Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
У ОС╤ННЮ ГОЖУ ДНИНУ — ДО АРТЕКУ, НА ГОСТИНУ!

Нещодавно учн╕ 3-го «б» класу Укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ м. С╕мферополя разом з╕ сво╓ю вчителькою Св╕тланою В’ячеслав╕вною Римською та вчителькою-вихователькою продовженого дня Юл╕╓ю Федор╕вною зд╕йснили екскурс╕ю до М╕жнародного дитячого центру «Артек». Сво╖ми враженнями в╕д по╖здки вони вир╕шили под╕литися з читачами «Джерельця».
А ви, люб╕ друз╕-джерелята, десь бували, кудись ╖здили, щось ц╕каве бачили? Напиш╕ть. «Джерельце» чека╓ ваших лист╕в!

* * *
У п’ятницю, 16 жовтня, ми вс╕м класом ╖здили на екскурс╕ю до М╕жнародного дитячого центру «Артек». Там ми в╕дв╕дали косм╕чну виставку-музей, що ╓ справжньою горд╕стю «Артеку». ╤н╕ц╕атором створення цього музею був Юр╕й Гагар╕н.
У першому зал╕ найц╕кав╕ше – тренажери, на яких тренувалися космонавти, справжн╕й супутник, м╕н╕-скафандр. У ньому в космос л╕тала собачка Чорнушка. В другому зал╕ ми побачили манекен, якого космонавти прозвали ╤ваном ╤вановичем. Цей манекен одягнений у скафандр, який належав самому Гагар╕ну. В цьому зал╕ ╓ також точна коп╕я корабля «Восток».
У третьому зал╕ представлена особлива горд╕сть музею – справжн╕й м╕сяцех╕д. ╢ в музе╖ й зразки косм╕чно╖ ╖ж╕: борщ, сир, хл╕б, щ╕, чай, картопляне пюре ╕ багато ╕ншого.
П╕сля в╕дв╕дування музею ми ходили до моря, а пот╕м прогулялися по територ╕╖ «Артеку».
Мен╕ все дуже сподобалось.
Кар╕на НАДЖАФОВА.
* * *
Дитячий таб╕р «Артек» ма╓ славетну ╕стор╕ю, пов’язану з радянськими часами. Зараз цей таб╕р – м╕жнародна оздоровниця д╕тей з багатьох кра╖н. Ми в╕дв╕дали Музей космонавтики. Там ╓ багато ц╕кавих експонат╕в, серед яких ╓ нав╕ть справжн╕й м╕сяцех╕д. Пот╕м ми прогулялися чудовим парком ╕ спустилися на берег моря. Стояла чудова ос╕ння погода, але, на жаль, треба було повертатися додому. Мен╕ ╕ мо╖м однокласникам по╖здка дуже сподобалася.
Данило КОНОНЕНКО.
* * * * *
Ми з класом ╕ нашою вчителькою Св╕тланою В’ячеслав╕вною Римською ╖здили до «Артеку». Це була чудова подорож. У «Артеку» ми побували у Косм╕чному музе╖. У музе╖ нам спочатку показали зоряне небо, розпов╕ли про косм╕чн╕ в╕дкриття. Також там було багато косм╕чних експонат╕в, серед яких косм╕чний костюм першого космонавта Юр╕я Гагар╕на. Мало хто зна╓, що перша тварина, котра побувала у космос╕, була собака на ╕м’я Лайка. Також я побачила справжн╕й супутник ╕ м╕сяцех╕д, який був на поверхн╕ М╕сяця. Також там було багато ц╕кавих др╕бничок, аптечка, ╖жа ╕ с╕рники, як╕ не мокнуть у вод╕. Також у «Артеку» дуже гарний парк ╕ пляж. В «Артеку» мен╕ дуже сподобалося.
Анна ЛОЙ.
* * *
Я з класом в╕дв╕дав палац «Суук-су» в табор╕ «Артек», де сорок рок╕в тому Юр╕й Гагар╕н в╕дкрив Музей космонавтики. Тут дотепер збер╕га╓ться тренувальний скафандр п╕онера космосу, перше кр╕сло для перев╕рки вестибулярного апарату. Також мен╕ сподобався м╕сяцех╕д — не модель ╕ не коп╕я, справжн╕й! ╢ в музе╖ й зразки косм╕чно╖ ╖ж╕. Я д╕знався про пол╕т першого космонавта незалежно╖ Укра╖ни Леон╕да Каденюка. Можливо, я також стану п╕дкорювачем космосу ╕ подарую для музею к╕лька кам╕нчик╕в з Марсу.
Максим Б╢ГЛ╤ЦЕ.
* * *
Ми ус╕м класом ╖здили в «Артек». Це найб╕льший дитячий таб╕р, розташований на берез╕ Чорного моря б╕ля Ведм╕дь-гори. Дуже ц╕кавою була екскурс╕я до Музею космонавтики.
У першому зал╕ ми побачили супутник. У другому – були скафандри та р╕зноман╕тне спорядження для перебування космонавт╕в у космос╕. У третьому зал╕ ми побачили справжн╕й м╕сяцех╕д, а також великий парашут, на якому спускався на землю л╕тальний апарат. Ця подорож для мене була дуже ц╕кавою.
Микита БАБИЦЬКИЙ.
* * *
Мен╕ дуже сподобалася екскурс╕я до «Артеку». Це мальовниче ╕ ц╕каве м╕сце у Криму. Мене вразили природа ╕ кра╓види, як╕ оточують дитячий таб╕р. У табор╕ ╓ музей космонавтики.
Багато ц╕кавого я почула в╕д екскурсовода про те, що першою людиною, яка полет╕ла в космос, був Юр╕й Гагар╕н. В╕н полет╕в у космос п╕сля того, як першими пройшли випробування собаки Б╕лка ╕ Стр╕лка. Також мене вразила ╖жа космонавт╕в, яка запакована в тюбики ╕ брикети, кр╕сло, яке розташовувалось у косм╕чн╕й ракет╕. В музе╖ наш клас переглянув ц╕кавий ф╕льм про Всесв╕т. По╖здка до «Артеку» була дуже ц╕кавою. Я д╕зналася багато нового для себе.
Анна СЛ╤ПЧЕНКО.
* * *
Мен╕ дуже сподобалась по╖здка до «Артеку». Ви мене спита╓те, що мен╕ найб╕льше сподобалось? На це ╓ проста в╕дпов╕дь. Мен╕ сподобалось все: ╕ косм╕чний музей, ╕ найкрасив╕ш╕ види кв╕т╕в, як╕ при╓мно пахнуть. Ця по╖здка в «Артек» склалася якнайкраще завдяки наш╕й вчительц╕ Св╕тлан╕ В’ячеслав╕вн╕ ╕ нашому екскурсоводу. За це я ╖м щиро дякую.
Дарина КАЛМИК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8010

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков