Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
ДА ПАБАЧЭННЯ, БЕЛАРУСЬ!

На початку кв╕тня з ╕н╕ц╕ативи Посольства Республ╕ки Б╕лорусь в Укра╖н╕ сп╕льно з Б╕лоруським державним педагог╕чним ун╕верситетом ╕мен╕ Максима Танка ╕ в╕дкритим студентським науковим товариством ╢впатор╕йського педагог╕чного факультету КНПУ «Креатив» в╕дбулася М╕жнародна патр╕отично-╕нформац╕йна акц╕я-сем╕нар з оптим╕стичною гучною назвою: «Укра╖на ╕ Б╕лорусь – Переможц╕!». В акц╕╖ взяли участь студенти Луганського педагог╕чного ун╕верситету, ╢впатор╕йського та Ялтинського факультет╕в КНПУ, Кримського нац╕онального медичного ун╕верситету ╕мен╕ Георг╕╓вського та Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму. Повернувшись додому, студентки ун╕верситету культури – Ганна Калицька, Катерина Першина та Марина Климюк вир╕шили под╕литися з читачами «Кримсько╖ св╕тлиц╕» сво╖ми незабутн╕ми враженнями в╕д по╖здки.
– Акц╕я-сем╕нар була орган╕зована на високому р╕вн╕, чим ми зобов’язан╕ заступнику декана з науково╖ роботи, кандидату юридичних наук, доценту Олександру Ануфр╕╓нку, – розпов╕да╓ Ганна Калицька. – Витрати на по╖здку були м╕н╕мальними, враховуючи невелик╕ доходи студент╕в-учасник╕в акц╕╖. Коли ми прибули до Ки╓ва разом з ╕ншими учасниками сем╕нару, в╕дразу з метро потрапили на Хрещатик, зв╕дки п╕шки попрямували до Ки╓во-Печерсько╖ лаври, де споглядали надзвичайно красив╕ храми, музе╖, печери з мощами святих ╕, звичайно ж, могутн╕й Дн╕про. П╕сля в╕дв╕дин Лаври ми зустр╕лися з╕ студентським активом Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Тараса Шевченка. Неможливо передати словами доброзичлив╕сть, в╕дкрит╕сть, гостинн╕сть, з якою нас зустр╕ли в Ки╖вському нац╕ональному ун╕верситет╕. У методичному каб╕нет╕ в╕дбулося зас╕дання, на якому викладач╕ ╕ студенти розпов╕ли про орган╕зац╕ю студентського самоврядування, запропонували взяти участь у конференц╕╖ ООН, де розглядаються р╕зноман╕тн╕ студентськ╕ проекти. День перебування у столиц╕ зак╕нчився для нас переглядом спектаклю за твором Т. Шевченка «Назар Стодоля» у Нац╕ональному академ╕чному драматичному театр╕ ╕мен╕ ╤. Франка.
– А наступного дня ми по╖хали до столиц╕ Б╕лорус╕ – М╕нська, – д╕литься враженнями Катерина Першина. – На площ╕ б╕ля Б╕лоруського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Максима Танка нас чекали студенти цього ВНЗ. В актов╕й зал╕ сп╕вали, танцювали, показували театральн╕ вистави студенти Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму. На сцен╕ прозвучали п╕сн╕ укра╖нською, б╕лоруською, рос╕йською, кримськотатарською, грецькою мовами. Ми були вражен╕ незвичайною ретельн╕стю п╕дготовки Б╕лоруського нац╕онального ун╕верситету до прийому кримських студент╕в: спец╕альн╕ групи, як╕ супроводжували делегац╕ю, затишн╕ гуртожитки з ус╕ма умовами, смачн╕ об╕ди у студентськ╕й ╖дальн╕.
– Наступного дня для нас провели оглядову екскурс╕ю по М╕нську, – говорить Марина Климюк. – Ми побували в Республ╕канськ╕й б╕бл╕отец╕, побачили багато пам’яток арх╕тектури, мемор╕альний комплекс «Хатинь». Нас вразило те, з яким трепетом б╕лоруси ставляться до ╕стор╕╖ ╕ пам’ят╕ загиблих, мемор╕альний комплекс пост╕йно розширю╓ться, зводять нов╕ пам’ятники. П╕сля «Хатин╕» ми в╕дв╕дали «Музей народно╖ арх╕тектури ╕ побуту» п╕д в╕дкритим небом в сел╕ Азерцо, де в╕дкрили багато нового для себе, доторкнулися до ╕стинно╖ нац╕онально╖ б╕лорусько╖ культури.
Нас надзвичайно вразили широк╕, чист╕ дороги М╕нська, якась незвичайна простор╕сть м╕ста, доброзичлив╕сть м╕нчан. Здавалось, що все м╕сто готувалося до нашого при╖зду – люди, буд╕вл╕, вулиц╕...
Студенти р╕зних спец╕альностей отримали у ц╕й подорож╕ безц╕нний досв╕д, який знадобиться ╖м у майбутн╕й профес╕йн╕й д╕яльност╕. Для майбутн╕х режисер╕в – це осягнення неперевершено╖, майстерно╖ гри актор╕в Нац╕онального театру ╕мен╕ ╤. Франка, для вокал╕ст╕в – знайомство з народними ╕нструментами, колоритом нац╕онального одягу, виступи перед б╕лоруською публ╕кою з п╕снями народ╕в Криму, для музе╓знавц╕в – в╕дкриття нових, незнаних дос╕ пам’яток ╕стор╕╖ та арх╕тектури, в╕дв╕дини р╕зноман╕тних музе╖в.
Тож хочеться спод╕ватися, що ця подорож до гостинно╖ б╕лорусько╖ земл╕, де так радо зустр╕чали кримчан, не остання...
Записала Ю. ВОЛИНСЬКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7153

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков