Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОДЯКУ╢МО БОГОВ╤, ЩО КУЛЯ ВЛУЧИЛА ТРАМПОВ╤ У ВУХО, А НЕ ТУДИ, КУДИ Ц╤ЛИВ СТР╤ЛЕЦЬ…
Ц╕ сантиметри визначали долю людства. Бо критична дестаб╕л╕зац╕я кра╖ни-л╕дера зах╕дного св╕ту...


ЩО НАМ ╤З КРЕМЛ╤ВСЬКИХ ХОРОВОД╤В НАВКОЛО ТРАМПА?
Розбира╓мо реакц╕ю роспропу на президентськ╕ вибори у США…


РОС╤ЙСЬКИЙ УДАР ПО «ОХМАТДИТУ»: ТЕРОР П╤Д АКОМПАНЕМЕНТ БРЕХН╤
Укра╖на ма╓ неспростовн╕ докази того, що удар по дитяч╕й л╕карн╕ «Охматдит» –...


КИСЛИЦЯ ПРЕДСТАВИВ ГЕНАСАМБЛЕ╥ ООН ФОТОДОКАЗИ РОС╤ЙСЬКОГО ОБСТР╤ЛУ ОХМАТДИТУ
Рос╕я намага╓ться ф╕зично знищити укра╖нських д╕тей, яких не може викрасти й...


«ВЕЛИКА ВОДА»
Документальний ф╕льм “Велика вода” знято до р╕чниц╕ вибуху на Каховськ╕й ГЕС…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 04.09.2009
ЧИ МА╢ ПРАВО УКРА╥НОФОБ НА СТАТУС ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ?

Президенту Укра╖ни В. А. Ющенку
Коп╕╖: Генеральному прокурору Укра╖ни О. ╤. Медведьку
Прем’╓р-м╕н╕стру Укра╖ни Ю. В. Тимошенко
Голов╕ Служби безпеки Укра╖ни В. О. Наливайченку
М╕н╕стру юстиц╕╖ Укра╖ни М. В. Он╕щуку
М╕н╕стру внутр╕шн╕х справ Укра╖ни Ю. В. Луценку
Пост╕йному Представнику Президента Укра╖ни в АР Крим Л. М. Жуньку
Голов╕ Верховно╖ Ради АР Крим А. П. Грищенку

Вельмишановний пане Президенте!
Некоректне та вельми образливе для Укра╖ни ╕ укра╖нського народу Послання до Вас Президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Дмитра Медвед╓ва ми, як ╕ переважна б╕льш╕сть громадян Укра╖ни, вважа╓мо брутальним втручанням у внутр╕шн╕ справи нашо╖ держави та заз╕ханням на ╖╖ суверен╕тет. На наше тверде переконання, цей зневажливо-повчальний, недружн╕й оф╕ц╕йний лист кер╕вника сус╕дньо╖ держави ма╓ на мет╕ дестаб╕л╕зац╕ю громадсько-пол╕тично╖ ситуац╕╖ у наш╕й кра╖н╕ та актив╕зац╕ю д╕яльност╕ деструктивних антиукра╖нських сил на П╕вдн╕ та Сход╕ Укра╖ни напередодн╕ президентських та парламентських вибор╕в. Отримавши ганебну поразку в Укра╖н╕ п╕д час Помаранчево╖ революц╕╖ 2004 – 2005 рок╕в, кадеб╕стське кер╕вництво Рос╕╖ намага╓ться привести до влади в Укра╖н╕ пок╕рних мар╕онеткових д╕яч╕в, як╕ слухняно будуть виконувати доручення Кремля та нищити укра╖нську державу.
Ц╕лком законом╕рно, що щедро п╕дгодовуван╕ Москвою антиукра╖нськ╕ пол╕тичн╕ сили та чисельн╕ громадськ╕ пророс╕йськ╕ орган╕зац╕╖ в окремих рег╕онах Укра╖ни, особливо в Криму та на Сход╕, сприйняли циркуляр сво╖х кремл╕вських патрон╕в, як сигнал для актив╕зац╕╖ колаборац╕он╕стських д╕йств та збурення сусп╕льно-пол╕тично╖ ситуац╕╖ у наш╕й кра╖н╕. Широкомасштабна ╕нформац╕йна в╕йна проти Укра╖ни з боку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, зухвале порушення м╕ждержавних угод ╓ складовою частиною нео╕мперсько╖ пол╕тики кремл╕вського кер╕вництва.
Не випадково, що масовий наступ на укра╖нську державн╕сть та нашу незалежн╕сть Москва традиц╕йно розпочина╓ з Криму, який п╕сля 1991 року рос╕йськими яструбами розгляда╓ться пост╕йним подразником ╕мперських амб╕ц╕й.
╤стерично-агресивна позиц╕я рос╕йських можновладц╕в щодо Укра╖ни досить ч╕тко проявилася напередодн╕ та п╕д час святкування 18-╖ р╕чниц╕ укра╖нсько╖ держави. Щедро ф╕нансована сус╕дньою державою, одна з найб╕льш ворожих до Укра╖ни громадських орган╕зац╕й «Русская община Крыма», очолювана колишн╕м екс-сп╕кером, а нин╕ першим заступником голови Верховно╖ Ради автоном╕╖ Серг╕╓м Цековим, який до того ще об╕йма╓ посаду заступника Кримсько╖ орган╕зац╕╖ «Парт╕╖ рег╕он╕в», закликала кримське населення вс╕ма засобами бойкотувати проведення головного державного свята не лише у Криму, але й по вс╕й Укра╖н╕.
На прес-конференц╕╖, з╕бран╕й напередодн╕ Дня Незалежност╕, державний службовець Серг╕й Цеков заявив таке: «б╕льш╕сть кримчан не вважають День Незалежност╕ державним святом, а тому 24 серпня на п╕востров╕ в╕дбудеться «акц╕я рос╕йського протесту — хода приб╕чник╕в рос╕йського св╕ту». А дал╕ знахабн╕лий чиновник заявля╓: «24 серпня – це день трагед╕╖, день руйнування ╓дино╖ в╕тчизни, ╓диного рос╕йського св╕ту, день тотального насилля, яке протягом 18 рок╕в чиниться над нами, — тотальна укра╖н╕зац╕я, насильницька дерусиф╕кац╕я». Дов╕рливим кримчанам цей пол╕тичний шулер забува╓ нагадати, що «единую великую страну» на м╕сяць ран╕ше розвалила саме Рос╕я, оголосивши про свою незалежн╕сть.
Саме у цей день вс╕ антиукра╖нськ╕ сили автоном╕╖ п╕д кер╕вництвом цекових, род╕в╕лових та шувайн╕кових влаштовують театрал╕зоване шоу, називаючи його «Днем России». На зазначен╕й прес-конференц╕╖ цей д╕яч назива╓ Укра╖ну «придуманою державою», в як╕й «такими ж видуманими ╓ народ, його культура та ╕стор╕я».
Користуючись безкарн╕стю та потуранням кримських правоохоронних орган╕в, антиукра╖нськ╕ сили, очолюван╕ першим заступником голови Верховно╖ Ради автоном╕╖, затятим укра╖нофобом Серг╕╓м Цековим, перетворили День Незалежност╕ у С╕мферопол╕ в справжн╕й сепаратистсько-шов╕н╕стичний шабаш. Центральними вулицями м╕ста п╕д прихистом м╕л╕ц╕╖ гасали кортеж╕ авт╕вок як з кримськими, так ╕ з рос╕йськими номерами, прикрашен╕ прапорами чужо╖ держави, без жодно╖ реакц╕╖ прац╕вник╕в кримсько╖ прокуратури, СБУ та м╕л╕ц╕╖. Перед прим╕щенням Ради м╕н╕стр╕в на висок╕й «щогл╕» л╕воруч в╕д Укра╖нського театру к╕лька д╕б майор╕в рос╕йський триколор. Лише дзв╕нки укра╖нських патр╕от╕в та втручання Представництва Президента в АР Крим призупинили цю наругу над Укра╖ною.
На антидержавному зб╕говиську перед Представництвом Президента в АР Крим 24 серпня за участю заступника голови Верховно╖ Ради Серг╕я Цекова та ╕нших антиукра╖нських «коновод╕в» з депутатськими мандатами лунали заклики при╓днати Крим та Севастополь до Рос╕╖. Висловлювались погрози застосовувати до Укра╖ни «грузинський вар╕ант».
Прикро, що зазначен╕ антиукра╖нськ╕ д╕йства оч╕льника «Русской общины Крыма», який об╕йма╓ високу державну посаду у найвищому представницькому орган╕ Криму, до цього часу не отримали належно╖ оц╕нки як з боку перших кер╕вник╕в в автоном╕╖, так ╕ правоохоронних орган╕в Укра╖ни. Не в╕дмежувались в╕д заяв та провокац╕йних д╕й свого знахабн╕лого соратника ╕ парт╕йн╕ вожд╕ кримського та загальноукра╖нського р╕вн╕в. Ховання голови у п╕сок ставить п╕д сумн╕в патр╕отичн╕сть та державницьку ╕деолог╕ю ц╕╓╖ пол╕тично╖ сили, яка вс╕лякими засобами рветься до влади.
Враховуючи те, що д╕╖ Серг╕я Цекова та керовано╖ ним «Русской общины Крыма» збурюють сусп╕льно-пол╕тичну ситуац╕ю на п╕востров╕, розпалюють м╕жнац╕ональну ворожнечу ╕ ╓ загрозливими для нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни, просимо Вас, як Гаранта Конституц╕╖ та ц╕л╕сност╕ нашо╖ держави, вжити негайних заход╕в щодо наведення конституц╕йного ладу в Криму та притягти провокатор╕в до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕.
На нашу думку, СБУ вже давно пора з’ясувати джерела ф╕нансування вс╕х антиукра╖нських орган╕зац╕й як у Криму, так ╕ в ╕нших областях Укра╖ни. М╕н╕стерство юстиц╕╖ ма╓ ретельно вивчити д╕яльн╕сть в Укра╖н╕ вс╕х антиукра╖нських орган╕зац╕й ╕ у раз╕ порушення ними статутних засад та антиукра╖нських д╕й, скасувати ╖хню ре╓страц╕ю.
Виника╓ ц╕лком лог╕чне запитання: чи ма╓ право високий державний службовець, який не визна╓ цю державу, руйну╓ ╖╖ ╕ пост╕йно вою╓ проти не╖, мати цей статус? Пропону╓мо позбавити першого заступника голови Верховно╖ Ради Криму С. Цекова статусу державного службовця Укра╖ни. Якщо в╕н вважа╓ Укра╖ну «видуманою державою», то чи ма╓ такий д╕яч отримувати зароб╕тну плату й пенс╕ю в╕д ц╕╓╖ держави та укра╖нського народу? Ще в 1991 роц╕ депутат Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д Криму Серг╕й Цеков був одним ╕з небагатьох, хто голосував проти Незалежност╕ Укра╖ни. Упродовж 18 рок╕в цей д╕яч не лише не визна╓ нашу державу, але й затято вою╓ проти не╖. На наш погляд, сьогодн╕ ╓ вс╕ юридичн╕ п╕дстави для того, аби надати «господину» Цекову можлив╕сть жити у люб╕й ним держав╕ та позбавити затятого укра╖нофоба укра╖нського громадянства.
Мусимо нагадати, що ще у 1997 роц╕ Верховна Рада Криму вже достроково позбавляла мандат╕в групу кримських депутат╕в за антиконституц╕йн╕, деструктивн╕ та хул╕ганськ╕ д╕╖. Серед тих «геро╖в-антиконституц╕йник╕в» був ╕ Серг╕й Цеков.
Як зазначив великий рос╕йський патр╕от академ╕к Дмитро Лихачов, громадянином Рос╕╖ може бути т╕льки той, хто працю╓ на рос╕йську культуру. Тож, пане Президенте, давайте врешт╕-решт дослуха╓мось до мудро╖ думки рос╕йського патр╕ота й очистимо владн╕ ешелони ╕ всю нашу державу в╕д тих, хто руйну╓ Укра╖ну, зневажа╓ укра╖нський народ ╕ його культуру та ╕стор╕ю.
Варто пам’ятати крилатий висл╕в ще одного рос╕йського д╕яча про те, що державна влада чогось варта лише тод╕, коли вона може себе захистити. Як нам вида╓ться, пане Президенте, час для ф╕зичного захисту укра╖нсько╖ державност╕, за яку поклали голови упродовж к╕лькох стол╕ть м╕льйони укра╖нських патр╕от╕в, вже настав.

Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕м. Тараса Шевченка,
доктор ф╕лософ╕╖, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ,
заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки АР Крим.
Василь ЧИРВА,
професор, доктор х╕м╕чних наук, заслужений прац╕вник осв╕ти ╕ науки Укра╖ни.
Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
професор, доктор техн╕чних наук, лауреат Державно╖ прем╕╖ в галуз╕ науки ╕ техн╕ки, академ╕к Рос╕йсько╖ академ╕╖ природничих наук,
д╕йсний член НТШ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 04.09.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7726

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков