Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ ПРОГРА╢ АГРЕСОР, ВИГРА╢ СВ╤Т
Виступ Президента Укра╖ни в межах ╤V сам╕ту ╢вропейсько╖ пол╕тично╖ сп╕льноти.


ЗАЛУЖНИЙ ЗРОБИВ ПЕРШУ ЗАЯВУ ЯК ПОСОЛ УКРА╥НИ В БРИТАН╤╥
Перемога Укра╖ни у в╕йн╕ з рос╕йським агресором залиша╓ться головним пр╕оритетом його д╕яльност╕...


У НАТО НАЗВАЛИ НЕЗВОРОТН╤М ПРОЦЕСОМ ПРИ╢ДНАННЯ УКРА╥НИ
Про це йдеться в декларац╕╖ сам╕ту НАТО у Вашингтон╕, оприлюднен╕й у середу…


БАЙДЕН ОГОЛОСИВ ПРО НОВИЙ ПАКЕТ В╤ЙСЬКОВО╥ ДОПОМОГИ ╤ ЗАЯВИВ: УКРА╥НА ПЕРЕМОЖЕ РОС╤Ю
Про це в╕н заявив п╕д час двосторонньо╖ зустр╕ч╕ з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ УСП╤ХИ САМ╤ТУ НАТО:
Посилення ППО п’ятьма Patriot ╕ щор╕чн╕ ф╕нансов╕ зобов’язання…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2009
«╤ ЩЕ, МО╥ Р╤ДН╤, — ТРИМАЙТЕСЯ!»

У зв’язку з тим, що 29 жовтня на територ╕╖ нашо╖ кра╖ни п╕дтверджено наявн╕сть хворих на грип особливо╖ модиф╕кац╕╖ H1N1, або «кал╕форн╕йський», Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко виступила з╕ зверненням до укра╖нського народу, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.
На 21:00 31 жовтня, йдеться у зверненн╕, оф╕ц╕йно встановлена наявн╕сть 14 хворих на «кал╕форн╕йський» грип на територ╕╖ нашо╖ держави. Це дуже небезпечне захворювання, яке може загрожувати життю людини. У зв’язку з цим уряд оголосив еп╕дем╕чний стан. Але пан╕кувати категорично не треба, заявила Прем’╓р-м╕н╕стр.
По-перше, пам’ятайте, що ми у ц╕й б╕д╕ не сам╕. Пандем╕я охопила багато кра╖н св╕ту на вс╕х континентах. 11 червня 2009 року Всесв╕тня орган╕зац╕я охорони здоров’я оголосила 6-й, найвищий р╕вень небезпеки ц╕╓╖ еп╕дем╕╖, а власне — пандем╕ю. Все це означа╓, що весь св╕т, вс╕ кра╖ни працюють для припинення цього явища, а засоби л╕кування, як╕ знайден╕, д╕ють ефективно, дають результат.
По-друге, зараз у св╕т╕ ╕ в Укра╖н╕ зб╕глося ╕нтенсивне зростання р╕вня захворюваност╕ на звичайний грип з еп╕дем╕╓ю «кал╕форн╕йського» грипу ╕ тому далеко не вс╕ гостр╕ респ╕раторн╕ захворювання ╓ «кал╕форн╕йським» грипом. Наприклад, з 178 тисяч людей, як╕ з початку цього року захвор╕ли в наш╕й кра╖н╕ на грип, т╕льки 14 на цю хвилину визнан╕ як хвор╕ на «кал╕форн╕йський» грип.
Трет╓, що потр╕бно знати. За статистикою ВООЗ, лише близько 1% випадк╕в захворювань на «кал╕форн╕йський» грип мають смертельн╕ насл╕дки, ╕ то лише в тому випадку, коли за медичною допомогою люди звернулися ╕з сутт╓вим зап╕зненням.
Враховуючи можлив╕сть смертельних випадк╕в внасл╕док ц╕╓╖ хвороби, уряд Укра╖ни, як ╕ ВООЗ вир╕шив оголосити найвищий р╕вень еп╕дем╕чно╖ небезпеки, заявила Прем’╓р-м╕н╕стр. Ми створили Державний спец╕альний штаб протид╕╖ ╕нфекц╕╖, представники якого працюють як у Ки╓в╕, так ╕ у кожному рег╕он╕ ц╕лодобово, без будь-яких вих╕дних.
Для застосування найрадикальн╕ших д╕й щодо недопущення ц╕╓╖ ╕нфекц╕╖ уряд ухвалив так╕ р╕шення:
— припинення роботи навчальних заклад╕в ус╕х р╕вн╕в на три тижн╕;
— заборону проведення будь-яких масових заход╕в;
— введення жорсткого «масочного режиму»;
— посилення протиеп╕дем╕чних режим╕в в аеропортах, вокзалах, у метропол╕тен╕, транспортних засобах, ринках, п╕дпри╓мствах, у тому числ╕ п╕дпри╓мствах торг╕вл╕, громадського харчування, ╕ на будь-якому виробництв╕;
— введення щоденного мон╕торингу за еп╕дпроцесами на вс╕й територ╕╖ кра╖ни;
— проведення щеплення проти сезонного грипу.
Вжит╕ урядом заходи дуже жорстк╕. Але не лякайтеся. Ц╕ заходи значно жорстк╕ш╕, ан╕ж реальн╕ загрози пандем╕╖. Тому що уряд вир╕шив, зазначила Юл╕я Тимошенко, що це саме той випадок, коли краще зробити б╕льше, ан╕ж чогось не доглед╕ти. Ми почали готуватися до можливо╖ пандем╕╖ ще у кв╕тн╕ м╕сяц╕, коли виявилися перш╕ випадки цього захворювання в св╕т╕. Саме тод╕ наш уряд вид╕лив 50 млн. гривень для закуп╕вл╕ л╕к╕в, дез╕нфекц╕йних засоб╕в, д╕агностичного та л╕кувального обладнання. За пер╕од з кв╕тня м╕сяця, готуючись до ц╕╓╖ можливо╖ еп╕дем╕╖, ми завезли в Укра╖ну 37 спец╕альних стац╕онарних лаборатор╕й для зд╕йснення достов╕рних анал╕з╕в — по одн╕й-дв╕ на кожну область. Цього, до реч╕, не зробили за вс╕ попередн╕ 18 рок╕в незалежност╕. Ми сьогодн╕ надолужили те, що втратили. Ми, кр╕м того, забезпечили л╕карн╕ в областях необх╕дними безкоштовними л╕ками для хворих на «кал╕форн╕йський» грип, п╕дготували 11 м╕льйон╕в метр╕в медично╖ марл╕ для пошиття масок — для вс╕х людей в Укра╖н╕, бо одноразов╕ маски захищають т╕льки 4 години, а справжня марлева пов’язка може використовуватися багаторазово, майже пост╕йно, але п╕сля терм╕чно╖ обробки.
Вс╕ ц╕ л╕ки, лаборатор╕╖, матер╕ал для масок пост╕йно доставляються в област╕ ╕ област╕ зараз орган╕зували самост╕йне виготовлення медичних масок з марлево╖ матер╕╖, яку ми направили. Запас л╕к╕в та всього необх╕дного в рег╕ональних л╕карнях нами пост╕йно поповню╓ться. Саме для цього уряд з Резервного фонду вид╕лив ╕ще 500 м╕льйон╕в гривень.
Ми закупили велику к╕льк╕сть медичних масок, як╕ дозволяють захистити людину, ╕ почалося розвезення в необх╕дн╕й к╕лькост╕ цих медичних масок у вс╕ рег╕они Укра╖ни. Щоб подолати еп╕дем╕ю — потр╕бна допомога ╕ в╕д вас, наголосила Прем’╓р-м╕н╕стр. Вс╕ кра╖ни припиняють еп╕дем╕╖, вдягаючи медичн╕ маски. Будь ласка, в транспорт╕, на робот╕, вдома — вдягн╕ть маску. Якщо ви зможете власноручно пошити медичну маску соб╕, сво╖й родин╕, сус╕дам, чи знайомим — це буде вже дуже велика допомога кра╖н╕.
Ще раз наголошую, забезпечення громадян медичними масками — це один з основних заход╕в проф╕лактики поширення еп╕дем╕╖ грипу.
Друге, про що я вас прошу — н╕ в якому випадку не бер╕ть участ╕ у жодних масових заходах, де збира╓ться велика к╕льк╕сть людей. Нагадую, що ми саме заради цього на три тижн╕ скасували заняття у школах та ╕нших навчальних закладах, а також закрили на карантин дитяч╕ садки.
╤ трет╓ — при перших симптомах захворювання, таких, як висока температура, чи сухий кашель — негайно звертайтеся до найближчо╖ л╕карн╕. Кожна година при цьому захворюванн╕ ма╓ вагу.
Велика проблема, яка зараз виникла на фон╕ пан╕ки, аж╕отажного попиту, зазначила Юл╕я Тимошенко, — це в╕дсутн╕сть в аптеках необх╕дних медикамент╕в та медичних масок. Кр╕м того, ц╕ни на л╕ки та маски р╕зко п╕дняли. Ще раз вс╕ ми переконалися, що приватний аптечний б╕знес ма╓ велик╕ проблеми ╕ ╓ вкрай безв╕дпов╕дальним у ц╕ важк╕ часи. Я попереджаю вс╕х власник╕в аптек, як╕, користуючись б╕дою людей, сьогодн╕ займаються мародерством та нечесно деруть з людей додатков╕ грош╕ за л╕ки та медичн╕ маски. Використовувати б╕ду недопустимо.
За кожний такий випадок аптеки будуть позбавлятися л╕ценз╕й, порушуватимуться крим╕нальн╕ справи.
Я доручила Державн╕й податков╕й адм╕н╕страц╕╖, Державн╕й ╕нспекц╕╖ з контролю за ц╕нами сп╕льно з Державною ╕нспекц╕╓ю з контролю за як╕стю л╕карських засоб╕в з 2 листопада провести масов╕ перев╕рки вс╕х аптечних мереж. Так╕ перев╕рки запроваджен╕ у двох напрямках: перше — це наявн╕сть в аптеках м╕н╕мального пакету медикамент╕в ╕ медичних засоб╕в, затвердженого М╕н╕стерством охорони здоров’я в умовах еп╕дем╕╖. По-друге, це контроль ц╕н на л╕карськ╕ засоби, котр╕ не повинн╕ перевищувати т╕ ц╕ни, як╕ були до еп╕дем╕╖.
За к╕лька дн╕в, п╕дкреслила Прем’╓р-м╕н╕стр, ми л╕кв╕ду╓мо деф╕цит, який утворився через аж╕отажний попит. Для нашого з вами пост╕йного контакту ми в╕дкрили дв╕ гаряч╕ телефонн╕ л╕н╕╖: урядову — номер телефону 0800-507-309; М╕н╕стерства охорони здоров’я — 044-200-07-80.
╤ ще, мо╖ р╕дн╕, — тримайтеся! Я розум╕ю, що св╕т п╕дготував нам не одне, а два випробування: ф╕нансову кризу та пандем╕ю страшного грипу, але коли д╕яти усв╕домлено ╕ разом, то й лихо в╕дступа╓. Я особисто орган╕зовую ус╕ роботи для боротьби з еп╕дем╕╓ю ╕ всю в╕дпов╕дальн╕сть за кожний крок беру на себе, наголосила Юл╕я Тимошенко.
Президентом Укра╖ни стане «показовий борець» ╕з грипом?
╢вропейськ╕ газети продовжують висв╕тлювати основн╕ перипет╕╖ грипозно-пол╕тичного життя в Укра╖н╕ ╕ зауважують, що попул╕стськ╕ пол╕тичн╕ ╕гри довкола грипу тривають. Газети наводять слова експерт╕в про те, що, як вигляда╓, в Укра╖н╕ кандидати на президентство вважають, що найб╕льш╕ шанси на перемогу матиме той, хто справить найкраще враження перед громадянами у «показов╕й боротьб╕ з еп╕дем╕╓ю». У ╓вропейськ╕й прес╕ також наголошу╓ться, що вже перш╕ висновки експерт╕в ВООЗ в Укра╖н╕ не зб╕гаються ╕з попул╕стськими оц╕нками грипу з боку пров╕дних пол╕тик╕в.
Польська «╫азета Виборча» зазнача╓, що «укра╖нськ╕ пол╕тики шукають соб╕ користь ╕з еп╕дем╕╖ грипу». Це видання зауважу╓: «Прем’╓р Юл╕я Тимошенко зустр╕ча╓ у блиску фотокамер транспорт ╕з л╕ками на летовищ╕... Тим часом Президент В╕ктор Ющенко критику╓ з телеекрана уряд, який н╕бито невчасно реагу╓ на потреби громадян п╕д час еп╕дем╕╖». Так вигляда╓ пол╕тична в╕йна довкола грипу в Укра╖н╕, пише «╫азета Виборча». Найв╕дом╕ш╕ пол╕тики хочуть бути на чол╕ боротьби з еп╕дем╕╓ю ╕ не можуть стримати сво╖х емоц╕й, виступаючи ╕ в рол╕ кандидат╕в, ╕ в рол╕ «борц╕в ╕з грипом». Польський часопис наводить думки експерт╕в про те, що «фаворитом наступних вибор╕в, незалежно в╕д попередн╕х досягнень, стане той, хто найусп╕шн╕ше проявить себе у боротьб╕ з грипом, чи хоча б справить враження показового борця». «╫азета Виборча» також ╕нформу╓ про незрозум╕лу су╓ту в Ки╓в╕ довкола ф╕нансування урядом боротьби з грипом ╕ численн╕ запитання преси з приводу того, куди п╕дуть направлен╕ владою на антиеп╕дем╕чн╕ заходи понад 500 м╕льйон╕в долар╕в. Посилаючись на експерт╕в, польська газета ╕нформу╓, що до сьогодн╕ вже в╕домо про чимало випадк╕в присво╓ння державних грошей, призначених саме для придбання л╕карських засоб╕в, службовцями медичних установ Укра╖ни. «╫азета Виборча» наголошу╓, що в умовах еп╕дем╕╖ «пан╕ку п╕дсилюють пол╕тики... зокрема, на кшталт мера Ки╓ва Черновецького, котрий погрожу╓ закрити столицю для при╖жджих ╕з зах╕дноукра╖нських терен╕в»...
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1869314.html

╤ндекс «Кримсько╖ св╕тлиц╕» у каталоз╕ видань Укра╖ни — 90269. Варт╕сть передплати на один м╕сяць — 7 грн. 97 коп., на р╕к (з урахуванням ус╕х поштових витрат) — 99 грн. 54 коп.
Заклика╓мо доброчинник╕в ╕ меценат╕в посприяти в орган╕зац╕╖ п╕льгово╖ передплати «КС»!
Конт. тел.: (0652) 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8025

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков