Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2009
ЖМЕРИНСЬКА МАДОННА – БЕРЕГИНЯ ОДЕСИ

Щоденно в╕д перон╕в Одеси-Головно╖ в╕дправляються у широкий св╕т десятки пасажирських та кур’╓рських потяг╕в. ╤ серед них чимало й таких, як╕ доправляють сотн╕, тисяч╕ пасажир╕в до Криму, зокрема, до столиц╕ п╕вострова — красеня С╕мферополя. ╤, либонь, мало хто зна╓, що високому р╕вню обслуговування пасажир╕в, сво╓часному прибуттю та в╕дправленню потяг╕в насамперше сприя╓ головна Берегиня вокзалу Л╕д╕я Солдатова.
Ми вир╕шили розпов╕сти нашим читачам про цю неординарну особист╕сть, справжню Берегиню Укра╖ни, хто дом╕гся творчою працею такого злету, що нав╕ть такий поважний г╕сть П╕вденно╖ Пальм╕ри, як генеральний секретар У╢ФА Дев╕д Тейлор, котрий нещодавно в╕дв╕дав Одесу, в╕дгукнувся про ╖╖ працю так: «Ваш вокзал вигляда╓ л╕пше лондонського...».
Ось ╕ звернулися ми до нашого пост╕йного автора, журнал╕ста Едуарда Под╕льського, до того ж в╕н — земляк Л╕д╕╖ Солдатово╖, з проханням познайомити ус╕х читач╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з ц╕╓ю славною людиною. На що в╕н охоче погодився ╕ мав щиро-тепл╕ зустр╕ч╕ з начальником вокзалу станц╕╖ Одеса-Головна Л╕д╕╓ю Солдатовою, а в╕дтак ╕ народився оцей нарис, який ми пропону╓мо нижче. Спод╕ва╓мося, що в╕н зац╕кавить читач╕в у вс╕х куточках нашо╖ держави.

Трапляються на житейськ╕м шляху особистост╕, з якими н╕коли ран╕ше не зводила доля, а зна╓ш ╖х з розпов╕дей, або ма╓ш нагоду судити про них за результатами ними зробленого, тобто вда╓шся до анал╕зу ╖хн╕х справ у наш╕й буремн╕й повсякденност╕. Так╕ люди зазвичай на виду пом╕ж нас, вони схильн╕ т╕льки до добротворення, н╕коли не маскуються п╕д лицем╕рною личиною, не ховаються за ╕нших, власне, вони завше ╓ такими, що вм╕ють говорити серцем з людьми.
Все це — незначна преамбула до наступного сюжету про начальника пасажирського вокзалу Одеса-Головна Л╕д╕ю Солдатову — нещодавно удосто╓ну високого ╕ ц╕лком заслуженого звання «Почесний зал╕зничник». В силу мого творчого сп╕лкування з людьми ╕, либонь, спираючись на те, що довол╕ часто випада╓ писати про людей маг╕страл╕, м╕й добрий друг шк╕льно╖ юност╕, котрий багато рок╕в чесно в╕дслужив в органах внутр╕шн╕х справ ╕ здеб╕льшого у транспортн╕й м╕л╕ц╕╖ на Одеськ╕й зал╕зниц╕ — Володимир Павл╕ченко, якось мен╕ порадив: «Ти б знайшов трохи часу ╕ написав про начальника Одеського вокзалу Л╕д╕ю Володимир╕вну Солдатову — людина того варта, аби про не╖ розпов╕сти. До того ж вона наст╕льки скромна, що не так уже часто про не╖ згадують тво╖ колеги-журнал╕сти... А ще гарний прив╕д написати про не╖ як про нашу кровну землячку з под╕льсько╖ сторони, адже ця великодушна одеська Берегиня родовим кор╕нням ╕з нашо╖ славетно╖ Жмеринки... А сьогодн╕ вона — горд╕сть Одеси!».
Кер╕вник потужного зал╕зничного терм╕налу, яким ╓ в Укра╖н╕ та, мабуть, ╕ у св╕т╕, вокзал Одеса-Головна. Ц╕лодобово в╕дкрит╕ ворота столиц╕ П╕вденно╖ Пальм╕ри, куди прибувають ╕ в╕дправляються десятки швидких, кур’╓рських, прим╕ських потяг╕в з найдальших ╕ у найдальш╕ куточки не т╕льки Укра╖ни. ╤ за все в найпершому одв╕т╕ вона — ця з виду тенд╕тна ╕ справд╕ вельми скромна, але во╕стину красива душею ╕ зовн╕, подоляночка Л╕д╕я Солдатова — жмеринська мадонна, котра з роками стала Берегинею Одеси.
«— Чия ти, доню?
— Мамина…»
Так завчено щоразу в╕дпов╕дала Л╕да зустр╕чним, як╕ запитували ╖╖, куди вона квапиться. А вона з раннього дитинства щонайб╕льше любила бувати б╕ля мами на зал╕зничному пере╖зд╕. Неподал╕к вокзалу станц╕╖ Жмеринка чимало рок╕в одпрацювала на сов╕сть черговою по пере╖зду ╖╖ мама Олена Петр╕вна, а батько — Володимир Григорович — трудився вод╕╓м вантаж╕вки. Ота дитяча уява назавше вв╕брала в серце стобарвну красу довкола зал╕знично╖ будки на пере╖зд╕. Тут, руками мами, було з╕ткане строкате море з кв╕т╕в з ранньо╖ весни ╕ аж допоки холодн╕ передзимки не нагадували про себе. А що вже найб╕льше мама нас╕вала та насаджувала син╕х та жовтих п╕вник╕в, а в л╕т╕ розкошували стеблист╕ зорист╕ мальви, котр╕ висявали, мов з надвеч╕р’ям вогн╕ на зал╕зничних перегонах та стр╕лках. Н╕ск╕льки не дивно, що отой кв╕ткограй ╕з жмеринського дитинства перенесе з любов’ю Л╕д╕я ╕ до Одеси. Сьогодн╕ запорукою того ╓ навесн╕ кв╕тування п╕вник╕в, а в л╕т╕ зористих мальв у рукотворних кв╕тниках, котр╕ гармон╕йно повмощувалися в кожному тупиковому за╖зд╕ потяг╕в, як╕ прибувають до Одеси на ту чи ╕ншу платформу. Так ╖й закорт╕ло, аби ц╕ кв╕ти повсякчас, бодай тепло╖ пори року, нагадували ╖й щоразу про р╕дну Жмеринку, барвисте розв╕лля под╕льсько╖ сторони.
З отих маминих чергувань, коли часто-густо тут випадало бувати доньц╕, на все життя запала ╕ любов до зал╕зниц╕. Д╕вчинка понад усе любила проводжати в дорогу численн╕ по╖зди, як╕ ц╕лодобово гримкот╕ли повз ╖хн╕ в╕кна, вт╕каючи нев╕дь-куди. У в╕льн╕ хвилини мама захоплююче розпов╕дала донечц╕ про сво╖х тата ╕ д╕дуся, як╕ понад сто рок╕в посп╕ль оддали зал╕зничн╕й служб╕ на П╕вденно-Зах╕дн╕й зал╕зниц╕. Батько Олени Петр╕вни, потомствений зал╕зничник Петро Карпович Далека, понад п╕встол╕ття оддав маг╕страл╕, працюючи бригадиром-майстром дистанц╕╖ станц╕╖ Жмеринка, успадкувавши любов до справи ще од свого батька, а Л╕диного вже прад╕дуся. А прад╕дусь Карпо десятки рок╕в у замет╕ль, дощ╕, шарпк╕ холодн╕ в╕три, дошкульну л╕тню спеку в╕дпрошкував не одну тисячу к╕лометр╕в, як кол╕йний обх╕дник, пильнуючи безпеку для потяг╕в. На пам’ят╕ прад╕дуся ╕ д╕дуся во╓нн╕ грозол╕ття, коли здеб╕льшого на фронт ╕шли по╖зди, доправляючи техн╕ку, живу силу, приймали ╕ в╕дправляли шпитал╕ на колесах ╕з пораненими б╕йцями… Про все це та ╕нше пов╕дувала мати доньц╕, а Л╕да переймалася серцем до тих розпов╕дей ╕ потому з роками понесла в життя, коли й сама душею вибрала соб╕ за справу – продовжити дорогу д╕д╕в-прад╕д╕в, батьк╕в… Що не кажи, а справжн╕й поклик серця – це неперебутн╓. Вже, сидячи за шк╕льною партою, Л╕да часто бачила себе не просто у приваблив╕й форм╕ зал╕зничника, а мр╕яла свято продовжити родову династ╕ю.

СТЕЖКА ДО УТВЕРДЖЕННЯ

На жаль, коли Л╕да була п’ятикласницею, в ╖╖ дол╕ житейськ╕ серпантини так пересоталися, що вона була змушена перебратися з р╕дно╖ Жмеринки до Одеси. Думалося, що все те буде тимчасове, а воно склалося вже в╕дтепер на все, либонь, життя. Ще вряди-годи й сьогодн╕ бува насниться р╕дний куточок на Под╕лл╕, часто приходять у сниво розв╕льн╕ мамин╕ мальви на зал╕зничному пере╖зд╕, але щоразу Л╕д╕я Володимир╕вна т╕шить себе тим, що ╖╖ служба достоту в снагу ╕ кровним землякам з В╕нниччини, де в╕дб╕гало ранн╓ дитинство, де пробудилося з роками тяж╕ння до улюблено╖ справи пращур╕в.
Отак ╕ не зоглед╕лася, як в╕дм╕нно ск╕нчила в Одес╕ середню школу № 90 ╕ подалася здобувати вищу осв╕ту до… ╤нституту народного господарства, котрий за проф╕лем аж н╕як не пор╕днювався ╕з маг╕стральним спрямуванням.
— Сам╕й аж н╕як не в╕рилося, що все оте, сповите серцем з маминих розпов╕дей, враз розв╕╓ться ╕ серце потяж╕╓ до ╕ншого, — згаду╓ з усм╕шкою початок сво╓╖ стежки до утвердження Л╕д╕я Солдатова, коли ми ведемо розв╕льну бес╕ду в ╖╖ чепурному ╕ так любовно з╕ смаком справжньо╖ краси обставленому каб╕нет╕, що на другому поверс╕ адм╕н╕страц╕╖ вокзалу. – Але то буде все, як мен╕ зараз згаду╓ться, несерйозно. Бо, штуд╕ючи науки в ╕нститут╕, я все ж таки бачила себе б╕ля мами в с╕м’╖ зал╕зничник╕в. Вона ж ╕ п╕сля Жмеринки трудилася в зал╕зничному осерд╕, а також на вокзал╕ Одеса-Головна вже працювали ╖╖ сестри – Над╕я та Ганна, мо╖ мил╕ й добр╕ т╕тоньки… Обидв╕ вони працювали касирами, щоправда, Над╕я Петр╕вна Умрих╕на вже п╕шла на заслужений в╕дпочинок, а от Ганна Петр╕вна Грицик ще й дос╕ причетна до справи – обслугову╓ пасажир╕в, як квитковий касир. Щоденне мо╓ сп╕лкування з ними, а вже надто незабутн╕ жмеринськ╕ враження, все ж узяли гору в мо╖й подальш╕й дол╕ й ось уже мало не двадцять л╕т я продовжую добру справу сво╖х прад╕дуся, д╕дуся, мами, ╖╖ мудрих ╕ славних сестричок…
Тут в Одес╕ знайшла сво╓ родинне щастя з╕ славним хлопцем-одеситом Серг╕╓м. В╕н, випускник Морсько╖ академ╕╖, залишився красивим не т╕льки вродою, а й романтичним покликанням, бо чимало рок╕в ходив у далек╕ плавання, вона його терпеливо ╕ блаженно чекала щоразу на морському причал╕ тепер вже й для не╖ р╕дно╖ Одеси. Тим часом ╕ виросла ╖хня доня-красуня ╤рина. Не зоглед╕лися, як ╕ вона ск╕нчила ун╕верситет, стала юристом. ╤ ось сьогодн╕ вже Л╕д╕я та Серг╕й Солдатови вт╕шаються янголятком-онукою Анастас╕╓ю. Живуть з╕ св╕тлою в╕рою, що д╕ти-онуки п╕дуть дал╕ ╖хньою стежкою.
А в Л╕д╕╖ Солдатово╖ стежка утвердження все ж таки привела до зал╕зниц╕. Такий виб╕р вона зробила на досв╕тков╕й пор╕ 1990-х уже минулого стор╕ччя. Тод╕ вона вперше с╕ла за в╕конечко квитково╖ каси ╕ розпочалася ╖╖ служба в зал╕зничн╕й родин╕. Може, якраз тод╕ багато чого знову напригадалося з╕ жмеринсько╖ стор╕нки прожитого, з маминих напуть. ╤ все те посп╕ль надало ╖й сили ╕ снаги, а заодно ╕ з╕браност╕. Не дивно, що вже незабаром почерк ╖╖ роботи заприм╕тили в кер╕вному корпус╕ Одесько╖ зал╕зниц╕ й Л╕д╕ю Солдатову було перепроваджено в пом╕чники начальника вокзалу. Згодом вона буде призначена на посаду заступника начальника в╕дд╕лу вокзал╕в Одесько╖ зал╕зниц╕. Саме на цих перем╕щеннях з ус╕╓ю виразн╕стю буде засв╕дчено ╖╖ висок╕ орган╕заторськ╕ зд╕бност╕, тяж╕ння любов’ю до людей ╕ справи. Отак ╕ утверджувалася Л╕д╕я Солдатова вже як спадко╓мець кращих традиц╕й зал╕зничник╕в, як паг╕лля в╕д родово╖ династ╕╖ маг╕стральник╕в. ╤ ось уже п’ять рок╕в Л╕д╕я Володимир╕вна очолю╓ трудовий колектив вокзалу Одеса-Головна. А це, зрозум╕ло, яка важенна ноша, до того ж звалена на таку н╕жну ╕ тенд╕тну ж╕нку-красуню, котра стала во╕стину славною Берегинею столиц╕ п╕вденно╖ Пальм╕ри – чар╕вно╖ Одеси. В╕д багатьох випадало чути, коли б Л╕д╕я Солдатова бодай раз погодилася взяти участь у конкурс╕ «М╕с Одеса», то неодм╕нно вийшла б переможницею не т╕льки вельми привабливою зовн╕шн╕стю, а й високою ерудиц╕╓ю ╕ знанням справи, як потомствений зал╕зничник.
Бездоганност╕ в робот╕ вона навчилася передовс╕м у сво╓╖ мами, але й чимало навчилася з роками, працюючи п╕д ег╕дою патр╕арха Одесько╖ зал╕зниц╕, ╖╖ багатор╕чного оч╕льника ╤лл╕ Юхимовича Левицького. Колись, а це вже багато рок╕в тому, любов до зал╕зниц╕ прийшла до малого ╤ллюш╕ також через призму любов╕ до маг╕страл╕ його мами Брон╕слави Борис╕вни, а також ╕ батька Юхима Яковича. Мама тих далеких рок╕в працювала квитковим касиром станц╕╖ Одеса. А батько був начальником вантажного господарства станц╕╖ Одеса-Застава. Св╕й житт╓пис на Одеськ╕й зал╕зниц╕ ╤лля Юхимович сьогодн╕ обрахову╓ в╕д покол╕ння в покол╕ння Левицьких-зал╕зничник╕в не роками, а десятками л╕т, котр╕ вже спресован╕ мало не до двохсот рок╕в! Особисто ╤лля Юхимович в╕ддав маг╕страл╕ понад сорок рок╕в! А, якщо врахувати, що вже славних три покол╕ння (!) Левицьких в╕дпрацювали на Одеськ╕й маг╕страл╕, починаючи ще з його д╕да! Т╕льки батьки Брон╕слави Борис╕вни та Юхима Яковича в╕ддали посп╕ль зал╕зниц╕ високих ╕ напружених у прац╕ сто л╕т! До того ж мало не сорок рок╕в трудився ╕ д╕д – родовий кор╕нь династ╕╖ одеських зал╕зничник╕в Левицьких. Недарма дорогою дол╕ назива╓ ╤лля Юхимович св╕й трудовий шлях, очолюючи сьогодн╕ колектив державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Одесько╖ зал╕зниц╕. Роки кр╕зь роки в серц╕ ╤лл╕ Юхимовича напресувалося в бездоганно добросов╕сн╕й робот╕ три╓дине чуття, на чому в╕н неодноразово наголошу╓ в сп╕лкуванн╕: «Любити те, що робиш, ╕ гордитися тим, що тобою зроблено для людей…». Вже понад десяток рок╕в ╤лля Левицький очолю╓, з невеликою перервою в силу обставин, колектив Одесько╖ маг╕страл╕. Сказати, що його щиро шанують ╕ дорожать ним, як оч╕льником багатотисячно╖ родини одеських зал╕зничник╕в, буде скупо ╕ недовершено. Бо ним пиша╓ться загалом Укрзал╕зниця, як вправним кер╕вником ╕ тямущим фах╕вцем галуз╕, довершеним людинолюбом, бо користу╓ться високою повагою ╕ авторитетом серед громади, почерк його невтомност╕ знаний у багатьох куточках держави, як кер╕вника чест╕ й сов╕ст╕. От чому, за словами Л╕д╕╖ Солдатово╖, з таким кер╕вником працю╓ться творчо, розв╕льно, тяж╕╓ душа до пошуку ╕ щоразу дума╓ться про те, що кращого зробити в повсякденн╕.

КР╤ЗЬ СЕРЦЕ ╤ДУТЬ ПО╥ЗДИ

Судячи з того, що можна бачити сьогодн╕ на вокзал╕, колектив якого п╕дпорядкований п╕д безпосередн╓ оч╕льництво Л╕д╕╖ Солдатово╖, одразу можна зробити висновок – тут ╓ справжн╕й господар, тут високий р╕вень трудово╖ дисципл╕ни, вс╕ працюють у злагодженому ритм╕, кожен – з високою в╕дпов╕дальн╕стю за дов╕рену д╕лянку роботи. Може, все це ╕де в╕д доброго ╕ в╕дкритого серця, серця кер╕вно╖ Берегин╕ цього багатосотенного трудового колективу. Я б сказав вище – колишньо╖ жмеринсько╖ мадонни, котра п╕дкорила Одесу ╕ стала ╖╖ Берегинею, бо щоденно сюди ╖дуть тисяч╕ людей, котрим дають раду одеськ╕ зал╕зничники, зокрема, вона в одв╕т╕ за найвищий порядок у воротах Одеси.
Який власний почерк роботи Солдатово╖, яку особисто мен╕ випадало чимало раз╕в бачити пом╕ж людей? Насамперед, склалося враження, що це тип кер╕вника далеко не каб╕нетного стилю. Л╕д╕я Володимир╕вна звикла працювати з людьми в╕ч-на-в╕ч, а не послуговуючись п╕длеглими, мовляв, «поклич», «нехай зайде», «знайд╕ть»… Вона йде до людей, щоб на м╕сц╕ роз╕братися в ситуац╕╖, знайти можлив╕сть ╖╖ вир╕шення, дати пораду, практично допомогти людин╕… Це в не╖ прижилося в спод╕ серця в╕д мами, добрих т╕точок, старших колег. ╥╖ можна бачити в гурт╕ пасажир╕в, котрим потр╕бно терм╕ново ви╖хати з Одеси, а м╕сць на цей маршрут нема╓, а ось Л╕д╕я Володимир╕вна вже веде розмову з нарядом правоохоронц╕в т╕╓╖ чи ╕ншо╖ платформи, до яких прибувають ╕ од яких в╕дходять по╖зди… Вона — серед людей, коли вже й додому час ╕ти, а люди кличуть…
Якось випало бути св╕дком: кудись квапилася Л╕д╕я Володимир╕вна ╕ щойно вийшла з робочого каб╕нету, а ╖й назустр╕ч ж╕нка в сльозах… ╤ Л╕д╕я Володимир╕вна в╕дразу ж запросила збентежену пасажирку до каб╕нету, вважаючи за найнагальн╕шу справу таку ситуац╕ю, коли йдеться про якусь болючу людську проблему. До того ж ця чуйна ╕ порядна ж╕нка щоразу дума╓ про тих, хто оточу╓ ╖╖ в буднях повсякденно╖ прац╕, дбаючи про людей щирими ╕ практичними справами.
Справедливо ж кажуть, що можна нав╕ть не бачити людини, але за зробленим нею довол╕ виразно можна судити, хто цю важливу справу робить, який у людини нав╕ть характер, уподобання. Мен╕, не одеситу, випало бачити Одеський зал╕зничний терм╕нал не один десяток л╕т ╕ до того ж по дек╕лька раз╕в на р╕к. Я бачив, як усе тут разюче зм╕нювалося на краще ╕ вже надто за оч╕льництва Л╕д╕╖ Володимир╕вни. Спостер╕гав, як тривала масштабна реконструкц╕я овально╖ зали – передпокою терм╕налу, яке громаддя роб╕т тут виконувалося. ╤ тод╕ думалося, коли ж цьому буде результативне завершення? ╤ випадало часто-густо серед реставратор╕в пом╕чати ╕ ╖╖ – Л╕д╕ю Солдатову. Вона переймалася всякою «др╕бницею», дошукувалась найоптимальн╕ших вар╕ант╕в, щоби процес роб╕т прискорити, бо ж все це створювало велик╕ незручност╕ для пасажир╕в, але й дбала, щоб була висока як╕сть зробленого на вт╕ху людям, котр╕ щоденно при╖здять до Одеси з усього св╕ту. ╤ вокзал щоразу залиша╓ться першою в╕зит╕вкою славетно╖ чорноморсько╖ перлини – столиц╕ П╕вденно╖ Пальм╕ри.
За роки, в╕дколи хазяйну╓ Л╕д╕я Солдатова, як же усе разюче зм╕нилося на вокзал╕! На усе впало св╕тло ошатност╕, привабливост╕, до того ж, не втративши основно╖ арх╕тектурно╖ ц╕нност╕ терм╕налу як ун╕кально╖ пам’ятки арх╕тектури.
Залишаючись натурою св╕тлою й доброзичливою ╕ водночас досить скромною за сво╓ю природою, Л╕д╕я Володимир╕вна прагне щонайперше вловлювати тяж╕ння людськ╕ до чогось вищого та респектабельн╕шого. ╤ тому кожен з нас почува╓ться на вокзал╕ розв╕льно, тут н╕коли, нав╕ть найгаряч╕шо╖ пори року, не в╕дчува╓ш зайво╖ напруги, не гн╕тить тебе дискомфорт, що да╓ться часто взнаки на деяких ╕нших вокзальних терм╕налах. Тут ч╕тко налагоджено реал╕зац╕ю про╖зно╖ документац╕╖, винаходяться можливост╕ якомога ретельн╕ше задовольнити запити пасажир╕в, ч╕тко ╕ злагоджено працю╓ просто-таки казковий серв╕сний центр… До вподоби людям, що в╕днедавна вже безпосередньо на вокзал╕ працюють ╕ каси попереднього продажу квитк╕в… Щоразу пасажирський пот╕к чемно ╕ доступно живить потр╕бною ╕нформац╕╓ю служба дов╕док, на сво╓му робочому м╕сц╕ багато в чому сприя╓ пасажирам черговий пом╕чник начальника вокзалу. Ретельно ╕ заздалег╕дь ведеться трансляц╕я оголошень, до того ж виразно, доступно, по к╕лька раз╕в, уже не кажучи, що сприяють пасажирам уникнути зайво╖ метушн╕ св╕тлов╕ ╕нформац╕йн╕ табло, котр╕ висв╕тлюють оперативно ╕нформац╕ю.
Вв╕члив╕ ╕ добросов╕сн╕, вельми терпляч╕ до кожного пасажира прац╕вники ╕ прим╕ських кас, чемн╕, уважн╕, щоразу вислухають, допоможуть дов╕дкою. Тому-то все б╕льше можна чути на вокзал╕ в╕д пасажир╕в слова: «Дякую», «Сердечно вдячний…», «Ви дуже люб’язн╕, скр╕зь би так╕ були люди…».
╤ знову ж дума╓ться, у першу чергу, про не╖ – добру ╕ порядну, вимогливу до себе та п╕длеглих ж╕нку, ╕стинну Берегиню Одеси, яка залиша╓ться в усьому скромною ╕ люблячою, а заодно вимага╓ порядност╕ в╕д кожного у вв╕реному ╖й колектив╕. Сьогодн╕ пану╓ на вокзал╕ й прилегл╕й до нього територ╕╖ бездоганна чистота з ранку до вечора, т╕шить затишок ╕ ошатн╕сть. Останн╕м часом з д╕лово╖ вол╕ Л╕д╕╖ Солдатово╖ л╕кв╕довано стих╕йну торг╕влю б╕ля посадкових платформ, нема╓ громаддя р╕зного роду торговельних намет╕в… При╓мно вража╓, що нав╕ть тупики, до яких прибувають потяги, як уже згадувалося вище в сюжет╕, естетично висаджен╕ кв╕тами ╖╖ р╕дного под╕льського краю – п╕вниками, мальвами… ╤ це також ╓ сво╓р╕дною прикметною ознакою душ╕ й серця Л╕д╕╖ Володимир╕вни. Тепер мен╕ достеменно в╕домо, що вона — вельми тонка натура ╕ щиро закохана в живий св╕т природи, зачарована кв╕тами, нав╕ть ╖╖ каб╕нет – зелена оаза…
А ще Л╕д╕я Солдатова дуже любить музику, поез╕ю. Миле подружжя — Л╕д╕я ╕ Серг╕й Солдатови не пропускають нагоди побувати на гастрольних концертах, а також на прем’╓рах в одеських театрах… Як тут не додати, що не хл╕бом ╓диним живе родина Солдатових. А Л╕д╕я — ╕стинна Берегиня ╕ роду! Власне, судячи з того, як вона дбайливо ставиться до сво╖х службових обов’язк╕в ╕ щиро любить людей, — неважко констатувати, що це витончена натура, яка зазвичай ум╕╓ спершу серцем говорити з╕ св╕том. Про таких людей кажуть, що вони пишуть сво╓ життя одразу начисто, без чернеток, без щонайменшого озирання на те, що ось це можна зробити завтра, коли це вимага╓ вир╕шення негайно, без в╕дкладання на пот╕м. От якраз зв╕дси й ота невеличка одержим╕сть у всьому, коли за справу взялася ця д╕лова ╕ щиросердна ж╕нка – Л╕д╕я Солдатова, що навчилася в╕дпов╕дати честю ╕ сов╕стю перед людьми за дов╕рену ╖й справу. На ╖╖ грудях у дн╕ свят та ╕нших торжеств достойно ╖╖ прац╕ сяють висок╕ винагороди держави – медаль «Зал╕знична слава» ╤╤╤ ступеня, орден Княгин╕ Ольги ╤╤╤ ступеня, це опр╕ч високого звання «Почесний зал╕зничник»! Бо в не╖ во╕стину кожен день прожитий «без коректур», як пише Поетка нашо╖ доби Л╕на Костенко, в╕д яко╖ багато чого вловлю╓ться ╕ прогляда╓ться кр╕зь призму зробленого ╕ в природ╕ характеру геро╖н╕ мого скупого сюжету. Бо ж спром╕гся викласти лише окрем╕ митт╓вост╕ ╖╖ неспок╕йного буття, ц╕╓╖ красиво╖ жмеринсько╖ мадонни – ╕стинно╖ берегин╕ Одеси, котра знайшла гармон╕ю в розбуреному житейському мор╕.
* * *
Наважився було вже на крапку, але пригадалося почуте якось в╕д колеги Л╕д╕╖ Солдатово╖, а це була ╕нженер з п╕дготовки кадр╕в пасажирського вокзалу Одеса-Головна Алла Георг╕╖вна Лопата, до слова, також представниця династ╕╖ зал╕зничник╕в, котр╕ в╕ддали одеськ╕й маг╕страл╕ добру сотню л╕т. Так ось, в╕д ц╕╓╖ чар╕вно╖ ж╕нки випало почути все найкраще про стиль ╕ методи роботи з людьми Л╕д╕╖ Солдатово╖, з котрою звела ╖╖ доля.
— Скажу без нотки лицем╕рства ╕ зайво╖ похвали, що вз╕рцем справжнього кер╕вника великого колективу для мене залиша╓ться начальник Одеського вокзалу Л╕д╕я Володимир╕вна Солдатова! – щиро констатувала Алла Лопата, котра добре зна╓ толк справ╕, як╕й в╕дда╓ щоденно наснагу душ╕ й серця.
… Кр╕зь серце проходять потяги в таких людей, як╕ повн╕стю себе присвятили во╕стину благородн╕й, романтичн╕й, але й дуже нелегк╕й справ╕ – служити в╕ддано ╕ добросов╕сно зал╕зниц╕. Серед таких непогамовних ╕ вона – Л╕д╕я Солдатова, — жмеринська мадонна, котру тяж╕ння серця зробило берегинею Одеси ╕, либонь, уже назавше, на все життя…

Едуард ПОД╤ЛЬСЬКИЙ,
журнал╕ст.
м. Жмеринка – Одеса.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7829

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков