Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТОР╤К ЗАФ╤КСУВАЛИ 335 ПОЛ╤ТИЧНО МОТИВОВАНИХ АРЕШТ╤В
Про це в середу на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заявив глава Кримськотатарського ресурсного центру, член...


80% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ДЕРЖСЛУЖБОВЦ╤ ГОВОРИЛИ УКРА╥НСЬКОЮ
Опитано 2017 респондент╕в в╕ком в╕д 18 рок╕в. Теоретична похибка виб╕рки не перевищу╓ 2,3%.


КРИМЧАНКА З РОС╤ЙСЬКИМ ПАСПОРТОМ НАМАГАЛАСЯ ОТРИМАТИ ПОСАДУ В М╤НОБОРОНИ
Вона претендувала на одну ╕з кер╕вних посад у п╕дрозд╕л╕ департаменту держзакуп╕вель в╕домства.


ЛАЗОРК╤Н В.╤.: НОВА Ф╤ЛОСОФ╤Я ПОБУДОВИ СИСТЕМИ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ БЕЗПЕКИ - ВИМОГА ЧАСУ
До зб╕рки ув╕йшли основн╕ публ╕кац╕╖ автора, як╕ стосуються його бачення побудови системи...


З РОС╤ЙСЬКО╥ КОЛОН╤╥ ВИЙШОВ ЩЕ ОДИН Ф╤ГУРАНТ «СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ СПРАВИ»
Про це з посиланням на адвоката Рустема Кямилева пов╕домля╓ у Facebook Кримська сол╕дарн╕сть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2009
Новини Севастополя

╤Н╤Ц╤АТИВОЮ ПО ╤Н╤Ц╤АТИВ╤

19 травня на черговому сес╕йному зас╕данн╕ депутати Севастопольсько╖ м╕ськради не лише в╕дмовили колегам — ╕вано-франк╕вцям п╕дтримати ╖хн╓ звернення до Президента Укра╖ни про присво╓ння Степану Бандер╕ звання Героя Укра╖ни, а й виступили з вимогою до Президента та Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни «...припинити спроби геро╖зац╕╖ таких, як Бандера, Шухевич тощо».
Кр╕м того, севастопольськ╕ депутати вимагають в╕д Верховно╖ Ради Укра╖ни терм╕нового розгляду та прийняття законопроекту, опрацьованого Вадимом Колесниченком, “Про заборону реаб╕л╕тац╕╖ та геро╖зац╕╖ фашистських колаборац╕он╕ст╕в 1933-1945 рр”. На ╖хню, депутатську думку, ВО “Свобода” розпалю╓ м╕жнац╕ональну ворожнечу, й вони вимагають в╕д Генерально╖ прокуратури Укра╖ни та М╕н╕стерства юстиц╕╖ Укра╖ни дати правову оц╕нку д╕й вищезгадано╖ орган╕зац╕╖.
Того ж дня м╕сцев╕ народн╕ обранц╕ продовжили перебирати на себе не властив╕ м╕сцевому самоврядуванню повноваження, прийнявши звернення до Верховно╖ Ради Укра╖ни з проханням не голосувати за допуск ╕ноземних в╕йськ на територ╕ю Укра╖ни для участ╕ в навчаннях “С╕-Бриз-2009”. Вони вважають, що Президент, п╕дписавши Указ на проведення навчань, не врахував думку населення. Севастопольськ╕ народн╕ обранц╕ побоюються, аж раптом через навчання виникне пол╕тична напружен╕сть у держав╕, хоч, зда╓ться, готов╕ ту напружен╕сть спровокувати сам╕.

ПОЛ╤ТИЧНА ДОЦ╤ЛЬН╤СТЬ ПЕРЕДУС╤М

Голову Севастопольсько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕я Куницина виключили з лав парт╕╖ «╢диний Центр». Коментуючи ситуац╕ю, Серг╕й Куницин заявив, що мав необережн╕сть захоплено в╕д╕зватися про молодих пол╕тик╕в Яценюка та Хорошковського, «комусь це не сподобалося». Кр╕м того, на його думку, кер╕вництво парт╕╖ не задоволене його заявою, що на вибори до парламенту АРК в╕н п╕де з «Блоком Куницина», а не у парт╕йному блоц╕. Таке р╕шення в╕н вважа╓ пол╕тично доц╕льним.
“Цього тижня буде продовжена конференц╕я Кримсько╖ орган╕зац╕╖ “╢диного Центру” ╕ якщо р╕шення, прийнят╕ на конференц╕╖, знову комусь не сподобаються, то Кримська орган╕зац╕я зробить св╕й виб╕р”, — заявив С. Куницин представникам севастопольських ЗМ╤.

КРИГА СКРЕСЛА ЛИШЕ НАПОЛОВИНУ

Каб╕нет М╕н╕стр╕в прийняв р╕шення вид╕лити цього року Севастополю на продовження буд╕вництва укра╖нсько╖ школи-колег╕уму 24 м╕льйони гривень. Якщо до осво╓них 5-ти м╕льйон╕в додасться ще 24, то вийде лише половина суми, потр╕бно╖ на буд╕вництво школи. Така складна арифметика. На тл╕ ф╕нансово╖ кризи та через в╕дмову м╕сцевого депутатського корпусу вид╕лити частину кошт╕в з м╕сцевого бюджету, зак╕нчити буд╕вництво школи-колег╕уму цього року не вдасться.

СПРАВА РУХА╢ТЬСЯ ДО РОЗПУСКУ

Депутати Севастопольсько╖ м╕ськради прийняли р╕шення в ст╕нах шк╕л, що ╓ комунальною власн╕стю, проводити заняття виключно рос╕йською мовою. З огляду на так╕ обставини, депутат Верховно╖ Ради з фракц╕╖ “Наша Укра╖на” Олена Геращенко закликала народних депутат╕в розпустити Севастопольську м╕ськраду за заборону ведення навчального процесу державною мовою. Керован╕ з боку держави-сус╕да депутати власноруч п╕дштовхують справу до розпуску.

КОМЕНТАР ПРЕС-СЛУЖБИ МОН ЩОДО Р╤ШЕННЯ СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ ПРО МОВНЕ ПИТАННЯ

19 травня 2009 року у Севастопол╕ на XIV сес╕╖ м╕сько╖ ради ухвалено звернення до депутат╕в Верховно╖ Ради, уповноваженого ВРУ з прав людини та М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, в якому звертають увагу на «соц╕альну напругу серед батьк╕в» н╕бито через введення в д╕ю наказу МОН № 461.
М╕н╕стерство ╓ центральним органом виконавчо╖ влади у галуз╕ осв╕ти, а його р╕шення — обов’язков╕ для виконання органами управл╕ння осв╕тою вс╕х р╕вн╕в на вс╕й територ╕╖ кра╖ни.
М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки д╕╓ виключно в рамках Конституц╕╖ Укра╖ни, закон╕в Укра╖ни, Указ╕в Президента та р╕шень Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни. Вс╕ нормативно-правов╕ документи МОН, що стосуються прав громадян на осв╕ту, зокрема наказу № 461 МОН, яким затверджена галузева Програма пол╕пшення вивчення укра╖нсько╖ мови в загальноосв╕тн╕х навчальних закладах з навчанням мовами нац╕ональних меншин на 2008-2011 роки, пройшли правову експертизу та погоджен╕ в М╕н╕стерств╕ юстиц╕╖.
Програма пол╕пшення вивчення укра╖нсько╖ мови в школах з навчанням мовами нац╕ональних меншин передбача╓ зб╕льшення к╕лькост╕ годин на вивчення укра╖нсько╖ мови у 2-4-х класах на 1 годину на тиждень та запровадження двомовного вивчення деяких дисципл╕н у р╕зних класах, починаючи з 5.
МОН наголошу╓, що будь-як╕ ухвали м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади та м╕сцевого самоврядування щодо обмеження конституц╕йних прав громадян Укра╖ни на здобуття осв╕ти державною мовою ╓ неправом╕рними й не п╕длягають виконанню.
Навчально-виховний процес у дошк╕льних, загальноосв╕тн╕х, позашк╕льних, профес╕йно-техн╕чних ╕ вищих навчальних закладах м. Севастополя й надал╕ зд╕йснюватиметься в╕дпов╕дно до затверджених М╕н╕стерством осв╕ти ╕ науки Укра╖ни навчальних план╕в та програм.
Нин╕ в Укра╖н╕ найменша к╕льк╕сть шк╕л з укра╖нською мовою викладання ╓ в Криму — с╕м, а у Севастопол╕ — одна. У с╕льськ╕й м╕сцевост╕ Кримського п╕вострова нема╓ жодно╖ школи з укра╖нською мовою навчання. Для пор╕вняння, у Донецьк╕й област╕ 340 шк╕л з укра╖нською мовою викладання ╕ 188 — з рос╕йською.
Громадськ╕сть Криму неодноразово зверталася до М╕н╕стерства щодо зб╕льшення к╕лькост╕ шк╕л з укра╖нською мовою викладання.

Прес-служба МОН.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков