Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2009
ГРИП — З ТОЧКИ ЗОРУ ДУХОВНО╥...

Ось уже к╕лька м╕сяц╕в, як тема грипу виклика╓ неабиякий резонанс у ЗМ╤. Засилля р╕зноб╕чно╖, часто ╕стерично╖ ╕нформац╕╖ призводить до того, що хочеться правдивого, простого пояснення ситуац╕╖ та щиро╖ поради. То що ж насправд╕ в╕дбува╓ться нин╕ в Укра╖н╕?
Об’╓ктивна реальн╕сть насправд╕ така: грип, зв╕сно ж, ╓, але грип цей – передус╕м грип пол╕тичний. У пер╕од передвиборних перегон╕в така ситуац╕я пол╕тикам, природно, на руку, як чудовий спос╕б публ╕чно╖ реал╕зац╕╖. Думаю, якби цього грипу не було, то його варто було б вигадати. Слава Богу, сьогодн╕ нема╓ повен╕, ╕ н╕кого особисто не треба рятувати, чи, наприклад, пожеж╕. Однак ма╓мо загрозливий сезонний грип, ╕ можна перед телекамерами власноруч розвантажувати л╕таки з медикаментами...
Опозиц╕я звинувачу╓ тих, хто при влад╕, мовляв, давно було в╕домо про наступ “свинячого грипу”, однак н╕чого не зроблено, аби запоб╕гти б╕д╕. Влада ж демонстру╓ протилежне, засв╕дчуючи про свою турботу, та представляючись електорату у виг╕дн╕м св╕тл╕.
Зручний цей грип ╕ чиновникам, ╕ медичному б╕знесу – фармацевтичн╕ компан╕╖ одержують на цьому немал╕ грош╕. Тож ╕ ╖м тепер живеться непогано.
З духовно-психолог╕чно╖ точки зору зрозум╕ло, що ситуац╕я в Укра╖н╕ аж занадто нагн╕та╓ться, тому добре, що останн╕м часом ╕стер╕я дещо вщуха╓. Очевидно, що ╕нтерес до цього сюжету в громад╕ потроху стишу╓ться. Люди втомились в╕д дано╖ теми, втомились лякатися. ╤ слава Богу! Аби лишень пос╕яна пан╕ка не дала свого плоду, ╕ владц╕ повернули нарешт╕ стерно у зворотний б╕к.
Те саме стосу╓ться ╕ колег-журнал╕ст╕в (кажу “колег”, бо й сам — член Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни). ╤ти на повод╕ у тих, кому виг╕дна пан╕ка в сусп╕льств╕, небезпечно. Я ж маю досв╕д, коли будучи запрошеним на ╕нтерв’ю стосовно еп╕дем╕╖ до одн╕╓╖ з газет, ╕ попередивши, що ╕нформац╕я носитиме б╕льше позитивний характер, одразу в╕дчув як згаса╓ журнал╕стський ентуз╕азм сп╕врозмовниц╕, ╕ д╕став у в╕дпов╕дь: “Зна╓те, треба б порадитися з головним редактором, чи пропустить в╕н позитивний матер╕ал... Щоб марно не працювати... Сьогодн╕ нам сл╕д застер╕гати, попереджати людей...”.
На жаль, не вс╕ знають, що саме нагн╕тання пан╕ки перетворю╓ еп╕дем╕ю в пандем╕ю. Тож шкода, що деяк╕ журнал╕сти “подекуди ще в нас часом” гр╕шать проти сов╕ст╕, друкуючи замовн╕ матер╕али. Вт╕м, це окрема й бол╕сна тема. Сьогодн╕ ж про ╕нше, а саме про результати нагн╕тання переполоху. Думка насправд╕ матер╕альна. Створення атмосфери пан╕ки та страху призводить до нервового стресу, до гн╕тючого стану депрес╕╖ в масах людей. ╤ як результат – тотальне зниження ╕мун╕тету, що лише сприя╓ розвитку хвороб.
Будь-який ╕мунолог вам скаже, що стрес, депресивний стан, призводить до вироблення орган╕змом людини кортизолу та молочно╖ кислоти. Таким чином орган╕зм фактично вмика╓ механ╕зм самознищення. Кортизол медики називають “гормоном смерт╕”. В╕домо, що в╕д сильного страху людину можуть обс╕сти нав╕ть вош╕. У кожному з нас ╓ паличка Коха, раков╕ кл╕тини, р╕зн╕ грибки, та не у вс╕х людей розвиваються туберкульоз, онкозахворювання, м╕кози тощо. В╕д страху ╕мун╕тет людини пада╓, ╕ хвороба перемага╓. Якщо людина перебува╓ в депрес╕╖, викликан╕й передчуттям лиха, загрозою велико╖ б╕ди, то припиня╓ться нав╕ть р╕ст кл╕тин. Тож депресивний стан ╓ поживним ╜рунтом для розвитку будь-яких в╕русних ╕нфекц╕й, зрозум╕ло, ╕ “свинячого грипу” також...
╤ навпаки, якщо людина знаходиться в стан╕ миру, радост╕, в стан╕ духовного п╕днесення (особливо ж любов╕!), то орган╕зм виробля╓ так зван╕ “гормони щастя” – ендорф╕ни: серотон╕н та ╕нш╕, як╕ мають силу зупинити нав╕ть р╕ст ракових кл╕тин, не кажучи вже про створення природного бар’╓ру проти будь-якого в╕русу.
Наведу приклад з ╕стор╕╖. Коли у 1771 роц╕ в Рос╕╖ лютувала морова язва, сир╕ч чума, то головною причиною пандем╕╖ була саме пан╕ка серед народу. В Москв╕ помирало до 900 людей на день. Влада виявилася неспроможною керувати посп╕льством. Трупи лежали просто на вулицях, ╖х уже нав╕ть не ховали. У церквах не правилося. Коли м╕сцевий ╓пископ, виконуючи розпорядження не дозволяти великого скупчення людей, закрив доступ до ╕кони Божо╖ Матер╕ ╤версько╖ – натовп просто розтерзав владику. Мала м╕сце повна деморал╕зац╕я сусп╕льства, фактично ж – бунт.
Граф Григор╕й Орлов (фаворит Катерини II) прийняв р╕шення ╖хати в Москву, аби приборкати пан╕ку. Коли Катерина намагалася стримати його, застер╕гаючи: “Ти ж захвор╕╓ш!” – в╕н спок╕йно в╕дпов╕в: “Н╕!”, вимовивши ╕сторичну фразу, яку варто було б знати сьогодн╕ й укра╖нцям: “Кращий зас╕б в╕д страху ╓ вигляд людини безстрашно╖...”.
Метою Орлова, закоханого в ╕мператрицю, було саме п╕днесення духу народного та припинення пан╕ки. ╤ це йому вдалося. У Москв╕ в╕н продемонстрував безстрашн╕сть, упевнен╕сть, твердою рукою почав наводити порядок. Наказав в╕дновити служби Бож╕, бити у дзвони, орган╕зував похоронн╕ команди ╕з засуджених на смерть, пооб╕цявши тим, хто виживе, прощення ╕ свободу. П╕двищив платню та п╕дняв моральний дух л╕кар╕в тощо. Жорстко придушував ус╕ляк╕ пан╕чн╕ чутки та розмови... Пан╕ку було переможено, ╕ за два м╕сяц╕ пандем╕я в Москв╕ вщухла. Граф Орлов повернувся в Санкт-Петербург переможцем, на його честь була в╕дчеканена медаль. В╕дома й ще одна ╕сторична фраза того часу, тепер уже само╖ ╕мператриц╕: “Таких геро╖в народжу╓ рос╕йська земля!”. Поб╕льше б ╕ нам таких геро╖в. Саме ось таку повед╕нку сьогодн╕ варто було б практикувати нашим державним мужам...
До реч╕, засоби масово╖ ╕нформац╕╖ пов╕домляють, що у Польщ╕ та Болгар╕╖ потерп╕лих в╕д грипу не менше, ан╕ж в Укра╖н╕. Та пан╕ка серед населення шириться лише у нас.
Як людям захищатися сьогодн╕ в╕д хвороби? Захист в╕д грипу ма╓ в╕дбуватися на трьох р╕внях: духовному, душевному та ф╕зичному.
На ф╕зичному р╕вн╕ людина може захистити себе, ведучи рухливий спос╕б життя, харчуючись здоровою ╖жею, част╕ше сп╕лкуючись з природою, загартовуючи св╕й орган╕зм холодною водою (раджу приймати контрастний душ уранц╕ та мити ноги холодною водою на н╕ч) ╕ таке ╕нше. Певна р╕ч, стануть у пригод╕ й народн╕ методи л╕кування (той же мед, часник тощо). До реч╕, в╕домо, що гормони щастя ми можемо отримати також ╕ споживаючи шоколад.
На душевному р╕вн╕ (розум, воля, емоц╕╖) – це позитивне мислення, перебування на високих позитивних емоц╕йних тонах. Важливо зрозум╕ти, що в╕д нашого налаштування на добре, залежить ╕ наш ф╕зичний стан.
╤ на найвищому р╕вн╕ – духовному – це молитва серця. Наукою п╕дтверджено, що найвищий викид ендорф╕н╕в у кров в╕дбува╓ться саме п╕д час молитви – коли людина розкрита перед небом у самозреченн╕ та любов╕, коли серце з╕гр╕лось, ╕ тепло до Бога промовля╓. Сльози розчулення в очах, мир ╕ рад╕сть у серц╕ – ось найд╕╓в╕ш╕ л╕ки в╕д будь-яких хвороб.
Треба зрозум╕ти, що з нами н╕чого не може статися, окр╕м того, що допустить нам Бог. Тож в╕ддаймося в руки Бож╕, дов╕рмося Йому повн╕стю, ╕ благодать Божа, вселенська енерг╕я добра, життя, любов╕ збереже нас в╕д усякого зла.

Прото╕╓рей Олег Ведмеденко.
www.vedmedenko.org

ТИМ ЧАСОМ...

Станом на 18 листопада в Укра╖н╕ в╕д грипу, ГРВ╤ та ╖х ускладнень померло 344 людини, з них 18 — за останню добу. За даними МОЗ Укра╖ни, загальна к╕льк╕сть хворих сягнула 1 млн. 502 тис. 345 ос╕б, з них госп╕тал╕зовано 85 тис. 904 чолов╕ка, у тому числ╕ 1318 д╕тей. У реан╕мац╕╖ перебувають 233 пац╕╓нти, з них 42 — на штучн╕й вентиляц╕╖ легень. В╕д початку еп╕дем╕╖ з л╕карень виписано 54 тис. 407 людей.
Еп╕дем╕чний пор╕г перевищено у В╕нницьк╕й, Волинськ╕й, Дн╕пропетровськ╕й, Житомирськ╕й, Закарпатськ╕й, Ки╖вськ╕й, К╕ровоградськ╕й, Луганськ╕й, Льв╕вськ╕й, Р╕вненськ╕й, Хмельницьк╕й, Черкаськ╕й, Черн╕вецьк╕й, Черн╕г╕вськ╕й областях та у м╕ст╕ Ки╓в╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8087

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков