Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 03.07.2009
«В╤ЙСЬКОВО-МОРСЬКА СИМВОЛ╤КА УКРА╥НИ»

1 липня у Севастопол╕, в прим╕щенн╕ ТРК “БРИЗ” ВМС ЗС Укра╖ни, в╕дбулася презентац╕я книги директора телерад╕окомпан╕╖ Мирослава Мамчака “В╕йськово-морська символ╕ка Укра╖ни”. Це – не перша його книга.
У ╜рунтовних ╕сторичних, науково-публ╕цистичних книгах “Флотоводц╕ Укра╖ни” та “Укра╖на: шлях до моря” Мирослав Мамчак вперше в Укра╖н╕ систематизував в╕кову ╕стор╕ю Укра╖нського флоту. В╕н також автор зб╕рок новел “Траверзом ╕стор╕╖”, “Ой було на флот╕, було...”, ╕сторичного досл╕дження “В╕йськово-морський календар”.
На презентац╕ю ново╖ книги були запрошен╕ голова Снятинсько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Роман Б╕лик, художник, викладач Льв╕всько╖ академ╕╖ мистецтв Мирослав Миськ╕в, представники громадських орган╕зац╕й, журнал╕сти.
Мирослав Мамчак пояснив з╕бранню, чому взявся за видання саме ц╕╓╖ книги: «Р╕ч у т╕м, що в╕йськово-морська символ╕ка на флот╕ ╕сну╓, а ╕стор╕╖ ╖╖ нема╓. В╕йськово-морська ╕стор╕я Укра╖ни нав╕ть не виклада╓ться, як предмет, майбутн╕м оф╕церам Укра╖нського флоту». Ця прогалина давно непоко╖ла М. Мамчака. “Места, не занятые нами, немедленно займет наш враг», — мовить, см╕ючись, автор. У рос╕йськомовн╕й прес╕ з’являлася ц╕ла сер╕я публ╕кац╕й, в яких говориться що ВМС Укра╖ни не мають власно╖ ╕стор╕╖, символ╕ки, духовних традиц╕й. Мовляв, прапори нам принесен╕ чужинцями тощо. Мене, як патр╕ота сво╓╖ держави, як в╕йськового журнал╕ста, це зачепило за живе. Я якось написав статтю про ╕стор╕ю в╕йськово-морського прапора. Вона мала чималий розголос ╕ спонукала мене до створення книги, яку я сьогодн╕ ╕ презентую».
Книга присвячена ек╕пажу сторожового корабля СКР-112, який першим у нов╕тн╕й ╕стор╕╖ нац╕онального флоту п╕дняв Державний Прапор Укра╖ни. Передмову написав ╤гор Тенюх, адм╕рал, командувач ВМС ЗС Укра╖ни, в як╕й зазначив: «Знати ╕стор╕ю сво╓╖ символ╕ки, як складово╖ частини ╕стор╕╖ ВМС для укра╖нських моряк╕в ╓ справою чест╕. Ця праця актив╕зу╓ досл╕дницький ╕нтерес наукових к╕л, слугуватиме добрим стимулом виховання в╕йськових моряк╕в у дус╕ в╕рност╕ В╕йськово-морському прапору, в╕йськов╕й присяз╕, стане г╕дним внеском у подальше вивчення ╕стор╕╖ ВМС Укра╖ни».
Кандидат ╕сторичних наук, доцент, начальник кафедри соц╕ально-гуман╕тарних дисципл╕н Севастопольського в╕йськово-морського ╕нституту ╕м. П. С. Нах╕мова Андр╕й Лубенець переконаний, що у презентовано╖ книги Мирослава Мамчака попереду довге життя. «Флот наш в╕дтворено зовс╕м недавно. В╕дродити давн╕, ран╕ше прихован╕ в╕д сусп╕льства в╕тчизнян╕ морськ╕ традиц╕╖ наших пращур╕в, створювати на очах у сучасник╕в нов╕ традиц╕╖ нац╕онального флоту – справа не лише кроп╕тка, але й дел╕катна. Книга стане у нагод╕ вс╕м, хто ма╓ стосунок до в╕йськово-патр╕отичного виховання молод╕, прищеплюватиме укра╖нським морякам почуття гордост╕ за приналежн╕сть до Укра╖нського флоту.
Маю вс╕ п╕дстави стверджувати: книга витрима╓ к╕лька видань, надихатиме ╕нших досл╕дник╕в на поглиблен╕ розв╕дки у царин╕ славно╖ багатов╕ково╖ ╕стор╕╖ укра╖нського флоту та його символ╕в».
Роман Б╕лик – голова райдержадм╕н╕страц╕╖ м. Снятин (мала батьк╕вщина Мирослава Мамчака) прив╕тав автора з черговою книгою, зазначивши, що пиша╓ться тим, що книги його талановитого земляка друкуються саме в Снятинськ╕й видавнич╕й ф╕рм╕ «ПрутПринт». В╕н спод╕ва╓ться й у подальшому на т╕сну сп╕впрацю та готовий матер╕ально п╕дтримувати творч╕ роботи автора.
 Редакц╕я «КС» також щиро в╕та╓ Мирослава Мамчака з виданням чергово╖ книги, зичить здоров’я та творчо╖ снаги на багато рок╕в.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7464

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков