Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
«П╤СНЕ, ЛЕТИ!»

 Таку назву ма╓ зб╕рка авторських п╕сень вчительки укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Семисотсько╖ ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в Лен╕нського району АР Крим Катерини Олександр╕вни Степчин, що побачила св╕т у с╕мферопольському видавництв╕ «Тавр╕я». Це вже третя зб╕рка власних твор╕в вчительки-поетки: перша «Добридень, д╕ти!» вийшла друком у 2003 р., а друга – «Вклоняюсь слову» у 2007 роц╕.
 Катерина Степчин – переможниця Кримського республ╕канського конкурсу авторсько╖ п╕сн╕ «Льв╕вська струна — на кримський лад!» 2003 року, котрий зорган╕зувала редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця». Катерина Степчин, окр╕м того, що навча╓ кримських д╕тей державно╖ мови та укра╖нсько╖ л╕тератури, й сама пише чудов╕ в╕рш╕, з якими ми вже не раз знайомили наших читач╕в. А ще вона творить п╕сн╕ – ╕ слова, ╕ музику до них, ╕ сама гарно ╖х викону╓.
 Ось як вона розпов╕да╓ про св╕й потяг до п╕сн╕, до п╕сенно╖ та виконавчо╖ творчост╕:
 «Мен╕ чарами, видно, нав╕яно в цьому св╕т╕ дов╕ку сп╕вати», — так висп╕валася мен╕ думка про власне захоплення п╕снями в одн╕й ╕з них. Спочатку це захоплення виявилося у спраглому бажанн╕ пересп╕вувати вс╕ почуття, а пот╕м неспод╕вано проявилося у дивовижному, незбагненому творенн╕ власних. «Нав╕яно!». Можливо… Принесено тихими в╕трами пишно╖ пол╕сько╖ природи (краса, серед яко╖ минуло мо╓ дитинство ╕ юн╕сть в сел╕ Бес╕дках Славутського району на Хмельниччин╕) благотворно вплива╓ на поетичну думку.
 Безперечно, чаруючим голосом р╕дно╖ неньки – в╕д не╖ ╕ дар, ╕ п╕сенний досв╕д: вона й дос╕, на 70-му роц╕ життя, сп╕ва╓ як молода – дзв╕нко, хвилююче – ╕ вже багато рок╕в посп╕ль ╓ сол╕сткою церковного хору.
 Пам’ятаю чаруюч╕ л╕тн╕ вечори в мо╓му р╕дному сел╕, як╕ аж дзвен╕ли в╕д п╕сень. Мен╕ й дос╕ зда╓ться, що так, як сп╕вали в наших Бес╕дках, не вм╕ють н╕де. Та й голос╕в таких глибоких, сильних, такого злагодженого групового сп╕ву я не чула б╕льше н╕де.
 Я щаслива, що п╕к мо╓╖ юност╕ припав на п╕к творчост╕ В. ╤васюка. М╕й п╕сенний смак формувався саме п╕д впливом його п╕сень.
 Найяскрав╕ш╕ стор╕нки мого навчання (школа, педучилище, ун╕верситет) пов’язан╕ з музикою, удосконаленням п╕сенно-виконавських зд╕бностей. Особливу роль в ╖хньому розвитку в╕д╕грало навчання у Хмельницькому педучилищ╕ (1975-1979 рр.), де на досить серйозну основу було поставлено оволод╕ння музичною грамотою. А оск╕льки до педучилища приймали лише музично обдарованих, то я потрапила у свою природну стих╕ю: грала на баян╕, була учасницею ансамблю соп╕лкар╕в. Уроки музики, сольфедж╕о, виснажлив╕ репетиц╕╖ ансамблю, безл╕ч музично-розважальних вечор╕в – це був той безмежно вдячний досв╕д, як я вже пот╕м зрозум╕ла, для майбутнього злету власно╖ п╕сн╕. А сп╕в у вокальн╕й груп╕ Льв╕вського держун╕верситету ╕мен╕ ╤вана Франка допом╕г в╕дшл╕фувати, як кажуть, «поставити» голос, знайти св╕й стиль у виконанн╕ п╕сень, доторкнутися до основ профес╕йного сп╕ву.
 Двадцять п’ять рок╕в викладання укра╖нсько╖ мови та л╕тератури в загальноосв╕тн╕й школ╕ не в╕ддалило, а ще б╕льше зблизило мене з музичним мистецтвом, адже т╕льки в гармон╕╖ з мистецтвом слова через естетичн╕ переживання воно вихову╓ душ╕ учн╕в, сповню╓ ╖х благородними почуттями, збагачу╓ мудр╕стю розум.
 «П╕снею править душа!». Це лейтмотив мо╓╖ п╕сенно╖ зб╕рки. Лети, моя п╕сне! Зачаруй ще якусь небайдужу поетичну душу, «розс╕йся зернами-словами ╕ прорости святою рад╕стю земною!».
 Окр╕м авторських п╕сень до зб╕рки «П╕сне, лети», Катерина Степчин включила й сценар╕й власного уроку-концерту «Мова – вс╕м знання основа». Цей сценар╕й «Джерельце» з рад╕стю друку╓ на сво╖х стор╕нках саме напередодн╕ Дня укра╖нсько╖ писемност╕ та мови ╕ в╕дкриття Десятого м╕жнародного конкурсу з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури ╕мен╕ Петра Яцика, який припада╓ на 9 листопада.
 А ще ми, редакц╕я та читач╕ «Джерельця», хочемо в╕д щирого серця прив╕тати Катерину Олександр╕вну Степчин з ╖╖ 50-р╕ччям в╕д дня народження, котрий нещодавно вона в╕дсвяткувала. Юв╕лей трива╓, свято продовжу╓ться!
 Здоров’я, щастя, любов╕, добра Вам, славна вчителько-поетко, наша пречудова кримська укра╖ночко! Нових творчих здобутк╕в! З роси та води Вам, як кажуть у нас в Укра╖н╕!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8023

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков