Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 24.07.2009
ПУКАЧ НАЗИВА╢ ЗАМОВНИК╤В...

ЗАТРИМАНО ГЕНЕРАЛА ПУКАЧА – ОБВИНУВАЧУВАНОГО У ВБИВСТВ╤ ЖУРНАЛ╤СТА ГЕОРГ╤Я ГОНГАДЗЕ

Джерело у Служб╕ безпеки Укра╖ни п╕дтвердило агентству УКР╤НФОРМ ╕нформац╕ю про затримання колишнього начальника зовн╕шньо╖ розв╕дки МВС Укра╖ни, генерал-лейтенанта Олекс╕я Пукача. Обвинувачений в орган╕зац╕╖ вбивства журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе О. Пукач був затриманий учора ввечер╕ в одному ╕з с╕л Чудн╕вського району Житомирсько╖ област╕. В╕н уже доставлений до Ки╓ва ╕ перебува╓ п╕д арештом, з ним працюють сл╕дч╕ Генпрокуратури.

Дов╕дка. Г. Гонгадзе зник у Ки╓в╕ 16 вересня 2000 року. Генпрокуратура порушила крим╕нальну справу за фактом убивства.
15 березня 2008 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва визнав винними у вбивств╕ Г. Гонгадзе трьох колишн╕х прац╕вник╕в Департаменту зовн╕шнього спостереження та крим╕нально╖ розв╕дки МВС Укра╖ни – Валер╕я Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича та призначив ╖м покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ на строк в╕д 12 до 13 рок╕в. Ще один обвинувачений – колишн╕й кер╕вник згаданого департаменту МВС О. Пукач – перебував у розшуку. Замовники вбивства журнал╕ста дос╕ не встановлен╕.

ПУКАЧ НАЗИВА╢ ЗАМОВНИК╤В...

Колишн╕й начальник зовн╕шньо╖ розв╕дки МВС Укра╖ни, генерал-лейтенант Олекс╕й Пукач у процес╕ сл╕дства з╕знався у причетност╕ до убивства журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе. Про це пов╕домив 22 липня п╕д час бриф╕нгу заступник голови Служби безпеки Укра╖ни – начальник Головного управл╕ння по боротьб╕ з корупц╕╓ю та орган╕зованою злочинн╕стю Василь Грицак, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Пукач п╕дтвердив свою причетн╕сть до вчинення цього злочину. Детал╕, звичайно, я не можу розголошувати», – сказав В. Грицак, зазначивши, що, окр╕м того, в╕н назвав замовник╕в цього убивства, а також готовий показати м╕сце, де знаходиться голова Георг╕я Гонгадзе.
За словами заступника Голови СБУ – начальника Головного управл╕ння по боротьб╕ з корупц╕╓ю та орган╕зованою злочинн╕стю, ╕нформац╕я, яку зараз правоохоронн╕ органи отримують в╕д затриманого, зб╕га╓ться ╕з попередньою верс╕╓ю сл╕дства, але все одно буде ретельно перев╕рена.
В╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, В. Грицак зазначив, що О. Пукача не могли тривалий час розшукати, оск╕льки в╕н сам був правоохоронцем, «в╕н зна╓ методи в╕зуального спостереження, методи роботи правоохоронних орган╕в». «Майже р╕к в╕н проживав на територ╕╖ Житомирсько╖ област╕. До того в╕н перебував на територ╕╖ Лугансько╖, Харк╕всько╖, Донецько╖ областей. За нашими даними, к╕лька раз╕в в╕н був нав╕ть у Ки╓в╕», – сказав
В. Грицак, наголосивши, що протягом усього часу Олекс╕й Пукач не ви╖жджав за меж╕ Укра╖ни.
При цьому Василь Грицак п╕дкреслив, що представники правоохоронних орган╕в не виключали того, що п╕д час затримання О. Пукач намагатиметься чинити спротив, але цього не сталося.
За його словами, зараз Олекс╕й Пукач знаходиться п╕д посиленою охороною «Альфи». «Статус його визначений, але м╕сце тримання його не розголошу╓мо», – сказав В. Грицак. В╕н додав, що О. Пукач ма╓ нам╕р сам захищати себе у суд╕.
*  *  *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко розпорядився забезпечити генералу О. Пукачу максимальну безпеку. Про це в╕н сказав 22 липня в ╕нтерв’ю газет╕ «С╕льськ╕ в╕ст╕», пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.
«Я вчора дав доручення, щоб нав╕ть ╕ волосинка не впала з голови Пукача, щоб в╕н знаходився на територ╕╖, яка щосекунди контролю╓ться на предмет безпеки його життя», – зазначив В. Ющенко. В╕н п╕дкреслив, що в╕дпов╕дальн╕сть за це поклав персонально на заступника Генерального прокурора М. Голомшу та Голову СБУ В. Наливайченка.
Глава держави вважа╓ знаковим для завершення розсл╕дування справи про вбивство журнал╕ста Г. Гонгадзе затримання О. Пукача. В╕ктор Ющенко пов╕домив, що ще 2005 року сл╕дч╕ к╕лька раз╕в були близьк╕ до того, щоб затримати О. Пукача. «Та операц╕я, яка була зд╕йснена вчора СБУ ╕ Генпрокуратурою, це той в╕нець, якому можна аплодувати. Сьогодн╕ Укра╖на ста╓ св╕дком завершення найпринципов╕шо╖ крим╕нально╖ справи. Принципов╕сть тут поляга╓ не лише в тому, що в╕дновиться справедлив╕сть закону, а й в тому, що вона в╕дновиться нав╕ть щодо д╕й, як╕ вчинили найвищ╕ посадов╕ особи», – п╕дкреслив В. Ющенко.
За ╕нформац╕╓ю Президента, перший допит генерала був дуже результативним ╕ засв╕дчив його готовн╕сть сп╕впрацювати з╕ сл╕дством. «Я думаю, сусп╕льство стане св╕дком великих новин», – зазначив В. Ющенко.
Глава держави ще раз назвав затримання О. Пукача знаковим кроком, який матиме гучний розголос у св╕т╕, в укра╖нському сусп╕льств╕ ╕ пол╕тикум╕.
«Справа чест╕ для мене – це розсл╕дування справи про вбивство Г╕╖ Гонгадзе. Бо це змагання м╕ж двома силами: добра ╕ зла», – сказав В. Ющенко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7542

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков