Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«НЕВ╤ДВОРОТНЕ»
Нещодавно вийшла друком сьома книга в╕рш╕в Юл╕╖ Бережко-Кам╕нсько╖ «Нев╕дворотне».


ЛЮДМИЛА ВЕСЕЛА: ЗЕРНЯТКО У СЕРЦ╤ ГРАНАТА
В Св╕тлиц╕ запахло Кримом: без назв, без ╕мен, незримо, немов пелюстками мак╕в - хай без...


Л╤ТКОНКУРС ДЛЯ ШКОЛЯР╤В: ДО СТАРТУ – МЕНШЕ М╤СЯЦЯ!
Всеукра╖нський л╕тературний конкурс «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка...


У МЕРЕЖ╤ З’ЯВИВСЯ МУЛЬТФ╤ЛЬМ «КОЛИСКОВА КРА╥НИ. КРИМ»
У мереж╕ з'явився мультф╕льм-колискова, створений за про╓ктом "Колискова кра╖ни" та за п╕дтримки...


ВВЕДЕННЯ — ПОЧАТОК ЗИМОВИХ СВЯТ
А завершаться вони Собором ╤вана Хрестителя-Предтеч╕ (20 с╕чня).
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
КРИМСЬКИЙ ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ НАПЕРЕДОДН╤ Л╤ТА

ТРОХИ ПРО Л╤ТО, МОРЕ, ГОРИ Й ВАКАЦ╤╥
Зараз ми сто╖мо майже впритул до л╕та, до перших в╕дпусток ╕ до такого бажаного й оч╕куваного в╕дпочинку. Ясно, що кризов╕ явища, котр╕ в╕дбуваються не лише у наш╕й кра╖н╕, а по усьому св╕тов╕, не могли не торкнутися ╕ наших з вами вакац╕й, але напередодн╕ них хочеться поговорити про при╓мне. Наприклад, про те, що нам пропону╓ курортно-туристична галузь у Криму.
Зокрема, що нам може надати с╕льський зелений туризм, який ╓ сво╓р╕дною альтернативою фешенебельним готелям. Адже у приватн╕й садиб╕ ви можете не лише в╕дпочити, вигр╕тися на пляж╕, викупатися у мор╕, помандрувати горами, а ще й зробити це в атмосфер╕ домашнього затишку, разом з тим не завантажуючи себе повсякденними домашн╕ми клопотами на кшталт прибирання чи готування ╖ж╕. Останн╕м займатимуться скор╕ше за все члени родини власниц╕ житла.
А ще в╕дпочинок у таких помешканнях передбача╓ ваше занурення у сво╓р╕дну культурну ауру залежно в╕д того, наприклад, представниками якого етносу ╓ господар╕ садиби. ╤ у цьому план╕ Крим ╓ чи не одним ╕з найбагатших м╕сць нашо╖ кра╖ни ╕ не т╕льки. Адже на п╕востров╕ живе понад сто р╕зних народ╕в — саме це ╕ творить ун╕кальну симфон╕ю кримського с╕льського зеленого туризму. Тут ви можете в╕дчути себе греком, кримським татарином, кара╖мом, болгарином, в╕рменином, б╕лорусом, турком, грузином, рос╕янином, н╕мцем, чехом ╕, безперечно, укра╖нцем.

КРИМСЬКА «С╤ЛЬ» — ТУРИЗМ
На п╕востров╕ ╕сну╓ Кримська асоц╕ац╕я с╕льського зеленого туризму, яка активно займа╓ться як формуванням позитивного ╕м╕джу такого виду в╕дпочинку, так ╕ майже семимильними кроками працю╓ у напрямку розробки р╕знопланових методичних матер╕ал╕в та програм, метою яких ╓ полегшення ╕ сприяння у робот╕ суб’╓кт╕в с╕льського зеленого туризму.
Про те, що д╕яльн╕сть провадиться активно ╕ усп╕шно, засв╕дчу╓ ╕ участь Кримсько╖ асоц╕ац╕╖ с╕льського зеленого туризму у XVIII М╕жнародн╕й туристичн╕й виставц╕-ярмарку, яка в╕дбулася в Ялт╕ на початку весни. У рамках ц╕╓╖ виставки в╕дбулася презентац╕я останн╕х набутк╕в Асоц╕ац╕╖.
Зокрема, були представлен╕ неймов╕рно ц╕кав╕, хоча й типов╕ туристичн╕ маршрути на основ╕ зеленого туризму для перспективних рег╕он╕в Криму (такими можна вважати ледь не кожен куточок п╕вострова!). До реч╕, типов╕сть тут поляга╓ у тому, що до кожного маршруту ╓ ╕сторична дов╕дка, карта, зазначен╕ можлив╕ м╕сця в╕дпочинку та зупинок, у тому числ╕ й у садибах зеленого туризму тощо. Ус╕ маршрути були розроблен╕ на замовлення М╕н╕стерства курорт╕в ╕ туризму АРК Кримською Асоц╕ац╕╓ю та кафедрою туризму Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського. Серед них: «Бахчисарай – Байдарська долина», «По Зах╕дному Криму», «Кримське Б╕лог╕р’я», «Через гори до моря», «По Качинськ╕й долин╕», «Чаруючий Тарханкут».
Також в╕дбулася презентац╕я ╕нвестиц╕йних проект╕в ╕ пропозиц╕й у сфер╕ с╕льського зеленого туризму: «Грецький еколого-етнограф╕чний хостел», «╤сторико-етнограф╕чний культурно-рекреац╕йний комплекс «Боспорська С╕ч», особливостями яких якраз ╕ ╓ занурення туриста у специф╕чну культурну атмосферу; «Ялтинськ╕ еколог╕чн╕ стежки»; «Концепц╕я ╕ б╕знес-план створення ╕ функц╕онування туристично-спортивного комплексу зеленого с╕льського туризму у передм╕ст╕ С╕мферополя».
Не менш важливим як для член╕в Асоц╕ац╕╖, так ╕ для нас ╕з вами, в╕дпочиваючих, ╓ те, що на сьогодн╕ Кримською асоц╕ац╕╓ю створен╕ методичн╕ матер╕али на кшталт «Принципи ╕ механ╕зми вза╓мод╕╖ власник╕в туристичних садиб з туроператорами», «Положення щодо добров╕льно╖ категоризац╕╖ засоб╕в розм╕щення с╕льського зеленого туризму в Криму» тощо. Реал╕зац╕я таких теоретичних розробок на практиц╕ сприятиме безпец╕ ╕ впевненост╕ людей у якост╕ власного в╕дпочинку, власники ж садиб зможуть покращити р╕вень тих послуг, як╕ надають, а туроператори знатимуть, куди краще в╕дправляти на в╕дпочинок сво╖х кл╕╓нт╕в (знову ж таки, нас ╕з вами!).
Також ╕нформац╕я про зелений туризм у Криму доступна на сайт╕ Кримсько╖ асоц╕ац╕╖ с╕льського зеленого туризму не лише для охочих скористатися його послугами, а й для тих, хто ма╓ бажання при╓днатися до кола власник╕в об’╓кт╕в цього виду туризму.
Думаю, що не варто вкотре перераховувати ус╕ багатства Криму, як╕ в╕н охоче дару╓ сво╖м поц╕новувачам. Зауважу лише одне, що сьогодн╕ на п╕востров╕ усе б╕льше ╕ б╕льше потужност╕ набира╓ с╕льський зелений туризм.

ДУХ ПОЛТАВЩИНИ У КРИМУ
Наприклад, у район╕ ╢впатор╕╖ у садиб╕ п╕д гогол╕вською назвою «Солоха» живе дух Полтавщини. Справа у тому, що близько п’яти рок╕в тому З╕на╖да ╤ван╕вна з╕ смачним пр╕звищем Сметанко пере╖хала з╕ сво╓╖ мало╖ батьк╕вщини на благодатн╕ кримськ╕ земл╕. До реч╕, за словами ╜аздин╕ садиби «Солоха» З╕на╖ди ╤ван╕вни, ╖╖ дуже вт╕ша╓ ╕ той факт, що на п╕востров╕ ╕сну╓ Кримська асоц╕ац╕я с╕льського зеленого туризму, членкинею яко╖ вона ╓. «Щодо назви нашо╖ садиби, то вона виникла не випадково, — згаду╓ З╕на╖да ╤ван╕вна. – Якщо ви пам’ята╓те цей гогол╕вський персонаж — Солоху — справжню ж╕нку, яка здатна в одн╕й господ╕ ╜речно частувати зовс╕м р╕зних геро╖в, так ╕ ми намага╓мося догодити нашим гостям. А вони бувають дуже р╕зними... Ми й часту╓мо ╖х смачними ╕ корисними для здоров’я укра╖нськими стравами, а п╕д час вечор╕в в╕дпочинку у нац╕ональному стил╕, як╕ ми орган╕зову╓мо, вони можуть насолодитися прекрасними укра╖нськими п╕снями й танцями. Одним словом, працю╓мо по-укра╖нськи в╕д щиро╖ душ╕!»
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Один ╕з «зелених» туристичних кримських сайт╕в: http://www.greencrimea.com.ua (сайт Кримсько╖ асоц╕ац╕╖ с╕льського зеленого туризму)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7322

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков