Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТОР╤К ЗАФ╤КСУВАЛИ 335 ПОЛ╤ТИЧНО МОТИВОВАНИХ АРЕШТ╤В
Про це в середу на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заявив глава Кримськотатарського ресурсного центру, член...


80% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ДЕРЖСЛУЖБОВЦ╤ ГОВОРИЛИ УКРА╥НСЬКОЮ
Опитано 2017 респондент╕в в╕ком в╕д 18 рок╕в. Теоретична похибка виб╕рки не перевищу╓ 2,3%.


КРИМЧАНКА З РОС╤ЙСЬКИМ ПАСПОРТОМ НАМАГАЛАСЯ ОТРИМАТИ ПОСАДУ В М╤НОБОРОНИ
Вона претендувала на одну ╕з кер╕вних посад у п╕дрозд╕л╕ департаменту держзакуп╕вель в╕домства.


ЛАЗОРК╤Н В.╤.: НОВА Ф╤ЛОСОФ╤Я ПОБУДОВИ СИСТЕМИ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ БЕЗПЕКИ - ВИМОГА ЧАСУ
До зб╕рки ув╕йшли основн╕ публ╕кац╕╖ автора, як╕ стосуються його бачення побудови системи...


З РОС╤ЙСЬКО╥ КОЛОН╤╥ ВИЙШОВ ЩЕ ОДИН Ф╤ГУРАНТ «СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ СПРАВИ»
Про це з посиланням на адвоката Рустема Кямилева пов╕домля╓ у Facebook Кримська сол╕дарн╕сть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2009
Т╤ЛЬКИ ПРАВДА «ДОПОМОЖЕ ОЧИСТИТИ СУСП╤ЛЬСТВО»...

 У понед╕лок, 18 травня, в С╕мферопол╕ на в╕дзначення 65-х роковин депортац╕╖ кримськотатарського народу в╕дбувся велелюдний Всекримський жалобний м╕тинг. За р╕зними даними, у ньому взяли участь в╕д 15 до 25 тисяч ос╕б. Под╕бн╕ м╕тинги та ╕нш╕ жалобн╕ заходи цього дня пройшли ╕ в б╕льшост╕ населених пункт╕в ус╕х рег╕он╕в Криму.
 М╕тинг у С╕мферопол╕ пройшов спок╕йно ╕ без ексцес╕в, хоча багато виступ╕в були дуже емоц╕йними. У ньому взяли участь мешканц╕ вс╕х рег╕он╕в Криму, а також гост╕ з-за кордону – у в╕второк в Бахчисара╖ в╕дкрився перший Всесв╕тн╕й конгрес кримських татар. Були присутн╕ також представники влади, зокрема, перш╕ особи автоном╕╖. Вт╕м, це не завадило тим, хто виступав, р╕зко критикувати ту ж владу. Зокрема, л╕дер Меджл╕су Мустафа Джем╕л╓в зазначив, що за вс╕ роки незалежност╕ в Укра╖н╕ не ухвалено жодного закону, спрямованого на в╕дновлення прав ран╕ше депортованих кримських татар, а влада протид╕╓ поверненню тих, хто залиша╓ться у м╕сцях депортац╕╖, утиску╓ права тих, хто повернувся.
 Саме тому цього разу вимоги звучали т╕ сам╕, що ╕ тор╕к – ухвалення закону про реаб╕л╕тац╕ю кримських татар, створення системи осв╕ти р╕дною мовою, в╕дновлення ╕сторично╖ топон╕м╕ки ╕ повернення на батьк╕вщину решти ран╕ше депортованих та ╖хн╕х нащадк╕в. У резолюц╕╖ також м╕ститься заклик до ООН, Ради ╢вропи та ╢вропейського Союзу «вжити вс╕х можливих заход╕в для в╕дновлення прав кримськотатарського народу».
 Цього ж дня за к╕лька годин до початку Всекримського жалобного м╕тингу в С╕мферопол╕ в╕дбулася ще одна важлива для кримських татар под╕я: Служба безпеки Укра╖ни передала л╕дерам Меджл╕су кримськотатарського народу низку ран╕ше засекречених документ╕в колишн╕х радянських спецслужб ОГПУ-НКВД-КГБ.
 Зокрема, голова СБУ Валентин Наливайченко передав Мустаф╕ Джем╕л╓ву ╕ Рефату Чубарову коп╕╖ 63 крим╕нальних справ проти видатних представник╕в кримськотатарсько╖ ╕нтел╕генц╕╖, розстр╕ляних у 30-х роках.
 Валентин Наливайченко також пов╕домив, що за розпорядженням Президента Укра╖ни в Криму буде створений спец╕альний сл╕дчий п╕дрозд╕л СБУ, який займатиметься розсл╕дуванням «ус╕х злочин╕в, пов’язаних з╕ знищенням ╕ репрес╕ями проти кримськотатарського народу в роки депортац╕╖ ╕ всього, що передувало цьому злочину». За його словами, буде орган╕зована досл╕дча перев╕рка ╕ зб╕р св╕дчень жертв та постраждалих внасл╕док депортац╕╖. На п╕дстав╕ цього та на основ╕ розсекречених документ╕в будуть порушен╕ крим╕нальн╕ справи, щоб «притягнути до правово╖ в╕дпов╕дальност╕ вс╕х тих, хто стояв за цим злочином ╕ його зд╕йснював», – зазначив Валентин Наливайченко.
 Водночас в╕н пов╕домив, що Служба безпеки Укра╖ни закликала Федеральну службу безпеки Рос╕╖ розсекретити арх╕вн╕ матер╕али про постраждалих внасл╕док депортац╕╖ 1944 року кримських татар. Вт╕м, нараз╕ ФСБ не готова передавати документи в тому вигляд╕, в якому просить Укра╖на, – сказав Валентин Наливайченко. Натом╕сть спецслужби Казахстану в╕дгукнулися на прохання СБУ ╕ вже передали частину коп╕й обл╕кових карток етн╕чних укра╖нц╕в ╕ кримських татар, насильно виселених до ц╕╓╖ колишньо╖ радянсько╖ республ╕ки.
 У в╕дпов╕дь Рефат Чубаров заявив, що кримськ╕ татари не домагаються помсти, а лише хочуть оприлюднення правди, яка «допоможе очистити сусп╕льство».
 Володимир ПРИТУЛА.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1734371.html

У Всекримському траурному м╕тингу на центральн╕й площ╕ С╕мферополя разом ╕з Головами Верховно╖ Ради АР Крим ╕ Ради м╕н╕стр╕в Криму А. Гриценком ╕ В. Плакидою взяв участь Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в АРК Леон╕д Жунько. В╕д ╕мен╕ Глави держави в╕н виступив з промовою ╕ зачитав звернення Президента Укра╖ни у зв’язку з 65-ю р╕чницею депортац╕╖ з Криму кримських татар та ос╕б ╕нших нац╕ональностей.

ЗВЕРНЕННЯ
У ЗВ’ЯЗКУ З 65-Ю Р╤ЧНИЦЕЮ ДЕПОРТАЦ╤╥ З КРИМУ КРИМСЬКИХ ТАТАР ТА ОС╤Б ╤НШИХ НАЦ╤ОНАЛЬНОСТЕЙ

Дорогий Укра╖нський народе! Дорог╕ сп╕вв╕тчизники! Звертаюся до вас у день, сповнений скорботи ╕ г╕рко╖ пам’ят╕.
65 рок╕в тому розпочалася акц╕я масово╖ депортац╕╖ кримських татар комун╕стичним режимом. Понад 200 тисяч наших сп╕вв╕тчизник╕в зазнали нелюдських понев╕рянь. Людей було п╕ддано репрес╕ям, кинуто в табори, вислано до в╕ддалених район╕в Центрально╖ Аз╕╖, Сиб╕ру й Уралу. Переважно це були д╕ти, ж╕нки, люди похилого в╕ку.
Траг╕чна доля сп╕ткала не лише кримських татар. Депортац╕ям ╕ репрес╕ям було п╕ддано десятки тисяч етн╕чних укра╖нц╕в, рос╕ян, н╕мц╕в, в╕рмен, болгар, грек╕в та представник╕в ╕нших народностей, чи╓ю батьк╕вщиною був Крим.
Цин╕чний, безбожний, людиноненависницький за сво╓ю суттю тотал╕тарний стал╕нський режим був лютим ворогом ус╕х народ╕в, що потрапили п╕д його владу. Злочини стал╕н╕зму мають отримати свою оц╕нку на м╕жнародному р╕вн╕ — заради того, щоб трагед╕╖ окремих людей, родин ╕ ц╕лих народ╕в н╕коли не повторювалися в майбутньому.
Ми, народ, який пережив страх╕ття Голодомору, лихо масових пол╕тичних репрес╕й, спроби знищення нашо╖ нац╕онально╖ ╕дентичност╕, повн╕стю под╕ля╓мо б╕ль ус╕х жертв стал╕нського терору.
Кожн╕й родин╕, що зазнала втрат внасл╕док стал╕н╕зму, висловлю╓мо сво╓ глибоке сп╕вчуття.
З сумом схиля╓мо голови перед пам’яттю жертв депортац╕й ╕ репрес╕й.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники, ми пиша╓мося тим, що укра╖нц╕ завжди стояли пл╕ч-о-пл╕ч з ╕ншими народами в часи тяжких випробувань ╕ понев╕рянь. ╤мена генерала Петра Григоренка, В’ячеслава Чорновола та ╕нших правозахисник╕в завжди будуть символами боротьби за в╕дновлення справедливост╕ ╕ законних прав депортованих.
Сьогодн╕ Укра╖на робить усе для в╕дновлення ╕сторично╖ правди, ми розсекретили арх╕вн╕ документи, що стосуються депортац╕╖ кримських татар та репрес╕й проти них у 20-30-х роках XX стол╕ття.
Опинившись сам на сам з ус╕м комплексом проблем, пов’язаних ╕з поверненням кримських татар на Батьк╕вщину, незалежна Укра╖на без жодних вагань протягла ╖м руку допомоги. Ц╕ зусилля продовжуватимуться й надал╕. Звичайно, у ц╕й д╕яльност╕ ми ма╓мо право розраховувати на сол╕дарн╕сть ╕ сп╕вучасть м╕жнародно╖ сп╕льноти.
Ми — ╓диний народ, що вистояв ╕ перем╕г у двобо╖ з тотал╕таризмом. Сьогодн╕ я закликаю всю нац╕ю до порозум╕ння, злагоди ╕ ╓днання. Наша сп╕льна справа — розбудова дому миру ╕ процв╕тання в╕д Криму до Черн╕гова, в╕д Карпат до Луганська. Наша сол╕дарн╕сть, наше сп╕льне величне майбутн╓ стане г╕дною в╕дпов╕ддю тим, хто намагався нас знищити.
Слава Укра╖н╕!

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7269

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков