Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…


ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...


ПЕРША ЛАСТ╤ВКА УКРА╥НСЬКО╥ ПЕР╤ОДИКИ
Наш календар


ЯН НАГУРСЬКИЙ – ТОЙ, ХТО ПОСТАВ З МЕРТВИХ
П╕лот час╕в Першо╖ св╕тово╖ в╕йни був оголошений загиблим, про що в╕н д╕знався в середин╕ 1950-х...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 04.09.2009
РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ «ЗАГНАВ Н╤Ж У СПИНУ» ПОЛЯКАМ...

1 вересня на п╕востров╕ Вестерплатте поблизу Гданська в╕дбувалися заходи, приурочен╕ до 70-р╕ччя початку Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, в яких взяли участь близько 30 ╕ноземних делегац╕й, 20 з них очолили глави уряд╕в. Серед учасник╕в заход╕в — Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко, глава уряду РФ Володимир Пут╕н та канцлер Н╕меччини Ангела Меркель.
Радянський Союз, ув╕вши сво╖ в╕йська на територ╕ю Друго╖ Реч╕ Посполито╖ 17 вересня 1939 року, «загнав н╕ж у спину» полякам. Про це сказав Президент Польщ╕ Лех Качинський, виступаючи на п╕востров╕ Вестерплатте поблизу Гданська, який для поляк╕в ╓ символом геро╖чно╖ боротьби проти нацистсько╖ Н╕меччини.
Глава Польсько╖ держави зазначив, що до введення радянських в╕йськ з╕ сходу польська арм╕я ц╕лком достойно вела бойов╕ д╕╖ проти Н╕меччини, яка напала на кра╖ну без оголошення в╕йни 1 вересня. «Того дня (17 вересня) Польща отримала удар ножем у спину, удар в╕д б╕льшовицько╖ Рос╕╖, яка виконувала сво╖ союзницьк╕ зобов’язання зг╕дно з пактом Молотова-Р╕ббентропа», — сказав Л. Качинський.
В╕н зауважив, що не поляки, а ╕нш╕ народи, як╕ сприяли початку Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, повинн╕ в╕дчувати необх╕дн╕сть переоц╕нити т╕ под╕╖. «Це не Польща повинна в╕дробити урок покори. Не ма╓мо для цього жодно╖ причини. Причину мають ╕нш╕», — сказав Президент. Л. Качинський також пор╕вняв з Голокостом масов╕ розстр╕ли в Катин╕ ╕нтернованих поляк╕в, зд╕йснен╕ органами НКВС п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. «╢вре╖ гинули, тому що були ╓вреями, польськ╕ оф╕цери — тому що були польськими оф╕церами», — сказав в╕н.
Президент Польщ╕ також висловив думку, що конфл╕кту м╕ж нацистською Н╕меччиною та Радянським Союзом неможливо було уникнути, оск╕льки «кожна з╕ стор╕н намагалась перехитрити одна одну». В╕н також сказав, що Польща не виграла Другу св╕тову в╕йну, оск╕льки п╕сля ╖╖ завершення стала жертвою нав’язаного ╖й комун╕стичного режиму, в╕д якого вдалось зв╕льнитись лише наприк╕нц╕ 1989 року.
*  *  *
Польща та Рос╕я в╕дкриють одна одн╕й доступ до арх╕в╕в, що сприятиме встановленню правди про певн╕ суперечлив╕ под╕╖ сп╕льно╖ ╕стор╕╖ ╕ дозволить створити над╕йний фундамент для розвитку двосторонн╕х в╕дносин.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН у Польщ╕, про це заявили 1 вересня на сп╕льн╕й прес-конференц╕╖ глави польського та рос╕йського уряд╕в Дональд Туск та Володимир Пут╕н.
У сво╓му вступному слов╕ Д. Туск зазначив, що п╕д час годинних переговор╕в з В. Пут╕ним домовився визнавати висновки сп╕льно╖ польсько-рос╕йсько╖ ком╕с╕╖, яка досл╕джу╓ справу про розстр╕л радянською владою польських оф╕цер╕в у Катин╕ в березн╕ 1940 року. В╕н додав, що сторони домовились створити два спец╕альн╕ центри (один — в РФ, другий — в Польщ╕), як╕ також досл╕джуватимуть ╕стор╕ю польсько-рос╕йських в╕дносин. Д. Туск назвав переговори з В. Пут╕ним непростими, але при цьому наголосив на ╖хн╕й важливост╕ для формування над╕йного фундаменту польсько-рос╕йських в╕дносин.
В╕дпов╕даючи на запитання польських журнал╕ст╕в про трактування под╕й, що передували Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕, В. Пут╕н повторив сво╖ тези, викладен╕ у статт╕ в “Газет╕ Виборч╕й”, в яких згадав про сп╕впрацю зах╕дних держав з нацистською Н╕меччиною задовго до укладення в╕домого пакту Молотова-Р╕ббентропа. Кр╕м цього, в╕н нагадав, що Польща в 1938 роц╕ разом з Н╕меччиною зайняла частину територ╕╖ Чехословаччини. Рос╕йський прем’╓р закликав об’╓ктивно оц╕нювати вс╕ ╕сторичн╕ факти, не називаючи однозначною причиною початку Друго╖ св╕тово╖ в╕йни домовленост╕ г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини ╕з СРСР.
В╕дпов╕даючи на аналог╕чне запитання рос╕йського журнал╕ста, Д. Туск зауважив, що Польща однозначно оц╕ню╓ пакт Молотова-Р╕ббентропа як документ, який призв╕в до нападу ╕ под╕лу кра╖ни м╕ж Н╕меччиною та Радянським Союзом. В╕н також наголосив на важливост╕ пам’ятати тогочасн╕ под╕╖: п╕дписання 23 серпня пакту м╕ж СРСР та Н╕меччиною, напад н╕мецьких в╕йськ на Польщу 1 вересня та введення радянських в╕йськ у Польщу 17 вересня 1939 року.
http://www.unian.net

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7736

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков