Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НФОРМАЦ╤ЙНА В╤ЙНА - ФАРИСЕЙСТВО, НА ЯКЕ В╤ДПОВ╤ДА╢МО ЗАПОБ╤ГЛИВ╤СТЮ?
Те, що москов╕йськ╕ ЗМ╤ згодовують на внутр╕шньому ринку в╕дверто перекручене уявлення про реал╕╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ-2
В парадоксальному мор╕ нашо╖ пол╕тики, все навпаки. ╤ чого б то?


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КРИВАВ╤ БРИЗКИ НА Б╤ЛИХ ПАЛЬТАХ
П╕д тиском несприятливих обставин ╕ реально╖ загрози втратити державу, укра╖нц╕ починають потрохи...


«ЩО ТО ЗНАЧИТЬ – В ЧОРН╤Й ПРИЗМ╤ ЗРАДИ ХОЧ БИ РАЗ СЕБЕ ПЕРЕЛАМАТЬ…»
Вже 10 л╕т промайнуло в╕дтод╕, як на початку 2010 року на прес-конференц╕╖ в прямому еф╕р╕...


ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ
Не усв╕домивши причини хвороби, чи можна спод╕ватися вил╕кувати ╖╖? Чи можна вир╕шити проблему,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 24.07.2009
МОСКОВСЬК╤ ВОВКИ ╤ МОВЧАННЯ ЯГНЯТ

В СВО╥Й ХАТ╤ – СВОЯ ПРАВДА?

Мотоцикл для байкер╕в ╓ частиною способу життя. Характерним для них ╓ об’╓днання з однодумцями. В ус╕м св╕т╕ байкери – це м╕цн╕ сп╕втовариства в╕льних ╕ сильних людей, як╕ зневажають небезпеку далеких дор╕г, як╕ фанатично люблять швидк╕сть, нонконформ╕ст╕в, людей, що тримають себе подал╕ в╕д пол╕тики. «Байкер» – слово не рос╕йське. Рух зародився в кра╖нах «агресивного блоку НАТО» ╕ давно вже завоював рос╕йськ╕ простори. Але, як ╕ ус╕ св╕тов╕ тенденц╕╖, у Рос╕╖ вони зазнали зм╕н. Прикраси – татуювання, зображення черепа, зал╕зний хрест, свастика – й ╕нш╕ цяцьки, щоправда, залишаються багато в чому американськими.
«Головна наша в╕дм╕нн╕сть – це те, що ми рос╕яни! ╤ ми не в╕докремлю╓мо себе в╕д православ’я, тому що на ньому вся Рос╕я трима╓ться», – говорить л╕дер байкерского руху «Н╕чн╕ вовки» Олександр Залдостанов, серед мотолюбител╕в – «Х╕рург». «Тринадцяте м╕жнародне байк-шоу, що почина╓ться за благословенням Свят╕йшого Патр╕арха Московського ╕ вс╕я Рус╕ Кирила ╕ проведене мотоклубом «Н╕чн╕ вовки», можна назвати паломницькою по╖здкою десятк╕в тисяч в╕рних Батьк╕вщин╕ людей у м╕сто-герой Севастополь». Як ми зна╓мо, байкери виявилися посланими ╕ Володимиром Пут╕ним, котрий вручив ╖м рос╕йський прапор. Так «Х╕рурга» перетворили в незвичайного кремл╕вського функц╕онера.
Спонсорами байк-шоу стали Департамент с╕мейно╖ ╕ молод╕жно╖ пол╕тики м. Москви, Smart Hold╕ng ╕ могутн╕ мед╕а-ресурси: Р╤А Новини, Рад╕о Рос╕╖, Авто Рад╕о, Рос╕йська служба новин.

ОБДУРЕН╤, АЛЕ ЗАДОВОЛЕН╤
У програм╕ X╤╤╤ байк-шоу були анонсован╕ мотоциклетн╕ конкурси в ном╕нац╕ях: кращий мотоцикл ╕з в╕тчизняним, ╕ноземним ╕ немотоциклетним двигуном, Crazy-байк, кращий трицикл, кращий тюнинг мотоцикла Harley-Dav╕dson, кращий антикварний мотоцикл, кращий мотозвук, кращий малюнок на мотоцикл╕, м╕с байк-шоу, тату-конкурси, спортивн╕ змагання, нагородження переможц╕в у ном╕нац╕╖ «Рос╕йська верста». Але байкерськ╕ мр╕╖ перетворилися на гарбуз ╕ про проведення конкурс╕в н╕чого не в╕домо.
Естетика кульм╕нац╕╖ шоу була хаотичною й еклектичною, з фонтанами вогню, хмарами диму, снопами ╕скор, градом конфет╕, хором моряк╕в, ан╕мованим лазерним шоу, як╕сним звуком, чудесними ╕ р╕зноман╕тними фе╓рверками. Усе це викликало нецензурне замилування православних вогнепоклонник╕в. Дивовижно виглядали барабанщики, як╕ вдаряли палицями у бочки з водою, викликаючи фонтанчики бризок.
Телеканали зовн╕ в╕добразили атмосферу гранд╕озного свята й ейфор╕ю, що охопила глядач╕в. Правда, т╕льки у телев╕зор╕ можна було побачити те, що в╕дбувалося на сцен╕, – через нахил «глядацько╖ зали» униз десятки тисяч людей могли насолоджуватися т╕льки тим, що в╕дбувалось на другому-третьому поверхах сцени ╕ спалахами в неб╕. Над сценою вис╕в екран, але в╕н використовувався т╕льки для демонстрац╕╖ радянсько╖ пропаганди ╕ частково ан╕мац╕╖. У зв’язку з тим, що ця акц╕я була багато в чому пол╕тизованою, можна припустити ╕ використання
ефекту 25-го кадру. Апоге╓м шоу стало виконання моряками п╕сн╕ з драт╕вливими ╕сторичною брехнею словами Градова. «Легендарний Севастополь» – це правда, але «неприступний для ворог╕в» – облуда.
Природно, що пол╕тична акц╕я вимагала величезних грошей, тому шоу вдалось. От т╕льки при чому тут преф╕кс «байк»? Адже справжн╕ байкери завжди були поза пол╕тикою.
Таке витратне затуркування людей, безсумн╕вно, в╕двол╕ка╓ вс╕х: ╕ владу, ╕ рядових жител╕в, в╕д багатьох проблем м╕ста, у тому числ╕ ╕ в╕д безквартирних з милост╕ буд╕вельного управл╕ння Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ двохсот родин пайовик╕в будинк╕в по вулиц╕ Кеса╓ва. Ще в 2007 роц╕ севастопольц╕ повинн╕ були одержати оплачен╕ ними квартири. На вир╕шення ц╕╓╖ проблеми у москвич╕в грошей поки не знаходиться.
О 2-╕й годин╕ ноч╕ 11 липня 2009 року п╕сля виступу «Ал╕си» глядач╕ були ощасливлен╕ «байкерською» пропов╕ддю московського диякона Андр╕я Кура╓ва, який вимовив заготовлений експромт: «Сучасн╕ прочани, байкери – це люди, що п╕дошвами, кол╕нами, шинами, л╕ктями труться об асфальт для того, щоб здерти ╕з себе шк╕ру, вил╕зти з╕ шк╕ри телепузика, щоб не перетворитися остаточно в жертву й у споживача реклами». Що ж мав на уваз╕ православний м╕с╕онер, якщо на його очах в╕дбувалася ман╕пуляц╕я св╕дом╕стю ╕ перетворення ус╕х присутн╕х у жертви?
На м╕й погляд, байкери, сп╕ваки ╕ священики, як╕ пропагують пол╕тичн╕ погляди з претенз╕ями до територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ нашо╖ держави, ╕стотно з╕псували атмосферу свята.
Усе, до чого доторкаються рос╕йськ╕ пол╕тики – перетворю╓ться у «самодержавство, православ’я, народн╕сть». У даному випадку вони разом з верх╕вкою мотоклубу сильно похитнули образ байкера як в╕льно╖ людини.

ЕКСТЕРИТОР╤АЛЬН╤СТЬ –
так╕ особлив╕ переваги – недоторканн╕сть особи ╕ житла, неп╕дсудн╕сть м╕сцевим судам, зв╕льнення в╕д повинностей ╕ податк╕в – надаються ╕ноземним дипломатичним представникам. У даному випадку так╕ права були надан╕ орган╕заторам байк-шоу-2009.
Непрямим доказом цього твердження ╓ слова першого заступника Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ (СМДА) Володимира Казар╕на:
«З люб’язно╖ згоди нашого гостя, президента мотоклубу «Н╕чн╕ вовки», ми побували на м╕сц╕ п╕дготовки до проведення фестивалю». ╤нш╕ представники державних орган╕в прихильн╕стю «Х╕рурга» не користувалися. Нав╕ть за день до початку заходу на зас╕данн╕ орган╕зац╕йно╖ ком╕с╕╖ в СМДА були оголошен╕ серйозн╕ недол╕ки, наприклад, не було вир╕шене питання з МНС щодо розташування пожежних пост╕в, ╕з МВС – щодо обмежень на розташування глядач╕в ╕ потужност╕ п╕ротехн╕чних заряд╕в. (Щоправда, кажуть, що питання про потужн╕сть заряд╕в було зменшено до гранично припустимо╖ величини в останн╕й момент. Чи так це було насправд╕?)
При явно занижен╕й к╕лькост╕ учасник╕в шоу – до 10 тис. чолов╕к (за середньою оц╕нкою 35 тисяч) – було встановлено усього близько двох десятк╕в б╕отуалет╕в, при цьому п’ять каб╕нок розм╕стили у v╕p-зон╕. Про явно необх╕дне забезпечення б╕отуалет╕в зм╕нними касетами н╕хто, очевидно, не збирався п╕клуватися.
Сво╓р╕дно потурбувалися орган╕затори про безпеку на озер╕ б╕ля м╕сця проведення шоу – дебел╕ охоронц╕ н╕кого не пускали до озера (╕ також у бар), посилаючись на те, що це v╕p-зона для роc╕ян.
З центру м╕ста глядач╕в п╕двозили автобуси. У три ряди на в╕дстан╕ близько 5 к╕лометр╕в вишикувалася автомоб╕льна черга гостей шоу. Т╕ фанати, кому не пощастило, тож довелося паркуватися подал╕, добиралися до еп╕центру свята п╕шки.
Треба в╕дзначити демократичний початок при проход╕ «у зал»: люди, як╕ махали вс╕лякими посв╕дченнями («Та ти зна╓ш, хто я такий?») були зр╕внян╕ з простими громадянами ╕ примушен╕ до придбання вх╕дних квитк╕в. Правда, це був майже разовий випадок прояву братерства: для кримських ╕ севастопольських небожител╕в була, як уже згадувалося, створена v╕p-зона з окремими входом ╕ в’╖здом – м╕сцев╕ хазя╖ життя з п╕днятого помосту з╕ столиками могли бачити все, що в╕дбува╓ться на сцен╕, на в╕дм╕ну в╕д глядач╕в з квитками. Що поробиш, ус╕ люди в нас р╕вн╕, але деяк╕ р╕вн╕ш╕.
Правда, за 100 гривень можна було безперешкодно насолоджуватися фе╓рверком ╕ лазерним шоу. Щаслив╕ власники дорогуватеньких стоячих квитк╕в утоптували щеб╕нку ╕ грав╕й у «глядацьк╕й зал╕». Особливо запам’ятали це шоу д╕вчата в туфельках на шпильках.
Москвинам надали повний карт-бланш ╕ в охорон╕ громадського порядку – м╕л╕ц╕я в ц╕ дн╕ була без роботи: п’яних ловила м╕сцева охорона, била ╕ викидала за огорожу, тобто ╕ в цьому випадку закони Укра╖ни не д╕яли. Гост╕, як╕ перепили, безумовно, дратували, але бити нав╕що?

ГЕТЬ ОБЛ╤К ╤ КОНТРОЛЬ?
Квитки на байк-шоу ╕ концерти продавали москвич╕, тобто нерезиденти – не громадяни Укра╖ни. У цьому випадку законом передбачений особливий режим оподаткування. Квитками касири-москвич╕ торгували, на м╕й погляд, незаконно, не менш н╕ж у п’ятьох м╕сцях. За р╕зними п╕драхунками, у перший день на шоу було в╕д 35 до 40 тисяч глядач╕в, у другий – в╕д 12 до 15 тисяч. Тобто москвич╕ вивезли близько 5 м╕льйон╕в гривень. За неуточненими даними, м╕сто одержало за такий гранд╕озний зах╕д всього 15 тисяч гривень, що, за п╕драхунками фах╕вц╕в, склада╓ усього десяту частину в╕д суми податку за законом. Малувато буде...
Пор╕вня╓мо: 16 червня п╕д час прес-конференц╕╖ перший заступник Севастопольсько╖ МДА Володимир Казар╕н пов╕домив, що орган╕затори байк-шоу вир╕шили, що 10 гривень з кожного проданого квитка над╕йдуть у бюджет Севастополя та будуть додан╕ до тих грошей, як╕ збирають городяни в рамках акц╕╖ «Купимо м╕сту рояль», на куп╕влю рояля «Ste╕nwаy». А що, може колись ╕ «будуть додан╕».
Безконтрольно ╕ без дозв╕льних документ╕в велася торг╕вля ╕ рекламна д╕яльн╕сть, наприклад, майками з рос╕йською символ╕кою за 400 (!) грн. Варт╕сть ╖хня була явно спекулятивна ╕ перевищувала реальну в 5-6 раз╕в, але патр╕оти Рос╕╖, як ╖жачки, кололися, але л╕зли на кактус. Таким чином, ╕ сума необкладеного податком прибутку рос╕ян на територ╕╖ Укра╖ни залишилася нев╕домою.
Для байкер╕в москвичами по-братерськи були встановлен╕ сплата брон╕ на намети, еколог╕чн╕ збори, влаштована платна стоянка, щоправда, без охорони.
Згада╓мо при цьому слова президента московського мотоклубу Олександра Залдостанова: «Н╕чн╕ вовки» – не комерц╕йна орган╕зац╕я». Важко у це пов╕рити п╕сля викладених факт╕в.

ТОРГУВАЛИ – ВЕСЕЛИЛИСЯ
Москвич╕ завбачливо орган╕зували в табор╕ сво╖ внутр╕шн╕ точки торг╕вл╕ – без дозвол╕в, контролю, патент╕в ╕ страху за порушення закон╕в. Якби сталося таке, скаж╕мо, з неоформленим продавцем-резидентом, громадянином Укра╖ни, йому загрожував би штраф з конф╕скац╕╓ю товару ╕ виторгу. Безперешкодно продавалося з╕лля й алкоголь – ╕накше зв╕дки така к╕льк╕сть людей, як╕ лежать лежма просто на земл╕.

П╤ДРАХУВАЛИ – РОЗПЛАКАЛИСЯ...
Для м╕сцевих п╕дпри╓мц╕в була створена ╓зу╖тська схема надання торговельних м╕сць на територ╕╖ байк-шоу. Приватному п╕дпри╓мству, назвемо його «Т», за договором доручення в╕д 15 червня було надано монопольне право на такий розпод╕л. Судячи з плановано╖ ц╕ни питання – 112 прямокутничк╕в на прикладен╕й до договору схем╕ розм╕щення торговельних об’╓кт╕в варт╕стю
7500 гривень кожний – ц╕лком тягли на проведення тендера на одержання такого права. Однак його чомусь н╕хто не оголошував. Та ╕ не вс╕ п╕дпри╓мц╕ хот╕ли платити за м╕сце п╕д сонцем, ╕ просто захоплювали територ╕ю. Дивна ╕ позахмарна сума не зупинила п╕дпри╓мц╕в, ╕ вони, не зважаючи на здоровий глузд, спробували «в╕дбити» витрати – а це ╕ кошти на транспорт, ╕ витрачений час на орган╕зац╕ю м╕сць торг╕вл╕ – за два дн╕ напливу глядач╕в. Але ж в╕дв╕дувач╕ шоу – не означа╓ «покупц╕». Згадан╕ кабальн╕ умови призвели до п╕дняття ц╕н за п╕вл╕тра пива до 8-15 грн., стаканчика чаю до 7, а кави чи м╕нерально╖ води – до 10 грн. Сам стаканчик у ц╕ дн╕ коштував 2 гривн╕.

НЕ ОСТАННЯ ПСИХ╤ЧНА АТАКА
«Море рос╕йських прапор╕в, гурк╕т мотор╕в ╕ хмари вихлопних газ╕в – рос╕йське мотовторгнення в укра╖нський Севастополь», – незважаючи на декларований м╕жнародний характер заходу (оф╕ц╕йна назва – X╤╤╤ М╕жнародне байк-шоу), сурмили екзальтован╕ пророс╕йськ╕ журнал╕сти. З’╖зд байкер╕в Рос╕╖, Укра╖ни ╕ ще дек╕лькох кра╖н у Севастопол╕ був присвячений «п╕дтримц╕ Чорноморського флоту» ╕ «65-р╕ччю визволення м╕ста рос╕йсько╖ слави в╕д н╕мецько-фашистських окупант╕в». Нагада╓мо, що «Х╕рург»-Залдостанов в’╖хав ╕з прапором Рос╕╖, подарованим йому прем’╓р-м╕н╕стром Володимиром Пут╕ним. Але, повертаючись до под╕й 65-р╕чно╖ давнини, варто нагадати про ╓диний радянський червоний прапор, п╕д яким во╖нами вс╕х нац╕й було в╕двойоване м╕сто, а триколор п╕д час в╕йни мав зовс╕м ╕нше ╕деолог╕чне значення ╕ був прапором арм╕╖ Власова.
Таким чином, нахабне ╕ безсов╕сне присво╓ння перемоги всього радянського народу над нацистською ордою представниками народно╖ дипломат╕╖ виключно одн╕╓╖ федеративно╖ республ╕ки з’явилося солодкою ╕сторичною неправдою для севастопольц╕в ╕ перекручуванням ╕стор╕╖ зг╕дно нав╕ть з рос╕йськими законами.
Але ╕ влада м╕ста, що ╕сну╓ н╕бито в укра╖нськ╕й вертикал╕, не змогла розп╕знати ц╕╓╖ неправди ╕ п╕дм╕ни. Чиновники перед харизматичними байкерами виглядали боязкими ╕ розгубленими.
П╕д час пересування колони з б╕льш н╕ж 500 мотоцикл╕ст╕в (Севастопольське державне телебачення нарахувало 1000) до центру м╕ста ╕ при ви╖зд╕ з нього на предмет наявност╕ алкогольного вихлопу, природно, н╕хто н╕кого не перев╕ряв, ╕ слава «Х╕рургов╕», н╕хто не постраждав.
Забит╕ московською телепропагандою пенс╕онери зустр╕чали американ╕зованих ╕ чужор╕дних ╕деолог╕чно, зате з рос╕йськими прапорами, байкер╕в як визволител╕в. А знавцям ╕стор╕╖ така «п╕дтримка» рос╕ян, рос╕йськомовного населення ╕ «сп╕вв╕тчизник╕в» жваво нагадала захист судетських н╕мц╕в у 1936 р.
Засмучу╓ ╕ те, що на таких заходах прискорено ╕ масово девальвуються споконв╕чн╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ в╕дм╕нност╕ – мова тут про десятки тисяч георг╕╖вських стр╕чечок, що в’яжуть у рамках кремл╕вського флеш-мобу вс╕м ╕ скр╕зь. До реч╕, в╕дпов╕дно до внутр╕шн╕х рос╕йських закон╕в це вважа╓ться карним д╕янням.
Особливу рад╕сть роззяв, п╕дл╕тк╕в ╕ злостивц╕в викликало провезення одним з мотохоругвовоз╕в д╕вчини з оголеними грудьми, за спиною яко╖ майор╕в прапор ╕з зображенням Спаса Нерукотворного.
Через к╕лька дн╕в з’явилося пов╕домлення, що байкера, який п╕д╕брав попутницю, позбавили знак╕в приналежност╕ до клубу «Н╕чн╕ вовки». ╤ сам «Х╕рург» н╕бито прозр╕в ╕ вир╕шив: кр╕м прапор╕в клубу, на мотоциклах н╕чого не провозити. А якщо знову Володимир Володимирович вручать перед по╖здкою прапор?
Повеселив розум╕ючих людей в╕чно ваг╕тний великодержавними думками диякон Кура╓в ╕з пляшкою непол╕ткоректного для рос╕ян напою – грузинсько╖ м╕нерально╖ води «Боржом╕».
Погано загримований п╕д байк-шоу пол╕тизований зах╕д ще раз п╕дтвердив схильн╕сть нео╕мперц╕в до шоутизац╕╖ ╕ в╕ртуал╕зац╕╖ сво╖х ц╕нностей, значного телезб╕льшення масштабу д╕й зам╕сть реального буд╕вництва дор╕г ╕з твердим покриттям для тих же байкер╕в, велика частина з яких виявилася одуреною втягуванням у не властиве цьому рухов╕ ╕деолог╕чне сп╕вроб╕тництво з владою, у даному випадку, рос╕йською.
Звичайно, якби у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни знайшлася необх╕дна к╕льк╕сть депутат╕в-патр╕от╕в, що дотримуються присяги, то так╕ агресивн╕ прояви можна було б врегулювати простим запровадженням п╕двищеного податку на ╕ноземну символ╕ку. Але там поки що не наш╕ люди.
На прес-конференц╕╖ «Х╕рург» допускав участь п’яти тисяч байкер╕в. Реально називалася к╕льк╕сть «близько трьох тисяч». Але вже в суботу величезна к╕льк╕сть мотоцикл╕ст╕в залишила зах╕д. ╥м вистачило зовс╕м небагато часу, щоб роз╕братися ╕ зрозум╕ти, чи╖ми гвинтиками вони стали й у чи╖й гр╕.

╤гор БУЛАВА.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7561

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков