Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
ОСЬ ВАМ НАША РУКА!

Днями в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в╕дбулася розмова з кер╕вником кримського осередку УРП «Собор» Володимиром Кунцовим та радником л╕дера ц╕╓╖ парт╕╖ Владиславом ╢рмаковим. Газета зац╕кавлена в тому, щоб оч╕льники р╕зних пол╕тичних та громадських патр╕отичних угруповань змогли донести до широкого загалу свою точку зору (╕ таку можлив╕сть вже мали пров╕дник кримського РУХу Леон╕д Пилунський та голова ГО «Укра╖нська громада Криму» Владислав Хмеловський разом з його найближчим оточенням). Вже в╕дбувся контакт ╕ з новопризначеним Головою кримсько╖ парт╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Наша Укра╖на» Володимиром Красноголовцем (з його позиц╕╓ю можна буде ознайомитися в наступному номер╕ «КС»). А попереду, спод╕ва╓мося, – зустр╕ч╕ з головою Кримського осередку УНП Олегом Фомушк╕ним, головою КУНу Василем Овчаруком та ╕ншими л╕дерами укра╖нських патр╕отичних орган╕зац╕й Криму. Це важливо, по-перше, аби з╕ставити, зрештою, що ж у ╖хн╕х поглядах ╓ принципово в╕дм╕нним ╕ заважа╓ консол╕дац╕╖ зусиль задля г╕дного представництва укра╖нства у влад╕ вс╕х р╕вн╕в у майбутньому. ╤ взагал╕, чи ╓ у патр╕от╕в нерозв’язн╕ суперечност╕? Бажано в ц╕й розмов╕ (або ж дискус╕╖) не переходити на особистост╕, не зациклюватися на анал╕з╕ чи╖хось суто людських вад та прорахунках, а базуватися на парт╕йних платформах ╕ позиц╕ях л╕дер╕в, що в╕дображають ╖хн╕й св╕тогляд та св╕дчать про прагнення зробити якомога б╕льше корисного для сво╓╖ держави та ╖╖ громадян, ор╕╓нтуючись, у першу чергу, на патр╕от╕в нашо╖ Батьк╕вщини (оск╕льки про ╕нших ╓ все ж таки б╕льше охочих поп╕клуватися).
Отже, слово Володимиру Юхимовичу Кунцову:
– Головними завданнями, як╕ сьогодн╕ постають перед нами, на мою думку, ╓ парт╕йне буд╕вництво та пошуки партнер╕в. Звичайно ж, це ма╓ в╕дбуватися на певному ╕деолог╕чному п╕д╜рунт╕, хоча ╕ не виключа╓ деяких непринципових компром╕с╕в. Не зраджуючи себе ╕ сво╖х виборц╕в, ми готов╕ робити кроки назустр╕ч кер╕вникам парт╕й з дотичними позиц╕ями. Б╕льше того, одн╕╓ю з основних м╕с╕й УРП «Собор» ╓ об’╓днання правих патр╕отичних сил, ╕, зг╕дно з думкою нашого л╕дера Анатол╕я Матв╕╓нка, ми не мусимо чекати до останньо╖ хвилини, коли з’явиться узгоджена позиц╕я щодо блокування на найвищому р╕вн╕ – нам да╓ться прост╕р для маневр╕в, оск╕льки Анатол╕й Серг╕йович дов╕ря╓ сво╖м парт╕йцям, ╖хньому волод╕нню ситуац╕╓ю на м╕сцях. ╤ ми простяга╓мо руку вс╕м, хто готовий залишити в минулому вза╓мн╕ претенз╕╖, накопичен╕ негативн╕ емоц╕╖ ╕ розпочати наш╕ стосунки з чистого аркуша. Давайте зважимо, що для нас сьогодн╕ дорожче: т╕шитися власними амб╕ц╕ями ╕ плекати образи чи здобути ефективну укра╖нську владу на ус╕х р╕внях. А це означа╓ – ╕ зб╕льшити к╕льк╕сть сво╖х прихильник╕в, як╕ з горд╕стю почнуть називати себе укра╖нцями. Бо шанують сильних ╕ усп╕шних – давайте такими станемо, що можливо лише за умови об’╓днання ╕ злагоди.
А об’╓днання ма╓ розпочатися з╕ св╕домо╖ консол╕довано╖ вза╓мод╕╖ парт╕йних л╕дер╕в, яка посприя╓ широким аналог╕чним процесам у сусп╕льств╕. Початковим етапом я бачу низку зустр╕чей цих авторитетних людей. ╤ поки що м╕сцем для сп╕лкування могла б стати редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця», яка готова надати можлив╕сть кожному висловити набол╕ле як на сво╖х шпальтах, так ╕ за «круглим» столом.
Тему продовжив Владислав Енверович ╢рмаков:
– В╕дчуваючи нагальну необх╕дн╕сть консол╕дац╕╖, наша парт╕я п╕шла нав╕ть на такий крок, як перезавантаження влади. Вважаю, що не сл╕д цього боятися й ╕ншим, якщо в якогось кер╕вника не вистача╓ мудрост╕ ╕ терпимост╕, аби не акцентувати увагу на другорядних речах. Я не виключаю можливост╕ блокування з будь-якими продержавницькими силами, нав╕ть якщо це блок Куницина чи БЮТ. Воно варте того, аби бути присутн╕ми у влад╕.
– Владиславе Енверовичу, а чи в╕дбувалися певн╕ консультац╕╖ з представниками цих блок╕в? Можливо, ми ╖м зовс╕м не потр╕бн╕ ╕, на ╖хню думку, нав╕ть зашкодимо ╖хньому рейтингу?
– Н╕, перемовин таких не було, ╕ ця моя теза поки що чисто теоретична.
– То чи не сл╕д все ж таки подбати про сотн╕ тисяч укра╖нц╕в, наших потенц╕йних виборц╕в, голос╕в яких буде ц╕лком достатньо, аби представники укра╖нських патр╕отичних сил стали депутатами в Криму?
– Згоден. У цьому в╕дношенн╕ ми покладали велик╕ над╕╖ на конгрес «Укра╖нсько╖ громади Криму». Але, як бачимо, в╕н пост╕йно в╕дклада╓ться, а це не зм╕цню╓ дов╕ри громади до його орган╕затор╕в. Та я не в╕дкидаю ╕ того, що прогресивн╕ люди, як╕ спов╕дують ╕де╖ державотворення в БЮТ та «Блоц╕ Куницина», могли б стати нашими пол╕тичними партнерами.
– Але ж Серг╕й Куницин вже неодноразово очолював кримський уряд, чи пригада╓те ви, аби в╕н порушував набол╕л╕ для укра╖нства питання?
Владислав Енверович таких приклад╕в не пригадав, хоча не втрача╓ над╕ю, що вони можлив╕ в майбутньому. Важливим чинником, на його думку, могла б стати ╕ п╕дтримка укра╖нц╕в кримськотатарською сп╕льнотою, яка зараз, на жаль, розшарувалася ╕ вже не йде ╓диним фронтом за сво╖ми ватажками ╕з Меджл╕су. Щодо конгресу «Укра╖нсько╖ громади Криму», то кримськ╕ л╕дери УРП «Собор» готов╕ його сприймати швидше за все як установч╕ збори з утворення ново╖ парт╕╖ на чол╕ з Владиславом Хмеловським. Але, як ╕ домовилися, ми намагалися не переходити на особистост╕, тож ╕ на обговорення ╖хнього потенц╕алу. Володимир Юхимович щодо цього зауважив:
– Треба менше забивати одне одному «цвях╕в», в╕дсторонитися в╕д усього, що виклика╓ негативн╕ емоц╕╖, ╕ налаштуватися суто на позитив, на створення сп╕льно╖ програми д╕й. Коли воююча сторона ма╓ одного ворога, у не╖ значно б╕льше шанс╕в на перемогу, н╕ж коли вони оточують з ус╕х бок╕в. Передумовою укра╖нсько╖ присутност╕ у влад╕ ми бачимо, в першу чергу, нашу присутн╕сть у мед╕а-простор╕. Сьогодн╕ дуже багато питань, про як╕ варто писати ╕ говорити. Це – ситуац╕я з ц╕нами на зерно, як╕ небезп╕дставно обурюють аграр╕╖в, невизначен╕сть з опалювальним сезоном, скорочення надходжень у м╕сцевий бюджет через проблеми у туристичному та курортному б╕знес╕. На вир╕шення цих питань ми можемо впливати лише маючи певн╕ важел╕ влади, ╕ в╕д цього залежить добробут кожного кримчанина.
Володимир Юхимович також вважа╓, що було б доц╕льним, аби парт╕йц╕ та ╖хн╕ сп╕льники працювали за р╕зними програмами, яка кому ближче, що передбачен╕ як складов╕ ╓дино╖ сп╕льно╖. Це да╓ конкретну користь ╕ згуртову╓.
Як виявилося, всього в Криму член╕в УРП «Собор» – 1227 чолов╕к, з них у С╕мферопольськ╕й орган╕зац╕╖ перебува╓ 86. ╤, на думку Владислава ╢рмакова, вс╕ вони готов╕ взяти участь у робот╕ на сп╕льне благо. Щодо ставлення до нин╕шнього Президента та його пол╕тично╖ сили, Владислав Енверович з╕знався:
– Хоч я ╕ не був членом т╕╓╖ парт╕╖, але завжди переймався ╖╖ долею. Адже п’ять рок╕в ми були разом. А Президента В╕ктора Ющенка продовжую шанувати ╕ вважаю першим по-справжньому укра╖нським Президентом. Особливо п╕дкоря╓ та щир╕сть, з якою в╕н говорить ╕ д╕╓ останн╕м часом, в╕дкинувши залежн╕сть в╕д будь-яких пол╕тичних к╕л. Для мене в╕н назавжди залишиться св╕тлою людиною.
А Володимир Кунцов визначився щодо парт╕йних пр╕оритет╕в:
– Звичайно ж, це захист прав людини, яка сьогодн╕ потерпа╓ не т╕льки в╕д антилюдяно╖ пол╕тики зверху, але ╕ зазна╓ морально╖ та матер╕ально╖ шкоди на ус╕х р╕внях, будь це ЖЕО, магазин, Пенс╕йний фонд. Сутт╓вим ╓ ╕ те, що найб╕льше уваги з точки зору захисту сво╖х прав потребують ╕нвал╕ди та ╕нш╕ знедолен╕ люди. Ось один ╕з приклад╕в: д╕вчинка з с. Сосн╕вка Сакського району народилася без рук ╕ ╖╖ не хот╕ли зараховувати у звичайну школу, завдаючи цим самим велико╖ морально╖ шкоди вже й без того нещасн╕й дитин╕. Тож хтось мав потурбуватися, аби все поставити на сво╖ м╕сця. Сьогодн╕ ця д╕вчинка навча╓ться в шостому клас╕. Вона – в╕дм╕нниця ╕ в╕дома також як зд╕бна художниця, що малю╓ ногами. Це одна з тих ситуац╕й, де доречн╕ше було б попрацювати представников╕ парт╕╖ «Собор», н╕ж рвати сво╓ серце матер╕ д╕вчинки. Для матер╕в з д╕тьми-╕нвал╕дами ми влаштову╓мо л╕тн╕й в╕дпочинок у Саках. ╤ це теж дотично до сфери дотримання прав людини. Адже х╕ба вс╕ так╕ с╕м’╖ можуть дозволити соб╕ под╕бне, попри сво╓ право на в╕дпочинок?
У цьому сенс╕ можна говорити ╕ про п╕дтримку укра╖нських фольклорних колектив╕в, яким надати належно╖ допомоги держава сьогодн╕ не в змоз╕, не зважаючи на нею ж виголошене право на розвиток нац╕онально╖ культури ╕ традиц╕й. Сталося так, що у нас склалися добр╕ стосунки з Пожарською с╕льрадою, а також тамтешн╕м Будинком культури ╕з його культурно-етнограф╕чним центром «Яв╕р», який не з порожн╕ми руками в╕дв╕ду╓мо не лише ми сам╕, а при нагод╕ запрошу╓мо туди ╕ при╖жджих депутат╕в. Одного разу з нами був депутат Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д РУХу пан Коваль. В╕н не розраховував на так╕ гостини ╕ не мав з собою подарунка. Але оперативно виправив ситуац╕ю – по╖хав до С╕мферополя ╕ прив╕з чудовий телев╕зор. То що може розд╕ляти нашу парт╕ю з тим самим РУХом? А те, що когось називають нац╕онал╕стом ╕з якимись негативними натяками, ╓ не вадою ц╕╓╖ людини, а просто св╕дчить про яскраво виражений патр╕отизм, палку любов до свого народу ╕ Батьк╕вщини.
Тож знову до ╕де╖ об’╓днання. Це – наш сп╕льний ╕нтерес. А об’╓днатися було б варто навколо сп╕льно╖ справи, якою могло б стати зм╕цнення позиц╕й нашого чи не ╓диного рупора – «Кримсько╖ св╕тлиц╕», зростання ╖╖ тиражу, а отже ╕ охоплення ╕нформац╕╓ю, корисною для укра╖нсько╖ справи, все ширшого кола читач╕в. ╤ це було б уже реальною нагодою показати, хто чого вартий, сво╓р╕дним лакмусовим пап╕рцем. ╤ чим б╕льше ми б доклали зусиль до ц╕╓╖ справи, тим б╕льшу мали б в╕ддачу в ус╕х в╕дношеннях.
А ще ми поговорили з Володимиром Юхимовичем та Владиславом Енверовичем про те, що под╕бних справ, як╕ могли б об’╓днати укра╖нц╕в, – непочатий край. Тож якщо ╕ постануть питання щодо того, кого делегувати у владу, ми б не шушукалися, мовляв, той – дуже молодий, а той – надто старий, той – непом╕рно запальний, а ╕нший ще на Цицерона не вивчився, ми б знали: ця людина будь-коли, якщо знадобиться, скаже: ось вам моя рука. ╤ це буде над╕йна рука друга.
Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7517

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков