Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАМ'ЯТЬ ПРО ХУДОЖНИКА ВШАНУВАЛИ МЕМОР╤АЛЬНОЮ ДОШКОЮ
22 травня заслуженому художнику Укра╖ни, куратору всеукра╖нських ╕ м╕жнародних пленер╕в...


В╤ТАННЯ З ЕКСКУРСОМ В МИНУЛЕ
Сьогодн╕, у день Весняного Миколи, святку╓ св╕й 66-й день народження (по-сво╓му - кругла дата!)...


«╤ВАНОЧКУ! ТИ ЧУ╢Ш, ДОБРООКИЙ?»
Тенд╕тна душа поета ╕ зал╕зна, мов криця, сила духу… Це все про незламного ╕ н╕жного ╤вана...


НИН╤ ЙОМУ ВИПОВНИЛОСЯ Б 80…
╤м’я талановитого проза╖ка Валер╕я Тарасова знайоме шанувальникам художнього слова не лише...


ВЧИВ Д╤ТЕЙ ЛЮБОВ╤ ДО УКРА╥НИ…
Серед яскравих ╕мен, якими ма╓мо пишатися, згадаймо Юр╕я Шкрумеляка - в╕домого дитячого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
ГОЛОСУЙТЕ ЗА ЗДОРОВ’Я!

В кулуарах Верховно╖ Ради Укра╖ни останн╕м часом можна було часто побачити енерг╕йного середнього зросту чолов╕ка, який пом╕ж ус╕х ╕нших, одягнених у традиц╕йн╕ костюми, поверх такого костюма натяг й довгу, до п’ят, широку стр╕чку, геть заповнену в╕д плеча ╕ до тих же п’ят, медалями, як╕ стиха подзвонювали при кожному його рус╕.
— А це, щоб б╕льше звертали уваги ╕ реагували, — посм╕хаючись, пояснив в╕н, чому носить таке незвичне тут вбрання, яке б╕льше пасу╓ до спортивних заход╕в чи нав╕ть до урочистих прийом╕в.
А реакц╕╖ в╕н просить в╕д депутат╕в одн╕╓╖: краще дбати про спорт, про здоровий спос╕б життя, врешт╕-решт ухвалити закон, який би працював не на догоду якимсь окремим багат╕ям, як╕ проштовхують в Укра╖н╕ св╕й б╕знес нав╕ть на шкоду людям, а для здоров’я людей.
Звати цю людину Юр╕й ╤ванович Чиж. Можливо, ╕м’я не дуже в╕доме широкому загалу, але дуже в╕доме ╕ нав╕ть легендарне у спортивному св╕т╕. В╕н — спортсмен-фехтувальник. Без переб╕льшення скажемо, що найкращий мушкетер Укра╖ни, ╕ (якщо й переб╕льшимо, то ненабагато) найкращий мушкетер св╕ту. Адже в╕н — дворазовий чемп╕он св╕ту, п’ятиразовий чемп╕он св╕ту серед в╕йськовослужбовц╕в, чемп╕он св╕ту серед студент╕в, чемп╕он ╢вропи, п’ятнадцятиразовий чемп╕он ╢вропи ╕ чемп╕он Укра╖ни з фехтування, заслужений прац╕вник ф╕зично╖ культури та спорту Укра╖ни.
Що його турбу╓, пояснив охоче:
— Наше спортивне життя, — заявив в╕н, маючи на уваз╕ сво╓ особисте життя ╕ життя сво╖х ровесник╕в, як╕ додали багато зусиль ╕ принесли багато усп╕х╕в колишньому Радянському Союзу ╕ Укра╖н╕, — це приклад для дуже багатьох покол╕нь укра╖нц╕в. Я десять рок╕в працював за кордоном у багатьох д╕аспорах. Був у Америц╕, Австрал╕╖, П╕вденно-Африканськ╕й Республ╕ц╕. ╤ я вам скажу: укра╖нц╕ — переможц╕ усього св╕ту. Канаду майже усю створили укра╖нц╕, в Америц╕, Австрал╕╖ ╕ особливо в ╓вропейському св╕т╕ укра╖нська д╕аспора дуже сильна. У нью-йоркському Манхеттен╕ ц╕лий район укра╖нський. ╤ ц╕ люди не просто живуть там, вони приносять блага цим кра╖нам. Я 10 рок╕в працював за кордоном ╕, повернувшись в Укра╖ну, св╕й досв╕д ╕ сво╖ знання хочу в╕ддати ╕ в╕ддаю розбудов╕ незалежно╖ Укра╖ни. Я н╕коли в житт╕ не пив, не доторкався до жодно╖ сигарети — ╕ коли був спортсменом, ╕ коли став тренером. ╤ навчав цьому багатьох. За кордоном це дуже шану╓ться. А коли тут упроваджую це серед молод╕, серед старшого покол╕ння, то вс╕ шарахаються. Вони ж хочуть, щоб в одн╕й руц╕ цигарка була, а друга рука пляшку пива тримала. ╤ б╕льше ╖х н╕чого не ц╕кавить, наше життя, здорове ╕ спортивне, не ц╕кавить. А для мене це жахливо, бо я сво╓ життя ╕накше, в здоровому режим╕ прожив, ╕ хочу, щоб наше сусп╕льство було здоровим. ╤ для цього я працюю у Верховн╕й Рад╕ з багатьма депутатами, ходжу на зас╕дання спортивно╖ ком╕с╕╖. ╤ дуже багато мо╖х пропозиц╕й ув╕йшли в закон про спорт, зг╕дно з яким держава повинна повернутися обличчям до спортсмен╕в, до проблем, як╕ ╕снують серед молод╕, щоб утверджувати у сусп╕льств╕ здоровий спос╕б життя без цигарок, без наркотик╕в, без алкоголю. Щоб люди робили зарядку, займалися спортом. ╤ це сл╕д прищеплювати ц╕лому покол╕нню.
А коли у нас на кожному екран╕, на жаль (╕ деяких спортсмен╕в купують на це), рекламують гор╕лку ╕ пиво, то, в╕дпов╕дно, ц╕ле покол╕ння молод╕ втрача╓ться. ╥м зда╓ться, що так ╕ треба, якщо вони побачили з пивом якогось видатного спортсмена, то вже й вважають, що пити-курити — це правильно. Але ж спортсмен сам не п’╓, не курить. Це зрозум╕ло. Йому велик╕ грош╕ заплатили — в╕н ╕ рекламу╓. А коли молодь побачить, що д╕йсно ╓ спортсмени, як╕ демонструють здоровий спос╕б життя, а не лукавлять за грош╕, то й сусп╕льство поздоров╕ша╓. Треба бути витривалими, мужн╕ми, не хитатися перед спокусами, хоч це й нелегко. Мен╕ пост╕йно пропонують алкоголь, але я жодного грама не випив.
Я — президент М╕жнародно╖ асоц╕ац╕╖ чемп╕он╕в ╢вропи, св╕ту та ол╕мп╕йських ╕гор. Наша асоц╕ац╕я ма╓ ф╕л╕╖ в ус╕х областях Укра╖ни ╕ в Криму, а також в 10 кра╖нах св╕ту. В асоц╕ац╕╖ близько тисяч╕ ол╕мп╕йських чемп╕он╕в, чемп╕он╕в св╕ту, чемп╕он╕в Радянського Союзу, Укра╖ни, майстр╕в спорту з р╕зних вид╕в спорту. ╤ ус╕ ми впроваджу╓мо здоровий спос╕б життя. Закон, за який ми боремося, майже р╕к «ходить» у Верховн╕й Рад╕. В╕н вже пройшов перше читання. Та остаточно «народитися» все щось заважа╓. Можливо, не подоба╓ться комусь, що в╕н ма╓ зм╕нити наш ментал╕тет, дещо заборонятиме, а в нашому парламент╕ багато б╕знесмен╕в, як╕ заробляють на гор╕лц╕.
Щодо Криму. Члени нашо╖ асоц╕ац╕╖ там часто бувають, орган╕зовують спортивн╕ збори. Фехтування, до реч╕, в Криму майже нема╓.
Але наша асоц╕ац╕я на одному вид╕ спорту не зациклена. Прагнемо п╕дтримувати ╕ розвивати р╕зн╕ види. А Крим сама природа над╕лила ус╕ма «зручностями» для того, щоб процв╕тав спорт. Море поруч — розвивай, не л╕нуйся, парусний спорт, каное, греблю, стрибки у воду, ватерполо ╕ все ╕нше. Гори в╕дкрит╕ для альп╕н╕зму тощо. Та проблема в тому, що б╕знес вит╕сня╓ спорт. Викуповують береги, водойми. Там, де зручно було б спортсменам, то вже чи ресторанчик сто╖ть, чи шашлична димить. ╤ цигарки, пиво... А якщо використати прост╕р для спорту як, скаж╕мо, в Швейцар╕╖, ╤тал╕╖ чи т╕й же Польщ╕. Красиво, чесно й в╕дкрито. Та, напевне, психолог╕я наша заважа╓. Нашим б╕знесменам зда╓ться за краще накрасти ╕ сховатися в╕д сусп╕льства п╕д посиленою охороною за високими парканами. А на заход╕ психолог╕я ╕нша. Там, якщо заробив грош╕, то половину, а то й б╕льше, в╕дда╓ на благод╕йництво. Я працював у Америц╕. Я це бачив...
Ось так наш легендарний фехтувальник оц╕ню╓ нашу реальн╕сть. ╤ вчить сво╖х учн╕в жити правильно. Вони мають продовжити його спортивну практику, яка стала вз╕рцевою для спортсмен╕в усього св╕ту. А в╕н сам залиша╓ться невгамовним, активним у багатьох сферах культурного ╕ спортивного життя. Зокрема, допом╕г в╕домому режисеру Юр╕ю ╤лл╓нку у створенн╕ ф╕льму „Молитва за гетьмана Мазепу”. Захоплююч╕ бо╖ у картин╕ – це його заслуга. Це в╕н та його хлопц╕ демонструють козацьке ум╕ння та в╕двагу як справжн╕ нащадки великих укра╖нських во╖н╕в. ╤ ось у Верховн╕й Рад╕ теж не обходяться без нього. В╕н тут доходить до кожного депутата ╕ нагаду╓, п╕дказу╓, що треба жити красиво, треба бути сильними ╕ здоровими, треба весь укра╖нський народ вести до цього.

Анатол╕й КОВАЛЬЧУК.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7993

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков