Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НФОРМАЦ╤ЙНА В╤ЙНА - ФАРИСЕЙСТВО, НА ЯКЕ В╤ДПОВ╤ДА╢МО ЗАПОБ╤ГЛИВ╤СТЮ?
Те, що москов╕йськ╕ ЗМ╤ згодовують на внутр╕шньому ринку в╕дверто перекручене уявлення про реал╕╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ-2
В парадоксальному мор╕ нашо╖ пол╕тики, все навпаки. ╤ чого б то?


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КРИВАВ╤ БРИЗКИ НА Б╤ЛИХ ПАЛЬТАХ
П╕д тиском несприятливих обставин ╕ реально╖ загрози втратити державу, укра╖нц╕ починають потрохи...


«ЩО ТО ЗНАЧИТЬ – В ЧОРН╤Й ПРИЗМ╤ ЗРАДИ ХОЧ БИ РАЗ СЕБЕ ПЕРЕЛАМАТЬ…»
Вже 10 л╕т промайнуло в╕дтод╕, як на початку 2010 року на прес-конференц╕╖ в прямому еф╕р╕...


ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ
Не усв╕домивши причини хвороби, чи можна спод╕ватися вил╕кувати ╖╖? Чи можна вир╕шити проблему,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2009
ОЛЕГ ФОМУШК╤Н: «ШКОЛИ САМ╤ ВИМУШЕН╤ ДОЛАТИ САБОТАЖ...»

ДЖЕРЕЛА

9 грудня 2009 року в управ╕ Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ в╕дбулася прес-конференц╕я голови Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП Олега Фомушк╕на на тему: «Реакц╕я Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ на брехню М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Криму». П╕д час виступу Олег Фомушк╕н заявив: «На початку 2009 навчального року заступник м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки АРК В. Каврайський в ╕нтерв’ю Кримському ╕нформац╕йному агентству надав неправдиву ╕нформац╕ю, що «п╕дручниками на 100% забезпечен╕ 1-8-╕ класи, та в 10-11-х проблем не може бути… В АРК фактично з ус╕х предмет╕в готуються педагоги» (http://kianews.com.ua/node/11344 А. Пестр╕кова).
Ця заява кримського посадовця викликала бурхливу реакц╕ю з боку батьк╕в, як╕ в╕дчувають не т╕льки брак п╕дручник╕в для сво╖х д╕тей, а також в╕дсутн╕сть квал╕ф╕кованих вчител╕в-предметник╕в для шк╕л та клас╕в з укра╖нською мовою викладання.
Укра╖нська народна парт╕я вважа╓, що через таку заяву М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки Криму св╕домо перешкоджа╓ осв╕тньому процесу в кримських класах з укра╖нською мовою викладання.
Звернення батьк╕в до нас ╓ св╕дченням нестач╕ п╕дручник╕в. Тавр╕йський нац╕ональний ун╕верситет за роки укра╖нсько╖ незалежност╕ не п╕дготував жодного вчителя-предметника для кримських шк╕л з укра╖нською мовою викладання ╕ продовжу╓ саботувати р╕шення сво╓╖ Вчено╖ ради в╕д 19.03.2003 року «Про функц╕онування укра╖нсько╖ мови в ун╕верситет╕».
Школи сам╕ вимушен╕ долати саботаж з боку М╕н╕стерства осв╕ти Криму. Наприклад, у вересн╕ 2009 року батьки учн╕в Щолк╕нсько╖ школи № 3 через газету «Нац╕я ╕ держава» звернулися до укра╖нських орган╕зац╕й ╕з проханням надати п╕дручники для клас╕в з укра╖нською мовою викладання. Черкаська обласна орган╕зац╕я Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ в╕дгукнулася та з╕брала для щолк╕нсько╖ та ╕нших кримських шк╕л в╕дпов╕дн╕ п╕дручники та укра╖номовн╕ книжки.
Складна ситуац╕я з п╕дручниками в автоном╕╖ трива╓ вже багато рок╕в. М╕н╕стерство осв╕ти АРК, на нашу думку, св╕домо прихову╓ нестачу п╕дручник╕в заради ускладнення проблеми, а не ╖╖ розв’язання. Св╕домим порушенням ╓ наявн╕сть у кримських школах п╕дручник╕в, що не затверджен╕ М╕н╕стерством осв╕ти ╕ науки Укра╖ни.
У так╕й ситуац╕╖ значна частина кримських школяр╕в клас╕в з укра╖нською мовою викладання не мають можливост╕ повноц╕нно вчитися.
З боку кер╕вництва М╕носв╕ти ╕ науки АРК це ╓ злочином проти кримчан в╕дпов╕дно до ст. 5 Закону Укра╖ни «Про боротьбу з корупц╕╓ю», що квал╕ф╕ку╓ться наданням незаконно╖ переваги за мовною ознакою.
На перший план УНП ставить виховання патр╕отизму в укра╖нцях, починаючи з дитсадочк╕в та шк╕л. Але в кримських дитсадках т╕льки 3,47% малят перебувають у групах з укра╖нською мовою навчання. У шк╕льних класах з укра╖нською мовою викладання навча╓ться т╕льки 7,2% кримських школяр╕в.
Пан Каврайський з горд╕стю стверджував на початку навчального року, що «поточн╕ ремонти виконан╕ у вс╕х навчальних закладах», що було сказано в його заяв╕ про повну готовн╕сть кримських шк╕л до нового навчального року. На нашу думку, ремонти майже ус╕х кримських шк╕л були зроблен╕ суто на грош╕ батьк╕в, а не держбюджету. Окр╕м зарплат вчителям та витрат на комунальн╕ послуги, батьки повн╕стю змушен╕ оплачувати придбання мебл╕в та ╕нвентарю, скла, вогнегасник╕в, комп’ютер╕в та ╕нших техн╕чних засоб╕в навчання, ремонти клас╕в ╕ каб╕нет╕в, вивезення см╕ття, в╕дрядження вчител╕в, утримання харчоблоку, медпункту та прилегло╖ територ╕╖, проведення виховних заход╕в ╕ ще багато ╕ншого.
Фактично стягування грошей з батьк╕в можна вважати елементом т╕ньово╖ економ╕ки, бо далеко не вс╕ кошти оподатковуються. А гостра нестача державного ф╕нансування вплива╓ на р╕вень надання осв╕тн╕х послуг.
М╕н╕стр осв╕ти АРК В. Лавров зам╕сть того, щоб вир╕шувати осв╕тн╕ проблеми, тобто виконувати сво╖ безпосередн╕ обов’язки, в робочий час!!! встановлю╓ пам’ятники Лен╕ну (УН╤АН в╕д 06.11.2009 р. http://unian.net/ukr/news/news-345478.html), створю╓ п╕онерськ╕ загони (http://www.ua-reporter.com/novosti/70616), залуча╓ школяр╕в до антидержавницьких заход╕в (http://korrespondent.net/ukraine/events/207397) тощо.
КО Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ вимага╓ в╕д Укра╖нсько╖ влади навести лад у кримських школах та притягти до в╕дпов╕дальност╕ м╕н╕стра осв╕ти АРК В. Лаврова та першого заступника В. Каврайського. Треба негайно реорган╕зувати М╕н╕стерство осв╕ти та науки АР Крим в Управл╕ння осв╕ти Криму ╕з прямим п╕дпорядкуванням М╕н╕стерству осв╕ти та науки Укра╖ни.
КО УНП висловлю╓ подяку Черкаськ╕й обласн╕й орган╕зац╕╖ УНП та ╖╖ голов╕ Леон╕ду Доценку за те, що вони в╕дгукнулися на проблему кримсько╖ автоном╕╖ та орган╕зували зб╕р п╕дручник╕в для шк╕льних клас╕в з укра╖нською мовою викладання, хрестомат╕й, книжок за шк╕льною програмою та художньо╖ л╕тератури укра╖нською мовою.
Кримська орган╕зац╕я УНП передала необх╕дну к╕льк╕сть л╕тератури в б╕бл╕отеку школи № 3 м. Щолк╕не Лен╕нського району. Залишок книжок та п╕дручник╕в розповсюджу╓ться по школах С╕мферополя та деяких район╕в Криму.

Тетяна Степченкова,
прес-служба Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП.

* * *

ТИМ ЧАСОМ...

1 жовтня 2009 року «за вагомий особистий внесок у розвиток нац╕онально╖ осв╕ти, багатор╕чну сумл╕нну працю, високу профес╕йну майстерн╕сть та з нагоди Дня прац╕вник╕в осв╕ти» Каврайському Володимиру Юр╕йовичу — першому заступников╕ м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки Автономно╖ Республ╕ки Крим присво╓но звання «Заслужений прац╕вник осв╕ти Укра╖ни»...

╤ ЗНОВУ ПРО МОВУ

О, як розгн╕вались на нас
сус╕ди наш╕:
— З хахлами, мовляв,
ми не зваримо каш╕.
Не хочуть пишатись вони
╕стор╕╓ю нашою славною,
Не хочуть нашу мову
могутню
у себе зробити державною…
Душа поетова стривожена,
бентежна:
— Чи, справд╕, В╕тчизна моя
незалежна?!
Рос╕я, в╕домо, кра╖на
багатоплем╕нна,
А мова державна у не╖ –
одним одна.
Звучить вона гордо
на вс╕х знаменах,
╤ ╕ншо╖ мови Рос╕я не зна.
То чому ж у нас
(де ж тут лог╕ка, сов╕сть?)
ма╓ бути п╕дступна
двомовн╕сть?
Пригадаймо заклик
поета-горлана,
Його не з╕терла
епоха страшна:
Разучите эту мову
на знамёнах, лексиконах алых!
Эта мова величава и проста:
«Чу╓ш, сурми заграли –
час розплати настав!».
Цей висл╕в, як гасло,
луна╓ й сьогодн╕.
Його сприйняли вже серця
благородн╕.
Хай кожен ╕з нас усв╕домить
сповна,
Що в нас Укра╖на – одна,
╕ мова — одна.

Григор╕й ПОНОМАРЕНКО,
ветеран прац╕, в╕дм╕нник народно╖ осв╕ти Укра╖ни, ╕нвал╕д в╕йни.
м. Донецьк.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8215

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков