Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
В КОРИДОРАХ ВЛАДИ

УКРА╥НСЬКИМ ПАКТОМ МОЛОТОВА-Р╤ББЕНТРОПА
назвав л╕дер Громадського руху «За Укра╖ну!» В’ячеслав Кириленко домовленост╕ м╕ж Блоком Юл╕╖ Тимошенко ╕ Парт╕╓ю рег╕он╕в щодо зм╕н до Конституц╕╖. Про це пов╕домля╓ прес-служба Громадського руху «За Укра╖ну!».
«Я кажу про пакт Р╕ббентропа-Молотова саме тому, що зм╕ни до Конституц╕╖ готуються непубл╕чно», — сказав в╕н, зауваживши, що в╕домо лише про те, що «йдеться про розпод╕л влади, причому, закритий розпод╕л влади».
«Те, що цей процес абсолютно закритий в╕д громадськост╕, означа╓, що готуються реч╕, як╕ не зможуть у сусп╕льств╕ знайти п╕дтримку», — п╕дкреслив В. Кириленко. В╕н знову наголосив, що депутатська група «За Укра╖ну!» «чинитиме оп╕р конституц╕йн╕й змов╕ БЮТ ╕ ПР».
Коментуючи заяву В╕ктора Януковича про те, що переговори з БЮТ про зм╕ни до Конституц╕╖ «не припинялися н╕коли», В. Кириленко зазначив: «Дуже добре, що нарешт╕ все та╓мне стало явним ╕ люди уже ч╕тко мають п╕дтвердження того, що уже багато м╕сяц╕в в╕дбуваються закрит╕ переговори м╕ж БЮТ ╕ ПР на тему розпод╕лу влади на багато рок╕в уперед в ╕нтересах сво╖х вожд╕в».
На переконання В. Кириленка, головним стрижнем ц╕╓╖ дискус╕╖ ╓ питання про те, як забезпечити пол╕тичне майбутн╓ чинному прем’╓ру ╕ л╕деру опозиц╕╖. «╤ навколо ц╕╓╖ проблеми ╓ т╕льки одна розв’язка, яка пропону╓ться, – це переведення вибор╕в президента до парламенту», — зауважив Кириленко, п╕дкресливши, що «╓ велике бажання двох пол╕тичних сил – БЮТ ╕ ПР – забрати в╕д людей право обирати соб╕ президента всенародно ╕ передати це право ол╕гархам у парламент».
В. Кириленко не виключив, що так╕ зм╕ни до Конституц╕╖ можуть бути проголосован╕ у ВР. «300 депутат╕в, як╕ давно не мають сво╓╖ самост╕йно╖ пол╕тично╖ позиц╕╖, натиснуть кнопки як ╖м скажуть», — зазначив в╕н.
«Група «За Укра╖ну!» буде чинити оп╕р такому розвитку под╕й, бо ми вважа╓мо, що на догоду ╕нтересам двох парт╕йних вожд╕в не можна перекроювати Конституц╕ю», — наголосив голова депутатсько╖ групи «За Укра╖ну!».
* * *

РЕФЕРЕНДУМОМ — ПО МАН╤ПУЛЯЦ╤ЯХ!

У раз╕, якщо пол╕тичн╕ сили ман╕пулюватимуть Конституц╕╓ю Укра╖ни Президент В╕ктор Ющенко призначить Всеукра╖нський референдум. На цьому в╕н наголосив в ╕нтерв’ю «Независимой газете», пов╕домля╓ прес-служба Глави держави.
В.Ющенко зазначив, що наш╕й кра╖н╕ потр╕бен новий Основний Закон, який би ч╕тко розмежовував повноваження г╕лок влади, забезпечував ╖хню ефективну роботу, давав в╕дпов╕дь на низку виклик╕в, що стоять перед державою. «Так ми знайдемо в╕дпов╕д╕ на те, як гармон╕зувати економ╕ку, на орган╕зац╕ю соц╕ального життя, як краще утворювати робоч╕ м╕сця... Ми цю пол╕тику н╕коли не зреал╕зу╓мо, доки ми не сформулю╓мо засади розбудови держави через нову Конституц╕ю», — сказав Президент.
В╕н зауважив, що в цьому процес╕ дуже важливо мати консол╕дац╕ю, в тому числ╕, ╕ пол╕тичних сил в парламент╕. «Надважливо — навколо чого ми об’╓дну╓мося, яких ц╕лей. Якщо ми говоримо про те, що ми об’╓дну╓мося навколо того, щоб принести в Укра╖ну демократичну модель розбудови влади, орган╕зац╕╖ в╕дносин м╕ж ╕нститутами влади, м╕ж центром ╕ рег╕онами — це треба в╕тати», — п╕дкреслив в╕н.
В╕дпов╕даючи на запитання щодо можливого об’╓днання БЮТ та Парт╕╖ рег╕он╕в,
В. Ющенко п╕дкреслив, що тут мова насправд╕ йде про долю укра╖нсько╖ демократ╕╖. В╕н вкотре застер╕г: якщо кра╖на втратить демократ╕ю, вона втратить незалежн╕сть. «Я одразу призначу референдум, як т╕льки ц╕ домовленост╕ в╕дбудуться, якщо буде переписуватися Конституц╕я, якщо будуть ман╕пулювання ╕з Основним Законом, який форму╓ лад у держав╕», — заявив Глава держави.
В╕н висловив переконання, що сили, «як╕ починаючи ╕з 2 вересня 2008 року, не один раз п╕дходили до теми закул╕сно╖ реформи Конституц╕╖ ╕ розпод╕лу кра╖ни «на двох», найб╕льше бояться т╕льки одного: сусп╕льно╖ думки, сусп╕льно╖ позиц╕╖».

ТИМ ЧАСОМ...

Л╕дер Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктор Янукович заявля╓, що м╕ж фракц╕ями Парт╕╖ рег╕он╕в ╕ БЮТ «н╕яких переговор╕в нема╓». Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н сказав учора журнал╕стам, в╕дпов╕даючи на запитання, на як╕й стад╕╖ перебувають переговори з фракц╕╓ю БЮТ щодо коал╕ц╕╖.
В. Янукович наголосив, що «зараз переговори з БЮТ призупинен╕ з р╕зних обставин». «Тому н╕яких переговор╕в нема╓», — додав в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, минуло╖ нед╕л╕ в ╕нтерв’ю телеканалу “╤нтер” В╕ктор Янукович заявив, що очолювана ним парт╕я веде переговори з Блоком Юл╕╖ Тимошенко ╕ що вони н╕коли не припинялися...
* * *
Заступник голови парт╕╖ «Народна самооборона» Серг╕й Луценко вважа╓, що Блок Юл╕╖ Тимошенко ╕ Парт╕я рег╕он╕в мають домовитися про сп╕льне доопрацювання Конституц╕╖ Укра╖ни, але без ╖х пол╕тичного об’╓днання, без «пол╕тичного шлюбу» м╕ж цими парт╕йними структурами. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н заявив у середу на прес-конференц╕╖ в Донецьку.
В╕дпов╕даючи на питання про можливе об’╓днання Парт╕╖ рег╕он╕в з БЮТ, С. Луценко сказав: «З точки зору не депутата Верховно╖ Ради, а з точки зору просто громадянина Укра╖ни — краще б вони домовилися на етап╕ доопрацювання Конституц╕╖, деяких законодавчих акт╕в, тобто, не треба пол╕тичного трактування, не треба пол╕тичного шлюбу».
В╕н уточнив, що в╕д цього пол╕тичного об’╓днання лише «потр╕бно коректування певних законодавчих акт╕в, через як╕ ми вс╕ з вами стражда╓мо, в тому числ╕ виборц╕, зокрема на виборах буде менше бруду».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7294

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков