Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
СКАНДАЛИ В ДЖАНКОЙСЬК╤Й ╢ПАРХ╤╥

Бурхлив╕ конфл╕кти в новостворен╕й Джанкойськ╕й ╓парх╕╖ Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Московського Патр╕архату завершилися зв╕льненням правлячого ╓пископа. Внутр╕шньоцерковне протистояння в Криму трохи п╕дняло зав╕су над ф╕нансовими та╓мницями Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви МП.
Джанкойська ╕ Роздольненська ╓парх╕я УПЦ МП – наймолодша у ц╕й церкв╕, ╖╖ створили тор╕к, в╕д’╓днавши в╕д Кримсько╖ ╕ С╕мферопольсько╖ ╓парх╕╖ п╕вн╕чн╕ райони Криму. ╥╖ главою став уродженець Харк╕вщини – владика Нектар╕й (Фролов), який при╖хав ╕з Р╕вненщини.
╤ вже в╕д самого початку ╕снування ц╕╓╖ ╓парх╕╖ увагу до не╖ привертали переважно скандали. Спершу у пресу просочилася ╕нформац╕я, що ╓пископ Нектар╕й просить Синод УПЦ МП зм╕нити меж╕ ╓парх╕╖, включивши до не╖ один ╕з кримських курорт╕в та одну з античних пам’яток, бо «важко прокормитися».
Пот╕м виник скандал з «╕нтернет-хул╕ганом ╤ноком-Моздоцьким», який матюкався ╕ бешкетував на ╕нтернет-форумах. Ним виявився кер╕вник м╕с╕онерського в╕дд╕лу Джанкойсько╖ ╓парх╕╖ ╕гумен Феогност (Пушков). Владика Нектар╕й спершу заборонив йому користуватися ╕нтернетом, пот╕м – проводити богослуж╕ння ╕ зрештою вигнав його за меж╕ сво╓╖ ╓парх╕╖.
╢пископ також з публ╕чним скандалом зв╕льнив к╕лькох священик╕в, яких звинуватив у розкраданн╕ церковних грошей. Проте т╕ заявили, що насправд╕ ╖хн╓ зв╕льнення пов’язане з ╖хньою скаргою глав╕ УПЦ митрополиту Володимиру на висок╕ обов’язков╕ в╕драхування приход╕в для утримання ╓парх╕╖ та ╓пископа. За словами одного з╕ зв╕льнених – отця Олександра, ╓парх╕альн╕ внески були зб╕льшен╕ удв╕ч╕ – до п╕втори тисяч╕. Священик╕в також примушували купувати портрет правлячого ╓пископа за 100 гривень, а хто цього не робив – штрафували на 200.
В╕дсторонен╕ священики в╕дмовилися в╕ддати ключ╕ в╕д сво╖х храм╕в. На це ╓пископ опломбував двер╕ церков. На захист священик╕в виступили ╖хн╕ параф╕яни, як╕ почали скаржитися до Ки╓ва. Останн╕й скандал став у буквальному сенс╕ останн╕м для ╓пископа Нектар╕я.
Наприк╕нц╕ минулого тижня Священний Синод Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви п╕д головуванням Блаженн╕шого Володимира, Митрополита Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни ухвалив р╕шення зв╕льнити Преосвященного Нектар╕я, ╓пископа Джанкойського ╕ Роздольненського в╕д управл╕ння Джанкойською ╓парх╕╓ю ╕ призначити його ╓пископом Дубн╕вським, в╕кар╕╓м Р╕вненсько╖ ╓парх╕╖, а тимчасове управл╕ння Джанкойською ╓парх╕╓ю доручити Преосвященному ╤оанну, арх╕╓пископу Херсонському ╕ Тавр╕йському.
Оф╕ц╕йних пояснень цьому – жодних, як ╕ коментар╕в з боку УПЦ МП. Але м╕сцев╕ оглядач╕ припускають, що таке р╕шення Синоду було вимушеним ╕ спрямованим на недопущення поширення скандалу незадовго до в╕зиту Патр╕арха Рос╕йсько╖ Православно╖ Церкви Кирила до Укра╖ни. З 31 липня до 2 серпня в╕н в╕дв╕дуватиме С╕мферополь ╕ Севастополь.
╤ деяк╕ параф╕яни заявляли на ╕нтернет-форумах, що мають нам╕р просити патр╕арха Кирила заступитися за ╖хн╕х священик╕в, звинувачених у крад╕жках. ╤нш╕ учасники ╕нтернет-дискус╕й переконан╕, що за зв╕льненням владики Нектар╕я сто╖ть митрополит С╕мферопольський ╕ Кримський владика Лазар, який хоче повернути п╕д свою владу п╕вн╕чний Крим.
Чи зак╕нчаться ц╕ скандали новим об’╓днанням Джанкойсько╖ ╕ Кримсько╖ ╓парх╕й, чи спричинить це в╕дд╕лення в╕д останньо╖ ще й сх╕дних район╕в Криму (обговорю╓ться створення Феодос╕йсько-Керченсько╖ ╓парх╕╖), але м╕сцева преса пише, що частина ф╕нансових та╓мниць УПЦ Московсько╖ Патр╕арх╕╖ перестала бути та╓мною ╕ шокувала багатьох в╕рних.
Володимир Притула.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1775372.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7529

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков