Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 28.08.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 28.08.2009
МУДР╤СТЬ ╤ ЗНАННЯ КНИГИ

У Феодос╕ю на традиц╕йний Всеукра╖нський фестиваль укра╖нсько╖ книги, який вдев’яте в╕дбувся напередодн╕ Дня Незалежност╕ Укра╖ни, при╖хали автори та видавц╕ з Ки╓ва, Львова, В╕нниц╕, С╕мферополя та ╕нших м╕ст. Сво╖ нов╕ видання привезли для презентац╕╖ читачам цього причорноморського курортного м╕ста Всеукра╖нське товариство „Просв╕та” ╕м. Т. Шевченка, Республ╕канський ком╕тет АРК з ╕нформац╕╖, видавництво „Тавр╕я” ╕з С╕мферополя ╕ Державна орган╕зац╕я „Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр”.
╤нтерес до книги у м╕ст╕, пов’язаному з ╕менами багатьох в╕домих творчих особистостей, за словами Тамари Рудомаз╕но╖, директора Центрально╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки ╕м. О. Гр╕на, де в╕дбувався фестиваль, не зменшу╓ться ╕ сьогодн╕, незважаючи на пророкування про ╖╖ вит╕снення ╕нтернетом. Разом з пригодницькими ╕ фантастичними книгами, детективами великим попитом у читач╕в користу╓ться р╕зноман╕тна дов╕дкова л╕тература, у першу чергу з ╕стор╕╖ Укра╖ни з ╖╖ персонал╕ями та ╕люстрац╕ями.
Р╕зн╕ пер╕оди ╖╖ буд╕вництва досл╕джу╓ у сво╖й творчост╕ письменник ╕ драматург, заступник голови Всеукра╖нського об’╓днання „Просв╕та” ╕м. Т. Шевченка Василь Фольварочний, анал╕зуючи уроки попередн╕х в╕к╕в так, щоб на помилках вчитися ╕ ставати мудр╕шими. На минулор╕чному фестивал╕ в╕н зд╕йснив презентац╕ю сво╖х двох роман╕в „Чорний бумер” та „Об╕рван╕ струни”, а на нин╕шньому – „Стриножен╕ кон╕”. Це перша книга з циклу ╕сторичних роман╕в „Симон Петлюра”, що в╕добража╓ родов╕д ╕ витоки формування характеру ╕сторично╖ особистост╕, ╕м’я яко╖ стало символом боротьби за створення незалежно╖ Укра╖нсько╖ держави в одному ряду з Б. Хмельницьким та ╤. Мазепою. А про один ╕з еп╕зод╕в сучасно╖ укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ – прих╕д дн╕провсько╖ води в Крим письменник написав у книз╕ „Ц╕люща вода”, про╖хавши шлях ╖╖ ново╖ теч╕╖ в╕д Каховки до Керч╕.
Свою ориг╕нальну верс╕ю ╕сторико-художньо╖ правди ╕ документал╕стики про ки╖вських княз╕в Володимира, Ярослава, Данила Галицького, Костянтина Острозького, гетьмана Богдана Хмельницького, археолога ╕ в╕дкривача Кривор╕зького зал╕зорудного басейну Олександра Поля та багатьох ╕нших державних д╕яч╕в, науковц╕в ╕ митц╕в да╓ у книз╕ „Славетн╕ ╕мена Укра╖ни” один ╕з орган╕затор╕в фестивалю, письменник ╕з Феодос╕╖, лауреат вищо╖ св╕тово╖ нагороди в галуз╕ дитячо╖ л╕тератури – м╕жнародного диплома ╕м. Х.-К. Андерсена ╕ Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕м. Лес╕ Укра╖нки ╢вген Б╕лоусов. А його розпов╕дь про походи укра╖нського козацтва на п╕востров╕ „Казки та легенди Криму” можна не т╕льки прочитати в друкованому вар╕ант╕, а й почути в електронному формат╕. Вона уже стала наст╕льною книгою на п╕востров╕ для тих, хто вивча╓ укра╖нську мову за допомогою комп’ютера. У минулому роц╕ список знаменитих геро╖в автора доповнила ще одна книга – „Чар╕вна голка В╕ри Ро╖к”.
— Вона вийшла у числ╕ дванадцяти соц╕ально значущих книг Криму, виданих за бюджетн╕ кошти на загальну суму 202,7 тисяч╕ гривень, — сказала зав╕дувач сектора книговидання, книгопоширення ╕ виставково╖ д╕яльност╕ Республ╕канського ком╕тету АРК з ╕нформац╕╖ Ганна Смирнова. – Основний тираж цих видань передано в м╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки та культури ╕ мистецтв автоном╕╖ для поповнення фонд╕в б╕бл╕отек.
Аналог╕чна видавнича робота буде зд╕йснена ком╕тетом ╕ в нин╕шньому роц╕. На розгляд експертно╖ ради з питань книговидання уже над╕йшло 24 найменування проект╕в видань, дев’ять з яких – укра╖номовн╕.
Завдяки ф╕нансов╕й п╕дтримц╕ одного з ки╖вських видавництв змогла видати свою першу книгу поез╕й „Зоряний в╕тер” актриса Ки╖вського будинку актора, композитор ╕ музикант Олеся С╕нчук, яка виконала на фестивал╕ власн╕ л╕ричн╕ ╕мпров╕зац╕╖ на соп╕лц╕.
Укра╖нське слово лунало в п╕сенних мелод╕ях ки╖всько╖ бандуристки Тетяни Котик, у виступах юних л╕тератор╕в ЗОШ №17 м. Феодос╕╖. Ц╕лий р╕к учн╕ трьох четвертих клас╕в ц╕╓╖ школи вчилися писати в╕рш╕ та опов╕дання п╕д кер╕вництвом ╢. Б╕лоусова, а в його к╕нц╕ видали три зб╕рки з╕ сво╖ми першими художн╕ми рядками та ще два тематичних – „Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!” ╕ „Вивча╓мо Шевченкову мову”.
Ц╕ перш╕ дитяч╕ книжки нар╕вн╕ з дорослими виданнями тепер збер╕гаються у фондах б╕бл╕отеки. А найкращ╕ твори ╕нтелектуал╕в Сп╕лки рос╕йських, укра╖нських ╕ б╕лоруських письменник╕в Криму опубл╕кован╕ в останн╕х номерах журналу „Береги Тавриди”, передав закладу разом ╕з власними творами у двох томах голова цього творчого об’╓днання Володимир Терехов.
Завершив верн╕саж книг дотепним словом ╕ веселим жартом поет-сатирик Микола Сарахан ╕з батьк╕вщини Степана Руданського – м╕ста Калин╕вки, що на В╕нниччин╕. Його гумору ╕ класичн╕й форм╕ байки притаманн╕ народн╕сть ╕ тяж╕ння до фольклору, виразн╕сть художн╕х образ╕в ╕ мовно-стил╕стична простота.
Розпочату на презентац╕╖ нових видань розмову про тематику ╕ специф╕ку сучасного л╕тературного процесу ╕ книговидання укра╖нською мовою в кра╖н╕ та на п╕востров╕, ╖хню пол╕граф╕чну як╕сть було продовжено на зас╕данн╕ «круглого столу», творчих зустр╕чах ╕ вечорах у музе╖ О. Гр╕на. Яскрав╕, у красивих кольорових обкладинках, книги подарували незабутн╕ дн╕ сп╕лкування вс╕м учасникам фестивалю – авторам ╕ видавцям з одного боку ╕ прац╕вникам б╕бл╕отек м╕ста та ╖хн╕м читачам з другого, бо нема╓ н╕чого кращого за знання, а в слов╕ п╕зна╓ться мудр╕сть.

Валентина НАСТ╤НА,
пров╕дний редактор ╕нформац╕йного в╕дд╕лу ДО „Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр”.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 28.08.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7697

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков