Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 24.04.2009
«В╤ДКУЧКУВАЛИСЯ ПЕРСОНИ, ДЛЯ ЯКИХ УКРА╥НА НЕ БУЛА СУТТЮ...»

Парт╕я «Наша Укра╖на» – ╕дейна пол╕тична сила, яка «ч╕тко ╕ ясно формулю╓ свою позиц╕ю на т╕ питання, на як╕ потр╕бно давати в╕дпов╕д╕ 47 м╕льйонам людей». На цьому наголосив Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, в╕дпов╕даючи на запитання кореспондента УКР╤НФОРМу п╕д час прес-конференц╕╖ в Укра╖нському дом╕.
На думку В. Ющенка, нин╕ ╕сну╓ не так вже й багато ╕деолог╕чних сил, з якими можна по╓днати майбутн╓ Укра╖ни як ╓вропейсько╖ ╕ демократично╖ держави.
За словами Президента, Укра╖на багато втратить, якщо у нас не буде пол╕тично╖ сили, «яка так ч╕тко, ясно, чесно, з великими жертвами, докорами, втратами, але посл╕довно форму╓ нац╕ональну пол╕тику».
Стосовно в╕дмежування в╕д «Нашо╖ Укра╖ни» ряду колишн╕х сво╖х соратник╕в В╕ктор Ющенко зауважив, що «в╕дкучкувалися персони, для яких «Наша Укра╖на» не була суттю». В╕н п╕дкреслив, що нин╕ «Наша Укра╖на» знаходиться не в фаз╕ занепаду ╕ розчарувань, а навпаки – в╕дновлю╓ться. «Було сформовано нове кер╕вництво виконавчого ком╕тету. Проходять кадров╕ зм╕ни у виконавчих органах, ми проводимо перере╓страц╕ю член╕в парт╕╖, загальноукра╖нський з’╖зд ╕ вил╕кову╓мося в╕д тих проблем, яких зазнала пол╕тична сила», – сказав В. Ющенко. У цьому план╕, запевнив в╕н, д╕╖ ╓ р╕шучими ╕ кардинальними.
* * *
Парламент повинен довести ╕снування конституц╕йно╖ б╕льшост╕, яка спроможна ефективно працювати. На цьому наголосив Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕д час прес-конференц╕╖ в Укра╖нському дом╕. «Чинна коал╕ц╕я повинна представити св╕дчення того, що вона ╕сну╓, формал╕зуватися, представити уряд тощо. Другий вар╕ант – розширити коал╕ц╕ю», – сказав
В. Ющенко.
За словами Президента, «треба мати реальну б╕льш╕сть, реальну коал╕ц╕ю ╕ формувати реальн╕ основи державного курсу».
Говорячи про ситуац╕ю в укра╖нському парламент╕, Президент п╕дкреслив, що сьогодн╕ в ньому нема╓ парламентсько╖ б╕льшост╕.
«Жоден пол╕тик у ц╕й кра╖н╕ не бачив список, який би п╕дписали 226 народних депутат╕в ╕ сказали, що ми, група депутат╕в у цьому склад╕, беремо на себе – як це передбача╓ Конституц╕я – пол╕тичну в╕дпов╕дальн╕сть за економ╕чний, соц╕альний курс кра╖ни», – зазначив Глава держави. В╕н також п╕дтвердив, що готовий п╕ти назустр╕ч ВР ╕ оголосити про проведення одночасно парламентських ╕ президентських вибор╕в. Головною умовою, за словами В. Ющенка, ╓ проведення вибор╕в п╕сля зм╕ни виборчого законодавства, а також обмеження депутатського ╕мун╕тету.
* * *
«...Я переконаний, що найб╕льше у нов╕й редакц╕╖ Конституц╕╖ зац╕кавлен╕ 47 млн. укра╖нц╕в. Це ╖хня Конституц╕я», – сказав В. Ющенко на прес-конференц╕╖. «Я в╕дверто хочу сказати. Це як м╕й пол╕тичний запов╕т – якщо ми не зробимо демократичну ╓вропейську активну Конституц╕ю, яка сформу╓ противаги влади, ми отрима╓мо колосальн╕ ризики по проходженню демократичного процесу», – сказав Президент.
Водночас на запитання журнал╕ст╕в, чи не означають його слова про пол╕тичний запов╕т те, що в╕н не братиме участ╕ у наступних президентських виборах, В. Ющенко в╕дпов╕в: «╤ду. Це так ясно, очевидно».
* * *
Газов╕ в╕дносини Укра╖ни та Рос╕╖, вочевидь, сл╕д переглянути – с╕чнев╕ домовленост╕ не принесли стаб╕льност╕ у цей сектор наших двосторонн╕х вза╓мин. Таке переконання висловив на прес-конференц╕╖ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко. «Те, що було досягнуто в с╕чн╕ 2009 року – це те, чим не можуть пишатися н╕ Укра╖на, н╕ Рос╕я. Це в╕дносини, як╕ привели до багатьох розчарувань», – сказав в╕н. На жаль, констатував Глава держави, укладен╕ домовленост╕ фактично «стали такими, що клонують проблеми» – тепер питання розрахунк╕в за газ постають практично щом╕сяця. «Це по сут╕ вже ручне управл╕ння», – в╕дзначив в╕н, додавши, що в укладених домовленостях, безумовно, ╓ ряд незрозум╕лих позиц╕й – зокрема щодо умов транзиту (не вказан╕ обсяги транзитного газу, низька тарифна ставка).
Президент наголосив: нов╕ газов╕ домовленост╕ мали зробити б╕льш над╕йними транзитну пол╕тику, двосторонн╕ укра╖нсько-рос╕йськ╕ газов╕ в╕дносини та загалом газов╕ вза╓мини у трикутнику Рос╕я – Укра╖на – ╢вросоюз. Натом╕сть, ╓ очевидним допущення у вир╕шення цього питання «колосально╖ дози пол╕тики».
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вважа╓, що справу про його отру╓ння в 2004 роц╕ буде завершено за його президентсько╖ каденц╕╖. Про це в╕н сказав на прес-конференц╕╖ в Укра╖нському дом╕. «Думаю, що в╕дпов╕дь буде позитивною», – сказав В. Ющенко. В╕н в╕дзначив сутт╓вий прогрес у розсл╕дуванн╕. «Я задоволений, як останн╕м часом працю╓ Генеральна прокуратура», – сказав Глава держави. Президент також запевнив, що з╕ свого боку в╕н зробить все необх╕дне для того, щоб пришвидшити це розсл╕дування.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7157

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков