Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 08.05.2009
ТО ЩО Ж НАМ СВЯТКУВАТИ?

НЕТРАДИЦ╤ЙНИЙ ПОГЛЯД НА 9 ТРАВНЯ

День Перемоги – це той ╕деолог╕чний штамп, яким продовжують зазомбовувати нас уже в умовно незалежн╕й Укра╖н╕, не дають можливост╕ вийти ╕з г╕пнотичного стану, з-п╕д впливу ╕сторичних м╕ф╕в старо╖ ╕мперсько╖ системи, використовують, щоб зберегти сво╖ позиц╕╖.
День Перемоги. А можливо, день зак╕нчення в╕йни, бо дуже сп╕рним ╓ питання, хто вийшов переможцем у ц╕й страшн╕й бойн╕. А може, день пам’ят╕ отих незл╕ченних жертв, день Молитви за спас╕ння ╖хн╕х душ, день покаяння ╕ день прощення, день очищення душ╕ людини ╕ душ╕ народу.
День Перемоги. А у як╕й в╕йн╕? Друг╕й св╕тов╕й, а чи Велик╕й В╕тчизнян╕й? Для кого – в╕тчизняна? Укра╖нц╕ до в╕йни мали «щастя» мати дек╕лька в╕тчизн. Кр╕м СРСР, була «в╕тчизною» ╕ Польща, ╕ Румун╕я, ╕ Чехословаччина. Нав╕ть Угорщина була «в╕тчизною» для частини укра╖нц╕в. Кожний окупант визволяв нас найперше в╕д вол╕.
На початок Велико╖ В╕тчизняно╖ укра╖нц╕ опинилися в одн╕й комуналц╕, а точн╕ше, камер╕ величезно╖ тюрми народ╕в, що мала нам╕р розширюватись на всю планету. Оця ╓дина камера – це, мабуть, ╓диний позитив у наш╕й ╕стор╕╖ ХХ стол╕ття.
Так звана Велика В╕тчизняна була в╕йною двох хижак╕в, двох тотал╕тарних систем на територ╕╖ Укра╖ни за право волод╕ти нею. Це була в╕йна за право волод╕ти нами. Наш╕ батьки ╕ д╕ди мали «щастя» захищати р╕дну землю для старого окупанта в╕д захланност╕ нового. Вибору у них не було. ╥х не питала Москва: хочуть вони воювати чи н╕, а змусила брати зброю, а часто ╕ без збро╖ ╕ти убивати людей, яких теж змусили бути загарбниками. З одного й другого боку були й заг╕пнозован╕, позбавлен╕ лог╕чного мислення безконечно повторюваною ╕деолог╕чною брехнею.
Частина укра╖нц╕в виб╕р робила ╕ боролася з ус╕ма окупантами на р╕дн╕й земл╕: польськими, н╕мецькими, б╕льшовицькими. Боролися проти них не п╕д Варшавою, Берл╕ном чи Москвою, а на укра╖нськ╕й знедолен╕й, рясно полит╕й кров’ю земл╕. Та ╖х, на жаль, було замало, щоб подолати ворог╕в. ╥х звинувачують у жорстокост╕ ще у сто раз╕в жорсток╕ш╕ сили. Т╕, що бачать соломинку у чужому оц╕, а у сво╓му не бачать колоди. Можна подумати, що б╕льшовики чи фашисти були милосердними одне до одного. В╕йна позбавля╓ людину милосердя. Багатьох вона робить зв╕рами.
Фашисти до сво╖х збройних сил не брали укра╖нц╕в, а добровольц╕в було не багато. ╤ ц╕ добровольц╕ йшли, щоб пройти вишк╕л во╖на для боротьби за в╕льну в╕д будь-якого загарбника р╕дну землю. Судити не ма╓мо права н╕кого, бо не зна╓мо, як би ми вчинили у под╕бн╕й ситуац╕╖. Люди – не ангели, тим б╕льше на в╕йн╕. Злет геро╖чност╕ будь-яко╖ арм╕╖ прикрива╓, прихову╓ бруд в╕йни, ╖╖ огидн╕сть ╕ гр╕ховн╕сть, ╖╖ сатан╕зм. На в╕йн╕ геро╖в не бува╓. На в╕йн╕ ус╕ – вбивц╕. ╤ т╕, що нападають, ╕ т╕, що захищаючись, змушен╕ бути вбивцями. Святих на в╕йн╕ нема╓. Переконан╕сть у власн╕й безгр╕шност╕ робить людину (╕ народ) сл╕пою ╕ та сл╕пота не дозволя╓ бачити правду. Наш╕ батьки ╕ д╕ди були не героями, а жертвами в╕йни та ╕деолог╕чно╖ брехн╕. Людина народжу╓ться для творчост╕, а ╕мперськ╕ сили змушують ╖╖ бути руйн╕вником, знищенником себе ╕ ближнього.
Коли почалася в╕йна, ╕ хто ╖╖ почав? 18 вересня 1939 року радянський уряд у оф╕ц╕йн╕й нот╕ оголосив, що винна у в╕йн╕ Польща. Звичайно, що Польща. Адже поляки напали на н╕мецьку рад╕останц╕ю, щось на зразок, як грузини на Рос╕ю у 2008-му. Щоб мати прив╕д розпочати во╓нн╕ д╕╖, н╕мецьк╕ солдати, переодягнен╕ у польську ун╕форму, «напали» на свою ж рад╕останц╕ю. Досв╕д у н╕мц╕в запозичила радянська арм╕я. Через три м╕сяц╕, у листопад╕ 1939 радянськ╕ солдати обстр╕ляли свою ж прикордонну заставу на кордон╕ з Ф╕нлянд╕╓ю ╕ почали в╕йну проти ф╕нського «агресора». В той же день, 30 листопада, того ж 1939 року, Стал╕н у газет╕ «Правда» звинуватив Англ╕ю ╕ Франц╕ю, як╕ «напали на Н╕меччину, взявши на себе в╕дпов╕дальн╕сть за тепер╕шню в╕йну»! Зм╕нюються обставини – зм╕нюються ╕ звинувачування. 5 травня 1941 року Стал╕н назвав винуватцем Н╕меччину, бо збирався ╕ти визволяти ╢вропу в╕д фашизму. Але зап╕знився: Г╕тлер випередив його, розпочавши в╕йну проти СРСР.
До червня 1941 р. Н╕меччина воювала на Зах╕дному фронт╕. В той час, тобто з вересня 1939 до червня 1941, Москва, кр╕м Зах╕дно╖ Укра╖ни ╕ Зах╕дно╖ Б╕лорус╕╖, «визволила» Литву, Латв╕ю, Естон╕ю, П╕вн╕чну Буковину, П╕вденну Бессараб╕ю, Молдову та невелику частину Ф╕нлянд╕╖, зб╕льшивши цим самим населення Союзу на 23 млн. чолов╕к ╕ на 200-300 к╕лометр╕в посунувши св╕й кордон на зах╕д. Як бачимо, б╕льшовицька ╕мпер╕я жила «мирним» життям. СРСР «боровся» за мир ╕ напередодн╕ в╕йни. У серпн╕ 1939 року Жуков розгромив у Монгол╕╖ на Халх╕н-Гол╕ шосту японську арм╕ю. Це була лише прелюд╕я до Друго╖ св╕тово╖. А з боку Н╕меччини прелюд╕╓ю була анекс╕я Австр╕╖ у березн╕ 1938, у жовтн╕ – чеських Судет╕в, а у березн╕ 1939 вс╕╓╖ Чех╕╖. Тод╕ ж почалася в╕йна ╕ на укра╖нських землях. Угорщина окупувала Закарпаття, яке напередодн╕ проголосило незалежн╕сть. Хижаки безкарно д╕лили ╢вропу. Тепер д╕йшла черга д╕лити св╕т.
Друга св╕това в╕йна була в╕йною за сх╕дн╕ (польськ╕, укра╖нськ╕, б╕лоруськ╕) земл╕ для фашист╕в ╕ за св╕тове панування для б╕льшовик╕в. 1 с╕чня 1941 року газета «Правда» писала: «Велика наша страна. Самому земному шару нужно вращаться девять часов, чтобы вся огромная наша советская страна вступила в новый год своих побед. Будет время, когда ему потребуется для этого не девять часов, а круглые сутки… И кто знает, где придется нам встречать новый год через пять, через десять лет, по какому поясу, на каком новом советском меридиане?».
Якщо Г╕тлеров╕ потр╕бн╕ були сх╕дн╕ територ╕╖ (на перших порах), то Стал╕н мр╕яв боротися до тих п╕р, поки остання кап╕тал╕стична кра╖на не стане «республ╕кою» у склад╕ СРСР, поки не замайорить над вс╕╓ю планетою червоний прапор.
Рос╕йську владу н╕коли не ц╕кавив добробут простого народу. Рос╕я була ╕ ╓ великою державою б╕дних людей. Урядова Рос╕я прагнула св╕тового панування. А що ж хот╕в простолюд? Як ╕ вс╕ народи, хот╕в просто жити. Хот╕в щастя ╕ добробуту. В╕йни йому були не потр╕бн╕. Рос╕янам, ледь зм╕нивши слова в╕домо╖ в минулому п╕сн╕, «не нужен был берег турецкий и Африка им не нужна». Б╕льшост╕ хот╕лося просто жити, жити по-людськи. Правда, вони й не знали – як по-людськи жити. ╥х переконували, що вони – найбагатш╕, найкращ╕, що живуть у в╕льн╕й, найдемократичн╕ш╕й кра╖н╕, що Кра╖ну Рад оточують запекл╕ вороги, яких необх╕дно знищити ╕ визволити весь св╕т в╕д кап╕тал╕стичного рабства. Частина людей свято в╕рила у цю брехню, як в╕рить ╕ дотепер.
Щодо перемоги. Хто ж вийшов переможцем у ц╕й страшн╕й бойн╕? Програв в╕йну фашизм. Отже, у виграш╕ опинився н╕мецький народ. Правда, не весь. Н╕мц╕ колишньо╖ НДР ще й дос╕ не вил╕кувались в╕д соц╕ал╕стичного «розкв╕ту». Зате н╕мц╕ ФРН за короткий час, ставши на шлях демократичного розвитку, створили заможну державу.
Плани Стал╕на та його оточення значною м╕рою були реал╕зован╕. «Внасл╕док розгрому фашистсько╖ Н╕меччини ╕ м╕л╕таристсько╖ Япон╕╖ докор╕нно зм╕нилася вся соц╕ально-пол╕тична обстановка у св╕т╕… В╕д кап╕тал╕стично╖ системи в╕дпало 11 держав з населенням 700 млн. чолов╕к, як╕ стали на шлях буд╕вництва нового життя. Утворилася св╕това соц╕ал╕стична система». (╤стор╕я УРСР, т. 8, ст. 5. К. 1979).
Перем╕г соц╕ал╕зм московсько-б╕льшовицького зразка, перем╕г величезними жертвами. Це була П╕ррова перемога. Народам соц╕ал╕стичного табору, ╕ особливо народам СРСР, довелося ще майже п╕встол╕ття жити в «раю», в якому – н╕ дол╕, н╕ вол╕, н╕ господаря. А де мав узятися той господар, як його знищила система ╕ донищила в╕йна?
Англо-американськ╕ в╕йська допомогли французам визволити в╕д фашист╕в Франц╕ю. Допомогли ╕ повернулися додому. А що робила майже п╕встол╕ття на визволених землях ╢вропи радянська арм╕я? Чому не повернулася «на родину»? Чому абсолютна б╕льш╕сть визволител╕в, тобто ветеран╕в в╕йни, в Укра╖н╕ користуються рос╕йською мовою? Невже ╖м укра╖нська земля р╕дн╕ша за рос╕йську? Якщо р╕дн╕ша, то жив╕ть, користуйтесь р╕дною мовою, плекайте р╕дну культуру, традиц╕╖, але поважайте мову ╕ культуру народу, серед якого живете. А якщо хочете двомовност╕ – будь ласка, вивч╕ть укра╖нську ╕ будете двомовними, як ми.
То що нам святкувати ╕ чи святкувати взагал╕? 8 ╕ 9 травня повинн╕ стати днями пам’ят╕ ус╕х полеглих у цьому страшному бойовищ╕. Днями очищення ╕ днями примирення. Днями молитви, щоб очистити душу народу в╕д негативно╖ енерг╕╖, в╕д гр╕х╕в, накопичених страшним ХХ стол╕ттям на наш╕й земл╕, щоб змити той бруд ненавист╕ ╕ стерти зло, залишене нам у спадок.
Василь ГОДЯК.
м. Сосн╕вка Льв╕всько╖ обл.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7223

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков