Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОС╤БНИК ДЛЯ ЖУРНАЛ╤СТ╤В “КРИМ В КОНТЕКСТ╤ ОКУПАЦ╤╥”
Як пов╕домила Дар'я Свиридова, схожий зб╕рник був презентований минулого тижня для представник╕в...


НАЙЧАСТ╤ШЕ ТЕМА КРИМУ В РЕГ╤ОНАЛЬНИХ ЗМ╤ ЗГАДУ╢ТЬСЯ В КОНТЕКСТ╤ КОЛАБОРАЦ╤╥
про це сказала голова правл╕ння Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник.


ЖУРНАЛ╤СТКА ПРОПОНУ╢ СПРОСТИТИ ПО╥ЗДКИ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ ДЛЯ ╤НОЗЕМНИХ ЗМ╤
Про це на круглому стол╕ в Укр╕нформ╕ сказала укра╖нська журнал╕стка Натал╕я Гуменюк.


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ 1058 ВИПАДК╤В COVID-19
Про це ╕нформу╓ у Facebook Кримська правозахисна група.


AMAZON ПОКАРАЛИ ЗА НАДАННЯ ПОСЛУГ У КРИМУ
Оф╕с контролю за ╕ноземними активами (OFAC) М╕н╕стерства ф╕нанс╕в США оголосив про нарахування...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
Новини Укра╖ни ╕ Криму

ЦЕ БУЛА В╤ДПУСТКА...«З ПРИГОДАМИ»

Юр╕й Луценко повернувся до виконання службових обов’язк╕в м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ. Про це журнал╕ст╕в по╕нформував сам м╕н╕стр, п╕дкресливши, що в╕дпов╕дне р╕шення було прийнято 27 травня урядом, пов╕домляють кореспонденти УКР╤НФОРМу.
«Сьогодн╕ п╕сля зас╕дання Каб╕нету М╕н╕стр╕в, на якому завершився розгляд результат╕в службового розсл╕дування, я приступлю до обов’язк╕в м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Укра╖ни», — зазначив Ю. Луценко.
Водночас, в╕н наголосив, що чекатиме на р╕шення тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ парламенту, яка розсл╕ду╓ обставини ╕нциденту, що стався в аеропорту н╕мецького м╕ста Франкфурт-на-Майн╕.
Ю. Луценко пов╕домив, що Кабм╕н не в╕дстороняв його в╕д виконання обов’язк╕в м╕н╕стра МВС, а в╕н просто на прохання Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко перебував у в╕дпустц╕. «Я брав в╕дпустку, а зараз, п╕сля завершення службового розсл╕дування, оск╕льки було встановлено в╕дсутн╕сть крим╕нального провадження стосовно мене з н╕мецько╖ сторони, в╕дсутн╕сть будь-яких ╕нших доказ╕в про алкогольне сп’ян╕ння ╕ наявн╕сть виграшного для мене р╕шення берл╕нського суду щодо газети «Bild», приступаю до виконання обов’язк╕в м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ, чекаючи на р╕шення парламенту», — сказав в╕н.
Як пов╕домляв УКР╤НФОРМ, 19 травня парламент створив тимчасову сл╕дчу ком╕с╕ю, яка розсл╕ду╓ обставини ╕нциденту з Юр╕╓м Луценком в аеропорту н╕мецького м╕ста
Франкфурт-на-Майн╕.

╢ХАНУРОВ ДАВ ПОДУМАТИ 5-10 ДН╤В

М╕н╕стр оборони Юр╕й ╢хануров протягом найближчих 5-10 дн╕в оч╕ку╓ публ╕чних вибачень в╕д Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Юл╕╖ Тимошенко, щоб не доводити справи до суду. Про це м╕н╕стр оборони заявив, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в. «Я т╕льки вчора направив Прем’╓ру в╕дкритий лист. Я, як демократ, повинен дотримуватися процедури ╕ повинен дати людин╕ час на роздуми: 5-10 дн╕в. П╕сля цього я буду звертатися до суду», — заявив м╕н╕стр.
Юр╕й ╢хануров пов╕домив, що 26 травня М╕н╕стерство оборони отримало лист Генерально╖ прокуратури з проханням п╕дготувати дов╕дки щодо факт╕в, викладених в акт╕ ГоловКРУ за результатами перев╕рки М╕ноборони. В цей же день (26 травня) Юр╕й ╢хануров пов╕домив журнал╕стам, що над╕слав Юл╕╖ Тимошенко в╕дкритий лист, в якому забажав в╕д не╖ публ╕чних вибачень за необ╜рунтован╕, на його думку, звинувачення в корупц╕╖ за результатами перев╕рки ГоловКРУ.
У лист╕ м╕ститься вимога в╕дставки кер╕вника ГоловКРУ Миколи Сивульського.

КОРДОНУ — ╢ВРОПЕЙСЬКИЙ СТАНДАРТ!

В Укра╖н╕ 28 травня в╕дзнача╓ться День прикордонника. З ц╕╓╖ нагоди прац╕вник╕в Держприкордонслужби прив╕тало кер╕вництво держави.
Державну прикордонну службу необх╕дно привести у повну в╕дпов╕дн╕сть до ╓вропейських стандарт╕в. Про це, зокрема, йдеться у прив╕танн╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка. «Кра╖на впевнено просува╓ться шляхом ╓вропейсько╖ та ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖. Це поклада╓ на вас особливу в╕дпов╕дальн╕сть. Нам необх╕дно привести прикордонну службу у повну в╕дпов╕дн╕сть до ╓вропейських стандарт╕в. Державний кордон Укра╖ни ма╓ стати кордоном сус╕дства, партнерства ╕ гостинност╕ для друз╕в. Водночас в╕н повинен бути непроникним для вс╕х тих, хто ма╓ недобр╕ нам╕ри. Упевнений, що завдяки високому профес╕онал╕змов╕, в╕рност╕ обов’язку та традиц╕╖ ви з честю викона╓те ц╕ завдання. Дякую кожному, хто справою свого життя обрав охорону укра╖нських кордон╕в», — говориться в прив╕танн╕ Глави держави.
На адресу прикордонник╕в також над╕йшли прив╕тання в╕д Голови Верховно╖ Ради Володимира Литвина та Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко.
«Становлення державно╖ прикордонно╖ служби нерозривно пов’язано з розбудовою державност╕. ╥╥ м╕цну основу становлять успадкован╕ сучасними во╖нами геро╖чн╕ ╕стор╕я, традиц╕╖ та в╕ддан╕сть р╕дн╕й земл╕. Держприкордонслужба стала правоохоронним органом, який в╕дпов╕да╓ найсучасн╕шим м╕жнародним стандартам у сфер╕ безпеки кордон╕в», — сказано в прив╕танн╕ голови Верховно╖ Ради.
«Зм╕нюються люди, але незм╕нними залишаються поняття в╕дпов╕дальност╕, г╕дност╕ ╕ чест╕ у справ╕ служ╕ння сво╖й Батьк╕вщин╕. Ви — т╕, кого наш╕ гост╕ бачать першими. В╕д вашо╖ профес╕йност╕ ╕ прекрасних людських якостей залежить ╕м╕дж Укра╖ни та враження в╕д укра╖нц╕в. Ус╕ покол╕ння прикордоник╕в мужньо геро╖чно виконували св╕й священний обов’язок. В╕рю, що наш╕ кордони будуть над╕йно захищен╕, а укра╖нськ╕ прикордонники залишатимуться вз╕рцем мудрост╕ та в╕дданост╕ народов╕», — говориться у прив╕танн╕ в╕д Прем’╓р-м╕н╕стра.
З нагоди Дня прикордонника у Ки╓в╕ було нагороджено прац╕вник╕в Держприкордонслужби спец╕альними нагородами Президента Укра╖ни, зокрема орденами Богдана Хмельницького 2-го та 3-го ступен╕в, а також в╕дзнаками Верховно╖ Ради Укра╖ни та Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Як пов╕домив п╕д час церемон╕╖ нагородження заступник головного ╕нспектора з питань контролю за д╕яльн╕стю в╕йськових формувань Головно╖ служби безпеково╖ та оборонно╖ пол╕тики Секретар╕ату Президента Укра╖ни Степан Н╕кола╓нко, Президент Укра╖ни також п╕дписав Указ про нагородження 33 в╕йськовослужбовц╕в Держприкордонслужби в╕дзнаками Глави держави. Ц╕ нагороди були вручен╕ в╕йськовослужбовцям 28 травня п╕д час в╕дв╕дання В╕ктором Ющенком Зах╕дного рег╕онального управл╕ння Держприкордонслужби.

В╤Д «ЦЕНТРУ» В╤ДКОЛОВСЯ КРИМ...

Кримська орган╕зац╕я «╢диного центру» вважа╓ пол╕тичною розправою виключення з лав парт╕╖ ╖╖ л╕дера, голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕я Куницина. «Все це розц╕ню╓ться нами як акт пол╕тично╖ розправи за надуманими мотивами, виконаний у г╕рших традиц╕ях свав╕лля демократичного централ╕зму епохи панування КПРС», — сказано в заяв╕ делегат╕в другого етапу конференц╕╖ парторган╕зац╕╖.
Зг╕дно з пов╕домленням прес-служби С. Куницина, делегати заявили про неможлив╕сть свого подальшого перебування в лавах «╢диного центру» й закликали вс╕ територ╕альн╕ парт╕йн╕ орган╕зац╕╖ Криму «визначитися з даного питання» й направити на адресу з’╖зду парт╕╖ заяви. «У парт╕╖, що грубо зневажа╓ демократичн╕ принципи й права таких особистостей, як С. Куницин, нема╓ й не може бути серйозного пол╕тичного майбутнього», — переконан╕ члени кримсько╖ орган╕зац╕╖ «╢диного центру».
Учасники форуму висловилася за формування робочо╖ групи для вироблення концепц╕╖ загальнокримського громадсько-пол╕тичного руху, що створю╓ться на баз╕ кримського ╢Ц й «Блоку Куницина».
Громадська орган╕зац╕я стоятиме «на платформ╕ кримського патр╕отизму, в╕дстоюванн╕ ╕нтерес╕в Конституц╕╖ Криму та економ╕чних повноважень, захисту Харт╕╖ про мови нац╕ональних меншин, позиц╕╖ державного нейтрал╕тету, п╕дтримки створення в Севастопол╕ режиму в╕дкрито╖ економ╕ки». «Пот╕м визначатимемося, з ким нам йти на вибори, оск╕льки вибори до кримського парламенту не за горами», — сказав С. Куницин.
Як пов╕домляв УН╤АН, 15 травня презид╕я ╢Ц виключила С. Куницина з лав парт╕╖. За ╕нформац╕╓ю прес-служби парт╕╖, таке р╕шення стало насл╕дком розглянуто╖ на зас╕данн╕ презид╕╖ ╕нформац╕╖ Центрально╖ контрольно-рев╕з╕йно╖ ком╕с╕╖ «про груб╕ порушення С. Кунициним положень статуту парт╕╖».
Голова Севастопольсько╖ МДА вважа╓, що одн╕╓ю з основних причин конфл╕кту з кер╕вництвом ╢Ц стала його позиц╕я та позиц╕я республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ йти на вибори до кримського парламенту в «Блоц╕ Куницина», а не в парт╕йному блоц╕.

«ОСТАНН╤Й ДЗВОНИК» ПРОЗВУЧИТЬ ДЛЯ 704 ТИСЯЧ ВИПУСКНИК╤В

29 та 30 травня у школах Укра╖ни в╕дбудуться традиц╕йн╕ святков╕ л╕н╕йки, присвячен╕ зак╕нченню навчального року.
У 2009 роц╕ плану╓ться випуск 319,4 тисяч╕ дев’ятикласник╕в. З них 312,2 тисяч╕ учн╕в – випускники денних загальноосв╕тн╕х шк╕л, ще понад 7 тисяч займаються у веч╕рн╕х школах. Попрощаються з╕ школою 384,9 тисяч╕ школяр╕в 11 (12) клас╕в. У тому числ╕ 365,5 тисяч╕ зак╕нчують денн╕ ЗОШ, 21,4 тисяч╕ – веч╕рн╕.
Понад 3 тисяч╕ учн╕в щороку здобувають загальну середню осв╕ту за екстернатною формою навчання.

У МОН РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ГАРЯЧА Л╤Н╤Я

З 25 травня по 30 червня 2009 року в М╕н╕стерств╕ осв╕ти ╕ науки Укра╖ни д╕ятиме консультативний телефон «Л╕тня екзаменац╕йна сес╕я 2008/2009 навчального року» за номером 8 (044) 486–13–16.
Гаряча л╕н╕я МОН забезпечуватиме належний контроль за проведенням л╕тньо╖ екзаменац╕йно╖ сес╕╖ у вищих навчальних закладах. Це сприятиме оперативному реагуванню на можлив╕ факти порушень ╕ зловживань.

Прес-служба М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7298

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков