Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОДЯКУ╢МО БОГОВ╤, ЩО КУЛЯ ВЛУЧИЛА ТРАМПОВ╤ У ВУХО, А НЕ ТУДИ, КУДИ Ц╤ЛИВ СТР╤ЛЕЦЬ…
Ц╕ сантиметри визначали долю людства. Бо критична дестаб╕л╕зац╕я кра╖ни-л╕дера зах╕дного св╕ту...


ЩО НАМ ╤З КРЕМЛ╤ВСЬКИХ ХОРОВОД╤В НАВКОЛО ТРАМПА?
Розбира╓мо реакц╕ю роспропу на президентськ╕ вибори у США…


РОС╤ЙСЬКИЙ УДАР ПО «ОХМАТДИТУ»: ТЕРОР П╤Д АКОМПАНЕМЕНТ БРЕХН╤
Укра╖на ма╓ неспростовн╕ докази того, що удар по дитяч╕й л╕карн╕ «Охматдит» –...


КИСЛИЦЯ ПРЕДСТАВИВ ГЕНАСАМБЛЕ╥ ООН ФОТОДОКАЗИ РОС╤ЙСЬКОГО ОБСТР╤ЛУ ОХМАТДИТУ
Рос╕я намага╓ться ф╕зично знищити укра╖нських д╕тей, яких не може викрасти й...


«ВЕЛИКА ВОДА»
Документальний ф╕льм “Велика вода” знято до р╕чниц╕ вибуху на Каховськ╕й ГЕС…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 03.07.2009
СКЛАДНА ЕТИМОЛОГ╤Я СЛОВА «ХАБАР»

Минулого тижня депутат Севастопольсько╖ м╕ськради С. Смольян╕нов був затриманий на гарячому п╕д час отримання хабара в розм╕р╕ 55 тисяч долар╕в США, за сприяння в землев╕дведенн╕. Поки ведеться сл╕дство, под╕ю коментують обидв╕ г╕лки влади, коментують по-р╕зному. Оприлюднена ╕нформац╕я прес-службою держадм╕н╕страц╕╖ св╕дчить про те, що депутат – злочинець. У м╕ськрад╕ вважають, що в╕н – жертва пол╕тичних ╕нтриг, а долари, якщо ╕ брав, то в борг. Депутати – теж люди, ╖м ╕нколи не вистача╓, на прожиття...  Якщо пос╕яти долари в депутатських помешканнях Севастополя, то вони, однозначно, ростимуть не г╕рше, н╕ж у судд╕вських каб╕нетах Львова. У кожному м╕ст╕ – сво╖ «зварич╕». Цей типовий для нашого непевного часу персонаж добре почува╓ться в будь-якому куточку держави.
Севастопольська м╕ськрада в╕дреагувала на под╕ю блискавично. Голова м╕ськради Валер╕й Саратов звернувся до журнал╕ст╕в з проханням не називати пр╕звище та не подавати фотограф╕╖, на яких ч╕тко видно, що ╕ ск╕льки взяв м╕сцевий народний обранець з фракц╕╖ «Рег╕он-Севастополь».
Зазвичай, справи хабарник╕в до суду не доходять. Ось ╕ зараз голова м╕ськради Валер╕й Саратов пов╕домив ЗМ╤, що депутат брав грош╕, але... в борг, таке бува╓... В╕н засудив журнал╕ст╕в, котр╕ назвали у сво╖х ЗМ╤ пр╕звище депутата, та показали кадри його затримання. Мовляв, депутат на жодн╕й ╕з земельних ком╕с╕й н╕чого не вимагав. Землю вид╕лили законно. ╤ грош╕ ц╕ хабарем називати не можна, з юридично╖ точки зору. Адже хабар╕ дають лише посадовим особам. Депутат же м╕ськради посадовою особою не ╓, бо працю╓ на громадських засадах. А ще, мовляв, в╕днайшлася розписка, що громадянин Ч дав ц╕ 55 тисяч долар╕в депутату С. Смольян╕нову в борг.
Отак╕ дива у нас трапляються. Що назива╓ться, «хабар╕ по-севастопольськи». Грош╕ брав, але – не хабар. Хабарник затриманий, але називати його так не можна, бо в╕н не посадова особа. А землю громади, з╕ сл╕в Валер╕я Саратова, в╕ддали законно, «проголосовали на автомате».
На под╕ю в╕дгукнувся м╕ський голова Серг╕й Куницин. Складною етимолог╕╓ю слова «хабар» в╕н довго не переймався, проте зазначив, що депутата м╕ськради випустять не скоро: Балаклавський районний суд подовжив терм╕н затримання на 10 д╕б. Заарештований, з╕ сл╕в С. Куницина, поводився зухвало, був впевнений, що його одразу випустять: “А клубочек стал распутываться: были обыски, найдены записи, документы, компьютерные данные”.
Разом з тим, Серг╕й Куницин пов╕домив ЗМ╤ про ще одну ╕стор╕ю, з ╕ншим депутатом-рег╕оналом. З його сл╕в, на кордон╕ Укра╖ни ╕ Рос╕╖ затримали чолов╕ка, що в╕з до Севастополя 7 к╕лограм╕в наркотик╕в. Останн╕й з╕знався, що наркотична речовина н╕бито належить заступнику голови Гагар╕нсько╖ райради м. Севастополя, також з м╕сцево╖ Парт╕╖ рег╕он╕в.
«Все эти полтора года «противостояния» администрации и горсовета я постоянно слышал от господина Саратова: «У вас много нарушений, подавайте в отставку, если бы я был на вашем месте…». Мне кажется, пришло время задуматься: а не пора ли Валерию Владимировичу Саратову подать в отставку? Это уже не какие-то надуманные нарушения, это уже уголовные дела. Становится ясно: кто есть кто», — п╕дсумував под╕╖ поточного тижня Серг╕й Куницин.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

ТИМ ЧАСОМ…

Тимчасову сл╕дчу ком╕с╕ю Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань розсл╕дування обставин самов╕льного захоплення земельних д╕лянок та незаконного буд╕вництва житлових, оф╕сних ╕ розважальних центр╕в у С╕мферопол╕ пропону╓ створити народний депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в Василь Кисельов. В╕дпов╕дний проект постанови заре╓стровано у парламент╕.
Як поясню╓ л╕дер рег╕онал╕в Криму, п╕дставою для внесення проекту постанови на розгляд Верховно╖ Ради «стали численн╕ порушення закон╕в Укра╖ни кер╕вництвом ТОВ «Стар Буд» та ТОВ «Гросс», як╕ на самов╕льно зайнятих земельних д╕лянках, в тому числ╕ ╕ у парку ╕м. Гагар╕на, без в╕дпов╕дно оформлених дозвол╕в, без проектно-кошторисно╖ документац╕╖, без сплати необх╕дних платеж╕в до бюджету ведуть незаконне буд╕вництво в С╕мферопол╕.
Основним завданням ТСК стане розсл╕дування обставин порушення законодавства та безд╕яльност╕ правоохоронних ╕ контролюючих орган╕в. «Незважаючи на неодноразов╕ депутатськ╕ звернення ╕ депутатський запит до контролюючих та правоохоронних орган╕в, незаконне буд╕вництво продовжу╓ться», — заявив Кисельов. В╕н пропону╓ встановити, яким чином проводились ф╕ноперац╕╖ буд╕вель. «╢ ╕нформац╕я, зг╕дно з якою розрахунки за буд╕вництво проводились гот╕вкою», — говорить депутат.
К╕льк╕сний склад ТСК становитиме 5 народних депутат╕в: по одному представнику в╕д кожно╖ фракц╕╖. Обрати головою ком╕с╕╖ пропону╓ться Кисельова. Ран╕ше в телееф╕р╕ л╕дер Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в заявив, що «окрем╕ особи», серед яких в╕н назвав «авторитетного» депутата Верховно╖ Ради автоном╕╖, незаконно будують там, де ╖м хочеться, а пот╕м здають буд╕вл╕ в оренду, продають. Кисельов висловив упевнен╕сть, що якщо тимчасова сл╕дча ком╕с╕я ВР буде створена, то «багатьом доведеться в╕дпов╕дати зг╕дно ╕з законом».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков