Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТУКА╢ У ДВЕР╤ ОС╤НЬ...
Наш╕ традиц╕╖


ШУКАЙТЕ РАЙ У Н╤Г ЩЕ ЖИВИХ МАТЕР╤В СВО╥Х!
Я буду ждати – кожно╖ хвилини, В далекому чи близькому краю – Тебе одну, тебе –...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» - В КРИМУ!
Ми вже не раз зверталися по допомогу до наших читач╕в, щоб продовжити життя кримського...


ЗАСЯ╢ КРАСНЕ СОНЕЧКО...
28 липня насамперед вшанову╓мо Святого р╕вноапостольного князя Ки╖вського Володимира Великого


ДВ╤ ╢ВДОК╤╥
20 липня — свято ╢вдок╕╖. Але йдеться не про ту ╢вдок╕ю, яку вшанову╓мо 14 березня,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
КУЛЬТОВИЙ «КОРОТКИЙ МЕТР» У С╤МФЕРОПОЛ╤

З 9 до 15 липня мешканцям та гостям кримсько╖ столиц╕ випала ун╕кальна нагода переглянути культов╕ короткометражн╕ ф╕льми, як╕ демонструвалися у Центр╕ культури та б╕знесу «Космос». С╕м легендарних стр╕чок ╕з селекц╕╖ найб╕льшого короткометражного форуму Н╕меччини були представлен╕ на розсуд с╕мферопольського глядача за п╕дтримки Future Shorts Russia у ретроспективн╕й програм╕ «Kurz Film – Огляд». За словами орган╕затор╕в проекту, ц╕ культов╕ ф╕льми в Укра╖н╕ демонструвалися лише у С╕мферопол╕.
Фактично, це був парад переможц╕в. Адже кожна к╕ностр╕чка програми отримала визнання престижних св╕тових фестивал╕в та конкурс╕в ╕ ус╕╓╖ св╕тово╖ к╕носп╕льноти, яка розум╕╓ться на к╕номистецтв╕ та «короткому метр╕».
Тривал╕сть ус╕х ф╕льм╕в програми не перевищу╓ тридцяти хвилин, а деяких нав╕ть п’ятнадцяти, але це не завадило режисерам, сценаристам, операторам ╕ акторам донести до глядача суть свого послання, а глядачев╕, у свою чергу, довелося пост╕йно концентруватися на тому, що в╕дбува╓ться на екран╕, щоб не пропустити жодно╖ детал╕, здатно╖ пояснити все.
Серед ф╕льм╕в глядачам показали оскароносну соц╕альну драму британки Андреа Арнольд «Оса» про багатод╕тну мат╕р-одиначку, як╕й нема╓ чим годувати сво╖х д╕тей. На рахунку «Оси» в╕дзнаки таких фестивал╕в, як Best International Short Film, Sundance International Film Festival; Grand prix The Golden Dragon, Cracow 44th International Short Film Festival; Best Live Action Fiction Film, Worldwide Short Film Festival Toronto та ╕н.
Зац╕кавив ус╕х ╕ сюрреал╕стичний ан╕мац╕йний ф╕льм н╕мця Т╕ла Новака «Посилка» про в╕длюдника, який живе поблизу м╕ста-г╕ганта ╕ якому прислали дивну коробку, за допомогою яко╖ в╕н може зм╕нити св╕т навколо себе... «Посилка» була в╕дзначена нагородами Grand Jury Prize AFI FEST Los Angeles; Best first film, Festival international du film d’animation а Annecy; Best Animation Monterrey Int. Film Festival та ╕н.
Пот╕шила глядач╕в ╕ шестихвилинна к╕ностр╕чка н╕мця Вайта Хелмера «Сюрприз», яка до останньо╖ секунди трима╓ у напруз╕, бо зда╓ться, що ма╓ статися нев╕дворотне – жахливе вбивство. А насправд╕, це був сюрприз для кохано╖. ╤нколи реч╕ виявляються абсолютно не такими, якими здавалися на перший погляд ╕ не варто робити висновки в╕дразу, треба спробувати дати шанс людин╕ проявити себе... «Сюрприз» отримав нагороди Panorama Preis, Internationale Filmfestspiele Berlin; Publikumspreis, Festival International du Film de Cannes; Bester Kurzfilm, Seattle International Film Festival та ╕н.
А чого вартий «Чорт╕в футбол» австрал╕йця Д╕на Ч╕ркопа про само╕дентиф╕кац╕ю та самореал╕зац╕ю ╕ноземц╕в у чуж╕й кра╖н╕ на приклад╕, здавалося б, такого простого вибору – вибору спортивного хоб╕ для дитини... Чи класичний футбол, у який н╕бито грають ус╕ ╕тал╕йц╕ ╕ це частина ╖хнього св╕тосприйняття, чи регб╕? «Чорт╕в футбол» отримав нагороду Most popular Short Film, Brisbane International Film Festival.
╤ так можна розпов╕дати про ус╕ ф╕льми, як╕ були показан╕ у рамках програми «Kurz Film – Огляд» у к╕нотеатр╕ «Космос», адже кожен з них – особливий ╕ зм╕стовний, незважаючи на коротку тривал╕сть у час╕.
Безперечно, «Kurz Film – Огляд» не ╓ мейнстр╕мом, який готов╕ ╕ можуть дивитися ус╕, адже сприйняття ╕ розум╕ння такого к╕но залежить в╕д р╕вня п╕дготовки людини, ╖╖ об╕знаност╕ у галуз╕ культури загалом, ╕ в к╕нематограф╕ зокрема.
Та б╕льш╕сть глядач╕в одностайн╕ у сво╖й оц╕нц╕ побаченого: артхаусн╕ ф╕льми потр╕бн╕, адже вони змушують нас звернути увагу на те в╕чне, яке у стр╕мкому потоц╕ життя п╕д час заробляння грощей нер╕дко залиша╓ться осторонь...
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков