц╕лями сво╓╖ д╕яльност╕ зд╕йснення громадянського контролю за д╕яльн╕стю орган╕в влади, протид╕ю будь-яким спробам розколу Укра╖ни та антиукра╖нським акц╕ям, спрямованим проти наших державницьких традиц╕й, нац╕ональних ц╕нностей, насамперед – укра╖нсько╖ мови та культури.
З огляду на ситуац╕ю, що склалася, УНР закликала громадян Укра╖ни бути готовими до загальнонац╕ональних масових акц╕й, спрямованих на обрання д╕╓здатно╖ Верховно╖ Ради з як╕сно новим складом, а також на в╕дс╕ч п╕дривн╕й антиукра╖нськ╕й, антидержавн╕й д╕яльност╕ п’ято╖ колони.
Також з’╖зд Укра╖нсько╖ Народно╖ Ради задекларував, що новообраний президент, новообраний парламент та новосформований уряд мають п╕дтвердити безальтернативн╕сть цив╕л╕зац╕йного вибору Укра╖ни – курсу на ╕нтеграц╕ю до ╢вропейського Союзу та членства в НАТО.
Дмитро Павличко у сво╖й допов╕д╕ зазначив, що “в Укра╖н╕ безкарно д╕ють антиукра╖нськ╕ сили, як╕ волод╕ють засобами масово╖ ╕нформац╕╖”. Це твердження було наочним – камер в╕д так званих “укра╖нських” телеканал╕в в зал╕ не було.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

На фото: у третьому ряду – делегати в╕д Севастополя; угор╕ — Микола Поровський ╕ Дмитро Павличко п╕сля обрання разом п╕д╕йшли до трибуни.

***

РЕЗОЛЮЦ╤Я УСТАНОВЧОГО З’╥ЗДУ УКРА╥НСЬКО╥ НАРОДНО╥ РАДИ

Укра╖нська Народна Рада, створена за загальнонац╕ональною ╕н╕ц╕ативою як громадська самозахисна орган╕зац╕я, проголошу╓ головними ц╕лями сво╓╖ д╕яльност╕:
– повернення приватизовано╖ ол╕гарх╕чними кланами влади народов╕, участь у розбудов╕ ╓вропейсько╖ Укра╖нсько╖ держави;
– утвердження в сусп╕льн╕й св╕домост╕ моральних принцип╕в та християнських ц╕нностей;
– вимагання в╕д держави проведення соц╕ально╖ пол╕тики, спрямовано╖ на подолання б╕дност╕, п╕двищення якост╕ та тривалост╕ життя людей, зростання народжуваност╕ та чисельност╕ укра╖нського народу;
– участь у збереженн╕ для прийдешн╕х покол╕нь еколог╕чно чистого довк╕лля та нашого найб╕льшого нац╕онального багатства – земл╕;
– протид╕я будь-яким спробам розколу Укра╖ни та антиукра╖нським акц╕ям, спрямованим проти наших державницьких традиц╕й, нац╕ональних ц╕нностей, насамперед – укра╖нсько╖ мови та культури;
– сприяння зм╕цненню нац╕онально╖ безпеки та оборони;
– вироблення рекомендац╕й влад╕ щодо розв’язання найважлив╕ших проблем духовного, культурного, наукового, пол╕тичного, соц╕ального та економ╕чного розвитку нашо╖ кра╖ни, ╖╖ обороноздатност╕ та нац╕онально╖ безпеки;
– зд╕йснення громадянського контролю за д╕яльн╕стю орган╕в влади;
– орган╕зац╕я громадських акц╕й, в тому числ╕ ╕ протестних, для досягнення проголошених ц╕лей.
З’╖зд запрошу╓ громадян Укра╖ни, насамперед, студентства до членства в Укра╖нськ╕й Народн╕й Рад╕ та до активно╖ участ╕ в ╖╖ д╕яльност╕.
Укра╖нська молодь, спираючись на досв╕д старших покол╕нь борц╕в за волю ╕ державн╕сть сво╓╖ Батьк╕вщини, ма╓ в╕д╕гравати пров╕дну роль як у досягненн╕ загальних ц╕лей УНР, так ╕ в захист╕ через УНР сво╖х власних прав, зокрема на як╕сну ╕ доступну осв╕ту, житло, гарантоване перше робоче м╕сце.
Установчий з’╖зд УНР констату╓ наявн╕сть в Укра╖н╕ глибоко╖ пол╕тично╖ кризи, викликано╖ серйозними порушеннями конституц╕йного порядку, руйнац╕╓ю владно╖ вертикал╕ ╕ нед╕╓здатн╕стю Верховно╖ Ради, сформовано╖ не громадянами шляхом в╕льного вибору депутат╕в, а за допомогою куп╕вл╕ депутатських м╕сць у парт╕йних списках. Послаблення державно╖ влади посилю╓ ворожу д╕яльн╕сть п’ято╖ колони всередин╕ кра╖ни, зб╕льшу╓ зовн╕шн╕ загрози нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни.
З огляду на ситуац╕ю, що склалася, УНР заклика╓ громадян Укра╖ни бути готовими до загальнонац╕ональних масових акц╕й, спрямованих на:
– в╕дновлення прав громадян в╕льно обирати ╕ бути обраними до Верховно╖ Ради Укра╖ни та орган╕в м╕сцевого самоврядування через в╕дпов╕дн╕ зм╕ни Закону «Про вибори народних депутат╕в»;
– обрання д╕╓здатно╖ Верховно╖ Ради з як╕сно новим складом;
– в╕дновлення д╕╖ Конституц╕╖ Укра╖ни 1996 року ╕ запровадження конституц╕йного порядку, ключовим елементом якого мають стати сильна вертикаль президентсько╖ влади, представницький парламент та уряд, що повинн╕ сп╕впрацювати в ╕нтересах сусп╕льства, а не ол╕гарх╕чних клан╕в, ефективно забезпечувати нац╕ональну безпеку ╕ захист кра╖ни в╕д зовн╕шн╕х загроз;
– в╕дс╕ч п╕дривн╕й антиукра╖нськ╕й, антидержавн╕й д╕яльност╕ п’ято╖ колони;
– припинення подальшого роззбро╓ння Укра╖ни, зокрема знищення ракет «Скад» – ╓дино╖ збро╖ стримування, яка залишилась в Укра╖н╕;
– ф╕нансування Збройних Сил Укра╖ни в╕дпов╕дно до вимог Закону Укра╖ни «Про оборону» у розм╕р╕ 3 % ВВП;
– ╕нформування громадян про переваги членства Укра╖ни в НАТО, як ефективного колективного ╕нструменту забезпечення нац╕онально╖ безпеки.
УНР вважа╓, що новообраний президент, новообраний парламент та новосформований уряд мають п╕дтвердити безальтернативн╕сть цив╕л╕зац╕йного вибору Укра╖ни – курсу на ╕нтеграц╕ю до ╢вропейського Союзу та членства в НАТО.
Пропозиц╕╖, спрямован╕ на реал╕зац╕ю мети Укра╖нсько╖ Народно╖ Ради, висловлен╕ в допов╕дях ╕ виступах на установчому з’╖зд╕ УНР, вважати складовою частиною ц╕╓╖ Резолюц╕╖.
В Укра╖нськ╕й Народн╕й Рад╕ ми бачимо й в╕дчува╓мо орган╕зац╕ю, здатну усп╕шно боротися за укра╖нську Укра╖ну!
Слава Укра╖н╕!

м. Ки╖в.
20 грудня 2009 р.

***

ТИМ ЧАСОМ…

ПРОКРЕМЛ╤ВСЬК╤ СИЛИ КРИМУ ПОЧИНАЮТЬ ПЕРЕДВИБОРНИЙ ПОХ╤Д У ВЛАДУ

Широко розрекламований «Сход рос╕йського народу Криму» виявився небагатолюдним. Можливо, через негоду, а можливо, через недов╕ру до пол╕тик╕в минуло╖ суботи на м╕тинг, орган╕зований у центр╕ С╕мферополя коал╕ц╕╓ю прокремл╕вських сил, прийшло лише близько 2 тисяч ос╕б, хоча орган╕затори об╕цяли понад 10 тисяч.
Акц╕ю орган╕зувала новостворена коал╕ц╕я рос╕йських ╕ пророс╕йських орган╕зац╕й Криму й Севастополя «Рос╕йська ╓дн╕сть». До ╖╖ складу ув╕йшли понад два десятки рух╕в та орган╕зац╕й, частина з яких в╕дома сво╓ю радикальною антиукра╖нською позиц╕╓ю, а частина свою пророс╕йськ╕сть почала декларувати в╕днедавна.
На м╕тинг, названий «Сходом рос╕йського народу Криму», привезли переважно мешканц╕в сус╕дн╕х район╕в, здеб╕льшого молодь. С╕мферопольц╕в через прохолодну погоду було мало. Орган╕затори м╕тингу назвали таку к╕льк╕сть виведених на майдан людей «великим усп╕хом» ╕ св╕дченням п╕дтримки з боку кримчан.
Перед м╕тингувальниками, б╕льш╕сть ╕з яких в╕дверто нудьгувала ╕ не звертала увагу на заклики скандувати пророс╕йськ╕ гасла, виступили л╕дери «Рос╕йсько╖ громади Криму», «Кримського козачого союзу» ╕ «Громадянського активу Криму». Пол╕тики знову говорили про рос╕йську мову, федерал╕зац╕ю Укра╖ни ╕ зближення з Рос╕╓ю, вимагали в╕д влади дотримання прав рос╕ян. «Права рос╕йсько╖ б╕льшост╕ у Криму порушуються. Телебачення, ф╕льми в к╕нотеатрах, анотац╕╖ до л╕к╕в, судове д╕ловодство – все це на нер╕дн╕й нам мов╕», – мовилося у ман╕фест╕ руху «Рос╕йська ╓дн╕сть», оприлюдненому на м╕тингу.
У його текст╕ зазнача╓ться, що з думкою б╕льшост╕ населення влада не раху╓ться, тож рос╕янам треба брати владу.
«Б╕льш╕сть громадян Криму – рос╕яни, ми говоримо ╕ дума╓мо рос╕йською мовою. Настав час сформувати у Криму владу б╕льшост╕ – рос╕ян ╕ рос╕йсько-культурних громадян», – сказав на м╕тингу один ╕з л╕дер╕в новостворено╖ коал╕ц╕╖ Серг╕й Аксьонов.
Напередодн╕ м╕тингу його орган╕затори звернулися до кер╕вництва Укра╖ни ╕з запевненнями, що д╕ятимуть у межах чинного укра╖нського законодавства, ╕ назвали провокац╕╓ю заклики деяких ки╖вських пол╕тик╕в не допускати «Рос╕йську ╓дн╕сть» до вибор╕в.
Л╕дери новоствореного прокремл╕вського руху не приховують, що ╖хня мета – участь у виборах до кримського парламенту ╕ формування там пророс╕йсько╖ б╕льшост╕. Зараз ╖хня популярн╕сть, за р╕зними соц╕олог╕чними опитуваннями, колива╓ться м╕ж 1,5 ╕ 3 в╕дсотками.
Деяк╕ м╕сцев╕ експерти кажуть, що коал╕ц╕я «Рос╕йська ╓дн╕сть» зарано розпочала виборчу кампан╕ю. До такого фальстарту призвела фактична в╕дмова кримського парламенту призначити сво╖ вибори на останню нед╕лю березня 2010 року, як це вимага╓ Конституц╕я Автономно╖ Республ╕ки Крим.
Зараз секретар╕ат Верховно╖ Ради автоном╕╖ готу╓ проект постанови про призначення вибор╕в кримських депутат╕в на 30 травня наступного року. Два м╕сяц╕ в╕дстрочки, як вважають колишн╕ соратники «Рос╕йсько╖ громади Криму», а тепер ╖╖ р╕шуч╕ опоненти з Парт╕╖ рег╕он╕в, зруйнують ╕ так невисокий рейтинг «профес╕йних рос╕ян».
Не на користь нового виборчого об’╓днання ╕ невизначен╕сть стосовно президентських вибор╕в. Зараз частина л╕дер╕в «Рос╕йсько╖ ╓дност╕» заявля╓, що серед ус╕х кандидат╕в на посаду Президента Укра╖ни нема╓ жодного пол╕тика, який под╕ля╓ ╖хн╕ погляди ╕ якого можна було б п╕дтримати п╕д час першого туру голосування. А парт╕я «Союз» ч╕тко заявила, що закликатиме кримчан голосувати проти вс╕х кандидат╕в, ╕ в ╕нших силах у склад╕ нового руху дехто схиля╓ться до п╕дтримки позиц╕╖ «союз╕вц╕в». Вт╕м, м╕сцев╕ експерти прогнозують, що ф╕нансов╕ пропозиц╕╖ одного з кандидат╕в-фаворит╕в та команда з Кремля перед другим туром таки примусять коал╕ц╕ант╕в забути про принципову позиц╕ю ╕гнорувати вибори укра╖нського Президента.

Володимир ПРИТУЛА.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1909444.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 25.12.2009 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8270

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков