Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАРИНА ГРИМИЧ — НАУКОВИЦЯ ╤ ПИСЬМЕННИЦЯ
У творчому доробку Марини Гримич понад 20 р╕зножанрових роман╕в…


КУЛЬТУРА У ВИР╤ В╤ЙНИ
Журнал╕сти створили сер╕ю фотограф╕й про пошкодження ╕ руйнування культурних пам’яток…


ДЕНЬ СВ╤ТЛЯЧКА
Наш╕ традиц╕╖


У СИМОНА З╤ЛОТА ЗНАХАРСЬКА ТУРБОТА
Наш╕ традиц╕╖


╥ХН╤ ДУШ╤ СЕРЕД НАС
Дещо з ╕стор╕╖ Пров╕дно╖ нед╕л╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2009
ЗУСТР╤Ч З╤ СТЕПАНОМ РУДАНСЬКИМ

Л╤ТЕРАТУРА

З ранку дощило. Ще вчора травневе сонце виблискувало грайливими посм╕шками, гралося з╕ стр╕мкими хвилями б╕ля ялтинсько╖ набережно╖. А сьогодн╕ неспод╕вано ╕з-за сивого Ай-Петр╕ наб╕гли с╕р╕ хмари.
Ми п╕дн╕малися до Пол╕кур╕вського мемор╕алу, а тепл╕ крапл╕ наче вибачалися за свою невчасн╕сть. Вони ст╕кали тоненькими струмочками в╕д поетово╖ могили вниз до безкрайнього моря.
Поруч з╕ мною прошкують студенти Кримського гуман╕тарного ун╕верситету. Попереду юрбою б╕жить ватага хлоп’ят з╕ школи ╕мен╕ Руданського. Пов╕льною ходою п╕дн╕маються л╕тн╕ люди. Вс╕ разом пряму╓мо на «Зустр╕ч з╕ Степаном Руданським». Це ╕м’я багато рок╕в ╓дна╓ укра╖нц╕в Криму, а травнев╕ «зустр╕ч╕» стали вже традиц╕╓ю. Зауважу: не свята, не м╕тинги, не оф╕ц╕йн╕ урочистост╕, а саме зустр╕ч╕ з Поетом.
Б╕ля могили Степана Руданського з останн╕ми приготуваннями до зустр╕ч╕ головн╕ орган╕затори – прац╕вники музею Лес╕ Укра╖нки. А люди все п╕дходять ╕ п╕дходять. В╕тають одне одного, обм╕нюються усм╕шками. ╥хн╕ парасольки наче великим дахом вкривають майданчик перед пам’ятником. Звертаю увагу на кв╕ти. Червон╕ тюльпани майже у кожного.
Раптом все стиха╓. Звучить молитва за Степана Руданського. А пот╕м дуже орган╕чно про ╕стор╕ю поховання розпов╕да╓ зав╕дувачка музею Лес╕ Укра╖нки Олександра В╕сич. А ще за к╕лька хвилин кам’яниста кримська земля б╕ля пам’ятника вкрива╓ться червоним килимом кв╕т╕в.
По наших парасолях стукають крапл╕. Але не на завад╕ вони юним читцям з г╕мназ╕╖ ╕мен╕ Руданського, що декламують його сп╕вомовки. От виступили Максим Томаш ╕ Настя Семенюк. Вперед виходять Олександра Винокурова ╕ оголошу╓: «Я прочитаю в╕рш Валентини Козак – лауреата прем╕╖ ╕мен╕ Степана Руданського – «У Ялт╕». Д╕вчина чита╓, а на обличчях слухач╕в – рад╕сть. Св╕тла рад╕сть ╓днання з поетичним словом.
Багато ц╕кавого в╕дбулося того дня. Оплесками нагородили учасники зустр╕ч╕ концертмейстера ялтинсько╖ капели бандуристок ╕мен╕ С. В. Руданського Олександру Семил╕т, яка диригувала сп╕льним виконанням п╕сн╕ «Пов╕й, в╕тре, на Вкра╖ну».
Для мене ця зустр╕ч стала незабутньою. ╤ не лише тому, що присвячена вона 175-й р╕чниц╕ в╕д дня народження Поета. До юв╕лею терноп╕льське видавництво «Богдан» випустило мою нову дитячу книгу «Степан Руданський – поет ╕ л╕кар». Я розпов╕в, як створювався цей тв╕р, як мен╕ допомагали науковц╕ та кра╓знавц╕ з Ки╓ва та Житомира, Хомутинц╕в та ╤ван╕ва, Ялти ╕ Руданського, Калин╕вки, Шаргорода та багатьох ╕нших м╕ст ╕ с╕л Укра╖ни.
Я щиро дякував сво╖м ялтинським друзям, як╕ стали консультантами та рецензентами книги, ╕ рад╕в, що ╖хн╕ ╕мена знан╕ в Укра╖н╕. Ось вони – кандидат ф╕лолог╕чних наук, л╕тературознавець Св╕тлана Кочерга, засновниця к╕мнати-музею Руданського в ялтинськ╕й школ╕ ╕мен╕ С. В. Руданського Св╕тлана Регрут, зав╕дувачка музею Лес╕ Укра╖нки Олександра В╕сич.
П╕д час мо╓╖ розпов╕д╕ раптом пролунав телефонний дзв╕нок з Житомира. Телефонував правнучатий плем╕нник Руданського – Олекс╕й Васильович Боржковський. Оце так вчасно!
Олекс╕й Васильович сказав: «Знаю, що сьогодн╕ в Ялт╕ велике свято. В╕таю вс╕х учасник╕в. Зичу м╕цного здоров’я, усп╕х╕в та щастя. Вам, ╢вгене, бажаю нових книжок. До мо╖х побажань при╓днуються руданськознавц╕ з В╕нниччини Ольга Юрчишина та Микола Сарахан. Хай вс╕х нас ╓дна╓ ╕м’я Руданського!».
…Дощило. Панахиду по Степанов╕ Руданському правив отець ╤ван з Перевальненсько╖ церкви Ки╖вського патр╕архату. А тепл╕ дощинки наче вибачалися за свою невчасн╕сть.

╢вген Б╤ЛОУСОВ,
письменник, лауреат прем╕╖ ╕м. Л. Укра╖нки.
Ялта – Житомир.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7354

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков