Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2009
Л╤КАР КОМАРОВСЬКИЙ: СВИНЯЧИЙ ГРИП ЯК ДЗЕРКАЛО, В ЯКОМУ ВИДНО ВСЕ...

АКТУАЛЬНО!

Я збирався написати про грип за день-два – хот╕лося дочекатися хоч яко╖сь об’╓ктивно╖ ╕нформац╕╖. Але щойно розмовляв ╕з знайомою медсестрою. ╥й подзвонив начальник ╕ сказав: завтра на роботу принеси три маски. На заперечення, мовляв, де ж я ╖х в╕зьму, почула б╕льш н╕ж адекватну в╕дпов╕дь: «тво╖ проблеми...». Ця ╕нформац╕я стала останньою краплею: мовчати б╕льше не можна.
Насправд╕ ╕ п’ятницю, ╕ суботу я т╕льки й робив, що говорив. В адресн╕й книз╕ мого телефону 850 запис╕в ╕, схоже, за ц╕ два дн╕ подзвонили вс╕. В╕дпов╕дав на запитання, як м╕г заспокоював, пояснював. Я чудово розум╕в, що якщо вже мо╖ друз╕ й пац╕╓нти (тобто люди, як╕ мають ╕ практичну, ╕ теоретичну п╕дготовку з л╕кування в╕русних ╕нфекц╕й) впадають у пан╕ку, то загальна ситуац╕я просто катастроф╕чна.
У п’ятницю я розмовляв з кер╕вником одного з харк╕вських телеканал╕в. З’ясувалося, що шанс╕в поговорити з жителями м╕ста нема╓ жодних. Абсолютно весь час зайняли пол╕тики. Увечер╕ того ж дня йшло шоу Сав╕ка Шустера, присвячене ситуац╕╖ в Укра╖н╕ у зв’язку з грипом. Це шоу було мо╖м найб╕льшим потряс╕нням за останн╕ роки: такого пекучого сорому за власну кра╖ну я не в╕дчував н╕коли. У суботу, на╖вна душа, подзвонив до Ки╓ва. Говорив не з найостанн╕шими людьми на телебаченн╕. Сказав, що готовий при╖хати, що соромно, що треба заспоко╖ти людей, що це ж нац╕ональна ганьба. Люди намагалися допомогти. Не змогли. Причин не пояснювали. ╤ так все зрозум╕ло. Грип ╕ вибори так само несум╕сн╕, як грип ╕ асп╕рин – купа ускладнень (не на печ╕нку, так на м╕зки).

КОНКРЕТНА ╤НФОРМАЦ╤Я
В Укра╖н╕ з максимально можливою в╕рог╕дн╕стю еп╕дем╕я ГОСТРО╥ РЕСП╤РАТОРНО╥ В╤РУСНО╥ ╤НФЕКЦ╤╥.
Дорог╕ мами й тата! Люди! Запам’ятайте найголовн╕ше: тактика ваших д╕й абсолютно не залежить в╕д того, як назива╓ться в╕рус. Це грип сезонний, свинячий, слонячий, пандем╕чний, це взагал╕ не грип – це не важливо. Важливо лише те, що це в╕рус, що в╕н переда╓ться пов╕тряно-крапельним шляхом ╕ що в╕н вража╓ органи дихання. Зв╕дси ╕ конкретн╕ д╕╖.

ПРОФ╤ЛАКТИКА
Теоретично тут я повинен дати (╕ даю) посилання на розд╕л з╕ сво╓╖ книги про ГРЗ (проф╕лактика ГРВ╤) ╕ замовкнути, оск╕льки все вже сказано. Але практично давайте все найголовн╕ше ще раз повторимо.
Якщо ви (ваша дитина) зустр╕нетеся з в╕русом, а у вас нема╓ в кров╕ захисних антит╕л, ви захвор╕╓те. Антит╕ла з’являться в одному з двох випадк╕в: або ви перехвор╕╓те, або ви робитимете щеплення.
Робити щеплення можна т╕льки в╕д сезонного грипу. В╕д свинячого — вакцини поки що нема╓ (в Укра╖н╕). Проте мати захисн╕ антит╕ла до тих трьох в╕рус╕в, як╕ входять до складу сезонно╖ вакцини, краще, н╕ж не мати взагал╕ н╕яких.
1. ╢ можлив╕сть зробити щеплення соб╕ (дитин╕) – зроб╕ть, але за т╕╓╖ умови, що, по-перше, ви здоров╕ ╕, по-друге, для вакцинац╕╖ не треба буде сид╕ти в зашмаркленому натовп╕ в пол╕кл╕н╕ц╕. Останн╓ робить ваш╕ шанси на адекватну вакцинац╕ю примарними.
2. Жодних л╕к╕в з доведеною проф╕лактичною ефективн╕стю не ╕сну╓. Тобто н╕яка цибуля, часник, гор╕лка ╕ п╕гулки, як╕ ковта╓те ви або пха╓те в дитину, не здатн╕ захистити н╕ в╕д якого респ╕раторного в╕русу взагал╕, н╕ в╕д в╕русу грипу зокрема. Усе, за чим ви вбива╓теся в аптеках, ус╕ ц╕ н╕бито против╕русн╕ засоби, н╕бито стимулятори ╕нтерфероноутворення, стимулятори ╕мун╕тету ╕ страшенно корисн╕ в╕там╕ни, усе, що в аптеках на сьогодн╕ зникло ╕ чим уряд об╕цяв найближчими днями аптеки наповнити – усе це л╕ки з недоведеною ефективн╕стю, л╕ки, що задовольняють головну ментальну потребу укра╖нця: «Треба щось робити».
Основна користь ус╕х цих л╕к╕в – психотерап╕я. Ви в╕рите, вам допомага╓ – я радий за вас, т╕льки не треба штурмувати аптеки – воно того не варто.
3. Джерело в╕русу – людина ╕ лише людина. Чим менше людей, тим менше шанс╕в захвор╕ти. Карантин – чудово! Заборона на масов╕ збори – чудово! Пройтися зупинку п╕шки, не п╕ти зайвий раз до супермаркету – мудро!
4. Маска. Корисна штука, але не панацея. Обов’язково повинна бути на хворому, якщо поряд здоров╕: в╕рус вона не затрима╓, але зупинить крапельки слини, особливо багат╕ на в╕рус.
5. Руки хворого – джерело в╕русу не менш значуще, н╕ж рот ╕ н╕с. Хворий торка╓ться обличчя, в╕рус потрапля╓ на руки, хворий хапа╓ все навколо, ви торка╓теся цього всього рукою, – здрастуй, ГРВ╤.
Не ч╕пайте сво╓ обличчя. Мийте руки: часто, багато, пост╕йно нос╕ть ╕з собою волог╕ дез╕нф╕куюч╕ г╕г╕╓н╕чн╕ серветки, мийте, тр╕ть, не л╕нуйтеся!
Вч╕ться сам╕ ╕ вч╕ть д╕тей, якщо вже нема╓ хустки, кашляти-чхати не в долоньку, а в л╕коть.
Начальники! Оф╕ц╕йним наказом введ╕ть у вв╕рених вам колективах заборону на рукостискання.
Користуйтеся кредитними картками. Паперов╕ грош╕ – джерело поширення в╕рус╕в.
6. Пов╕тря (!). В╕русн╕ частинки годинами збер╕гають свою активн╕сть у сухому теплому ╕ нерухомому пов╕тр╕, але майже митт╓во руйнуються в пов╕тр╕ прохолодному, вологому ╕ рухомому. У цьому аспект╕ м╕тинг у центр╕ Ки╓ва, на який з╕бралося 200000 людей, менш небезпечний, н╕ж збори 1000 людей у клуб╕ в Ужгород╕.
Гуляти можна ск╕льки завгодно. П╕дчепити в╕рус п╕д час прогулянки практично нереально. У цьому аспект╕, якщо вже ви вийшли погуляти, то не треба показушного ход╕ння в масц╕ вулицями. Вже краще подихати св╕жим пов╕трям, а маску натягн╕ть перед входом в автобус, оф╕с або магазин.
Оптимальн╕ параметри пов╕тря в прим╕щенн╕ – температура близько 20°С, волог╕сть 50-70%. Обов’язковим ╓ часте й ╕нтенсивне наскр╕зне пров╕трювання прим╕щень. Будь-яка система опалювання сушить пов╕тря. Саме початок опалювального сезону став початком еп╕дем╕╖! Контролюйте волог╕сть. Мийте п╕длогу. Вмикайте зволожувач╕ пов╕тря. Наполегливо вимагайте зволоження пов╕тря ╕ пров╕трювання прим╕щень у дитячих колективах. Краще тепл╕ше одягн╕ться, але не вмикайте додатков╕ об╕гр╕вач╕.
7. Стан слизових оболонок (!). У верхн╕х дихальних шляхах пост╕йно утворю╓ться слиз. Слиз забезпечу╓ функц╕онування т. зв. м╕сцевого ╕мун╕тету – захисту слизових оболонок. Якщо слиз ╕ слизов╕ оболонки пересихають – робота м╕сцевого ╕мун╕тету порушу╓ться, в╕руси, в╕дпов╕дно, з легк╕стю долають захисний бар’╓р послабленого м╕сцевого ╕мун╕тету, ╕ людина захворю╓ при контакт╕ з в╕русом з багато раз╕в б╕льшою м╕рою в╕рог╕дност╕. Головний ворог м╕сцевого ╕мун╕тету – сухе пов╕тря, а також л╕ки, здатн╕ висушувати слизов╕ оболонки (з популярних ╕ вс╕м в╕домих – димедрол, супрастин, тавег╕л, трайфед – список далеко не повний, м’яко кажучи).
Зволожуйте слизов╕ оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайно╖ куховарно╖ сол╕ на 1 л╕тр кип’ячено╖ води. Залива╓те в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-п╕д судинозвужувальних крапель) ╕ регулярно пшика╓те в н╕с (чим сух╕ше, чим б╕льше народу навколо – тим част╕ше, хоч кожн╕ 10 хвилин). З т╕╓ю ж метою можна купити в аптец╕ ф╕з╕олог╕чний розчин або готов╕ сольов╕ розчини для введення в носов╕ ходи – салин, аква мар╕с, хумер, маример, носоль тощо. Головне – не жал╕йте! Капайте, пшикайте, особливо тод╕, коли з дому (з сухого прим╕щення) ви йдете туди, де багато людей, особливо, якщо ви сидите в коридор╕ пол╕кл╕н╕ки.
Стосовно проф╕лактики — це все.

Л╤КУВАННЯ
Фактично ╓диним препаратом, здатним зруйнувати в╕рус грипу, ╓ озельтам╕в╕р, комерц╕йне ╕м’я – там╕флю. Теоретично ╓ ще одн╕ л╕ки (занам╕в╕р), але вони використовуються лише ╕нгаляц╕йно, та й шанс╕в побачити його в наш╕й кра╖н╕ небагато.
Там╕флю реально руйну╓ в╕рус, блокуючи б╕лок нейрам╕н╕дазу (ту саму N в назв╕ H1N1).
Там╕флю не ╖дять ус╕ п╕дряд при будь-якому чихов╕. Це й недешево, ╕ поб╕чних явищ багато, та й сенсу не ма╓. Там╕флю використовують тод╕, коли хвороба переб╕га╓ важко (ознаки важко╖ ГРВ╤ л╕кар╕ знають), або коли нав╕ть легко захворю╓ людина з групи ризику – люди похилого в╕ку, астматики, д╕абетики (хто належить до груп ризику, л╕кар╕ теж знають). Суть: якщо показане там╕флю, то показано як м╕н╕мум спостереження л╕каря ╕, як правило, – госп╕тал╕зац╕я. Недивно, що з максимально можливою в╕рог╕дн╕стю там╕флю, що надходить до нашо╖ кра╖ни, розпод╕лятиметься по стац╕онарах, а не по аптеках (хоча все може бути).

УВАГА!
До абсолютно╖, переважно╖ б╕льшост╕ тих, хто чита╓ ц╕ рядки, л╕кування против╕русними засобами не ма╓ жодного стосунку.

ГРИП – ЛЕГКА ХВОРОБА ДЛЯ Б╤ЛЬШОСТ╤.
Л╕кування ГРВ╤ взагал╕ ╕ грипу зокрема – це не ковтання п╕гулок! Це створення таких умов, щоб орган╕зм легко з в╕русом впорався.
ПРАВИЛА Л╤КУВАННЯ
1. Тепло одягнутися, але в к╕мнат╕ прохолодно ╕ волого. Температура близько 20°С, волог╕сть 50–70%. Мити п╕длогу, зволожувати, пров╕трювати.
2. Категорично не примушувати ╖сти. Якщо просить (якщо хочеться) – легке, вуглеводне, р╕дке.
3. Пити (по╖ти). Пити (по╖ти). Пити (по╖ти) !!!
Температура р╕дини дор╕вню╓ температур╕ т╕ла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай др╕бно пор╕зати яблучко), в╕двари родзинок, кураги. Якщо дитя капризу╓ – це буду, а це н╕ – хай п’╓ що завгодно, аби пило. ╤деально для пиття – готов╕ розчини для перорально╖ рег╕дратац╕╖. Продаються в аптеках ╕ повинн╕ там бути: рег╕дрон, хумана електрол╕т, гастрол╕т тощо. Купуйте, розчиняйте за ╕нструкц╕╓ю,
пийте.
4. У н╕с — часто сольов╕ розчини.
5. Ус╕ «в╕двол╕каюч╕ процедури» (банки, г╕рчичники, припарки, ноги в окроп╕ та ╕н.) – класичний совковий батьк╕вський садизм ╕ знову-таки психотерап╕я (треба щось робити).
6. Якщо надумали боротися з високою температурою – т╕льки парацетамол або ╕бупрофен. Категорично не можна асп╕рин.
Головна б╕да в тому, що тепло вдягти, зволожити, пров╕трити, не пхати ╖жу ╕ напо╖ – це по-нашенськи назива╓ться «не л╕кувати», а «л╕кувати» – це послати тата до аптеки.
7. При враженн╕ верхн╕х дихальних шлях╕в (н╕с, горло, гортань) н╕як╕ в╕дхаркувальн╕ засоби не потр╕бн╕ – вони т╕льки п╕дсилять кашель. Поразки нижн╕х дихальних шлях╕в (бронх╕ти, пневмон╕╖) не мають до самол╕кування жодного стосунку. Тому самост╕йно н╕яких «лазолван╕в-мукалтин╕в» тощо.
8. Протиалерг╕йн╕ засоби не мають до л╕кування ГРВ╤ н╕якого в╕дношення.
9. В╕русн╕ ╕нфекц╕╖ не л╕куються антиб╕отиками. Антиб╕отики не зменшують, а зб╕льшують ризик ускладнень.
10. Вс╕ ╕нтерферони для м╕сцевого застосування – л╕ки з недоведеною ефективн╕стю або «л╕ки» з доведеною неефективн╕стю.
11. Гомеопат╕я – це не л╕кування травами, а л╕кування зарядженою водою. Безпечно. Психотерап╕я (треба щось робити).

Коли потр╕бен л╕кар

ЗАВЖДИ!

Але це нереально. Тому назвемо ситуац╕╖, коли л╕кар потр╕бний обов’язково:
— в╕дсутн╕сть пол╕пшень на четвертий день хвороби;
— п╕двищена температура т╕ла на сьомий день хвороби;
— пог╕ршення п╕сля пол╕пшення;
— виражена тяжк╕сть стану при пом╕рних симптомах ГРВ╤;
— поява ╕зольовано або в по╓днанн╕: бл╕дост╕ шк╕ри; спраги, задишки, ╕нтенсивного болю, гн╕йних вид╕лень;
— посилення кашлю, зниження його продуктивност╕; глибокий вдих призводить до нападу кашлю;
— при п╕двищенн╕ температури т╕ла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ╕бупрофен.
Л╕кар потр╕бний обов’язково ╕ терм╕ново:
— непритомн╕сть;
— судоми;
— ознаки дихально╖ недостатност╕ (утруднене дихання, задишка, в╕дчуття браку пов╕тря);
— ╕нтенсивний б╕ль де завгодно;
— нав╕ть пом╕рний б╕ль в горл╕ за в╕дсутност╕ нежитю;
— нав╕ть пом╕рний головний б╕ль у по╓днанн╕ з блювотою;
— набрякл╕сть ши╖;
— висипання, яке не зника╓ при натисков╕ на нього;
— температура т╕ла вище 39°С, яка не почина╓ знижуватися через 30 хвилин п╕сля застосування жарознижувальних засоб╕в;
— будь-яке п╕двищення температури т╕ла у по╓днанн╕ з ознобом ╕ бл╕д╕стю шк╕ри.
Усе, що я написав вище, – це ╕нформац╕я, яка теоретично повинна бути в╕дома будь-якому л╕карев╕ ╕ яку л╕кар╕ повинн╕ нести в маси. На практиц╕ в╕дбува╓ться абсолютно ╕нше, тому все, про що я говоритиму дал╕, – це вже чиста публ╕цистика й емоц╕╖. Якщо ви мама – ви вже зна╓те все, що вам треба знати про грип в першу чергу, а якщо хочете знати б╕льше – так на цьому сайт╕ ╓, чим зайнятися.
Усе ╕нше я пишу в над╕╖, що який-небудь кандидат у президенти, або дружина кандидата, або чолов╕к кандидата, або радник кандидата, або дружина радника все-таки прочита╓ та подума╓, проанал╕зу╓. Врешт╕-решт, прочитав же президент Медвед╓в статтю Ходорковського, а раптом ╕ мен╕ пощастить.

В╤ДДЗЕРКАЛЕННЯ ПЕРШЕ
Протягом двох дн╕в пан╕чно╖ ╕стер╕╖ головними радниками ╕ вчителями народу були пол╕тики – депутати, м╕н╕стри, колишн╕ м╕н╕стри та ╕н. Т╕льки-но на екран╕ з’являвся л╕кар, тут же з’ясовувалося, що пол╕тики вм╕ють говорити краще.
Апофеозом пан╕ки була заява кандидата в президенти (!) про те, що укра╖нц╕ вмирають не в╕д грипу, а в╕д легенево╖ чуми. Ще раз повторю: це не бабуся, яка торгу╓ нас╕нням, сказала, а кандидат у президенти ╓вропейсько╖ кра╖ни.
╤нший кандидат у президенти г╕рко нар╕ка╓, що в наш╕й кра╖н╕ нема╓ оксол╕ново╖ маз╕, ╕ злочинн╕ фармацевти ╖╖ не завезли. Зрозум╕ло, н╕хто з присутн╕х не зм╕г пояснити кандидатов╕, що ефективн╕сть оксол╕ново╖ маз╕ не доведена, ╕ ╖╖ не завезли ╕ не збираються завозити н╕ до США, н╕ до Франц╕╖, н╕ до яко╖ ╕ншо╖ кра╖ни.
Ну та гаразд. Серед кандидат╕в у президенти л╕кар╕в нема╓, а мати медичного радника, мабуть, дуже дорого. Але ж ╓ ╕ пол╕тики-л╕кар╕!
Один з них весь час плутав терафлю (жарознижувальний зас╕б) ╕ там╕флю, ╕нший не бачив р╕зниц╕ м╕ж в╕русною пневмон╕╓ю ╕ пневмон╕╓ю, яка ╓ бактер╕альним ускладненням в╕русно╖ ╕нфекц╕╖, але коли депутат-л╕кар, не просто депутат, а секретар Ком╕тету з питань охорони здоров’я Верховно╖ Ради (!!!) говорить, що там╕флю – це препарат, який лише п╕дтриму╓ ╕мун╕тет, а ми на Рад╕ нац╕онально╖ безпеки вир╕шили, що купуватимемо озельтам╕в╕р, мен╕ ста╓ страшно ╕ соромно. Якщо долю кра╖ни вир╕шують люди, як╕ не знають, що там╕флю ╕ озельтам╕в╕р, – це одне ╕ те саме, то чого нам ус╕м чекати!

КОГО СЛУХАТИМУТЬ Т╤, ХТО УХВАЛЮ╢ Р╤ШЕННЯ?
Адже хтось же пише промови для Президента ╕ Прем’╓р-м╕н╕стра, адже хтось зараз затверджуватиме список л╕к╕в, як╕ обов’язково повинн╕ бути в аптеках! ╤ тоннами повезуть в нашу кра╖ну ганебн╕ л╕ки, як╕ н╕де в цив╕л╕зованому св╕т╕ не застосовуються: оксол╕нов╕ маз╕, анаферони, афлуб╕ни, стимулятори ╕мун╕тету, крапл╕ ╕нтерферону ╕ багато ╕ншого, а розчину, щоб напо╖ти дитину, та сол╕, щоб у н╕с закапати, – вдень з вогнем не знайдеш.
Порада влад╕: попрос╕ть експерт╕в ВООЗ скласти список обов’язкових л╕к╕в.

В╤ДДЗЕРКАЛЕННЯ ДРУГЕ
Найнаполеглив╕ша порада, яку дають нашому народов╕ вс╕ (ВС╤): не займайтеся самол╕куванням, за перших симптом╕в звертайтеся до л╕каря.
Б╕льше того, клятвено вс╕ запевняють: мовляв, якщо вчасно звернетеся, обов’язково вряту╓мо. Кульм╕нац╕я – заява головного сан╕тарного л╕каря кра╖ни, який сказав приблизно таке (сам чув): хто викликав пневмон╕ю, ми поки не зна╓мо, але треба вчасно звертатися по допомогу – л╕кар╕ знають, що робити.
В╕д ус╕х цих заяв у перес╕чного обивателя склада╓ться враження, що л╕карям в╕дом╕ як╕сь та╓мн╕ л╕ки, як╕ можуть допомогти при ГРВ╤.
Ну ось я л╕кар, який займа╓ться л╕куванням ГРВ╤ без малого тридцять рок╕в. Ось прийде до мене пац╕╓нт у перший день хвороби (тобто вчасно) ╕ скаже – допомож╕ть! Що я йому в╕дпов╕м? Та все те, що написано вище: зволожити, пров╕трити, не годувати, напо╖ти, л╕к╕в не треба. ╤ в╕н мен╕ пов╕рить.
А що робити л╕карев╕, в╕д якого вс╕ хочуть золото╖ п╕гулки? Який точно зна╓, що за десять непотр╕бних л╕к╕в скажуть спасиб╕, а за ╕нструкц╕ю про правила адекватно╖ допомоги звинуватять в неуважност╕: що це за л╕кар, який не призначив л╕к╕в!
До чого призведе в нин╕шн╕й ситуац╕╖ масове звернення по медичну допомогу:
— до сопливих черг у пол╕кл╕н╕ках;
— до величезно╖ к╕лькост╕ виклик╕в додому, коли замучений л╕кар або направлятиме в стац╕онар, або призначатиме ганебн╕ л╕ки, плюс розноситиме ╕нфекц╕ю в╕д одного хворого до ╕ншого;
— до масового ╕ необ╜рунтованого призначення антиб╕отик╕в, в╕дхаркувальних й ╕нших засоб╕в на рад╕сть фармацевтам ╕ шарлатанам в╕д медицини;
— до черг в аптеках, оск╕льки в╕д л╕каря можна п╕ти т╕льки в аптеку;
— до необ╜рунтованих госп╕тал╕зац╕й, до госп╕тальних пневмон╕й;
— до того, що за масою легких хворих л╕кар╕ таки пропустять важкого.
Порада влад╕: не закликайте при кожному чихов╕ б╕гти до л╕каря. Припин╕ть передвиборну аг╕тац╕ю, дайте л╕карям розпов╕сти людям елементарн╕ реч╕ про те, що робити, ╕ коли л╕кар справд╕ потр╕бний.

В╤ДДЗЕРКАЛЕННЯ ТРЕТ╢

ПРО ЧУТКИ.
Студент-заочник Харк╕всько╖ юридично╖ академ╕╖ помер у Донецьку в╕д ускладнень п╕сля операц╕╖. Усе це сталося в розпал «заспок╕йливих» виступ╕в наших пол╕тик╕в, тому вс╕ студенти, як╕ контактували ╕з загиблим, в╕дчули нездужання, ╕ один нав╕ть був госп╕тал╕зований.
У п’ятницю мен╕ зателефонували не менше 20 людей, як╕ сказали, що точно знають: у гуртожитку юракадем╕╖ дво╓ д╕тей померли в╕д свинячого грипу.
Ось текст листа, одержаного мною (таких було багато, цей найб╕льш показовий):
ТЕРМ╤НОВО! Л╕карю Комаровському.
Добридень! Допомож╕ть, будь ласка, роз╕братися. З багатьох (неоф╕ц╕йних) джерел: сьогодн╕ в н╕ч з 30 на 31 над Ки╓вом розпилюватимуть якусь речовину, н╕бито для захисту в╕д грипу або проф╕лактики. Як на мене, звучить безглуздо, ╕ я б не зверталася до вас з цим запитанням, якби:
а) мен╕ про це не пов╕домив редактор м╕л╕ц╕йного видання, якому, за його словами, пов╕домили прац╕вники орган╕в, як╕ безпосередньо проводитимуть операц╕ю;
б) подруга, знайомий яко╖ працю╓ в Апарат╕ Президента ╕ говорить, що ╕нформац╕я достов╕рна;
в) сус╕дка, у яко╖ хтось працю╓ в санстанц╕╖ ╕ цей хтось пов╕домив, що з 12-╖ до 5-╖ ранку розпилюватимуть, потр╕бно зачинити в╕кна ╕ пот╕м 2 дн╕ не висовуватися;
г) незнайома людина на ╕нтернет-форум╕ стверджу╓, що в╕рус грипу, дуже ймов╕рно, виготовлений у лаборатор╕ях Укра╖ни ╕ його вже розпорошили над ╖╖ зах╕дними областями. А щодо розпилювання чогось над Ки╓вом 30 жовтня упевнений, бо його батько працю╓ на ав╕азавод╕ ╕ в них для цього винаймали л╕таки;
д) д╕вчина-студентка ╕з заходу Укра╖ни говорить, що у них к╕лька дн╕в тому л╕тали л╕таки ╕ щось розпилювали.
Отже, запитання:
1. Чи ╕сну╓ ця речовина-захист в╕д грипу для розпилювання з л╕така, що це, який механ╕зм його д╕╖?
2. Чи ╓ небезпека для маленько╖ дитини?
3. Ск╕льки часу не виходити з дому?
4. Якщо вони розпилюють не антигрип, а щось ╕нше, то що це може бути.
Спасиб╕ велике. К., м. Ки╖в.
Питання: до чого треба довести народ, щоб люди в таке в╕рили?
Проте пор╕вняно ╕з заявою про легеневу чуму – усе це кв╕точки.
Для тих, хто м╕г не те що пов╕рити, а нав╕ть засумн╕ватися: по-перше, з легеневою чумою н╕хто не зверта╓ться в л╕карню на 7-й день хвороби – на той день вже встигають пов’янути кв╕ти на могил╕; по-друге, при легенев╕й чум╕ захворюють ус╕, хто контактував з хворим, ╕ помирають 100%. Але якщо л╕кувати, вмира╓ лише 10%. Отже, персонал л╕карень вже весь мав захвор╕ти.
Пораду дати складно. Бо просити пол╕тик╕в помовчати за ситуац╕╖, коли предмет розмови незрозум╕лий, – це якось нав╕ть см╕шно ╕ н╕яково.
До реч╕, у четвер, у того ж Сав╕ка Шустера була на шоу Барбара Брильська. Коли д╕зналася, що мова п╕де про грип, сказала: я на цьому зовс╕м не розум╕юся, встала ╕ п╕шла. Ось приклад чудовий!

В╤ДДЗЕРКАЛЕННЯ ЧЕТВЕРТЕ
Чому залишилися беззахисними л╕кар╕? Чому за ситуац╕╖, коли ми точно знали, що ╓ свинячий грип ╕ що в╕н буде у нас восени, чому л╕кар╕, як╕ 100% в╕д в╕русу не сховаються, не були у вересн╕ в╕д свинячого грипу щеплен╕ та й зараз не проходять щеплення?
В Укра╖н╕ нема╓ вакцини. Нав╕ть для л╕кар╕в. Тому нин╕, в розпал еп╕дем╕╖, л╕кар╕ ляжуть першими або прийматимуть хвор╕ (про медсестер, як╕ вдома шитимуть маски, я взагал╕ мовчу). Чи могли ми купити (замовити вакцину) хоч би для л╕кар╕в, хоч би в обмежен╕й к╕лькост╕? НЕ МОГЛИ.
Тому що п╕сля того, що зробили з вакцинац╕╓ю в ц╕й кра╖н╕, п╕сля варварсько╖, нег╕дно╖ ╕ нецив╕л╕зовано╖ кампан╕╖ проти щеплень н╕хто нав╕ть подумки не м╕г припустити, що хоч якусь вакцину можна було завезти в кра╖ну з прискореною процедурою ре╓страц╕╖, без повторних випробувань тощо. Схоже, ре╓страц╕я ╕ випробування до л╕та зак╕нчаться.
До реч╕, два дн╕ тому вс╕ масово рвонули робити щеплення в╕д грипу. Виявля╓ться, т╕льки-но загроза хвороби ста╓ реальною, вс╕ одразу починають любити щеплення.
Щеплення, як╕ в╕дсунули загрозу дифтер╕╖, пол╕ом╕╓л╕ту, кору. Хвороби, як╕ наш╕ ЗМ╤ масово намагаються наблизити, – зробити загрозу реальною. Отод╕ буде про що поговорити. До реч╕, р╕вно тиждень тому м╕сцева ╕нформац╕йна компан╕я захот╕ла посп╕лкуватися з╕ мною на тему грипу, ╕ я 15 хвилин розпинався та розпов╕дав. З ус╕╓╖ розмови залишили та показали 15 секунд, протягом яких я сказав про те, що еп╕дем╕я грипу – хороший прив╕д заробити виробникам вакцин ╕ що нема╓ н╕чого поганого в тому, щоб продавати як╕сний товар.

П╤ДСУМКИ
Якщо з╕ставити к╕льк╕сть хворих (╕ помножити ╖╖ на два, оск╕льки до л╕кар╕в зверта╓ться в кращому раз╕ половина) з к╕льк╕стю померлих, то це п╕дтверджу╓ той факт, що н╕якого особливо тяжкого (не такого, як в ╕нших кра╖нах) в╕русного захворювання в Укра╖н╕ нема╓. За даними на ранок 2 листопада, оф╕ц╕йно захвор╕ли 200 тисяч, померли 60. Смертн╕сть нижча, н╕ж зазвичай при грип╕.
Пневмон╕я – головна причина смерт╕ людей у вс╕х кра╖нах ╕ у вс╕ часи. Пневмон╕я ускладню╓ переб╕г б╕льшост╕ хвороб ╕ травм. Якщо про кожну смерть в╕д пневмон╕╖ масово пов╕домлятимуть ЗМ╤ – не буде н╕чого доброго, м’яко кажучи.
Нам дуже не пощастило, що так все зб╕глося: криза, вибори, ос╕нь, грип.
Але ми твердо повинн╕ знати ╕ розум╕ти: сопл╕, кашель, температура – це ГРВ╤. Найпоширен╕ша ╕ найлегша хвороба. Яка вимага╓ спокою ╕ абсолютно конкретних, елементарних д╕й, ц╕лком доступних людям з будь-яким р╕внем матер╕ального добробуту.
Як╕ це д╕╖ – дивись вище.

P. S. Дуже багато рок╕в тому, у в╕ц╕ 28 рок╕в, будучи молодим ╕ самовпевненим л╕карем в╕дд╕лення реан╕мац╕╖, я проводив дитин╕ дихання рот в рот ╕ за к╕лька годин «заробив» крупозну пневмон╕ю середньо╖ частки, викликану госп╕тальною флорою реан╕мац╕йного в╕дд╕лення (л╕кар╕ зрозум╕ють, що це означа╓). Чудово пам’ятаю, що я в╕дчув, коли через 10 дн╕в л╕кування «найкрут╕шими» антиб╕отиками на рентгенограм╕ пневмон╕я стала б╕льша.
Тобто я знаю, що в╕дчува╓ людина, коли зна╓: у не╖ хвороба, в╕д яко╖ вона помре.
╤ я чудово розум╕ю, що в╕дчува╓, якого стресу зазна╓ ╕ на що здатна мати, яка щодня з ус╕х бок╕в чу╓ про смертельну хворобу, ╕ раптом виявля╓ сопл╕ у власно╖ дитини.
Я т╕льки не зрозум╕ю: нав╕що ╕ за що вони все це роблять з нашим народом?
╢вген Комаровський.
http://crimea.unian.net/ukr/detail/15657

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8031

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков