Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ ПРОГРА╢ АГРЕСОР, ВИГРА╢ СВ╤Т
Виступ Президента Укра╖ни в межах ╤V сам╕ту ╢вропейсько╖ пол╕тично╖ сп╕льноти.


ЗАЛУЖНИЙ ЗРОБИВ ПЕРШУ ЗАЯВУ ЯК ПОСОЛ УКРА╥НИ В БРИТАН╤╥
Перемога Укра╖ни у в╕йн╕ з рос╕йським агресором залиша╓ться головним пр╕оритетом його д╕яльност╕...


У НАТО НАЗВАЛИ НЕЗВОРОТН╤М ПРОЦЕСОМ ПРИ╢ДНАННЯ УКРА╥НИ
Про це йдеться в декларац╕╖ сам╕ту НАТО у Вашингтон╕, оприлюднен╕й у середу…


БАЙДЕН ОГОЛОСИВ ПРО НОВИЙ ПАКЕТ В╤ЙСЬКОВО╥ ДОПОМОГИ ╤ ЗАЯВИВ: УКРА╥НА ПЕРЕМОЖЕ РОС╤Ю
Про це в╕н заявив п╕д час двосторонньо╖ зустр╕ч╕ з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ УСП╤ХИ САМ╤ТУ НАТО:
Посилення ППО п’ятьма Patriot ╕ щор╕чн╕ ф╕нансов╕ зобов’язання…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2009
ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ДО УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ДО УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ У ЗВ’ЯЗКУ З НАДЗВИЧАЙНОЮ ЕП╤ДЕМ╤ЧНОЮ СИТУАЦ╤╢Ю В УКРА╥Н╤

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!

Звертаюся до вас, виконуючи св╕й конституц╕йний обов’язок на п╕дстав╕ статт╕ 106 Основного Закону держави. Причина – надзвичайна еп╕дем╕чна ситуац╕я в кра╖н╕.
Укра╖ною стр╕мко поширюються ╕нфекц╕╖ в╕русного походження, в тому числ╕ в╕русу грипу A/H1N1. Про надзвичайн╕сть ситуац╕╖ говорить масштаб еп╕дем╕╖: швидк╕сть ╕ географ╕я ╖╖ розповсюдження, блискавичн╕сть переб╕гу хвороби та виняткова к╕льк╕сть смертей.
Гинуть люди. Еп╕дем╕я вбива╓ медик╕в. Це – взагал╕ безпрецедентно ╕ немислимо у XXI стол╕тт╕.
Будь-як╕ меж╕ перейдено – нав╕ть т╕, як╕ за Конституц╕╓ю обмежують мо╖ д╕╖ як Президента. Тому керуюся найважлив╕шим: безпекою вашого життя ╕ вашого здоров’я. Тому даю ч╕тку ╕ в╕дверту оц╕нку ситуац╕╖. ╤ ви повинн╕ про це знати.
Ми ма╓мо особлив╕ фактори ризику, як╕ обтяжують еп╕дем╕ю саме в Укра╖н╕. Про це св╕дчать висновки Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни, мо╖ численн╕ консультац╕╖ з нац╕ональними ╕ м╕жнародними експертами.
Перше. На в╕дм╕ну в╕д аналог╕чних еп╕дем╕й в ╕нших кра╖нах в Укра╖н╕ одночасно з╕йшлися три збудники важких в╕русних ╕нфекц╕й: двох сезонних грип╕в та «кал╕форн╕йського».
За висновками в╕русолог╕в, таке по╓днання ╕нфекц╕й, внасл╕док мутац╕╖, може дати ще б╕льш агресивний, новий в╕рус. Саме тому я звернувся до Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й з проханням зд╕йснити в╕русолог╕чну експертизу в Укра╖н╕ ╕ створити в╕дпов╕дну лаборатор╕ю, щоб завчасно вжити протиеп╕дем╕чних заход╕в.
Друге. «Кал╕форн╕йський» в╕рус ╓ надзвичайно м╕нливим. В Укра╖н╕ в╕н з’явився, пройшовши половину Земно╖ кул╕. Це означа╓, що в╕рус набув особливо хвороботворно╖ сили. Це означа╓, що медичну допомогу необх╕дно терм╕ново посилити засобами екстреного, реан╕мац╕йного л╕кування.
Трет╕й фактор ризику. Загальнов╕домо, що ╓диним засобом попередження будь-яко╖ ╕нфекц╕╖ ╓ вакцинац╕я. Унасл╕док вкрай непрофес╕йно╖ та дезорган╕зовано╖ кампан╕╖ вакцинац╕╖ проти кору та краснухи, практика вакцинац╕й в Укра╖н╕ скомпрометована в принцип╕.
Сьогодн╕ можна сказати, за оц╕нками м╕н╕стра охорони здоров’я, в Укра╖н╕ вакциновано приблизно 58% при ефективному р╕вн╕ в╕д 90% ╕ вище.
Люди припинили проходити вакцинац╕ю проти надзвичайно небезпечних ╕нфекц╕й: туберкульозу, дифтер╕╖ ╕ так дал╕. Це призвело до високого ризику розповсюдження ╕нфекц╕й п╕д час приходу до Укра╖ни в╕русу «кал╕форн╕йського грипу», що унеможливило проф╕лактичну вакцинац╕ю проти двох сезонних грип╕в. Все це разом ще б╕льше ускладнило загальну еп╕дем╕чну ситуац╕ю в Укра╖н╕.
Як Глава держави прошу вас, дорог╕ сп╕вв╕тчизники, переглянути сво╓ ставлення до вакцинац╕╖ ╕, в раз╕ необх╕дност╕, але виключно, п╕дкреслюю, — виключно п╕сля консультац╕╖ з л╕карем, зробити ╖╖.
Водночас, доручаю уряду, М╕н╕стерству охорони здоров’я негайно розгорнути проф╕лактичну й аг╕тац╕йну роботу в рег╕онах, де ще нема╓ еп╕дем╕╖, дбаючи передус╕м про групи особливого ризику.
Вимагаю в╕д уряду негайно скасувати ╕снуючий порядок ре╓страц╕╖ засоб╕в медичного призначення, в тому числ╕ вакцин. Вивчення цього питання на Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони виявило, що саме цей порядок дав можлив╕сть р╕зним д╕лкам завозити до кра╖ни сумн╕вн╕ л╕ки ╕ вакцини, як╕ не мають визнання у ВООЗ та ╕нших нац╕ональних ╕нституц╕ях. За мо╓ю вказ╕вкою, зараз це питання розсл╕ду╓ Служба безпеки.
Четвертий фактор. А насправд╕ – «четвертий реактор». Це еп╕дем╕чний, стр╕мкий характер поширення в╕русних ╕нфекц╕й на заход╕ кра╖ни. Про це було в╕домо урядов╕, кер╕вництву Верховно╖ Ради та опозиц╕╖ ще на початку жовтня цього року.
Перший, найефективн╕ший зас╕б проф╕лактики – не допускати згромадження людей. ╤гноруючи цей принцип, до Ки╓ва було завезено сотн╕ тисяч людей з р╕зних рег╕он╕в — ╕ з еп╕дем╕чного вогнища, ╕ з областей, де не було ознак ц╕╓╖ еп╕дем╕╖. Це р╕зко п╕двищило ризик розповсюдження ╕нфекц╕╖.
П╕дкреслюю: це було в╕домо. ╤ це про╕гнорували: ╕ кер╕вник парламенту, ╕ л╕дер опозиц╕╖, ╕ насамперед Прем’╓р-м╕н╕стр. А св╕й посадовий обов’язок не виконав головний державний сан╕тарний л╕кар та його п╕длегл╕ в областях, в тому числ╕ ╕ в м╕ст╕ Ки╓в╕.
Це прямо нагаду╓ першотравневу демонстрац╕ю в Ки╓в╕ п╕сля авар╕╖ на Чорнобил╕. Це – вияв злочинно╖ безв╕дпов╕дальност╕ пол╕тик╕в ╕ повно╖ байдужост╕ до людей.
Наведу один приклад. 20 жовтня в Тернопол╕ оголошено еп╕дем╕ю грипу, школи, садочки закрито на карантин. «21 жовтня в Тернопол╕ припиня╓ться навчання у загальноосв╕тн╕х, початкових школах у зв’язку ╕з зростанням захворюваност╕ на грип ╕ ГРВ╤». Це розпорядження м╕сцево╖ адм╕н╕страц╕╖.
Станом на 20 жовтня р╕вень захворюваност╕ на ГРВ╤ в Тернопол╕ становить 172,9 випадки на 10 тисяч населення, еп╕дем╕чний пор╕г для Тернополя становить 160 хворих на 10 тисяч населення. ╤ншими словами – вс╕ служби кра╖ни, як╕ контролюють даний показник, були ╕нформован╕ ╕ знали про цю ситуац╕ю. Разом з тим жоден сан╕тарний л╕кар не заборонив н╕ перем╕щення людей, н╕ ╖хнього з╕брання – в тому числ╕ ╕ в м╕ст╕ Ки╓в╕, коли 24 жовтня з╕брався в╕дпов╕дний майдан.
Хочу нагадати, шановн╕, до 24 жовтня 2009 року в сам╕й Терноп╕льськ╕й област╕ вже було заф╕ксовано 10 смертей, 6 смертей – у Льв╕вськ╕й област╕. ╤ п╕сля проведення майдану, через 7 дн╕в Ки╖в отримав обставини, за яких було досягнуто того р╕вня захворюваност╕, п╕сля якого вводиться оголошення еп╕дем╕╖ грипу. Це, здавалося б, проста повед╕нка великих пол╕тик╕в. Елементарне ╕гнорування засобами, з яких почина╓ться проф╕лактика боротьби з цим захворюванням у будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту, будь-якому сусп╕льств╕. А нам треба шоу проводити, нам треба концерти, тому що вже заплачено, 130 млн. вже витрачено.
У цьому, шановн╕ укра╖нц╕, я вбачаю не лише моральну, але й крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть. Я звернувся до Генерально╖ прокуратури Укра╖ни з вимогою порушити крим╕нальн╕ справи за фактом злочинно╖ недбалост╕, яку виявили, передус╕м, головний державний сан╕тарний л╕кар Укра╖ни, сан╕тарний л╕кар м╕ста Ки╓ва, урядовц╕, як╕ мали щоденну ╕нформац╕ю про еп╕дем╕чну ситуац╕ю у кра╖н╕, але заради пол╕тичних див╕денд╕в ╕ амб╕ц╕й не зупинилися н╕ перед чим.
Зараз ╓диним принципом орган╕зац╕╖ протиеп╕дем╕чних заход╕в в загальнонац╕ональному масштаб╕ ма╓ бути такий:
Л╕ку╓мо Зах╕д, ус╕ма силами захища╓мо Сх╕д, Центр, П╕вн╕ч ╕ П╕вдень Укра╖ни. Зараз я покладаюся виключно на профес╕онал╕зм наших л╕кар╕в. На сьогодн╕ вони ╓ справжн╕ми героями нашо╖ нац╕╖. Ще раз вимагаю в╕д уряду виконати доручення Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони — вир╕шити питання оплати прац╕ наших медик╕в у цей складний для кра╖ни пер╕од.
П’ятий фактор.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники, ключова загроза, яка багатократно обтяжу╓ становище, — безлад у систем╕ орган╕зац╕╖ охорони здоров’я ╕ захисту життя людей.
Сьогодн╕ ми повинн╕ визнати, що Укра╖на не ма╓ ╓диного простору охорони здоров’я. Недопущення, тобто проф╕лактика будь-яких ╕нфекц╕й, у тому числ╕ – через вакцинац╕ю, локал╕зац╕я ╕ подолання насл╕дк╕в еп╕дем╕й ╓ виключною компетенц╕╓ю Державно╖ сан╕тарно-еп╕дем╕чно╖ служби Укра╖ни. ╥╖ очолю╓ головний державний сан╕тарний л╕кар. Його признача╓ Прем’╓р-м╕н╕стр.
Чинна Конституц╕я п╕сля зм╕н 2004 року в╕ддала реал╕зац╕ю державно╖ пол╕тики у сфер╕ охорони здоров’я до виключних повноважень уряду. Практика застосування цих повноважень, як св╕дчить сьогодн╕шн╕й день, провальна.
Виконавч╕й влад╕, яка в Укра╖н╕ не п╕дпорядкову╓ться Президенту, я запропоновував ц╕л╕сний план реформи системи охорони здоров’я ╕ — впродовж рок╕в — комплекс доручень ╕ рекомендац╕й, як╕ дозволяли створити оптимальну модель орган╕зац╕╖ ц╕╓╖ системи. Мо╖ зауваження подавали виключно як безп╕дставне втручання в роботу уряду ╕ голосл╕вну критику.
Ще у кв╕тн╕ 2009 року я звернувся до уряду з вимогою створити спец╕альну м╕жв╕домчу ком╕с╕ю проти поширення в╕рус╕в грипу, проф╕нансувати Центр грипу ╕ вжити вс╕х заход╕в, щоб захистити кра╖ну в╕д грипу. В тому числ╕, щоб мати в наявност╕ належну к╕льк╕сть л╕к╕в, масок ╕ всього необх╕дного.
Часткове виконання доручень ма╓ сво╖ результати. Про╕гнорували не мене – про╕гнорували народ, людей. Зв╕сно, чому. Бо в Укра╖н╕ дос╕ ╕сну╓ несправедлива система надання медично╖ допомоги: одна — для влади, ╕нша – для народу.
Треба зм╕нювати систему. Треба зм╕нювати всю систему орган╕зац╕╖ державно╖ влади в Укра╖н╕. Але зараз, у цю хвилину, часу для вмовлянь ╕ чекання нема╓.
Головним центром ухвалення р╕шень ма╓ стати Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони. Невиконання ╖╖ р╕шень буде супроводжуватися негайним поданням до правоохоронних орган╕в.
Нагадую це ус╕м в╕дпов╕дальним особам ╕ привертаю увагу до вс╕х мо╖х доручень, зроблених у Львов╕ чотири дн╕ тому. Через три дн╕ сплива╓ строк виконання цих доручень.
Сво╖м р╕шенням вводжу посади м╕н╕стра охорони здоров’я ╕ головного державного сан╕тарного л╕каря Укра╖ни до складу Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони. Я св╕домий сво╓╖ в╕дпов╕дальност╕.
Висловлюю глибоке сп╕вчуття с╕м’ям ╕ р╕дним померлих. Висловлюю глибоку вдячн╕сть медикам, як╕, ризикуючи собою, сьогодн╕ рятують наших людей. Я вражений ц╕╓ю самопожертвою. Така в╕ддан╕сть означа╓, що еп╕дем╕я буде зупинена.
Прошу вс╕х вас, дорог╕ сп╕вв╕тчизники, виявити сол╕дарн╕сть, вза╓мну п╕дтримку ╕ суворо дотримуватися вс╕х засоб╕в захисту власного здоров’я ╕ життя.
Держава н╕ на мить не стоятиме осторонь.

Прес-служба Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка.
04.11.2009

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8024

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков