Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ ВОЗН╤ССЯ НА НЕБЕСА...
До головних християнських свят належить Вознес╕ння Господн╓, яке в╕дзнача╓мо на сороковий день...


ЗАВЖДИ В╤ДКРИТА ДОРОГА ДО ХРАМУ
Коронав╕рус. Карантин. На жаль, доводиться слухати Богослуж╕ння здеб╕льшого не в храм╕, а вдома...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТРАХТОРНА ╤СТОР╤Я
Уривок з пов╕ст╕ «У пошуках мр╕╖»


ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: М╤Й КРИМ
я н╕хто тоб╕ – мить кром╕шня – Криме, кармо моя кремезна моя крове – мово...


ДЕРЖИ С╤НО ДО МИКОЛИ!..
22 травня — свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народ╕ — Весняного або...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
ЧИ ПОТР╤БН╤ НАМ «ОСНОВИ»?

ЗАПРОШУ╢МО ДО РОЗМОВИ

Давайте оглянемось навкруги... Чи багато добрих гуманних справ ми бачимо? Чи багато зла, несправедливост╕, крад╕жок, розб╕рок, насильства ми бачимо? На чому базу╓ться той чи ╕нший вчинок?
Коли було б╕льше гуманних ╕ добрих вчинк╕в: коли люди були в╕руючими ╕ у школах викладався «Закон Божий»? Коли царська с╕м’я — Олександра Федор╕вна з дочками п╕сля ран╕шн╕х молитов посп╕шали в госп╕тал╕ ╕ л╕карн╕... обходили поранених, асистували х╕рургам в операц╕йних, перев’язували закривавлен╕ гн╕йн╕ к╕нц╕вки ╕ молилися над помираючим в останн╕ хвилини, а царський син отримував харчування з солдатсько╖ кухн╕? Коли сестра цариц╕ ╢лизавета Федор╕вна повсюди в╕дкривала при монастирях притулки ╕ безкоштовн╕ л╕карн╕ (на пожертви багатих)? ╤ чому тод╕ багат╕ так активно долучались до гуманних справ, робили чимал╕ грошов╕ пожертви?
Тепер, коли про це все можна з достов╕рних документальних матер╕ал╕в в╕льно прочитати, ми знову перекону╓мось: так, християнськ╕ норми повед╕нки, якби вони не були в╕дкинут╕ ╕ забут╕, багато в чому стримували б ╕ наших л╕дер╕в, ╕ вс╕х член╕в нашого сусп╕льства, як╕, безперечно, кивають на «верх╕вку» ╕ думають: «А там що ко╖ться? Якщо ╖м таке можна, то я й соб╕...».
Я — за в╕дродження основ християнсько╖ морал╕. Давайте почнемо з себе ╕ долучатимемо д╕тей до глибшого анал╕зу повед╕нки ╕ до вивчення в школах основ християнсько╖ етики. Адже для цього зараз потр╕бна лише наша добра воля. Ми — батьки, д╕дус╕, бабус╕ можемо, написавши на ╕м’я директора школи заяви, домогтися введення факультативного викладання цього предмета, починаючи з будь-якого класу.
Я, в╕нничанка Людмила Сидоренко, закликаю вс╕х людей, здатних на добр╕ вчинки, част╕ше ╖х творити... Хто як може. Наприклад, я можу так: допомагаю д╕тям з двох багатод╕тних с╕мей (безкоштовно) долати труднощ╕ з вивчення основ англ╕йсько╖ мови. У мене ╓ палке бажання пробудити увагу ╕ сп╕вчуття людей до проблем багатод╕тних ╕ малозабезпечених с╕мей. Особливо зараз, у важк╕ часи економ╕чно╖ кризи це було б, як н╕коли, доречно. Наприклад, заклопотана мама-одиначка буде вам сердечно вдячна, якщо посидите годину-дв╕ з дитиною, поки ╖й треба зб╕гати пол╕кувати зуб чи в╕днести дов╕дку в якусь установу. Або: де взяти грош╕ с╕м’╖ на репетитора, коли дитина пропустила якийсь час навчання в школ╕, ╕ у с╕м’╖ п’ятеро д╕тей? А чому б вам не допомогти ц╕й дитин╕ просто так, адже ви — профес╕онал у сво╖й справ╕, добре виклада╓те математику (ф╕зику, х╕м╕ю, мову, ╕стор╕ю...).
Чи не отрима╓мо ми якусь частку прощення за гр╕хи аборт╕в, коли ми зглянемось над проблемами багатод╕тних ╕ малозабезпечених с╕мей, ╕ в чомусь таки допоможемо ╖м?
Щов╕вторка об 11.00 год. ви можете зателефонувати до В╕нницько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки № 8, тел.: 27-83-78, або в цей час там зустр╕тись з Людмилою Сидоренко (тобто з╕ мною), яка очолю╓ клуб активних пенс╕онер╕в, ╕ обговорити, як вт╕лити сво╖ нам╕ри добрих вчинк╕в або под╕литися досв╕дом, щоб поширити його.
У «В╕нницьк╕й газет╕» № 54 за 10 липня 2009 р. у статт╕ Михайла Барського «Австрал╕я очима в╕нничанки», п╕дзаголовок «Пенс╕онери працюють... безкоштовно», можна прочитати: «В Австрал╕╖ ╓ незвичн╕ для нас магазини, куди люди приносять сво╖ непотр╕бн╕ реч╕, мебл╕, посуд, предмети гардеробу. Безоплатно. У магазин╕ продають ╖х за м╕н╕мальну ц╕ну — лише для компенсац╕╖ витрат за оренду прим╕щень та св╕тло. За прилавком працюють пенс╕онери — безплатно, рятуючись таким чином в╕д нудьги. Також пенс╕онери працюють волонтерами на дитячих зал╕зницях чи ╕нших атракц╕онах, стоять на переходах б╕ля школи, допомагають переводити д╕тей через дорогу. П╕сля шести м╕сяц╕в тако╖ д╕яльност╕ держава дода╓ людям похилого в╕ку певну суму до пенс╕╖».
Дорог╕ Укра╖нц╕!
Давайте не будемо чекати, що хтось нам зробить наше життя кращим, давайте сам╕ зм╕нювати його на краще. Кожен хай зробить крихту добра зараз, а разом з╕бран╕ крихти будуть св╕тити нашим сп╕вчуттям ╕ в╕дбиватися усм╕шками д╕тей, батьк╕в, яким важко. Пом’якшають в╕д радост╕ ╖хн╕ серця. ╤ хто зна╓, можливо, саме ми попередимо як╕сь жорсток╕ вчинки, або вчинки, до яких призв╕в в╕дчай.
Давайте ширше запровадимо факультативне викладання «Основ християнсько╖ етики» в школах!
Прошу висловити свою думку з приводу порушених питань.

З повагою,
Людмила СИДОРЕНКО,
пенс╕онерка, в минулому б╕бл╕отекар, вчителька англ╕йсько╖ мови.
м. В╕нниця.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7998

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков