Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ В╤ЧА НА МАЙДАН╤ УХВАЛИЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА ╤ РАДИ
Минуло╖ нед╕л╕ на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕ пройшло в╕че проти погодження укра╖нською владою...


У КРИМУ БЛОКУЮТЬ УКР╤НФОРМ ╤ ЩЕ 17 УКРА╥НСЬКИХ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИХ САЙТ╤В
Про це св╕дчать результати мон╕торингу Кримсько╖ правозахисно╖ групи (КПГ), який було проведено у...


СУД ЗААРЕШТУВАВ ПАШИНСЬКОГО
Сам Пашинський та його адвокат Андр╕й Федур заявили, що оскаржуватимуть ухвалу в апеляц╕йному...


РОС╤Я ДОС╤ НЕ ПУСТИЛА М╤С╤Ю ООН В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
В окупованому Рос╕╓ю Криму к╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в проти кримських татар зб╕льшилася вдв╕ч╕...


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ АРЕШТУВАВ УКРА╥НСЬКОГО АКТИВ╤СТА
Так званий "суд" в окупованому Рос╕╓ю Криму обрав запоб╕жний зах╕д укра╖нцю Олегу Приходько -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
НАЙСТРАШН╤ШИЙ «ЗВ╤Р» – ЛЮДИНА?

У в╕домому Ялтинському зоопарку «Казка», починаючи з 23 березня, гинуть зв╕р╕. Першим помер улюбленець власника ╕ публ╕ки шимпанзе Чарл╕к, який був тут старожилом – ╕з самого заснування зоопарку 11 рок╕в тому. Загалом станом на понед╕лок загинули 9 тварин. Усл╕д за шимпанзе померли дв╕ рис╕, дв╕ пуми, два г╕малайськ╕ ведмед╕, вовк ╕ собака породи пек╕нес.
Олег Зубков, власник зоопарку ╕ депутат кримського парламенту в╕д БЮТ переконаний, що тварин навмисно отру╖ли. Але за цим злочином в╕н бачить не пол╕тику, а економ╕ку. Зубков упевнений, що до цього причетн╕ паркувальники, з якими в╕н воював к╕лька рок╕в ╕, нарешт╕, тор╕к вижив ╕з майданчика перед зоопарком.
Тривалий час варт╕сть паркування автомоб╕л╕в та автобус╕в перед «Казкою» була нав╕ть вищою, ан╕ж самого в╕дв╕дування зоопарку. Людей просто обкрадали, – каже Зубков, – а автобуси ╕з школярами з дитячих табор╕в були змушен╕ зупинятися за п╕втора к╕лометра в╕д зв╕ринця.
Попри те, що власником паркувального п╕дпри╓мства був плем╕нник ялтинського прокурора, Олегу Зубкову через суд вдалося вигнати паркувальник╕в з майданчика ╕ тепер там автомоб╕л╕ та автобуси стоять безкоштовно. П╕дтримував у ц╕й боротьб╕ зоопарк та його власника ╕ Президент В╕ктор Ющенко, який завжди з д╕тьми в╕дв╕дував «Казку», коли з родиною бував у Криму.
Ветеринари спершу перев╕ряли верс╕ю яко╖сь в╕русно╖ хвороби зв╕р╕в зоопарку. Але вс╕ анал╕зи, в тому числ╕ – на сиб╕рку ╕ чумку дали негативний результат. Кр╕м того, зв╕р╕, що мешкають по сус╕дству ╕з загиблими, не хвор╕ють. За словами Олега Зубкова, «кл╕н╕ка настання смерт╕ в ус╕х тварин однакова».
В╕н пов╕домив, що лаборатор╕╖ Криму, Харкова й Ки╓ва працюють над визначенням того, яка ж усе-таки отрута використовувалася для отру╓ння тварин у зоопарку. За попередн╕ми даними, зв╕р╕в отру╓но отрутою гемол╕тичного характеру. До Ялти прибув директор Науково-досл╕дного ╕нституту ветеринарно-сан╕тарно╖ експертизи ╕ д╕агностики з хвороб тварин Артур Абрамов.
Як зазначила головний ветеринарний л╕кар Криму Мар╕я М╕рошниченко, оф╕ц╕йн╕ результати експертизи будуть готов╕ за м╕сяць. За ╖╖ словами, зараз ус╕х тварин зоопарку л╕кують: в ╖хн╕й рац╕он ввели проносне ╕ сорбенти, як╕ допомагають вивести токсичн╕ речовини з орган╕зму.
Олег Зубков заявив, що не звертався до м╕л╕ц╕╖, оск╕льки до завершення ветеринарно╖ експертизи це, за його словами, робити «нема╓ сенсу». Водночас, за допомогу в розшуку причетних до отру╓ння зв╕р╕в Ялтинського зоопарку «Казка» його власник пооб╕цяв виплатити нагороду у розм╕р╕ 100 тисяч гривень. Кр╕м того, в зв╕ринцю посилений нагляд за тваринами сп╕вроб╕тниками, а б╕ля воль╓р╕в установлюють в╕деокамери. Але в будь-якому випадку зоопарк не зачиниться, – заявив Олег Зубков.
Володимир Притула.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1608125.html
*    *    *
Ялтинський зоопарк «Казка» в╕дкрив благод╕йний рахунок для збору ф╕нансово╖ допомоги для в╕дновлення колекц╕╖ тварин. Ус╕ з╕бран╕ кошти будуть витрачен╕ також на встановлення систем охорони й ╕нших заход╕в, спрямованих на пол╕пшення об’╓кта.
Банк╕вськ╕ рекв╕зити рахунку: ПП «Ялтинский зоопарк «Казка», ОКПО 22291819, КРФ АКБ «УСБ» м. С╕мферополь, МФО 324010, р/р № 26004515488991 (призначення платежу «Благод╕йна допомога зоопарку»).

P. S. 14 кв╕тня прокуратура Ялти порушила крим╕нальну справу за фактом загибел╕ тварин у зоопарку «Казка». Розсл╕дування у ц╕й справ╕ почалося 16 кв╕тня, вести його доручено Ялтинському м╕ському управл╕нню ГУ МВС Укра╖ни в АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7134

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков