Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ ВОЗН╤ССЯ НА НЕБЕСА...
До головних християнських свят належить Вознес╕ння Господн╓, яке в╕дзнача╓мо на сороковий день...


ЗАВЖДИ В╤ДКРИТА ДОРОГА ДО ХРАМУ
Коронав╕рус. Карантин. На жаль, доводиться слухати Богослуж╕ння здеб╕льшого не в храм╕, а вдома...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТРАХТОРНА ╤СТОР╤Я
Уривок з пов╕ст╕ «У пошуках мр╕╖»


ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: М╤Й КРИМ
я н╕хто тоб╕ – мить кром╕шня – Криме, кармо моя кремезна моя крове – мово...


ДЕРЖИ С╤НО ДО МИКОЛИ!..
22 травня — свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народ╕ — Весняного або...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
ПОДАРУВАВ «СВ╤ТЛИЦЮ» ЯН╤…

Десять дн╕в я жив у Севастопол╕ у красун╕ Яни. Готувала ╕ подавала сн╕данки й вечер╕, як у палац╕! ╤ ковбаса, ╕ вареники, ╕ смажена картопля, ╕ кава на стол╕. А як сп╕вала Яна — як Соф╕я Ротару. ╥й 35 рок╕в, д╕вчина небачено╖ краси. А мова укра╖нська яка в не╖! Такою чистою укра╖нською мовою не розмовляють ╕ в Академ╕╖ наук Укра╖ни. У мов╕ в╕дчувався в╕дбиток травневого голубого неба та золотого сонця. Слухали ╖╖ в «Просв╕т╕», ╕ був зачарований нею весь колектив «Просв╕ти», ╕ сам голова Володимир Проценко.
╤ я вир╕шив подарувати Ян╕ р╕чну передплату газети «Кримська св╕тлиця». Але тако╖ газети нема╓ в каталоз╕ кримських газет, тобто ╕ндексу кримського нема╓, а ╕ндекс Укра╖ни поштамт Севастополя не влаштову╓.
— Приходьте завтра! – кажуть.
— То ви у поштамт╕ Севастополя не можете передплатити мен╕ газету за 100 гривень? Я повинен ╖хати в С╕мферополь?! – дивуюся.
╤ три години я сид╕в на пошт╕.
— Почекайте, прийде начальник поштамту ╕ я в нього д╕знаюся.
Через годину ж╕нка ╕де до начальника ╕ роз’ясню╓ йому, що газета «Кримська св╕тлиця», яка виходить у Криму, не ╕сну╓ в каталоз╕ кримських видань. То начальник ╖й дав наказ передплатити за каталогом Укра╖ни. Ж╕нка бере з мене 99 гривень 54 коп╕йки ╕ робить передплату на ╕м’я Яни, яка живе в центр╕ Севастополя, на весь 2010 р╕к. Отак я подарував красун╕ Ян╕ цю газету.
А член «Просв╕ти» в Севастопол╕ Ольга Юр╕╖вна Клетчук п╕шла в штаб В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни ╕ орган╕зувала м╕й виступ перед моряками Укра╖ни. ╤ мене показали по телебаченню к╕лька раз╕в, а штаб вручив мен╕ грамоту. Такий був у мене курорт у Криму. Яна мен╕ подарувала к╕лька журнал╕в «Дн╕про». А голова Союзу укра╖нок Севастополя Богдана Михайл╕вна Процак хоче знайти мен╕ спонсора, аби допом╕г видати мо╖ власн╕ твори, як╕ я написав за 65 рок╕в життя. Творчого життя — бо всього мен╕ вже 80 л╕т ╕ ще й зверху!

╤ван Григорович КАССАЛА.
м. Кам╕нь-Каширський Волинсько╖ област╕ — Севастополь.

ПЕРЕДПЛАТА-2010

Для передплати на наступний р╕к ми д╕йсно матимемо один ╕ндекс – всеукра╖нський. Але це не так вже й сутт╓во. «Св╕тличан» занепоко╖ла ц╕на, визначена сп╕взасновником «Св╕тлиц╕» — Газетно-журнальним видавництвом М╕нкультури. З майбутнього року варт╕сть передплати (а роздр╕бна ц╕на вже зб╕льшена) зросте практично вдв╕ч╕. Тож, аби не зрадити давн╕й звичц╕, люди муситимуть витрачати на р╕чну передплату без коп╕йок 100 гривень.
Про те, як це позначиться на тираж╕ газети, ми ╕ думати боялися, та ось зателефонував до редакц╕╖ наш читач ╕з с. Островське Первомайського району Микола Куз╕в. В╕н розпов╕в, що ма╓ 74 роки, до пенс╕╖ працював зварником, тож ╕ пенс╕я у нього, як у вс╕х простих трудар╕в. З «Кримською св╕тлицею» був нерозлучним понад 16 рок╕в – з того часу, як натрапив на один ╕з перших ╖╖ номер╕в у Красноперекопську. ╤ поразки, ╕ перемоги, — все пройшов разом з нами. Але останн╓ подорожчання дуже його засмутило. В╕н висловив так╕ припущення:
— Невже хтось хоче цю газету «з’╖сти», хоче, щоб ╖╖ геть не було? Комусь треба, щоб люди виховувалися лише на матер╕алах «Крымской правды»? Я м╕г би ще зрозум╕ти таке подорожчання, аби газета виходила част╕ше, добавила стор╕нок або стала повн╕стю кольоровою. Бо вмотивувати подорожчання взагал╕ н╕чим. ╤нш╕ газети, може, й так само коштуватимуть, але ж вони щоденн╕.
Наша не менш в╕ддана читачка вчителька ╕стор╕╖ Укра╖ни, теж пенс╕онерка за в╕ком Валентина Чекал╕на також у розпач╕:
— Я газету все одно передплачу. А ось сво╖й приятельц╕ вже передплачувати не буду, як ран╕ше. Але ж я поки що працюю. А чи легко пенс╕онеров╕ буде п╕ти на таку жертву? Думаю, що таким чином можуть знищити газету.
Вт╕м, с╕мферополець Фед╕р Кацидан загрози для майбутнього газети не вбача╓, можливо, тому, що в╕н ще працездатного в╕ку ╕ завдяки притаманн╕й йому активност╕ безроб╕тним бути не збира╓ться:
— Думаю, хто купляв газету, той ╕ куплятиме ╖╖ вже за новою ц╕ною, — заявив в╕н ╕ п╕дсумував: — Раз п╕двищують ц╕ну, значить, газета того варта.
Однак арх╕тектор Йосип Марчинський на мо╓ запитання, чи збереже, на його думку, газета свого читача, сумно з╕тхнув:
— Мабуть, що н╕. П╕д час кризи люди й так в╕дмовляють соб╕ у всьому найнеобх╕дн╕шому. Думаю, що у такий спос╕б газету просто «п╕дводять п╕д монастир», накидають на ╖╖ шию зашморг. Все це дуже серйозно.
А ось що говорить голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, науковець Петро Вольвач:
— До цього подорожчання я ставлюся негативно. Днями купив газету такого ж обсягу «Республ╕ка Крим»: вона коштувала гривню — удв╕ч╕ дешевше. У держав╕ розкрадаються м╕льярди, а ╓дину в Криму укра╖номовну газету влада заганя╓ в глухий кут, в╕дс╕каючи новою ц╕ною в╕д не╖ патр╕отично налаштованих читач╕в.
Негативно поставився до ситуац╕╖, пов’язано╖ з подорожчанням газети, ╕ голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ КУНу Василь Овчарук. Ось його роздуми:
— На сьогодн╕ ки╖вська влада н╕бито патр╕отична. Але що ми спостер╕га╓мо? Гине газета «Флот Укра╖ни» М╕н╕стерства оборони. Невпевнено почува╓ться ╕ «Кримська св╕тлиця». Звичайно, я як передплачував та купував ╖╖, аби розсилати у р╕зн╕ рег╕они, так ╕ буду це робити, нав╕ть маючи власн╕ борги. Але мен╕ зда╓ться, що центральна влада могла б спромогтися утримувати по укра╖номовн╕й патр╕отичн╕й газет╕ в кожному рег╕он╕, створивши ╖х, якщо таких ще нема. Кажуть, що у кра╖н╕ криза. Та вона не для вс╕х. Це лише для нас криза, ╕ мен╕ важко в╕рити в благ╕ нам╕ри нин╕шньо╖ влади. Вона ж ма╓ розум╕ти, що так╕ видання, як «Св╕тлиця», не можуть заробляти на сво╓ ╕снування. Вона пода╓ ази духовност╕, вихову╓ укра╖нця, аби в╕н був г╕дним громадянином сво╓╖ держави. На цьому не заробляють.

Розмовляла Тамара СОЛОВЕЙ.

P. S. Академ╕к УЕАН Петро Вольвач нещодавно отримав ╕з Секретар╕ату Президента Укра╖ни в╕дпов╕дь (Петро Васильович як голова громадсько╖ ради «КС» звертався до Президента з приводу проблем ╕нформац╕йного простору Криму), у як╕й, зокрема, говориться: «Под╕ляючи Вашу стурбован╕сть щодо необх╕дност╕ випуску в АРК укра╖номовно╖ газети «Кримська св╕тлиця», за дорученням Глави держави над╕слано лист В╕це-прем’╓р-м╕н╕стру Укра╖ни ╤. В. Васюнику з проханням розглянути зазначене питання та вжити нев╕дкладних заход╕в щодо в╕дновлення випуску часопису». (У серпн╕ через борги перед друкарнею було порушено граф╕к виходу газети — ось такою була реакц╕я на цей тимчасовий зб╕й. — Ред.).
╤ндекс «Кримсько╖ св╕тлиц╕» у каталоз╕ видань Укра╖ни — 90269.
Варт╕сть передплати на один м╕сяць — 7 грн. 97 коп., на р╕к (з урахуванням ус╕х поштових витрат) — 99 грн. 54 коп.
Заклика╓мо доброчинник╕в ╕ меценат╕в посприяти в орган╕зац╕╖ п╕льгово╖ передплати «КС»! Номер нашого банк╕вського рахунку — на 2-й стор. Конт. тел.: (0652) 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8007

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков