Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОСЛ╤ДЖЕННЯ ПРО СТАН ПАМ’ЯТОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Завдяки сп╕впрац╕ з прокуратурою Автономно╖ Республ╕ки Крим учасники про╓кту розробили три...


У ГААЗ╤ ПРЕДСТАВИЛИ ЗВ╤Т ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Експертна зустр╕ч щодо зв╕ту в╕дбулася у Посольств╕ Укра╖ни в Н╕дерландах


НОРМАНДСЬКИЙ САМ╤Т: Н╤ЧИЯ Ц╤НОЮ У ПЕРЕМОГУ
Макрон серед досягнень назвав «початок в╕дновлення дов╕ри», але хто може дов╕ряти...


РОС╤Я МОЖЕ БУТИ В ПАР╢ ПОПРИ «ВИБОРИ» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ…
Про це йдеться в ухвален╕й у п'ятницю допов╕д╕ ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ за демократ╕ю через право...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ ЦЬОГО РОКУ ВИСУНУТО 45 ТВОР╤В
Також для участ╕ у конкурс╕ видавцями подано роботи укра╖нських художник╕в-граф╕к╕в до 8...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
РОЗКОЛОТА НАВП╤Л М╤СЬКРАДА...

АКТУАЛЬНО!

У Севастопольськ╕й м╕ськрад╕ стався розкол: свав╕лля голови м╕ськради “рег╕онала” Валер╕я Саратова не сприймають депутати дедал╕ б╕льшо╖ к╕лькост╕ фракц╕й, вважаючи таке явище ц╕лковитою узурпац╕╓ю влади. Брутальне порушення домовленостей з м╕ською держадм╕н╕страц╕╓ю стосовно винесення на обговорення кв╕тнево╖ сес╕╖ питання тариф╕в на енергонос╕╖ для населення м╕ста викликало обурення певно╖ частини депкорпусу. На знак протесту вони покинули сес╕йну залу.
Депутат м╕ськради з “Блоку С. ╤ванова” Олекс╕й Кисельов пояснив ситуац╕ю:
– Протягом ц╕лого м╕сяця проф╕льн╕ ком╕с╕╖ м╕ськради разом ╕з фах╕вцями держадм╕н╕страц╕╖ працювали над об╜рунтуванням та внесенням на розгляд чергово╖ сес╕╖ питання поетапного, диференц╕йованого п╕двищення тариф╕в для населення, продиктованого умовами сьогодення. Але вчора, раптом, кер╕вник фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, в╕н же голова м╕ськради Валер╕й Саратов, одноос╕бно ухвалив р╕шення не розглядати тарифи на сес╕йному зас╕данн╕. Деяк╕ ╕нш╕ питання, що були внесен╕ буквально ц╕╓╖ ноч╕, опинилися в черз╕ денно╖ сес╕╖, у той же час питання, погоджуван╕ фах╕вцями держадм╕н╕страц╕╖ та депутатами протягом ц╕лого м╕сяця, безсл╕дно зникли. Таке свав╕лля обурило не лише нас. Частина депутат╕в з фракц╕й: “Русский блок”, “Народна опозиц╕я”, “Наш дом Севастополь” також п╕шли з сес╕йно╖ зали. Зараз там 43 депутати з 75-ти належних. Якщо залишиться 37 депутат╕в, м╕ськрада автоматично стане нед╕╓здатною, принаймн╕ в межах цього сес╕йного зас╕дання.
Порушення домовленостей стало черговим сюрпризом ╕ для делегац╕╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖. Очолювана Володимиром Казар╕ним група фах╕вц╕в держадм╕н╕страц╕╖ завчасно прибула до сес╕йно╖ зали й лише там, з роздрукованого порядку денного, дов╕далася про в╕дсутн╕сть у ньому тарифних питань. Обурен╕ вкрай представники держадм╕н╕страц╕╖ також покинули залу зас╕дань. Володимир Казар╕н погодився на короткий коментар для ЗМ╤:
– Особисто в мене склалося враження, що у депутат╕в в╕дсутн╓ не лише вм╕ння, а й бажання працювати. Вони св╕домо ухиляються в╕д виконання сво╖х обов’язк╕в. Ск╕льки часу витратити на погодження документ╕в – ╕ все марно! Це справжн╓ свав╕лля: хочемо – вносимо, хочемо – н╕, без жодних аргумент╕в. Демагог╕я про захист городян набридла. Який вже тут захист, коли м╕сто зак╕нчило опалювальний сезон з боргами у 50 млн. грн. З 27-ми рег╕он╕в ми ма╓мо найнижч╕ тарифи. У м╕ст╕ – 70 тисяч малозабезпечених, котрих можна вберегти в╕д перевантаження субсид╕ями. А що зараз? Так само, як старенька бабуся платить мало за тепло у сво╖й однок╕мнатн╕й квартир╕, так ╕ той, хто розкошу╓ у будинку площею в 400 кв. метр╕в з басейном, оранжере╓ю та “зимовим садом”, платить коп╕йки. Х╕ба це справедливо? Пора в╕дмовлятися в╕д ц╕╓╖ радянсько╖ зр╕внял╕вки, бо ми сьогодн╕ св╕домо захища╓мо багат╕╖в й знищу╓мо м╕ський бюджет. Б╕льше того, така благод╕йн╕сть вже припинена Кабм╕ном: рег╕они, як╕ будуть платити менше 50% в╕д соб╕вартост╕ енергонос╕╖в, не будуть отримувати державних бюджетних субсид╕й. Депутатська демагог╕я зрозум╕ла: вони захищають самих себе. Бо це вони – володар╕ тих величезних будинк╕в, як╕ об╕гр╕ваються за коп╕йки. Отже, вони турбуються виключно про себе.
Представники ЗМ╤ ц╕кавилися, де шукати вих╕д з ситуац╕╖, що склалася?
– Вих╕д ╓, в╕н – у розпуску м╕ськради, – зазначив перший заступник м╕ського голови. – Але зараз, перед виборами, в╕н майже нереальний. ╢ ще один вих╕д: звертатися до суду й повертати соб╕ повноваження для реал╕зац╕╖ питань житт╓забезпечення м╕ста. Зараз юридичний в╕дд╕л держадм╕н╕страц╕╖ почне готувати позови.
Тим часом, “прокотивши” розгляд тариф╕в, м╕сцев╕ народн╕ обранц╕ квапливо ухвалили “Програму п╕дтримки рос╕йсько╖ мови у Севастопол╕ на 2009 р╕к”, вкрай запол╕тизувавши сво╓ р╕шення. На думку “рег╕оналки” п. Литвиново╖, “...пространства русского мира вокруг нас становится все меньше и меньше”. Золота мовна карта дозволя╓ сьогодн╕ нашим депутатам п╕аритися найдешевшим чином. А саме: боротися проти загальнодержавних осв╕тянських програм силами батьк╕в севастопольських школяр╕в, п╕дбурюючи ╖х на проведення громадських слухань, де б вони висловилися проти наказ╕в М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни. Мета цих громадських слухань – пошук важел╕в для запровадження  окремого рег╕онального тестування. Таким чином депутати прагнуть змусити М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки Укра╖ни внести до обов’язкових предмет╕в тестування рос╕йську мову.
З сес╕йно╖ зали, “на камеру”, вони закликали батьк╕в шк╕л з╕братися 24 кв╕тня у вже визначеному м╕сц╕ та висловитися проти поетапного переходу навчального процесу в загальноосв╕тн╕х закладах на державну мову. Таке втручання в роботу осв╕тян м╕ста ма╓ в╕двертий антидержавний зм╕ст, та це не зупиня╓ м╕сцевих народних обранц╕в.
Важко уявити, що буде з осв╕тою в м╕ст╕, якщо раптом з прийняттям статусу Севастополя вся влада перейде до м╕сцевого самоврядування. Сьогодн╕ м╕ська рада св╕домо створю╓ перешкоди ╕нтеграц╕╖ севастопольських школяр╕в у загальнодержавне осв╕тн╓ поле.
Частина депутат╕в почина╓ розум╕ти, що “рег╕ональн╕й” б╕льшост╕ на чол╕ з головою м╕ськради виг╕дно пост╕йно створювати ситуац╕ю глухого кута: чим г╕рше, тим краще. Тож, може статися, що розкол всередин╕ депутатського корпусу триватиме й надал╕.
15 кв╕тня суд задовольнив позов Серг╕я Куницина проти Верховно╖ Ради Укра╖ни з приводу р╕шення тимчасово╖ ком╕с╕╖ про порушення, як╕ н╕бито мали м╕сце в держадм╕н╕страц╕╖ та правом╕рн╕сть депутатського вотуму недов╕ри, висловленого йому в травн╕ минулого року. А це – ще одне нагадування мислячим депутатам (так╕ у м╕ськрад╕ ╓) про лог╕чне завершення авантюрних пол╕тичних план╕в “рег╕онально╖ б╕льшост╕” м╕ськради. Адже число в╕дм╕нених судовими ╕нстанц╕ями та опротестованих депутатських документ╕в наближа╓ться до 100. П╕д таким тягарем неправом╕рних р╕шень м╕ськрада, якщо не розколеться, то буде розпущена.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

На фото: Олекс╕й Кисельов

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7136

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков