Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.


КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 14.08.2009
ГРОМАДА ╤ ВЛАДА – ШЛЯХ ДО ВЗА╢МОД╤╥

Сьогодн╕ важливим ╓ розум╕ння того, що участь громадянського сусп╕льства в бюджетному процес╕ ╓ елементом ефективного управл╕ння державними ф╕нансами. Проблема поляга╓ в тому, що в умовах побудови громадянського сусп╕льства в Укра╖н╕ виника╓ необх╕дн╕сть громадського контролю за формуванням та використанням бюджетних кошт╕в, особливо зважаючи на к╕льк╕сть виявлених зловживань п╕сля проведених перев╕рок КРУ м╕сцевих орган╕в самоврядування.
Громадянське сусп╕льство може впливати й вплива╓ на бюджетний процес та пол╕тику, незважаючи на наявн╕сть деяких обмежень, пов’язаних з природою бюджет╕в та низьким р╕внем бюджетно╖ грамотност╕.
Виявлення ступеня виконання м╕сцевого бюджету Головним управл╕нням ╕нвестиц╕йно╖ пол╕тики ╕ зовн╕шньоеконом╕чних зв’язк╕в м. ╢впатор╕╖; виконання ним м╕сцевих програм (як у частин╕ зм╕стовно╖ д╕яльност╕, так ╕ ╖хн╓ ф╕нансування в передбачених програмою обсягах), спрямованих на вир╕шення актуальних проблем м╕сцевого розвитку; створення передумов для громадського контролю за в╕дпов╕дн╕стю орган╕зац╕╖ роботи орган╕в м╕сцевого самоврядування з формування й виконання м╕сцевого бюджету принципам ╕ вимогам, передбаченим Бюджетним кодексом Укра╖ни та Законом Укра╖ни «Про м╕сцеве самоврядування» – саме т╕ проблеми, на вир╕шення яких спрямована д╕яльн╕сть громадських орган╕зац╕й „Всесв╕т” та „╢впатор╕йський центр рег╕онального розвитку”, яка зд╕йсню╓ться завдяки п╕дтримц╕ М╕жнародного Фонду „В╕дродження”.
Нещодавно в рамках виконання проекту з мон╕торингу бюджетно╖ пол╕тики Головного управл╕ння ╕нвестиц╕йно╖ пол╕тики ╕ зовн╕шньоеконом╕чних зв’язк╕в м. ╢впатор╕╖ в╕дбулась робоча зустр╕ч член╕в громадських орган╕зац╕й „Всесв╕т” ╕ ГО ╢ЦРР з кер╕вником управл╕ння Стрельбицьким Серг╕╓м Валентиновичем, кер╕вниками в╕дд╕л╕в, головним бухгалтером та сп╕вроб╕тниками. Розмова в основному стосувалась роботи управл╕ння, його структури, основних напрямк╕в д╕яльност╕.
Серг╕й Стрельбицький розпов╕в, що управл╕ння склада╓ться з двох в╕дд╕л╕в: в╕дд╕л стратег╕чного планування займа╓ться виробленням стратег╕╖ розвитку всього м╕ського господарства, мон╕торингом ╕ п╕дготовкою вс╕х анал╕тичних матер╕ал╕в з виконання стратег╕чного плану розвитку м╕ста до 2015 року ╕ виконання середньострокового плану, який ╓ складовою частиною стратег╕чного плану, також даний в╕дд╕л займа╓ться залученням ╕нвестиц╕й, проводить анал╕з, мон╕торинг ╕нвестиц╕йних проект╕в, як╕ реал╕зуються в м╕ст╕; в╕дд╕л курорту ╕ туризму займа╓ться розвитком курортно╖ ╕ туристично╖ галузей в ╢впатор╕╖, а також проблемами еколог╕╖. Що стосу╓ться основних пр╕оритет╕в у робот╕ – це подолання сезонност╕ ╕ залучення додаткових категор╕й в╕дпочиваючих, розвиток ╕нфраструктури курортно╖ ╕ туристично╖ сфери ╕ створення ефективного механ╕зму управл╕ння й координац╕╖ ╖╖ д╕яльност╕, а у сфер╕ ╕нвестиц╕йно╖ д╕яльност╕ – створення системи залучення ╕нвестиц╕й в економ╕ку м╕ста ╕ забезпечення конкурентоспроможност╕ ╢впатор╕╖ на ринку ╕нвестиц╕й.
На питання: яким чином торкнулась економ╕чна криза роботи управл╕ння, було зазначено, що майже втрич╕ скоротилось ф╕нансування м╕сцевих програм, якими оп╕ку╓ться управл╕ння, але перед його сп╕вроб╕тниками поставлене завдання не т╕льки не знижувати темпи, як╕ були набран╕ у минулому роц╕, але й шукати додатков╕ джерела ф╕нансування, проводити додатков╕ заходи щодо залучення ╕нвестиц╕й в економ╕ку м╕ста. Реал╕зац╕я будь-якого ╕нвестиц╕йного проекту передбача╓ надходження до м╕ського бюджету грошей ╕ створення робочих м╕сць. Важко судити, як╕ об’╓кти будуть здан╕ цього року, але управл╕ння спод╕ва╓ться, що повн╕стю буде здано готель «Укра╖на», перейде в другу стад╕ю буд╕вництво культурно-розважального комплексу «В╕ктор╕я», який знаходиться на в’╖зд╕ до ╢впатор╕╖, непоганими темпами йде буд╕вництво аквар╕ума ╕ дельф╕нар╕ю. П╕д великим питанням буд╕вництво аквапарку. Зараз дуже складно сказати, як╕ проекти будуть загальмован╕ на невизначений терм╕н, а як╕, навпаки, реал╕зовуватимуться швидко. На погляд Серг╕я Стрельбицького – найкращий зах╕д щодо залучення ╕нвестиц╕й – це проведення земельних аукц╕он╕в ╕ конкурс╕в. Але у зв’язку з тим, що конкурс╕в вже нема╓, тобто скасован╕ за законодавством, то це проведення аукц╕он╕в. В╕н спод╕ва╓ться, що м╕ська рада ухвалить нову редакц╕ю положення про проведення аукц╕он╕в. ╤ це най╕стотн╕ший ╕ ╓диний зах╕д, який необх╕дний для того, щоб ╕нвестор прийшов у ╢впатор╕ю.
Головний бухгалтер управл╕ння ╤рина Верещет╕на розпов╕ла про специф╕ку програмно-ц╕льового методу бюджетування, на який ╢впатор╕я перейшла з 2007 року, про ф╕нансування м╕сцевих програм, про те, на як╕ заходи ╕ яким чином використовуються бюджетн╕ кошти, ознайомила з ф╕нансовою зв╕тн╕стю управл╕ння.
На думку учасник╕в зустр╕ч╕, так╕ сп╕вбес╕ди ╓ корисними як для представник╕в громадськост╕, так ╕ для сп╕вроб╕тник╕в управл╕ння. З одного боку громадськ╕сть ближче ознайомлю╓ться з роботою чиновник╕в, з використанням бюджетних кошт╕в, а з другого – ма╓ можлив╕сть висловити сво╓ бачення роботи управл╕ння, внести пропозиц╕╖ щодо покращення ефективност╕ його роботи.

Прес-служба МГО «Всесв╕т».

(Стаття оприлюднена завдяки ф╕нансов╕й п╕дтримц╕ МФ «В╕дродження»).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7632

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков