Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥Н╤ СЛ╤Д ЗБЕР╤ГАТИ СВОЮ ПОЛ╤ТИКУ ЩОДО ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО КРИМУ
Про це заявив експосол США в Укра╖н╕ Джон Гербст п╕д час онлайн-конференц╕╖ на тему "Укра╖на в...


КОРОНАВ╤РУС В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
близько 30% в╕д загального числа ╕нф╕кованих коронав╕русом у св╕т╕ заф╕ксували у Сполучених Штатах.


Хакан Киримли: НИН╤ШНЯ СИТУАЦ╤Я В КРИМУ МОЖЕ МАТИ ЩЕ Б╤ЛЬШ ТРАГ╤ЧН╤ НАСЛ╤ДКИ, Н╤Ж ДЕПОРТАЦ╤Я 1944 РОКУ
Про ╕сторичний аспект окупац╕╖ та сучасн╕ реал╕╖, про схож╕сть ╕ в╕дм╕нн╕сть, про боротьбу,...


УКРА╥НА ПОКАЗАЛА В ООН ЛЮДСЬК╤ ОБЛИЧЧЯ ТРАГЕД╤╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ
представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця наголосив, що м╕жнародна сп╕льнота ма╓ актив╕зувати...


Р╤К ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Узагальню╓мо в╕дпов╕д╕ на запитання учасник╕в пресконференц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 30.10.2009
В╤КТОР ЮЩЕНКО: «СХИЛЯЮ ГОЛОВУ ПЕРЕД КОЖНИМ ГЕРО╢М...»

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко з нагоди 65-╖ р╕чниц╕ визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в поклав кв╕ти до могили Нев╕домого солдата у Ки╓в╕.
Разом з Главою держави у заход╕ взяли участь глава Секретар╕ату Президента В╕ра Ульянченко, м╕н╕стр закордонних справ Петро Порошенко, м╕н╕стр культури ╕ туризму Василь Вовкун, м╕н╕стр у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту Юр╕й Павленко, Секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Ра╖са Богатирьова, голова Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки Микола Маломуж, голова Державно╖ прикордонно╖ служби Микола Литвин, голова Ки╖всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ В╕ктор Вакараш, перший заступник голови Ки╖всько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Анатол╕й Голубченко, кер╕вник Державного управл╕ння справами ╤гор Тарасюк.
В╕дпов╕дно до Указу Глави держави в Укра╖н╕ установлено в╕дзначати щор╕чно 28 жовтня — День визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в. Указ п╕дписано 20 жовтня цього року з метою всенародного в╕дзначення визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в, вшанування геро╖чного подвигу ╕ жертовност╕ Укра╖нського народу у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.
М╕тингом б╕ля монумента «Укра╖на — визволителям», що на укра╖нсько-словацькому кордон╕, в╕дзначили 28 жовтня закарпатц╕ 65-р╕ччя визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в.
27 жовтня 1944 р. був зв╕льнений в╕д окупац╕╖ Ужгород, а наступного дня — ╕ все Закарпаття. Власне, г╕рський край був останньою укра╖нською територ╕╓ю, визволеною в╕д чужоземного поневолення. Останн╕й фашистський солдат покинув землю Укра╖ни.
Про той в╕копомний ос╕нн╕й день нагаду╓ монумент «Укра╖на — визволителям». До п╕дн╕жжя пам’ятника в╕нки ╕ кв╕ти поклали кер╕вники Закарпатсько╖ област╕, представники ветеранських та ╕нших громадських орган╕зац╕й. Було покладено й в╕нок в╕д Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка.
В╕дбулася церемон╕я вручення Всеукра╖нсько╖ естафети «Слава визволителям Укра╖ни», яка, стартувавши у Меловому на Луганщин╕, пройшла м╕сцями бойових д╕й ╕ ф╕н╕шувала на найзах╕дн╕шому кордон╕ Укра╖ни. Капсулу з╕ скропленою кров’ю геро╖в землею вир╕шено передати на збер╕гання у Музей ╕стор╕╖ Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни.

* * *

У рамках робочо╖ по╖здки на Закарпаття Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко зустр╕вся з представниками ╕нтел╕генц╕╖ Закарпатсько╖ област╕. Зустр╕ч в╕дбулася у прим╕щенн╕ Ужгородського нац╕онального ун╕верситету.
У сво╖й промов╕ Глава держави акцентував увагу на тому, що сьогодн╕ перед укра╖нським сусп╕льством першочергово сто╖ть проблема консол╕дац╕╖, оск╕льки лише сильний ╕ ╓диний народ може впевнено дивитися у майбутн╓.
«Велик╕ економ╕чн╕ завдання, велик╕ економ╕чн╕ чи соц╕альн╕ ц╕л╕ може ставити перед собою лише нац╕я консол╕дована. ╤ тема номер один, яка ╓ викликом для нас сьогодн╕ — як пройти дорогу становлення укра╖нства, як пройти школу нац╕онального прогресу», — п╕дкреслив В╕ктор Ющенко.
Згадавши тему шанобливого ставлення до власно╖ ╕стор╕╖, Президент в╕дзначив подвиг ус╕х тих, хто боровся ╕з загарбниками за р╕дну землю. «Я сьогодн╕, на День визволення Укра╖ни, при╖хав у Закарпаття, ╕ хочу сказати, що схиляю голову перед кожним геро╓м, який пройшов в╕д Луганська до Закарпаття ╕ визволив нашу р╕дну землю в╕д фашист╕в. Це наша ╕стор╕я — вона ось тут, поряд, ╕ в зал╕ сидять геро╖, як╕ це пройшли. Не шанувати, не розум╕ти цього, або говорити, що це не таке важливе для нашого становлення — була б велика помилка», — переконаний Глава держави.
Говорячи про важлив╕сть захисту демократичних здобутк╕в сусп╕льства, В╕ктор Ющенко застер╕г про небезпеку повернення авторитарних тенденц╕й у систему влади в Укра╖н╕. За його словами, майбутн╓ Укра╖нсько╖ держави т╕сно переплетене з ╕де╓ю демократ╕╖, ╕ режим, який не поважа╓ свободу, призведе лише до втрати незалежност╕.
«Як цього уникнути? Саме громадяни, кожен з нас ╓ джерелом влади», — наголосив Президент. На його переконання, саме реформування Конституц╕╖ Укра╖ни та виборчого законодавства допоможе вичистити корупц╕ю ╕ запоб╕гти втрат╕ демократ╕╖. «Треба в╕дновити зв’язок м╕ж владою ╕ виборцем», — зазначив В╕ктор Ющенко.

* * *

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко в Ужгород╕ взяв участь у прямому еф╕р╕ на Закарпатськ╕й обласн╕й державн╕й телерад╕окомпан╕╖. Серед тем, що порушувалися п╕д час еф╕ру, — необх╕дн╕сть конституц╕йно╖ реформи та зм╕ни виборчого законодавства, здобутки Укра╖ни протягом останн╕х 4 рок╕в, виборча кампан╕я.
Глава держави вкотре наголосив, що для досягнення пол╕тично╖ стаб╕льност╕ у кра╖н╕ мають бути внесен╕ зм╕ни до Конституц╕╖ Укра╖ни та виборчого законодавства. «Фактор пол╕тично╖ стаб╕льност╕ — це фактор розвитку», — сказав В╕ктор Ющенко. В╕н нагадав про основн╕ позиц╕╖, викладен╕ у запропонованому ним проект╕ зм╕н до Конституц╕╖.
Президент, кр╕м того, висловив переконання, що Укра╖н╕ в сучасних умовах необх╕дн╕ реформи у р╕зних секторах. «Ми повинн╕ мати уряд реформ, владу, яка несе зм╕ни, спонука╓ до них, штовха╓ до д╕яльност╕», — переконаний В╕ктор Ющенко.
Глава держави назвав три ключов╕ завдання, на яких ма╓ зосередитися сусп╕льство, щоб забезпечити перспективи розвитку Укра╖ни ╕ нац╕╖. Йдеться про процес нац╕онального ╓днання та консол╕дац╕╖ навколо ключових ц╕нностей, продовження демократичних процес╕в, утвердження ╓вропейського вибору Укра╖ни. «Ми повинн╕ мати укра╖нську владу, формувати укра╖нство... тод╕ ми можемо бути згуртованими ╕ ставити велик╕ завдання перед собою та владою», — сказав Президент.
Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Леон╕д Жунько з нагоди 65-╖ р╕чниц╕ визволення Укра╖ни в╕д фашистських загарбник╕в поклав кв╕ти до могили Нев╕домого солдата у С╕мферопол╕. Разом з Представником Глави держави у заход╕ взяли участь Голова ВР та РМ АРК А. Гриценко й В. Плак╕да, депутати ВР АРК, представники пол╕тичних парт╕й й громадських орган╕зац╕й республ╕ки. Представник Глави держави висловив щиру вдячн╕сть батькам ╕ д╕дам, як╕ ц╕ною власного життя та неймов╕рних страждань вибороли право на свободу укра╖нському народов╕, в╕ддали ус╕ сво╖ сили в╕дбудов╕ кра╖ни, п╕днявши ╖╖ з попелу згарищ.
Зазначивши, що в Укра╖н╕ навряд чи можна знайти родину, яку об╕йшла би стороною найстрашн╕ша ╕ найб╕льш кривава в ╕стор╕╖ людства в╕йна. ╥╖ безжал╕сний смерч розрухи ╕ страждань дв╕ч╕ прон╕сся над територ╕╓ю кра╖ни. В╕н назвав зразком мужност╕, непохитно╖ ст╕йкост╕ ╕ в╕дваги в л╕топис╕ Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни оборону ╕ зв╕льнення Кримського п╕вострова, де знаходяться два м╕ста-геро╖: Севастополь ╕ Керч.
«М╕льйони укра╖нц╕в ╕ людей ╕нших нац╕ональностей, р╕зно╖ в╕ри, пол╕тичних погляд╕в та переконань на фронтах ╕ в п╕дп╕лл╕ поклали сво╓ життя за нашу Батьк╕вщину, за ╖╖ волю», – наголосив Л. Жунько. — «Сьогодн╕ ми схиля╓мо голови перед пам’яттю тих, хто залишився лежати на полях битв, в╕дда╓мо данину поваги нин╕ живим учасникам в╕йни, як╕, ризикуючи життям, зв╕льнили нашу землю в╕д окупант╕в».
Л. Жунько побажав ус╕м ветеранам-кримчанам у цей святковий день здоров’я, довгих рок╕в життя, оптим╕зму ╕ витримки, мирного неба над головою.
В╕чна слава во╖нам, що полягли в боях за свободу ╕ незалежн╕сть Укра╖ни!
Слава во╖нам-переможцям!

http://www.ppu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 30.10.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7977

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков