Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА МУЖН╤СТЬ, САМОВ╤ДДАН╤СТЬ, ВОЛЮ
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вручив Володимиров╕ Кличку орден "За мужн╕сть" ╤ ступеня.


«ШАХТАР» ВТРАЧА╢ ОЧКИ...
В 11-му тур╕ чемп╕онату Укра╖ни сталася сенсац╕я: «Шахтар», який не програвав у...


ВСЯ БОРОТЬБА ЩЕ ПОПЕРЕДУ
Господар╕ поля волод╕ли ╕н╕ц╕ативою ╕ реал╕зували два моменти.


«ДИНАМО» ПОВИННО ПОКАЗАТИ В МАДРИД╤ ОДНУ З НАЙКРАЩИХ СВО╥Х ╤ГОР»...
Це були прогнози. А результати двох матч╕в групового турн╕ру Л╕ги чемп╕он╕в з участю укра╖нських...


УКРА╥НКА ВИГРАЛА ЧЕМП╤ОНАТ ╢ВРОПИ
Новини спорту




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2003 > Тема ""КримСПОРТ""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2003
ШАХІСТИ КРИМСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО
Г. РУДНИЦЬКИЙ

На переломі 1950 - 1960-х років серед трьох сімферопольських вузів - медичного, педагогічного та сільськогосподарського інститутів - найбільш кваліфікованих шахістів мали медики. Між ними були не тільки сильні першорозрядники, а й кандидати в майстри спорту. Тоді це звання здобувалося набагато важче, аніж тепер.
Педагоги в цьому відношенні виглядали значно скромніше. Мало хто з них коли-небудь заглядав до теоретичних посібників, а грав по-аматорському - як умів. Виділявся лише Володимир Альтерман з фізико-математичного факультету, вже в той час, здається, кандидат у майстри. Невдовзі після завершення навчання в інституті він удостоївся майстерського звання, грав у фіналі чемпіонату України. Зрозуміло, що його партії появлялися на сторінках шахових видань, а одне закінчення як ілюстрація тактичного удару потрапило до книжки відомого московського популяризатора гри Віктора Хенкіна "Последний шах", що вийшла друком 1979 року.
Добрим гравцем був також Ігор Команов, згодом шаховий чемпіон Керчі. Його партії, коментарі та нотатки час од часу публікувалися в періодиці. Зокрема, розбір партії Команов -  Колесников, зіграної в командній першості Керчі, вмістив під заголовком "Данайські дари" ризький часопис "Шахматы" (1970, № 21).
Кожна справа гаразд ставиться, коли є ентузіасти. На історико-філологічному факультеті за шахи взявся севастополець Геннадій Воробйов. У грудні 1959 року він провів факультетську першість, в якій зіграли десять шахістів з такими результатами: Анатолій Дерягін і Григорій Рудницький - по 8 очок, Лівадій Якимов - 6,5, Іларіон Коптєв - 5, Фелікс Зотієв, Олексій Маринич і Юрій Усенко - по 4,5, Євген Головачов і Юрій Фомін - по 1,5, Дмитро Євдокимов - 1 очко.
Воробйову належала й ініціатива проведення у квітні 1960 року шахово-шашкової командної першості інституту. Передбачалося, що її виграє фізико-математичний факультет, який виставив на першу дошку Бориса Альтермана, Володимирового брата. Сам Володимир, оскільки він перевершував рівнем своєї гри всіх інших, не виступав.
Сюжет цього змагання склався непередбачено. Математики дуже скромно обіграли географів - 5:4, а ті в свою чергу погромили нас - 5,5:3,5.
В останній грі ми зустрічалися з математиками і, понад усі сподівання, виграли з великим рахунком - 6,5:2,5. Остаточні підсумки командної першості інституту: історико-філологічний факультет - 10 очок, природничо-географічний - 9,5, фізико-математичний - 7,5. В нас на шахових дошках грали викладачі Олег Іванович Боярський, Петро Іванович Степанов і студенти Воробйов, Дерягін, Якимов, Рудницький, Сущевська, Попова, на шашкових - Головачов, Євдокимов, Тестіна і Ася Чорнобривець, дочка письменника Степана Чорнобривця, котра принесла команді два очки.
Очевидно, в той час найсильнішим шахістом історико-філологічного факультету був О. І. Боярський. В усіх матчах, де брав участь Кримський педагогічний інститут, він не програв жодної зустрічі. А зустрічалися  ми з шахістами медичного, сільськогосподарського та Миколаївського кораблебудівного інститутів, з дуже сильними заводськими командами.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2003 > Тема ""КримСПОРТ""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=716

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков