Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
ХТО КОГО «ПЕРЕБЛОКУ╢»?

З ╕н╕ц╕ативи 151 народного депутата Укра╖ни позачергове пленарне зас╕дання ВР Укра╖ни мало в╕дбутися у четвер, 16 липня 2009 року, о 10-╕й годин╕.
До порядку денного зас╕дання за пропозиц╕ями 151 народного депутата, включено, зокрема, питання про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в щодо особливостей проведення заход╕в з ф╕нансового оздоровлення банк╕в, про внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни (щодо строк╕в повноважень Верховно╖ Ради АРК, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в), про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в щодо вибор╕в Президента Укра╖ни, про ратиф╕кац╕ю Угоди про позику (Проект покращення автомоб╕льних дор╕г та безпеки руху) м╕ж Укра╖ною та М╕жнародним банком реконструкц╕╖ та розвитку, про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2009 р╕к».
Але вже з 7-╖ ранку у четвер Блок Юл╕╖ Тимошенко заблокував парламентську презид╕ю з метою недопущення до презид╕╖ фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в та розблокування роботи Верховно╖ Ради.
Натом╕сть фракц╕я Парт╕╖ рег╕он╕в заблокувала каб╕нет сп╕кера Володимира Литвина.
У презид╕╖ Верховно╖ Ради, пов╕домля╓ УН╤АН, перебували депутати в╕д БЮТ, як╕ робили все, аби голова ВР пров╕в зас╕дання. Водночас, депутати в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в перебували б╕ля трибуни парламенту. Там же присутн╕ ╕ частина член╕в фракц╕╖ БЮТ.
П╕сля того, як В. Литвин поставив на розгляд перше питання порядку денного, депутати в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в намагалися зламати його м╕крофон, але члени БЮТ цьому завадили, внасл╕док чого в╕дбулася сутичка.
В. Литвин заявив, що под╕╖ у сес╕йн╕й зал╕ «не можуть прикрашати нас». В╕н п╕дкреслив, що готовий поставити на розгляд законопроект щодо соц╕альних стандарт╕в (на вимогу фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в – УН╤АН), ╕ якщо не в╕дбудеться позитивне голосування, то «тод╕ вже нехай блокують трибуну». Сп╕кер наголосив: «Вожд╕ спустили команду ╕ не можуть ╖╖ зупинити».
Голова ВР заявив, що закри╓ зас╕дання парламенту, оск╕льки парламент не може чекати, доки вестимуться переговори за кордоном (йдеться про в╕зит Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко до Республ╕ки Корея – УН╤АН).
Через к╕лька секунд п╕сля цих сл╕в до сес╕йно╖ зали заб╕г перший заступник л╕дера фракц╕╖ БЮТ А. Кожемяк╕н, пройшов у презид╕ю ╕ щось сказав В. Литвину. Одразу за ним зайшли ╕ л╕дер фракц╕╖ БЮТ ╤. Кириленко та перший заступник кер╕вника фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в О. ╢фремов.
Зрештою, Верховна Рада ухвалила р╕шення направити на повторне друге читання проект закону Укра╖ни «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2009 р╕к» (щодо розм╕р╕в прожиткового м╕н╕муму та розм╕ру м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати). В╕дпов╕дне р╕шення п╕дтримали 419 народних депутат╕в.
П╕сля перерви Володимир Литвин пов╕домив, що кер╕вниками парламентських груп ╕ фракц╕й досягнуто компром╕су щодо подальшо╖ роботи ВР, ╕ закрив четверту сес╕ю ВР шостого скликання. При цьому В. Литвин зазначив, що можна провести позачергову сес╕ю парламенту, якщо виникне така необх╕дн╕сть.
Голова ВР також пов╕домив, що п’ята сес╕я шостого скликання в╕дкри╓ться у в╕второк, 1 вересня 2009 року...

ЗНОВУ «КРА╥Н╤ ПОТР╤БЕН ЛИТВИН»?

Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни Володимир Литвин оф╕ц╕йно оголосив про нам╕р брати участь у президентських виборах. Про це в╕н сказав п╕сля закриття 4-╖ сес╕╖ шостого скликання на бриф╕нгу журнал╕стам, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
Володимир Литвин зазначив, що розвиток под╕й у кра╖н╕ «на основ╕ хаосу ╕ безладу продовжу╓ загострюватися». В╕н також спрогнозував, що восени сл╕д оч╕кувати пог╕ршення пол╕тично╖ ситуац╕╖, продовження ол╕гарх╕чних в╕йн та зведення рахунк╕в п╕д гаслом забезпечення добробуту укра╖нського народу.
За словами Голови ВР, останн╕м часом нароста╓ пол╕тичний парал╕ч укра╖нсько╖ влади. «Б╕льше того, я стверджую, що влада ц╕леспрямовано вводиться в парал╕ч, демонструючи свою повну неадекватн╕сть, безд╕яльн╕сть», – сказав в╕н. В. Литвин також висловив жаль з приводу того, що ус╕ його ╕н╕ц╕ативи звести разом укра╖нських оч╕льник╕в для сп╕льного визначення перел╕ку необх╕дних завдань та демонстрац╕╖ сп╕льно╖ в╕дпов╕дальност╕ за те, що в╕дбува╓ться в кра╖н╕, «розбивалися об ст╕ну глухого нерозум╕ння». «Б╕льше того, в╕дсутн╕сть цих реакц╕й св╕дчить про те, що владу влаштову╓ такий стан речей», – додав сп╕кер.
«Саме через це я сьогодн╕ заявляю про те, що я остаточно оголошую про свою участь у виборах Президента Укра╖ни», – пояснив Голова Верховно╖ Ради. В╕н також наголосив, що розум╕╓ потребу кра╖ни у новому зрозум╕лому ╕ прийнятному для людей курс╕. «Потр╕бно р╕шуче навести порядок, забезпечити в╕дпов╕дальну владу ╕ дати можлив╕сть кожн╕й людин╕ в╕дчути себе людиною», – сказав в╕н.
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко прив╕тав хл╕бороб╕в Криму з намолотом першого м╕льйона тонн зерна нового врожаю. «Такий результат ╕ще раз засв╕дчу╓ високий профес╕онал╕зм та в╕дпов╕дальн╕сть труд╕вник╕в краю», – зазначив у в╕танн╕ Глава держави, дякуючи хл╕боробам за визначний здобуток. «Переконаний, що наш╕ сп╕льн╕ зусилля забезпечать Укра╖н╕ г╕дне майбутн╓», – йдеться у телеграм╕ Президента. Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко також направила прив╕тання аграр╕ям Криму у зв’язку ╕з намолотом першого м╕льйона тонн зерна нового врожаю. «Висловлюю щиру подяку ус╕м кримчанам, хто не покладаючи рук вирощував ╕ збира╓ багатий урожай. В╕д ╕мен╕ уряду зичу вам м╕цного здоров’я, щастя, наснаги в робот╕, родинного тепла та затишку», – йдеться у телеграм╕ прив╕тання.

ТИМ ЧАСОМ…
КРИМСЬК╤ СЕЛЯНИ НЕ ХОЧУТЬ ЗАДАРМА В╤ДДАВАТИ ЗЕРНО

С╕льгосптоваровиробники Криму обурен╕ необ╜рунтовано низькими ц╕нами на зерно нового урожаю, як╕ пропонують зернотрейдери. Про це, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу, заявив заступник голови Ради м╕н╕стр╕в Криму Микола Кол╕сн╕ченко, п╕дбиваючи попередн╕ п╕дсумки ви╖зних рег╕ональних нарад з кер╕вниками с╕льгоспп╕дпри╓мств.
За його словами, аграрн╕ п╕дпри╓мства Криму нин╕шнього року виростили хороший урожай ранн╕х зернових культур. Врожайн╕сть ячменю та пшениц╕ в середньому досяга╓ 22-25, а в окремих районах та господарствах перевищу╓ 30 центнер╕в зерна з гектара. Завдяки зб╕льшенню площ╕ пос╕ву ранн╕х зернових на 15 %, пор╕вняно з попередн╕м роком, господарства Криму мають нам╕р забезпечити валовий зб╕р зерна приблизно на р╕вн╕ минулого року.
Проте, ╕ нин╕шнього року в кра╖н╕ не створено економ╕чних умов для паритетного функц╕онування с╕льськогосподарського виробництва та забезпечення справедливих ц╕н на с╕льськогосподарську продукц╕ю. Зернотрейдери, що д╕ють в Укра╖н╕, намагаються скористатися ф╕нансовою скрутою аграрних п╕дпри╓мств ╕ купити зерно за заниженими ц╕нами. Введено в д╕ю ф╕нансов╕ механ╕зми, як╕ при продажу зерна не забезпечують с╕льгосптоваровиробникам нав╕ть рентабельн╕сть. У так╕й економ╕чн╕й ситуац╕╖ аграрн╕ п╕дпри╓мства порушують питання про те, що повсюдна скупка зерна з-п╕д комбайна за невиправдано низькими ц╕нами загрожу╓ продовольч╕й безпец╕ кра╖ни, ставить п╕д загрозу проведення ос╕нньо╖ с╕вби, а значить ╕ урожай майбутнього року, робить економ╕чно недоц╕льним саме ╕снування аграрних п╕дпри╓мств.
У складн╕й економ╕чн╕й ситуац╕╖ с╕льгосптоваровиробники порушують питання щодо л╕кв╕дац╕╖ несправедливих ф╕нансових схем закуп╕вель зерна, заявляють про нам╕р актив╕зувати роботу ╕нфраструктури аграрного ринку, створення нових аграрних б╕рж та асоц╕ац╕й, агроторгових будинк╕в, формування торговельних парт╕й зерна за ╓диною ц╕ною, яка забезпечуватиме рентабельн╕сть ╕ розширене в╕дтворення економ╕ки аграрного сектора.

УКРА╥НСЬКИЙ УРЯД ДОПОМОЖЕ КРИМЧАНАМ

Уряд п╕дтримав ╕н╕ц╕ативу М╕нпрац╕ та вид╕лив додатково необх╕дн╕ 2 млн. 650 тис. грн. на л╕кв╕дац╕ю насл╕дк╕в стих╕йного лиха, що в╕дбулося в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим 25-29 червня ц. р. Про це м╕н╕стр прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни Людмила Денисова пов╕домила журнал╕стам п╕сля зас╕дання Каб╕нету М╕н╕стр╕в.
За ╖╖ словами, на минулому зас╕данн╕ уряду було ухвалено р╕шення про вид╕лення 11,5 млн. грн. на л╕кв╕дац╕ю насл╕дк╕в стих╕╖. На сьогодн╕ 202 с╕м’╖ отримали грошову допомогу на суму 216 тис. грн. Кр╕м того, перераховано кошти на часткове в╕дшкодування збитк╕в с╕льгоспвиробникам Красноперекопського, Сакського та Роздольненського район╕в.
Однак, як зазначила м╕н╕стр, вид╕лених кошт╕в виявилося недостатньо. По-перше, с╕м’╖, у яких затопило будинки, були в╕днесен╕ до третьо╖ категор╕╖ постраждалих, в╕дшкодування збитк╕в за якою передбачено у сум╕ 3 тис. гривень. Оск╕льки вода наст╕льки пошкодила будинки, що косметичного ремонту було замало, тому й було ухвалено р╕шення перевести ц╕ с╕м’╖ до друго╖ категор╕╖, виплати за якою передбачен╕ у сум╕ 10 тис. грн.
По-друге, в процес╕ виплати допомоги було виявлено 75 постраждалих в╕д стих╕╖ власник╕в земельних па╖в. Вони не належать до категор╕╖ с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств та фермерських господарств, тому не потрапили до ре╓стру ╕ не були врахован╕ п╕д час першого п╕драхунку збитк╕в. Однак ц╕ с╕м’╖ зайнят╕ виключно обробкою земельних па╖в ╕ втратили ╓дине джерело доход╕в. На в╕дшкодування ╖хн╕х збитк╕в потр╕бн╕ додатков╕ 950 тис. грн., що ╕ було зроблено урядом. Кр╕м того, п╕сля проведення додаткових обстежень постраждалих територ╕й та складання остаточного зведеного ре╓стру с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств, була уточнена сума вс╕х завданих збитк╕в.
„Щоб повн╕стю компенсувати завдану стих╕╓ю шкоду, Уряд ╕ вид╕лив додатков╕ 2 млн. 650 тис. Цих кошт╕в ма╓ вистачити вс╕м постраждалим”, – по╕нформувала Людмила Денисова.
* * *
ТИМ ЧАСОМ...
Учетверте з початку нин╕шнього тижня в Криму оголошено штормове попередження, – переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. За даними Головного управл╕ння МНС Укра╖ни в АРК, найближчо╖ доби на територ╕╖ п╕вострова оч╕ку╓ться посилення п╕вн╕чно-сх╕дного в╕тру до 19-20 м/с, м╕сцями – сильн╕ зливи, град, п╕дняття р╕вня води на 0,3-0,8 м.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7514

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков