Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОС╤БНИК ДЛЯ ЖУРНАЛ╤СТ╤В “КРИМ В КОНТЕКСТ╤ ОКУПАЦ╤╥”
Як пов╕домила Дар'я Свиридова, схожий зб╕рник був презентований минулого тижня для представник╕в...


НАЙЧАСТ╤ШЕ ТЕМА КРИМУ В РЕГ╤ОНАЛЬНИХ ЗМ╤ ЗГАДУ╢ТЬСЯ В КОНТЕКСТ╤ КОЛАБОРАЦ╤╥
про це сказала голова правл╕ння Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник.


ЖУРНАЛ╤СТКА ПРОПОНУ╢ СПРОСТИТИ ПО╥ЗДКИ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ ДЛЯ ╤НОЗЕМНИХ ЗМ╤
Про це на круглому стол╕ в Укр╕нформ╕ сказала укра╖нська журнал╕стка Натал╕я Гуменюк.


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ 1058 ВИПАДК╤В COVID-19
Про це ╕нформу╓ у Facebook Кримська правозахисна група.


AMAZON ПОКАРАЛИ ЗА НАДАННЯ ПОСЛУГ У КРИМУ
Оф╕с контролю за ╕ноземними активами (OFAC) М╕н╕стерства ф╕нанс╕в США оголосив про нарахування...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
СБУ ПОРУШИЛА КРИМ╤НАЛЬНУ СПРАВУ ЗА ФАКТОМ ВЧИНЕННЯ ГЕНОЦИДУ

Служба безпеки Укра╖ни порушила крим╕нальну справу за фактом вчинення геноциду в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках, внасл╕док чого загинули м╕льйони громадян. Про це пов╕домив голова СБУ Валентин Наливайченко п╕д час зустр╕ч╕ з представниками Св╕тового конгресу укра╖нц╕в.
«Укра╖на з╕брала достатньо св╕дчень для порушення крим╕нально╖ справи про штучно створений б╕льшовицьким режимом голод, який призв╕в до масового знищення цив╕льного населення», – циту╓ слова голови СБУ прес-служба в╕домства.
В╕н звернувся через Св╕товий конгрес укра╖нц╕в до пров╕дних заруб╕жних юрист╕в та адвокат╕в з проханням сприяти з’ясуванню ус╕х обставин, пов’язаних ╕з п╕дготовкою та вчиненням злочину геноциду у 1932-1933 роках.
Виконавчий секретар Св╕тового конгресу укра╖нц╕в Стефан Роман╕в зазначив, що укра╖нськ╕ громади у св╕т╕ сприймають так╕ кроки як значний прогрес на шляху до встановлення ╕сторично╖ справедливост╕.
Учасники зустр╕ч╕ домовилися про сп╕впрацю у поширенн╕ в ╕нших кра╖нах правдиво╖ ╕нформац╕╖ про Голодомор-геноцид в Укра╖н╕ 1932-1933 рок╕в шляхом проведення виставок, ╕сторичних громадських слухань, видання документальних зб╕рок та книжок.
П╕д час Голодомору в 1932–1933 роках в Укра╖н╕ загинули, за р╕зними п╕драхунками, в╕д 4 до 10 м╕льйон╕в людей. Укра╖на визнала ц╕ под╕╖ геноцидом ╕ домага╓ться такого ж визнання ╕ в╕д ╕нших держав, ╕ м╕жнародних орган╕зац╕й.

ОБВИНУВАЧЕНИХ НЕ БУДЕ?!

Основною метою порушення крим╕нально╖ справи щодо геноциду в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках ма╓ стати юридичне доведення судом факту вчинення злочину проти людства. Про це УН╤АН пов╕домив автор одного з╕ звернень, на основ╕ якого Службою безпеки Укра╖ни було порушено крим╕нальну справу, голова Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ ╤гор Юхновський.
«Ми хочемо добитись того, аби укра╖нський суд п╕дтвердив, що Голод 1932-1933 рок╕в був злочином проти людства, що в Укра╖н╕ панував тод╕ режим терору», — сказав в╕н. За його ╕нформац╕╓ю, Укра╖нський ╕нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ нин╕ волод╕╓ сотнями тисяч св╕дчень про злочинн╕ д╕╖ комун╕стично╖ влади, частина з яких вже передана Укра╖нським ╕нститутом нац╕онально╖ пам’ят╕ до СБУ.
Водночас ╤. Юхновський зауважив, що дана крим╕нальна справа, швидше за все, не буде стосуватись якихось конкретних ос╕б. «Ми не зможемо цього зробити, тому що у тих под╕ях були зад╕ян╕ тисяч╕ людей, деяк╕ з яких сам╕ стали жертвами тод╕шнього режиму», — зазначив в╕н.
Крим╕нальну справу за фактом вчинення геноциду в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Крим╕нального кодексу Укра╖ни, було порушено 22 травня 2009 року. П╕дставою для порушення стали звернення голови Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ ╤. Юхновського, народних депутат╕в Григор╕я Омельченка, Олександра Чорноволенка, голови Асоц╕ац╕╖ досл╕дник╕в голодомор╕в в Укра╖н╕ Левка Лук’яненка, голови товариства «Мемор╕ал» ╕м. В. Стуса Романа Круцика, а також заяви ╕нших громадян Укра╖ни з вимогами провести розсл╕дування обставин вбивства голодом м╕льйон╕в людей в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках, зазначили в СБУ.

«БЕЗ ЛЮСТРАЦ╤╥ — СПРАВА САБОТУВАТИМЕТЬСЯ»

Про це в еф╕р╕ рад╕о «Пром╕нь» заявив заступник голови ВО «Свобода» — голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ ВО «Свобода» Андр╕й Мохник, коментуючи р╕шення СБУ про порушення крим╕нально╖ справи за фактом геноциду укра╖нсько╖ нац╕╖ у 1932-1933 роках.
«Судовий процес над винуватцями геноциду, а також злочинними угрупованнями, як╕ його зд╕йснювали – РСДРП(б)-ВКП(б)-КПСС та ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ – ма╓ стати судовим процесом над злочинами комун╕зму. Насл╕дком цього стане заборони комун╕стично╖ ╕деолог╕╖ в Укра╖н╕ та заборона д╕яльност╕ компарт╕╖.
Р╕шення суду буде для Укра╖ни п╕дставою вимагати в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як правонаступниц╕ московсько-большевицько╖ ╕мпер╕╖, в╕дшкодування моральних та матер╕альних збитк╕в, завданих укра╖нськ╕й нац╕╖ впродовж ХХ стол╕ття. Проте, без люстрац╕╖, тобто докор╕нного очищення влади, крим╕нальна справа за фактом геноциду укра╖нсько╖ нац╕╖ саботуватиметься, а можливо, ╕ не буде доведена до лог╕чного завершення.
Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» вважа╓ д╕╖ СБУ правильними. Наша позиц╕я на це питання в╕дображена у Програм╕ захисту укра╖нц╕в у розд╕л╕ «Геноцид укра╖нц╕в у ХХ ст. Подолання насл╕дк╕в та в╕дновлення справедливост╕».
Хочу нагадати, що у жовтн╕ 2005 роц╕ Верховна Рада Укра╖ни направила до Генпрокуратури, СБУ та МВС депутатський запит л╕дера ВО «Свобода» Олега Тягнибока «Про порушення крим╕нально╖ справи по факту Голодомору 1932-1933 рок╕в, який визнано геноцидом Укра╖нського народу, тобто злочином, до якого не застосовуються жодн╕ строки давност╕». На жаль, тод╕ правоохоронн╕ органи не в╕дреагували належним чином на це питання. Укра╖на втратила у сво╓му розвитку к╕лька рок╕в дорогоц╕нного часу. Ми вимагатимемо, щоби цього разу справа була доведена до лог╕чного завершення – до засудження орган╕затор╕в та виконавц╕в геноциду укра╖нсько╖ нац╕╖», — заявив Андр╕й Мохник.

Прес-служба ВО «Свобода».

ЯК╤ Ж БО МИ «ЧУТЛИВ╤»... ДО М╤ЛЬЙОН╤В ЖЕРТВ

У середу л╕дер Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктор Янукович заявив з приводу порушення СБУ крим╕нально╖ справи за фактом вчинення в Укра╖н╕ геноциду в 1932-1933 роках, що «так╕ д╕╖ не витримують жодно╖ критики». «Б╕льше того, я назвав би таку постановку питання провокац╕йною ╕ безв╕дпов╕дальною», – йдеться в заяв╕ Януковича, поширен╕й прес-службою Парт╕╖ рег╕он╕в. «Голодомор потр╕бен нин╕шн╕й влад╕ для того, аби й надал╕ пог╕ршувати й без того поган╕ в╕дносини з Рос╕йською Федерац╕╓ю. В╕домо, що для Рос╕╖, як правонаступниц╕ СРСР, ця тема ╓ особливо чутливою», – зазначив л╕дер рег╕онал╕в.
Голова Служби безпеки Укра╖ни Валентин Наливайченко в ╕нтерв’ю Рад╕о Свобода категорично не погодився ╕з ц╕╓ю заявою. «Називати це «провокац╕╓ю», або втягувати пол╕тик╕в у цей процес ╓ найнебезпечн╕шим, – сказав Наливайченко. – Що стосу╓ться тверджень пол╕тик╕в, то я б радив подивитись, ╕з яких вони областей. Наприклад, Донецька область – це сотн╕ населених пункт╕в, знищених голодом»...

ФАКТ ГЕНОЦИДУ МОЖНА ДОВЕСТИ

Перший оч╕льник Служби безпеки незалежно╖ Укра╖ни ╢вген Марчук в╕та╓ р╕шення СБУ про порушення крим╕нально╖ справи за фактом геноциду укра╖нського селянства у 1932-1933 роках. На його думку, вже з╕брана достатня к╕льк╕сть св╕дчень, як╕ можуть стати основою для застосування статт╕ 442 Крим╕нального кодексу Укра╖ни. До цього долучилися ╕ народн╕ депутати, й ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕, ╕ Генпрокуратура. «Культивування ставлення до сво╓╖ близько╖ ╕стор╕╖ в сусп╕льств╕, особливо серед пол╕тикуму, ╕нколи ма╓ не менше значення, ан╕ж складн╕ дипломатичн╕ ходи у м╕ждержавних стосунках», – заявив ╢вген Марчук в ╕нтерв’ю Рад╕о Свобода. Тому в╕н оц╕ню╓ р╕шення СБУ як «правильне».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7300

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков