Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3132)
З потоку життя (6348)
Душі криниця (3489)
Українці мої... (1461)
Резонанс (1491)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1666)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО ЮЛ╤╥ ДЖУГАСТРЯНСЬК╤Й
Книга вийшла у видавництв╕ «Навчальна книга - Богдан» у Тернопол╕. «К╕м»...


ШАНУЙМО НЕВТОМНИХ МАТЕР╤В!
Ц╕каве, зворушливе л╕тературно-мистецьке д╕йство «Весна сплела в дарунок ╖м в╕нок»,...


СМ╤ЮТЬСЯ, ПЛАЧУТЬ СОЛОВ'╥
Наш╕ традиц╕╖


НАТАЛКА ЯРЕМА: МЕН╤ ЗАПАХЛО ВЕСНАМИ
Ще тр╕шечки! О як втомились крила! Найкраща мить - ця мить серцебиття! О Укра╖но сонячна ╕ мила!...


МИ ПЕРЕМОЖЕМО
Нещодавно в м╕ст╕ Б╕ла Церква на Ки╖вщин╕ вийшла друком зб╕рка публ╕цистичних роздум╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 16.10.2009
ПРАВА ДИТИНИ – МОВОЮ К╤НО

ДЖЕРЕЛА

Нещодавно у рамках VI М╕жнародного фестивалю документального к╕но про права людини Docudays.ua-2009 у с╕мферопольському Центр╕ культури та б╕знесу «Космос» Центром соц╕ально╖ служби для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ Зал╕знично╖ районно╖ ради м. С╕мферополя та Кримським республ╕канським п╕дпри╓мством «К╕нов╕деопрокат» було проведено День документального к╕но ╕з захисту прав дитини, на який були запрошен╕ учн╕ та студенти району.
Цього року фестиваль Docudays.ua ма╓ особливий фокус – демонстру╓ться документальне к╕но про права дитини, присвячене 20-й р╕чниц╕ п╕дписання Конвенц╕╖ ООН про права дитини.
Цю ╕н╕ц╕ативу к╕нофестиваль Docudays.ua зд╕йсню╓ у рамках Глобального к╕нофестивалю про права дитини, який проводиться за п╕дтримки Дитячого фонду ООН (ЮН╤СЕФ).
С╕мферопольськ╕й молод╕, зокрема, була продемонстрована програма мультипл╕кац╕йних ф╕льм╕в, яка присвячена р╕зним статтям Конвенц╕╖: стаття № 13, у як╕й зазнача╓ться, що дитина ма╓ право в╕льно висловлювати сво╖ думки; стаття № 14 – дитина ма╓ право на свободу думки, сов╕ст╕ та рел╕г╕╖; стаття № 26 – дитина ма╓ право користуватися благами  соц╕ального забезпечення, включаючи соц╕альне страхування та ╕нше.
Також були показан╕ дв╕ документальн╕ короткометражн╕ к╕ностр╕чки: ф╕льм польських режисер╕в про безпритульних д╕тей, як╕ мешкають на московському вокзал╕, п╕д назвою «Д╕ти з Лен╕нградського» та ф╕льм рос╕йських документал╕ст╕в «Л╕за» – про д╕вчину, яка, незважаючи на горе – втрату мами ╕ парал╕ч бабус╕ з д╕дусем, в╕рить у краще майбутн╓ ╕ мр╕╓ досягти сво╓╖ мети.
Прокоментувати ус╕ ц╕ в╕деороботи та посп╕лкуватися ╕з с╕мферопольською молоддю у ЦКБ «Космос» прийшли Олена Куценко, заступник директора КРП «К╕нов╕деопрокат», Дмитро Блудов, головний спец╕ал╕ст юридичного в╕дд╕лу Зал╕знично╖ районно╖ ради м. С╕мферополя, Альона Чолак, ╕нспектор в╕дд╕лу крим╕нально╖ м╕л╕ц╕╖ у справах д╕тей С╕мферопольського управл╕ння ГУ МВС Укра╖ни в АРК та Володимир Волков, директор ЦСССДМ Зал╕зничного району м. С╕мферополя.
Незважаючи на те, що теми порушен╕ у ф╕льмах ╕ запропонован╕ юнакам та юнкам для обговорення старшими, досить складн╕, а подекуди й просто страшн╕, не можна сказати, що реакц╕я була адекватною. На жаль, у деяких випадках наша молодь з╕ см╕хом у кращому випадку, а в г╕ршому – з╕ схваленням реагу╓ на так╕ кадри з документальних ф╕льм╕в, а значить, ╕з нашо╖ з вами реальност╕, як безпритульн╕сть – н╕бито символ свободи, дитячий алкогол╕зм, наркоман╕я, токсикоман╕я тощо. А можливо, це просто сво╓р╕дна захисна реакц╕я, адже смерть ╕ншо╖ людини, а тим паче однол╕тка, наприклад, в╕д алкогол╕зму, а в╕дтак ╕ байдуж╕сть батьк╕в до дитини взагал╕ важко сприймати якось нормально...
Хай там як, але п╕сля перегляду тако╖ складно╖ документально╖ програми с╕мферопольська молодь ╕з зали «Космосу» вийшла хоч трохи, але ╕ншою...
Вона задумалася про сво╓ сьогодення ╕ майбутн╓, яке, дасть Бог, буде св╕тлим ╕ не безпритульним! Але це залежить не лише в╕д них, а в╕д нас ╕з вами – дорослих!
Загалом покази ф╕льм╕в про права дитини в╕дбудуться не лише у кримськ╕й столиц╕, а й у дванадцяти рег╕онах Криму. Сам фестиваль триватиме на п╕востров╕ до 20 жовтня.
*   *   *
Цього року представництво ООН в Укра╖н╕ п╕дтриму╓ фестиваль Docudays.ua-2009, на якому представлен╕ стр╕чки з Аргентини, Австр╕╖, Б╕лорус╕, Бельг╕╖, Бол╕в╕╖, Болгар╕╖, Бразил╕╖, Велико╖ Британ╕╖, В╕рмен╕╖, Венесуели, Дан╕╖, Камбодж╕, Канади, Китаю, ╤нд╕╖, ╤рану, ╤зра╖лю, ╤спан╕╖, ╤тал╕╖, Естон╕╖, Латв╕╖, Македон╕╖, Мексики, Молдови, Н╕дерланд╕в, Н╕меччини, Норвег╕╖, Палестини, Панами, Польщ╕, П╕вденно╖ Африки, П╕вденно╖ Коре╖, Рос╕╖, Серб╕╖, США, Таджикистану, Угорщини, Укра╖ни, Ф╕нлянд╕╖, Франц╕╖, Чех╕╖, Швец╕╖, Швейцар╕╖, Шр╕-Ланки.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7937

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков