Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ ГЛОБАЛЬНОГО САМ╤ТУ МИРУ У ШВЕЙЦАР╤╥ П╤ДПИСАЛИ СП╤ЛЬНЕ КОМЮН╤КЕ ПРО ОСНОВИ МИРУ
Цей Сам╕т став наймасштабн╕шим м╕жнародним заходом заради Укра╖ни та миру…


СЬОГОДН╤ ДЕНЬ, КОЛИ СВ╤Т ПОЧИНА╢ НАБЛИЖАТИ СПРАВЕДЛИВИЙ МИР
Виступ Президента Укра╖ни на першому пленарному зас╕данн╕ Глобального сам╕ту миру…


РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 24.04.2009
З НАД╤╢Ю НА ПОРОЗУМ╤ННЯ ТА З ПРОПОЗИЦ╤ЯМИ СП╤ЛЬНО╥ Й ПЛ╤ДНО╥ РОБОТИ

ЗВЕРНЕННЯ ПОСТ╤ЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В АРК ДО ДЕПУТАТ╤В ВР АРК

 На початку м╕сяця члени Презид╕╖ ВР АРК на сво╓му зас╕данн╕ обговорили питання п╕дготовки до чергового пленарного зас╕дання сьомо╖ сес╕╖ Верховно╖ Ради автоном╕╖, призначено╖ на пленарний тиждень 22-24 кв╕тня, та внесли зм╕ни до порядку денного кв╕тневого зас╕дання, в якому передбачено ухвалення ряду звернень до центральних орган╕в влади.
 Розглянувши надан╕ матер╕али, Представництво Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим вимушене констатувати, що сьогодн╕, коли у всьому св╕т╕ продовжу╓ться ╕нтенсивний пошук шлях╕в подолання системно╖ ф╕нансово-економ╕чно╖ кризи, а в переважн╕й б╕льшост╕ областей Укра╖ни намагаються знайти адекватн╕ ╕нструменти ╖╖ подолання, Парламент Криму, зам╕сть об’╓днання зусиль для зменшення впливу на населення св╕тово╖ ф╕нансово╖ кризи та ╖╖ впливу на економ╕ку АР Крим, ефективно╖ п╕дтримки п╕дпри╓мств пров╕дних галузей економ╕ки, демонстру╓ практику св╕домих ╕ ц╕леспрямованих спроб пол╕тизац╕╖ зазначених процес╕в. Ус╕ ц╕ д╕╖ спрямован╕ на дезор╕╓нтац╕ю населення, нав’язування пол╕тичних оц╕нок, ман╕пулювання громадською думкою та в╕двол╕кають жител╕в Криму в╕д насущних проблем.
 Не виклика╓ заперечень, що Верховна Рада АР Крим ма╓ право ухвалювати р╕зного виду звернення, однак в даний час було б доц╕льним запропонувати сусп╕льству комплексну програму антикризових д╕й, а не займатися фрагментарними, непродуманими та хаотичними р╕шеннями, перетворюючи роботу представницького органу республ╕ки в пол╕тичне шоу, яких вже достатньо в кра╖н╕.
 П╕клуючись про пол╕пшення життя кримчан, Представництво Президента Укра╖ни в АР Крим заклика╓ депутат╕в кримського парламенту, член╕в уряду Криму зосередитись на вир╕шенн╕ соц╕ально-економ╕чних питань, як╕ на сьогодн╕ ╓ найактуальн╕шими для жител╕в автоном╕╖.
 Як приклад можна навести проблеми ╕з прийнятим депутатами бюджетом АР Крим на 2009 р╕к, який св╕дчить про серйозну кризу в бюджетн╕й сфер╕, зростання заборгованост╕ ╕з зароб╕тно╖ плати та в Пенс╕йний фонд та ╕нше. Так, Бюджет АР Крим на поточний р╕к затверджено по доходах у сум╕ 2 463,8 млн. грн., в тому числ╕ м╕жбюджетн╕ трансферти (дотац╕╖), що передаються до бюджету АР Крим з Державного бюджету Укра╖ни, у сум╕ 1 601,3 млн. грн. (або 65% в╕д загально╖ суми доход╕в). Р╕чний план власних надходжень до бюджету автоном╕╖ затверджено у сум╕ 862,5 млн. грн., що менше минулого року б╕льш н╕ж на 6 млн. грн. ╕ становить 35% в╕д загально╖ суми доход╕в бюджету АР Крим. При цьому майже половину (47,2%, або 406,8 млн. грн.) в╕д загально╖ суми власних надходжень бюджету АР Крим складають доходи в╕д податку з доход╕в ф╕зичних ос╕б, з урахуванням того, що значна частина надходжень з цього податку форму╓ться за рахунок прац╕вник╕в бюджетних сфер.
 Водночас, при тому, що у власност╕ та в управл╕нн╕ автоном╕╖ перебува╓ понад 500 п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, планов╕ надходження в╕д «податку на прибуток п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й, що належать АР Крим» запланован╕ у розм╕р╕ 4 млн. грн., а з орган╕зац╕й, у яких ╓ частка автоном╕╖ в статутних фондах, лише 0,6 млн. грн.
 У цьому зв’язку приверта╓ увагу той факт, що за п╕дсумком цих надходжень в╕д кожного з п╕дпри╓мств можна оч╕кувати лише 9,2 тис. грн. на р╕к, або менше н╕ж 800 гривень на м╕сяць, що ╓ св╕дченням збереження, як ╕ в попередн╕ роки, низького р╕вня управл╕ння п╕дпри╓мствами ╕ пакетами акц╕й корпоративних п╕дпри╓мств, що належать до республ╕кансько╖ власност╕; не вжито достатн╕х заход╕в для забезпечення ╖хньо╖ стаб╕льно╖ роботи та призупинення спаду виробництва.
 Виклика╓ певний сумн╕в також рац╕ональн╕сть п╕дходу до формування доход╕в в╕д плати за оренду майнових комплекс╕в та ╕ншого майна, яке перебува╓ у комунальн╕й власност╕ АР Крим, планов╕ надходження якого затверджен╕ лише у сум╕ 6,0 млн. грн., що на 2,4 млн. грн. (або на 28,6%) менше в╕д передбачених надходжень у 2008 роц╕.
 Не можна без застереження сприймати й значне скорочення у 2009 р. затверджених доход╕в до бюджету автоном╕╖ в╕д в╕дчуження майна, як╕ складають 25,0 млн. грн., ╕ ╓ меншими за р╕вень минулого року б╕льш н╕ж у 2 рази (на 55,3%, або на 30,9 млн. грн.). Отже, надто великий розрив м╕ж показниками доход╕в в╕д в╕дчуження майна у 2008 та 2009 роках вказу╓ на серйозн╕ недол╕ки в робот╕ республ╕кансько╖ влади у ц╕й сфер╕.
Що стосу╓ться видатк╕в бюджету АР Крим на 2009 р╕к, то ╖хн╕ обсяги запланован╕ в сум╕ 2494,8 млн. грн. Незважаючи на необх╕дн╕сть жорстко╖ економ╕╖, в╕дносно 2008 р. зросли на 17,2 млн. грн., або на 0,7%.
Не забезпечено, всупереч завданням Глави держави в Указ╕ «Про нев╕дкладн╕ заходи з посилення ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни та м╕н╕м╕зац╕╖ негативного впливу св╕тово╖ ф╕нансово╖ кризи на економ╕ку Укра╖ни», скорочення видатк╕в на утримання д╕яльност╕ системи орган╕в представницько╖ й виконавчо╖ влади, зб╕льшилася ╕ без того непом╕рно велика частка видатк╕в на утримання зазначених орган╕в. Так, ф╕нансування передбачених у бюджет╕ видатк╕в затверджено в обсяз╕ 159,3 млн. грн., що на 1,2% (на 1,8 млн. грн.) б╕льше за розрахунков╕ р╕чн╕ призначення у 2008 р.
Майже на 60% зб╕льшено кап╕тальн╕ витрати на функц╕онування парламенту автоном╕╖.
На 8,12% та 8,14% в╕дпов╕дно зб╕льшено р╕чн╕ призначення на оплату прац╕ апарату ВР АР Крим та апарату РМ АР Крим та ╖╖ республ╕канських орган╕в – на 1,2 млн. грн. та на 5,7 млн. грн. в╕дпов╕дно. Таким чином, депутати кримського парламенту н╕як не в╕дреагували на оч╕кування сусп╕льства щодо скорочення затрат на утримання депутатського корпусу та орган╕в управл╕ння АР Крим.
У цьому контекст╕ сл╕д зазначити, що на одного працюючого в апарат╕ ВР АР Крим запланована середньом╕сячна зароб╕тна плата на 2009 р. становить 7,2 тис. грн., тод╕ як зароб╕тна плата одного прац╕вника у 2008 р. за ус╕ма видами економ╕чно╖ д╕яльност╕ склала лише 1,6 тис. грн. на м╕сяць.
У контекст╕ цих факт╕в ста╓ очевидним ╕ недотримання положення, зазначеного у вищеназваному Указ╕ Президента Укра╖ни № 965 в╕д 24.10.2008 р. щодо спрямування надходжень в╕д в╕льного продажу земельних д╕лянок на аукц╕онах для реал╕зац╕╖ ╕нвестиц╕йних проект╕в. Не конкретизовано у статтях видатк╕в бюджету на 2009 р. – на як╕ ╕нвестиц╕йн╕ проекти спрямовуються запланован╕ доходи в╕д реал╕зац╕╖ земельних д╕лянок у сум╕ 14,0 млн. грн. Анал╕з видатк╕в показу╓, що практично вс╕ отриман╕ в╕д продажу кошти запланован╕ виключно на ц╕л╕ поточного споживання.
Анал╕зуючи питання про реал╕зац╕ю рег╕ональних програм у 2009 роц╕, треба зазначити, що до республ╕канського бюджету включен╕ лише 26 рег╕ональних програм, тод╕ як на сьогодн╕ нал╕чу╓ться майже 46 д╕ючих програм, затверджених ВР та РМ АР Крим. Отже, майже половина з них ма╓ неритм╕чн╕сть ф╕нансування або взагал╕ залиша╓ться не проф╕нансованою, що да╓ п╕дстави говорити про ╖х декларативн╕сть та неврахування можливостей економ╕ки при ╖хньому ухваленн╕. Така ситуац╕я потребу╓ ╜рунтовно╖ ╕нвентаризац╕╖ наявних програм.
Необх╕дно зазначити, що скорочення пор╕вняно з минулим роком к╕лькост╕ програм, затверджених ВР АР Крим, ф╕нансування яких зд╕йсню╓ться за рахунок бюджету автоном╕╖ та обсяг╕в асигнувань на ╖хню реал╕зац╕ю (на 25,0%, або 28,3 млн. грн.), не можна пояснювати виключно соц╕ально-економ╕чними негараздами.
Водночас на видатки розвитку для пр╕оритетних галузей економ╕ки АР Крим, зокрема промисловост╕, енергетики, транспорту та с╕льського господарства, як╕ створюють базов╕ передумови для поступового розвитку вс╕╓╖ економ╕ки республ╕ки, кошти передбачен╕ лише у сум╕ 3,9 млн. грн., що склада╓ лише тисячн╕ в╕дсотки для бюджету.
З незрозум╕лих причин взагал╕ не врахован╕ у бюджет╕ так╕ важлив╕ програми збереження й розвитку нетрадиц╕йних, поновлюваних джерел енерг╕╖ в Криму та розвитку м╕нерально-сировинного комплексу АР Крим на пер╕од до 2010 року, що покликан╕ реал╕зувати заходи з ресурсо– й енергозбереження ╕ сприяти значн╕й економ╕╖ кошт╕в.
Ще б╕льше проблем виника╓ з роботою п╕дпри╓мств, як╕ переходять на скорочений робочий день, зростанням к╕лькост╕ безроб╕тних, заборгованост╕ з зароб╕тно╖ плати та багатьох ╕нших житт╓во важливих питань.
На жаль, кр╕м критики на адресу центральних орган╕в влади, ухвалення р╕зних звернень, направлених на загострення ситуац╕╖, депутати за весь час роботи в кризових умовах так ╕ не спромоглися в╕дпрацювати д╕╓ву Програму з╕ зменшення насл╕дк╕в кризи для населення Криму, заслухати кер╕вник╕в м╕н╕стерств та в╕домств, як╕ не забезпечують нормально╖ роботи та п╕дтримки сво╖х виборц╕в у цей складний для кра╖ни час.
Представництво Президента Укра╖ни в АР Крим ще раз зверта╓ться до Верховно╖ Ради АР Крим з пропозиц╕╓ю зосередитись на питаннях, як╕ сьогодн╕ хвилюють ус╕х кримчан.
З над╕╓ю на порозум╕ння та з пропозиц╕ями сп╕льно╖ й пл╕дно╖ роботи -
Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в АРК
Леон╕д ЖУНЬКО.
http://www.ppu.gov.ua/news/680

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7158

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков