Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОС╤БНИК ДЛЯ ЖУРНАЛ╤СТ╤В “КРИМ В КОНТЕКСТ╤ ОКУПАЦ╤╥”
Як пов╕домила Дар'я Свиридова, схожий зб╕рник був презентований минулого тижня для представник╕в...


НАЙЧАСТ╤ШЕ ТЕМА КРИМУ В РЕГ╤ОНАЛЬНИХ ЗМ╤ ЗГАДУ╢ТЬСЯ В КОНТЕКСТ╤ КОЛАБОРАЦ╤╥
про це сказала голова правл╕ння Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник.


ЖУРНАЛ╤СТКА ПРОПОНУ╢ СПРОСТИТИ ПО╥ЗДКИ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ ДЛЯ ╤НОЗЕМНИХ ЗМ╤
Про це на круглому стол╕ в Укр╕нформ╕ сказала укра╖нська журнал╕стка Натал╕я Гуменюк.


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ 1058 ВИПАДК╤В COVID-19
Про це ╕нформу╓ у Facebook Кримська правозахисна група.


AMAZON ПОКАРАЛИ ЗА НАДАННЯ ПОСЛУГ У КРИМУ
Оф╕с контролю за ╕ноземними активами (OFAC) М╕н╕стерства ф╕нанс╕в США оголосив про нарахування...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
ТАРАС ШЕВЧЕНКО В МАКЕДОН╤╥

19 травня укра╖нськ╕ миротворц╕ з╕ складу 12-╖ ротац╕╖ нац╕онально╖ складово╖ сп╕льного укра╖нсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонац╕онально╖ тактично╖ групи “East” сил КФОР у Косово взяли участь у в╕дкритт╕ погруддя Тараса Шевченка в центральному парку м╕ста Скоп’╓, що розташований навпроти нац╕онального парламенту Республ╕ки Македон╕я.
Зах╕д в╕дбувався в рамках урочистих збор╕в громади укра╖нц╕в ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки з нагоди святкування Шевченк╕вських дн╕в в Республ╕ц╕ Македон╕я. До присутн╕х звернувся Посол Укра╖ни в Республ╕ц╕ Македон╕я В╕тал╕й Москаленко, який в╕дзначив внесок у реал╕зац╕ю ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи урядових структур, громадських орган╕зац╕й та актив╕ст╕в розбудови укра╖нсько-македонських в╕дносин.
У промов╕ було зазначено, що погруддя Тарасу Шевченку стане в╕дтепер чинником об’╓днання укра╖нсько╖ громади Македон╕╖, що символ╕зуватиме зокрема ╕ зм╕цнення дружн╕х стосунк╕в м╕ж укра╖нським ╕ македонським народами. Сл╕д зазначити, що встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку ╓ реал╕зац╕╓ю домовленостей, досягнутих Президентами Укра╖ни та Македон╕╖, вт╕лених за сприяння М╕н╕стерства культури Республ╕ки Македон╕я та орган╕в м╕сцево╖ влади. Погруддя Кобзарев╕ виконано у бронз╕ в╕домим македонським скульптором, академ╕ком Томе Сераф╕мовським, представником академ╕чно╖ школи в╕домого хорватського скульптора ╤вана Мештровича.
Виступаючи перед учасниками заходу, заступник м╕н╕стра культури Республ╕ки Македон╕я Драган Неделькович в╕дзначив усп╕шне сп╕вроб╕тництво Укра╖ни ╕ Македон╕╖ у сфер╕ культури. Було наголошено на тому, що македонська сторона найближчим часом плану╓ в╕дкрити пам’ятник в╕домому македонському поету Кочо Рацину в одному з центральних район╕в м╕ста Ки╓ва.
П╕д час з╕брання виступив хор культурно-мистецького товариства «Слов’янка», який виконав п╕сн╕ «Реве та стогне Дн╕пр широкий», «Садок вишневий коло хати» та ╕нш╕. В╕домий македонський драматичний актор Благоя Чоревський продекламував «Запов╕т» Тараса Шевченка македонською мовою.
На з╕бранн╕ були присутн╕ представники урядових к╕л Республ╕ки Македон╕я, в╕дом╕ пол╕тичн╕ та культурн╕ д╕яч╕, представники дипломатичного корпусу. Разом ╕з кв╕тами учасник╕в урочистостей до пам’ятника Кобзарев╕ були покладен╕ й кв╕ти в╕д укра╖нських миротворц╕в.
За словами командира укра╖нського миротворчого контингенту у Косово п╕дполковника Володимира Веремчука, участь у таких заходах яскраво ╕люстру╓ ефективн╕сть практичних д╕й, спрямованих не т╕льки на пропагування укра╖нських чеснот та традиц╕й, а й на збереження та примноження нашо╖ культурно╖ та духовно╖ спадщини, що в сучасних умовах ╓ надзвичайно важливим, державно╖ ваги завданням. Особливо гостро це в╕дчува╓ться тут, за багато к╕лометр╕в в╕д нашо╖ держави – Укра╖ни.
— Ун╕кальн╕сть укра╖нсько╖ нац╕╖ яскраво проявля╓ться на приклад╕ Тараса Шевченка, — говорить п╕дполковник Володимир Веремчук. — Його ун╕версальна обдарован╕сть: письменник, поет, художник, вчений, етнограф, пол╕толог, знавець багатьох мов, громадський д╕яч та видавець ╓ вт╕ленням сусп╕льно значущих чеснот. Тому ми шану╓мо ╕ плека╓мо його пам’ять, вивча╓мо творч╕сть. Сьогодн╕ в м╕сцях дислокац╕╖ будуть проведен╕ заходи щодо ╕нформування особового складу укра╖нського миротворчого контингенту у Косово з питань культурно╖ спадщини Кобзаря.
Також сл╕д зазначити, що пропаганд╕ укра╖нських чеснот слугу╓ й д╕яльн╕сть миротворчого контингенту у Косово, особовий склад якого — морськ╕ п╕хотинц╕ нац╕ональних В╕йськово-Морських Сил — з кв╕тня поточного року викону╓ завдання з п╕дтримання миру та безпеки у рег╕он╕.

Владислав Селезньов,
майор, пом╕чник командира УМК в Косово з роботи з╕ ЗМ╤.

29 ТРАВНЯ — М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРОТВОРЦ╤В ООН

29 травня 1948 року — це день, коли перша миротворча м╕с╕я ООН — Орган ООН з╕ спостереження за дотриманням умов перемир’я — розпочала операц╕╖ у Палестин╕. М╕жнародний день миротворц╕в ООН установлений в 2002 роц╕ резолюц╕╓ю Генерально╖ Асамбле╖ ООН. Тепер 29 травня — це день, у який в╕дда╓ться данина поваги вс╕м, хто в╕дслужив або продовжу╓ брати участь у миротворчих операц╕ях ООН, за високий р╕вень профес╕онал╕зму, в╕ддан╕сть ╕ в╕двагу. Цей день ╓ також даниною пам’ят╕ тих, хто в╕ддав життя за справу миру. З моменту заснування першо╖ миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН у травн╕ 1948 року миротворча д╕яльн╕сть орган╕зац╕╖ була спрямована на надання кра╖нам, що страждають в╕д конфл╕кт╕в, допомоги у створенн╕ умов для забезпечення ст╕йкого миру. У ц╕лому ООН провела 63 миротворч╕ операц╕╖. На сьогодн╕ у склад╕ вс╕х 20 операц╕й, проведених орган╕зац╕╓ю, на користь миру служать б╕льше ста тисяч в╕йськовослужбовц╕в ╕ цив╕льних фах╕вц╕в з понад 100 кра╖н, як╕ надають ООН сво╖х миротворц╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7313

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков