Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
СЕВАСТОПОЛЬСЬК╤ ПРАВООХОРОНЦ╤ З╤РВАЛИ НЕУЗГОДЖЕНЕ ПЕРЕВЕЗЕННЯ РОС╤ЙСЬКИХ РАКЕТ

Як у себе вдома...

Укра╖нськ╕ правоохоронн╕ органи затримали у Севастопол╕ автотранспорт, що належить Чорноморському флоту Рос╕╖, який перевозив крилат╕ ракети без будь-яких дозв╕льних документ╕в. Про це Рад╕о «Свобода» пов╕домив кер╕вник проекту «Флот-2017» Дмитро Тимчук. Цю ╕нформац╕ю Рад╕о «Свобода» п╕дтвердили ╕ в м╕ських управл╕ннях М╕н╕стерства з питань надзвичайних ситуац╕й та М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ Укра╖ни у Севастопол╕.
8 липня п╕д веч╕р на вулиц╕ Челюск╕нц╕в у Севастопол╕ сп╕вроб╕тники Державто╕нспекц╕╖ затримали колону вантажних автомоб╕л╕в Чорноморського флоту Рос╕╖. До ╖╖ складу входили три ракетовози на баз╕ автомашини «КрАЗ» у супровод╕ озбро╓но╖ охорони – в╕йськовослужбовц╕в ЧФ Рос╕╖ з автоматами та п╕столетами, а також пожежного спецавтомоб╕ля.
Автомашини перевозили по територ╕╖ рег╕ону закритий тентом великогабаритний вантаж. Спершу оглянути його рос╕йськ╕ в╕йськов╕ не дозволили, посилаючись на спец╕альний характер вантажу ╕ в╕дпов╕дний наказ командування Чорноморського флоту Рос╕╖. Однак укра╖нськ╕ правоохоронц╕ провели перев╕рку ╕ з’ясували, що вулицями Севастополя перевозили без будь-яких дозв╕льних документ╕в крилат╕ ракети. За даними Дмитра Тимчука, це перевезення з компетентними органами Укра╖ни не було узгоджене. Б╕льше того, пожежний автомоб╕ль був без талон╕в техогляду.
Тимчук також пов╕домив, що це були крилат╕ протикорабельн╕ ракети типу «Малах╕т» ╕ «Терм╕т», натовська терм╕нолог╕я – СС-9 та СС-2. Це ракети середньо╖ ╕ мало╖ дальност╕ (в╕дпов╕дно до 150 ╕ до 80 к╕лометр╕в д╕╖). Вони перебувають на озбро╓нн╕ малих ракетних корабл╕в «Шт╕ль» ╕ «М╕раж» та ракетного катера Р-71 ЧФ Рос╕╖. До реч╕, «М╕раж» брав участь у в╕йн╕ з Груз╕╓ю 2008 року ╕, за деякими даними, саме такою ракетою потопив грузинського корабля.
Небезпечний вантаж перевозили автотранспортом на ракетно-техн╕чну базу ЧФ Рос╕╖, що розташована в сел╕ Сахарна Гол╕вка на околиц╕ м╕ста, очевидно, з метою проведення обов’язкових регламентних роб╕т. Маршрут руху становив понад 30 к╕лометр╕в. 6 к╕лометр╕в рос╕яни уже встигли подолати. Сп╕вроб╕тники правоохоронних орган╕в склали акт щодо порушень правил дорожнього руху ╕ вимог статт╕ 15 Угоди «Про статус ╕ умови перебування ЧФ РФ на територ╕╖ Укра╖ни» в╕д 1997 року.
За даними сайту «Флот-2017», рос╕йськ╕ оф╕цери факт виявлених порушень визнали ╕ розписалися про ознайомлення з актом. Автоколона з крилатими ракетами на вимогу укра╖нських правоохоронц╕в повернулася до м╕сця свого базування – до 17-го арсеналу озбро╓нь ЧФ Рос╕╖, що дислоку╓ться в Сухарн╕й балц╕ Севастополя.
Дмитро Тимчук, в╕домий в╕йськово-морський експерт та кер╕вник проекту «Флот-2017», каже, що рос╕йськ╕ в╕йськов╕ порушили не т╕льки м╕журядов╕ угоди та укра╖нське законодавство, але й правила дорожнього руху, як╕ встановлюють певн╕ обмеження та застереження на перевезення великогабаритного ╕ небезпечного вантажу, чим, безперечно, ╓ ракети.
Дмитро Тимчук зазнача╓, що це не поодинокий такий випадок, але чи не ╓диний, що став в╕домим громадськост╕. Переважно, под╕бн╕ ╕нциденти не розголошуються. Але востанн╓ под╕бне трапилося 23 червня нин╕шнього року, коли укра╖нськ╕ правоохоронц╕ затримали неподал╕к Феодос╕╖ автомоб╕ль ╕з к╕лькома десятками рос╕йських морських п╕хотинц╕в.
Без узгодження з укра╖нською стороною рос╕йськ╕ вояки прямували ╕з Севастополя на пол╕гон, розташований на мис╕ Опук на п╕вденному сход╕ Криму. При соб╕ вони також мали бойову зброю. Були випадки, коли рос╕йськ╕ в╕йськов╕ без попередження та погодження з укра╖нською стороною робили автомоб╕льн╕ марш-кидки ╕з Севастополя до Херсонсько╖ област╕. Але б╕льш╕сть таких несанкц╕онованих пересувань рос╕йських в╕йськових укра╖нською територ╕╓ю м╕л╕ц╕╖ заф╕ксувати не вда╓ться, кажуть експерти.
Реакц╕╖ командування Чорноморського флоту Рос╕╖ на час п╕дготовки цього матер╕алу ще не було. На прохання Рад╕о «Свобода» прокоментувати цей ╕нцидент, начальник прес-служби ЧФ Рос╕╖ кап╕тан 1 рангу Андр╕й Крилов заявив, що не отримав на це наказу, зауваживши: «Без коментар╕в».
Водночас, старший радник посольства Рос╕╖ в Укра╖н╕ Володимир Лисенко сказав сайту «Флот-2017», що не в╕домо, чи були в ракетовозах, власне, ракети. За його даними, сп╕вроб╕тники ДА╤ склали протокол лише через порушення правил перевезення великогабаритних вантаж╕в. За словами рос╕йського дипломата, зараз на Чорноморському флот╕ Рос╕╖ проводять службове розсл╕дування.
Володимир Притула.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1774231.html

ТИМ ЧАСОМ..
Голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин вважа╓, що сума кошт╕в, що надходять в м╕сто як компенсац╕я за перебування Чорноморського флоту РФ, ма╓ бути зб╕льшена в три – чотири рази. Про це в╕н заявив 13 липня на апаратн╕й нарад╕, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«У постанов╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в зазначено, що в м╕сто Севастополь надходить 50% кошт╕в, як╕ платить Рос╕я Укра╖н╕ за базування Чорноморського флоту. Цього року Кабм╕н вид╕лив нам 100 м╕льйон╕в гривень. Попереду – битва за бюджет на наступний р╕к. Завдання – домогтися зб╕льшення ц╕╓╖ суми до 370-400 м╕льйон╕в гривень», – зазначив Серг╕й Куницин.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7518

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков