Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
УКРА╥НА – НА 61-МУ М╤СЦ╤ «РЕЙТИНГУ ПРОЦВ╤ТАННЯ»

Де в св╕т╕ живеться найкраще? В уяв╕ багатьох людей можуть промайнути пальми ╕ тепле море як уособлення раю на земл╕. Але насправд╕ держава, яка ма╓ найл╕пш╕ показники у сфер╕ економ╕ки ╕ якост╕ життя, ма╓ набагато прохолодн╕ший кл╕мат. Це Ф╕нлянд╕я. Такого висновку д╕йшов британський анал╕тичний центр – ╤нститут Legatum, який готу╓ «рейтинг процв╕тання» у р╕зних куточках св╕ту. За даними цього досл╕дження, Укра╖на опинилася на 61-╕й сходинц╕, у друг╕й половин╕ списку, де всього 104 держави, в яких живе 90 в╕дсотк╕в населення св╕ту.
Найкраще жити там, де громадяни щаслив╕, здоров╕ й в╕льн╕, а не т╕льки там, де найвищ╕ показники валового внутр╕шнього продукту. Це ф╕лософ╕я ╤нституту Legatum, який вже трет╕й р╕к посп╕ль оприлюдню╓ «рейтинг процв╕тання». Кр╕м базових економ╕чних показник╕в, вчен╕ також анал╕зують стан осв╕ти й охорони здоров’я, р╕вень безпеки, як╕сть державних послуг ╕ те, чи в кра╖н╕ легко займатися п╕дпри╓мництвом та ╕нновац╕ями.
Хоча процв╕тання забезпечують окрем╕ особи, а не влада, без доброго урядування сусп╕льство не зможе усп╕шно розвиватися, вважають британськ╕ фах╕вц╕. За ╖хньою оц╕нкою, слабке державне управл╕ння – це одна з найб╕льших проблем, зокрема Укра╖ни, поруч ╕з браком сусп╕льно╖ дов╕ри, або, як ще називають цю категор╕ю, соц╕альним кап╕талом. З ╕ншого боку, за таким показником, як р╕вень осв╕ти Укра╖на опинилася на 32-╕й сходинц╕, майже вдв╕ч╕ л╕пший показник пор╕вняно ╕з загальною оц╕нкою держави.
Цього року Укра╖на п╕днялася на 61-ше м╕сце в «рейтингу процв╕тання», а ще р╕к тому була на 68-╕й позиц╕╖. ╤з чим пов’язане таке пол╕пшення, яке, мабуть, не пом╕тила б╕льш╕сть громадян держави?
«Ми зм╕нили методолог╕ю, тому неправильно пор╕внювати як кра╖на п╕днялася чи опустилася пор╕вняно з минулим роком. Натом╕сть краще подивитися, як вигляда╓ нин╕шн╕й рейтинг Укра╖ни. Загалом ╓ позитивн╕ ознаки, зокрема як╕сть осв╕ти для багатьох громадян. Так само, як ╕ той факт, що Укра╖на ╓ демократичною ╕ ма╓ досить високий р╕вень дотримання прав людини ╕ громадянських свобод. Слабк╕сть Укра╖ни – в державному управл╕нн╕, його ефективност╕», – сказав в╕це-президент ╤нституту Legatum В╕льям ╤нбод╕н в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода».
Сус╕дня Рос╕я – на 69-му м╕сц╕ в цьогор╕чному рейтингу. Там проблемними ╓ п’ять категор╕й, серед яких недостатн╕й р╕вень безпеки громадян, ╖хньо╖ особисто╖ свободи ╕ брак демократичних ╕нститут╕в.
Ще г╕рше становище у Б╕лорус╕, яка опинилася на 85-му м╕сц╕. Там до букета проблем ще додалися перепони для ведення б╕знесу.
На чол╕ списку держав-л╕дер╕в, як╕ процв╕тають, Ф╕нлянд╕я. ╥╖ наздоганяють Швейцар╕я ╕ скандинавськ╕ кра╖ни – Швец╕я, Дан╕я ╕ Норвег╕я. Сполучен╕ Штати опинилися на 9-му м╕сц╕, випередивши Велику Британ╕ю, Н╕меччину й Франц╕ю, як╕ все ж ув╕йшли до 20-ки пров╕дних держав. Левова частка кра╖н, як╕ процв╕тають, розташован╕ у П╕вн╕чн╕й Америц╕ та ╢вроп╕.
Найг╕рше у св╕т╕ живеться, за даними ╤нституту Legatum, в З╕мбабве. Лише трохи л╕пше становище у Судан╕ та ╢мен╕.
При цьому ╕стор╕я, як наголошують британськ╕ оглядач╕, не ╓ вироком. Вони звертають увагу на те, що ╤рланд╕я, яку ще покол╕ння тому називали територ╕╓ю економ╕чного лиха, нин╕ опинилася на 11-му м╕сц╕ з╕ 104 держав. Так само змогли стати на ноги С╕нгапур, Тайвань ╕ П╕вн╕чна Корея.
Ще один висновок британських вчених поляга╓ у тому, що лише в найб╕дн╕ших державах на р╕вень задоволення життям впливають грош╕. Як т╕льки кра╖на виходить з╕ злидн╕в, зростаюч╕ доходи вже не дають такого ж стр╕мкого зростання якост╕ життя. Недарма ж кажуть, що щастя за грош╕ не купиш. Це правило спрацьову╓ ╕ в економ╕ц╕.
Робоча теор╕я рецепту процв╕тання в╕д В╕льяма ╤нбод╕на звучить таким чином: це в╕дпов╕дальн╕сть влади за мудр╕сть пол╕тики, але й громадяни повинн╕ контролювати сво╓ життя ╕ користуватися шансами, що в╕дкриваються.

Мар’яна Драч.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1861644.html

ТИМ ЧАСОМ…

Порахували чиновницьку арм╕ю...

За останн╕ два м╕сяц╕ к╕льк╕сть р╕шень уряду Юл╕╖ Тимошенко про призначення на найвищ╕ посади вдв╕ч╕ перевищила к╕льк╕сть зв╕льнених високопосадовц╕в (призначено — 18, зв╕льнено — 6). Про це УН╤АН пов╕домили у Головн╕й служб╕ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Секретар╕ату Президента Укра╖ни з посиланням на дан╕ головно╖ служби зв’язк╕в з ВР ╕ КМУ.
“Характерно, що Прем’╓р-м╕н╕стр пост╕йно зб╕льшувала ╕ чисельн╕сть свого апарату. Якщо у прем’╓ра В╕ктора Ющенка у 2000 роц╕ працювало 38 патронатних прац╕вники, у прем’╓ра В╕ктора Януковича у 2004 роц╕ — 43, то у прем’╓ра Ю. Тимошенко зараз вдв╕ч╕ б╕льше – 80”, — наголошу╓ться у пов╕домленн╕.
Також зазнача╓ться, що за останн╕ два роки, п╕сля останнього зб╕льшення 21 жовтня ц. р. чисельн╕сть Секретар╕ату КМУ ╕ патронатних служб кер╕вництва КМУ зросла до 1244 одиниць (пор╕вняно з 993 од. на початку першо╖ каденц╕╖ Ю. Тимошенко).
“У результат╕, попри економ╕чну кризу, кер╕вний склад орган╕в виконавчо╖ влади досяг рекордних значень. Сьогодн╕ у 21 м╕н╕стра працюють 150 заступник╕в (в середньому — по 7 заступник╕в у кожного). Кр╕м того, у 41 центральному орган╕ виконавчо╖ влади отримують зарплату 204 заступники”, — п╕дкреслили в СП.
Невт╕шною, за даними Секретар╕ату, ╓ ╕ статистика гранично╖ чисельност╕ територ╕альних орган╕в м╕н╕стерств, ╕нших центральних орган╕в виконавчо╖ влади, яка зб╕льшилась на 15,5 тисяч╕ одиниць протягом двох останн╕х рок╕в урядування Ю. Тимошенко.
Така динам╕ка вигляда╓ особливо дивною на фон╕ пост╕йних об╕цянок прем’╓ра щодо скорочення к╕лькост╕ чиновник╕в, зазначають в СП ╕ нагадують, що 24 грудня 2007 року, на одному з перших зас╕дань уряд розглядав питання про зменшення к╕льк╕сного складу заступник╕в м╕н╕стр╕в та кер╕вник╕в ╕нших центральних орган╕в виконавчо╖ влади. У жовтн╕ 2008 р. КМУ ухвалював декларативн╕ р╕шення про економ╕ю бюджетних кошт╕в на утримання чиновник╕в та про моратор╕й на нов╕ призначення.
“На практиц╕ ж за два роки роботи уряду Тимошенко арм╕я чиновник╕в найвищого р╕вня не зменшилася, а сутт╓во зросла”, — роблять висновок у Секретар╕ат╕ Президента.
(У 2008 та 2009 рр. указами Глави держави дв╕ч╕ проводилося скорочення гранично╖ чисельност╕ прац╕вник╕в Секретар╕ату Президента Укра╖ни, яка на сьогодн╕ становить 530 одиниць (пор╕вняно ╕з 605 – у 2005 роц╕).


ЛИСТ В РЕДАКЦ╤Ю
ГОЛОВНОМУ РЕДАКТОРУ «КРИМСЬКО╥
СВ╤ТЛИЦ╤» В╤КТОРУ КАЧУЛ╤
wik@swit.crimea.com; switlytsia.crimea.ua
«Укра╖на молода» politika@umoloda.kiev.ua
«Л╕тературна Укра╖на» lit_ukraine@ukr.net

Останн╕ми днями академ╕к Степан Павлюк з групою так званих «л╕дер╕в рег╕ональних ел╕т» (див. «Льв╕вська газета» № 41) активно включився у передвиборну аг╕тац╕ю. У передачах по рад╕о ╕ телебаченню в╕н виступа╓ за кандидатуру в президенти Укра╖ни Юл╕╖ Тимошенко, причому немов в╕д ╕мен╕ вс╕╓╖ галицько╖ ╕нтел╕генц╕╖. Абстрагуючись у цьому лист╕ щодо питання перемоги того чи ╕ншого з кандидат╕в у президенти, вважаю, що Степан Павлюк не ма╓ права виступати в╕д ╕мен╕ вс╕╓╖ галицько╖ ╕нтел╕генц╕╖, т╕льки в╕д себе ╕ в╕д член╕в групи, яку в╕н сам орган╕зував ╕ як╕ дали йому на це згоду. Як нащадок майже повн╕стю знищено╖ тотал╕тарними режимами укра╖нсько╖ галицько╖ ╕нтел╕генц╕╖, я, наприклад, не бажаю соб╕, щоби академ╕к Павлюк виступав з╕ сво╓ю аг╕тац╕╓ю в╕д мого ╕мен╕, бо добре пам’ятаю, як в╕н, будучи кер╕вником виборчого штабу Леон╕да Кучми, аг╕тував за його кандидатуру в президенти. Вважаю, що д╕╖ С. Павлюка компрометують не т╕льки галицьку ╕нтел╕генц╕ю, а й саму Юл╕ю Володимир╕вну.

Лариса Крушельницька,
доктор ╕сторичних наук, професор.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7982

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков