Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
В КРИМУ ВИКРИЛИ «ЙМОВ╤РНИХ ТЕРОРИСТ╤В»

М╕л╕ц╕я разом з╕ Службою безпеки Укра╖ни затримала низку рел╕г╕йних екстрем╕ст╕в ╕ запоб╕гла убивству л╕дер╕в Меджл╕су кримськотатарського народу. Про це у С╕мферопол╕ пов╕домив м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Укра╖ни Юр╕й Луценко. За його словами, внасл╕док спецоперац╕╖ правоохоронц╕ затримали групу «ймов╕рних терорист╕в».
Юр╕й Луценко розпов╕в, що м╕л╕ц╕я отримала ╕нформац╕ю про винесення учасниками радикально-рел╕г╕йного руху «Ат-Такф╕р валь-Х╕джра» «вироку смерт╕» л╕деру Меджл╕су кримських татар Мустаф╕ Джем╕л╓ву та його близьким соратникам. А також про те, що такф╕рити готувалися «╕з застосуванням вогнепально╖ збро╖ та вибухових речовин зд╕йснити низку терористичних акт╕в».
Спец╕альна операц╕я, в як╕й взяли участь 7 оперативних груп м╕л╕ц╕╖ ╕ спецп╕дрозд╕лу СБУ «Альфа» пройшла 23 жовтня. У к╕лькох рег╕онах Криму були проведен╕ обшуки, затриман╕ к╕лька ос╕б, двох ╕з них заарештували.
За словами Юр╕я Луценка, серед п╕дозрюваних – ╕дейний наставник «Ат-Такф╕р валь-Х╕джра», який був «ам╕ром джихаду по Укра╖н╕», та активний член цього руху, який перебував у розшуку за «замах на вбивство» ╕мама мечет╕ та його охоронця. П╕д час обшук╕в вилучен╕ автомат з патронами, тротилов╕ шашки з детонаторами, вибух╕вка, нож╕, екстрем╕стська л╕тература та ╕нструкц╕╖ з вивчення ╕ застосування збро╖ ╕ вибух╕вки.
Кер╕вник МВС подякував в╕йськов╕й розв╕дц╕ Укра╖ни ╕ розкритикував СБУ за те, що ╖╖ прес-служба в день проведення операц╕╖ розповсюдила в мас-мед╕а ╕нформац╕ю про не╖. Зокрема, через розголошення в╕домостей, як зазначив Луценко, не вдалося затримати двох л╕дер╕в «Ат-Такф╕р валь-Х╕джра», але ╖хн╕й пошук трива╓. За даними правоохоронц╕в, б╕льш╕сть такф╕рит╕в – вих╕дц╕ з Узбекистану, але до третини з них – слов’яни.
М╕н╕стр Юр╕й Луценко та його заступник, начальник кримсько╖ м╕л╕ц╕╖ Геннад╕й Москаль, окр╕м «Ат-Такф╕р валь-Х╕джра», назвали загрозою для Криму та загалом для Укра╖ни ще один рел╕г╕йний рух – «Х╕зб ут-Тахр╕р». Вони пов╕домили, що п╕дготували зм╕ни до деяких законодавчих акт╕в щодо протид╕╖ екстрем╕зму, що мають на мет╕ заборону ╕ крим╕нальне пересл╕дування екстрем╕стських чи терористичних орган╕зац╕й, котр╕ можуть ре╓струватися як рел╕г╕йн╕ чи громадськ╕ об’╓днання.
Представник руху «Х╕зб ут-Тахр╕р» у Криму Абдуселям Селяметов в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» назвав слова м╕н╕стра «брехнею ╕ вигадками». За його словами, «Х╕зб ут-Тахр╕р» до такф╕рит╕в не ма╓ «жодного в╕дношення» ╕ свою д╕яльн╕сть веде «виключно мирними методами».
Водночас, голова Меджл╕су Мустафа Джем╕л╓в сказав, що ма╓ ╕нформац╕ю про причетн╕сть до можливого замаху на його життя Головного розв╕дуправл╕ння Генштабу Рос╕╖. «Пов╕домлялося про плани л╕кв╕дац╕╖ л╕дер╕в Меджл╕су для того, щоб тут викликати м╕жетн╕чн╕ з╕ткнення з метою запровадження надзвичайного стану на випадок, якщо вибори п╕дуть не так, як потр╕бно Рос╕╖», – заявив Джем╕л╓в.
Не виключа╓ зв’язок ╕з виборами ╕ в╕домий експерт-╕сламознавець, президент Центру близькосх╕дних досл╕джень Олександр Богомолов. В╕н сказав Рад╕о «Свобода», що у нього «виникають певн╕ сумн╕ви стосовно деяких акцент╕в чи оц╕нок», як╕ лунають з боку МВС. «Треба зважати на т╕ обставини, в яких ця ╕нформац╕я зараз луна╓. А обставини ц╕ значною м╕рою визначаються переб╕гом передвиборних под╕й. Така ситуац╕я в Укра╖н╕, що кожне в╕домство, окр╕м того, що воно викону╓ якусь сусп╕льно значущу функц╕ю, воно ще й ╓ пол╕тично заангажованим», – зауважив Олександр Богомолов.

Володимир Притула.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1861722.html

ДЖЕМ╤Л╢В В╤ДМОВИВСЯ В╤Д ОХОРОНИ ╤ ПРОСИТЬ У ЛУЦЕНКА ЗБРОЮ...

За радикальними ╕слам╕стами, як╕ готували убивство л╕дера кримськотатарського Меджл╕су Мустафи Джем╕л╓ва, стоять рос╕йськ╕ спецслужби. Про це в ╕нтерв’ю УН╤АН пов╕домив сам М. Джем╕л╓в, посилаючись на джерела в дипломатичних колах. Зокрема, л╕дер кримських татар зазначив, що «все, сказане м╕н╕стром Юр╕╓м Луценком, ма╓ п╕д собою п╕дстави. У М╕н╕стерство внутр╕шн╕х справ Укра╖ни над╕йшла ╕нформац╕я про те, що мене засудили до смерт╕, ╕ вчора (26 жовтня – УН╤АН) були зд╕йснен╕ превентивн╕ арешти».
Але, за словами М. Джем╕л╓ва, «заарештованих навряд чи можна вважати ╕н╕ц╕аторами п╕дготовлюваного теракту ╕ теракт╕в узагал╕. Це — неадекватн╕ люди, з тих, як╕ не визнають владу ╕ рвуть паспорти. Але ц╕ люди — лише знаряддя. Наск╕льки мен╕ в╕домо з дипломатичних джерел, розробляла план заворушень рос╕йська спецслужба, а конкретно – ГРУ (Головне розв╕дувальне управл╕ння РФ – УН╤АН), виконавцем у як╕йсь частин╕ мав стати Рустам Кадиров, а ц╕ люди — лише низова ланка».
Л╕дер Меджл╕су пов╕домив, що в╕н майже п╕вгодини сп╕лкувався з м╕н╕стром внутр╕шн╕х справ, який запропонував йому охорону. «На що я в╕дпов╕в: якщо за цим вироком стояли велик╕ держави, то додаткова охорона мен╕ не допоможе, поки що просто дайте дозв╕л на нос╕ння збро╖ мо╖й охорон╕», — розпов╕в М. Джем╕л╓в.
Що стосу╓ться сут╕ конфл╕кту, зазначив пол╕тик, то, «справд╕, у Духовного управл╕ння мусульман Криму ╕ радикальних ╕слам╕стських орган╕зац╕й ╓ вза╓мне неприйняття. Оск╕льки все, що запропоноване радикалами, не ма╓ н╕чого сп╕льного з ╕сламом. Власне кажучи, тут нав╕ть сл╕д говорити не про радикал╕зм, а про екстрем╕зм, що не виключа╓ терор». За його словами, «кримськотатарський нац╕ональний рух завжди, нав╕ть у найважч╕ для нашого народу часи в умовах режиму СРСР, спов╕дував ╕ спов╕ду╓ принцип ненасильства. Тероризм же – шлях у н╕куди!».
Як зазначив М. Джем╕л╓в, для нього «очевидно, що до створення таких орган╕зац╕й в Укра╖н╕ можуть бути причетн╕ т╕ держави, як╕ не бажають зм╕цнення демократично╖ Укра╖ни. ╤ ми, кер╕вники кримськотатарського народу, першими заговорили про те, що Укра╖нська держава не може так легковажно, без узгодження з Духовним управл╕нням мусульман Криму, ре╓струвати вс╕ рел╕г╕йн╕ орган╕зац╕╖».
В╕н також не виключив, що сьогодн╕шня ситуац╕я виникла ще й тому, що влада хот╕ла послабити монол╕тн╕сть кримськотатарського руху, розбивши його такими угрупованнями. «Ми зна╓мо про те, що серед укра╖нських чиновник╕в ╓ й так╕, як╕ сприяють створенню в Криму «паралельного» Муфт╕яту. Але, бажаючи ослабити кримських татар, в результат╕ послабили державну безпеку. Зв╕сна р╕ч, так╕ чиновники мають бути покаран╕», — заявив М. Джем╕л╓в.

http://www.unian.net

КРИМСЬК╤ ТАТАРИ ВИЗНАЧАТИМУТЬСЯ З П╤ДТРИМКОЮ КАНДИДАТА У ПРЕЗИДЕНТИ НА КУРУЛТА╥

Кримськ╕ татари визначатимуться з п╕дтримкою кандидат╕в у Президенти на Курулта╖ – загальнонац╕ональному з’╖зд╕ кримськотатарського народу. Як пов╕домила прес-служба Меджл╕су, черговий Курултай в╕дбудеться 5-6 грудня нин╕шнього року. На вс╕х останн╕х виборах – ╕ президентських, ╕ парламентських, Курултай та його виборний орган Меджл╕с переважно п╕дтримували «помаранчевих» нац╕онал-демократ╕в. На чий б╕к нин╕ схиляться симпат╕╖ б╕льшост╕ кримських татар – ╕ тепер залежить в╕д ╖хнього представницького органу.
Меджл╕с насправд╕ досить посл╕довний у сво╖х пол╕тичних симпат╕ях. ╤з середини 90-х рок╕в минулого стол╕ття кримськ╕ татари п╕дтримували Народний Рух Укра╖ни та його кандидат╕в, у тому числ╕ пот╕м – В╕ктора Ющенка ╕ блок «Наша Укра╖на», куди теж входив Рух. Однак д╕яльн╕сть нин╕шнього Президента розчарувала кримських татар.
Ран╕ше голова Меджл╕су Мустафа Джем╕л╓в говорив, що все вир╕шить загальнонац╕ональний з’╖зд – Курултай кримськотатарського народу, але уточнював, що там, очевидно, розглядатимуть лише три пр╕звища – В╕ктора Ющенка, Юл╕╖ Тимошенко та Арсен╕я Яценюка. Але тепер л╕дер Меджл╕су ще менш конкретний. В╕н пов╕домив, що в╕д ╕мен╕ Меджл╕су написав деяким кандидатам у президенти листи, в яких поставив ч╕тк╕ запитання щодо кримськотатарських проблем та шлях╕в ╖хнього розв’язання, ╕ тепер чека╓ в╕дпов╕д╕.
Мустафа Джем╕л╓в сказав, що поки в╕н ╕з соратниками проводить р╕зного роду зустр╕ч╕ ╕ консультац╕╖, ось зараз плану╓ться зустр╕ч з Юл╕╓ю Тимошенко. «Питання поки що залиша╓ться в╕дкритим, Меджл╕с якогось конкретного ор╕╓нтування поки не да╓. Напевно, все обговорюватиметься на сес╕╖ Курултаю ╕ там д╕йдемо якогось п╕дсумку», – дипломатично припустив Мустафа Джем╕л╓в...

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1861887.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7987

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков