Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
НАТЕ ГРОШЕЙ, Т╤ЛЬКИ НЕ ЧУБТЕСЯ!

МВФ готовий на поступки, якщо в пол╕тикум╕ Укра╖ни припинять розбрат

13 кв╕тня у Секретар╕ат╕ Президента Укра╖ни в╕дбулася нарада, присвячена продовженню сп╕впрац╕ Укра╖ни з М╕жнародним валютним фондом. Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, представники Каб╕нету М╕н╕стр╕в, Верховно╖ Ради та Нацбанку пооб╕цяли д╕йти згоди ╕ упродовж к╕лькох дн╕в виробити ╓диний порядок д╕й для стаб╕л╕зац╕╖ ф╕нансово╖ системи. З╕ свого боку, голова м╕с╕╖ МВФ в Укра╖н╕ Джейла Пазарбаш╕оглу заявила, що Фонд готовий п╕ти на поступки Укра╖н╕. ╤ нав╕ть, при потреб╕, видати другий ╕ трет╕й транш╕ кредиту одночасно. За умови, що укра╖нська влада викона╓ сво╖ об╕цянки ╕ почне працювати на сп╕льну мету.
Президент В╕ктор Ющенко назвав сп╕впрацю з МВФ пр╕оритетним завданням для Укра╖ни. Але для ╖╖ продовження Укра╖на ма╓ запустити ╓дину програму реф╕нансування та п╕дтримки банк╕вського сектора, розробка яко╖ трива╓ вже сьомий м╕сяць. А кр╕м того, ухвалити законопроекти, що передбачають зб╕льшення надходжень до Пенс╕йного фонду ╕ бюджетну п╕дтримку НАК «Нафтогаз» у розм╕р╕ 6,1 м╕льярд╕в гривень.
«Чи можу я сказати, що згоден ╕з законопроектами щодо пенс╕йного фонду та «Нафтогазу»? Ран╕ше треба було робити системн╕ кроки в економ╕ц╕, а вони не були зроблен╕. А зараз нема╓ вибору: треба ухвалювати ц╕ законопроекти. Щодо банк╕всько╖ системи: за чотири з половиною м╕сяц╕ вона втратила 91 м╕льярд гривень, а це вс╕ кошти, отриман╕ за 2008 р╕к. ╤ лише у кв╕тн╕ банки в ц╕лому отримали кошт╕в б╕льше, н╕ж втратили. Для закр╕плення позитивного ефекту потр╕бен ╓диний порядок рекап╕тал╕зац╕╖ банк╕в, а його в нас дос╕ нема╓», – заявив Президент.
В╕ктор Ющенко доручив Кабм╕ну та Нацбанку за два дн╕ узгодити м╕ж собою порядок рекап╕тал╕зац╕╖ банк╕в ╕ обов’язково врахувати у ньому побажання м╕с╕╖ МВФ
Друга частина наради пройшла за зачиненими дверима ╕ тривала б╕льше трьох годин. За словами першого заступника Секретар╕ату Президента Олександра Шлапака, учасники наради, в тому числ╕ Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко, голова НБУ Володимир Стельмах, сп╕кер Володимир Литвин, врешт╕, д╕йшли згоди ╕ вже цього вечора почали п╕дготовку Меморандуму про сп╕впрацю з М╕жнародним валютним фондом.
А голова Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань ф╕нанс╕в та банк╕всько╖ д╕яльност╕ «рег╕онал» Микола Азаров не погодився з пропозиц╕ями Ющенка. В╕н заявив, що Парт╕я рег╕он╕в в╕дстою╓ ╕нший план подолання ф╕нансово╖ кризи.
Фракц╕я БЮТ теж н╕бито готова врахувати деяк╕ пропозиц╕╖ рег╕онал╕в, а тому л╕дер фракц╕╖ ╤ван Кириленко просить в╕дкласти розгляд антикризових законопроект╕в до ╖х узгодження.
П╕сля наради голова м╕с╕╖ МВФ в Укра╖н╕ Джейла Пазарбаш╕оглу зазначила, що МВФ готовий ╕ти на поступки, але в даному раз╕ все залежить в╕д реальних д╕й укра╖нсько╖ влади, в╕д готовност╕ пол╕тик╕в забувати про чвари ╕ об’╓днувати зусилля.
«Важливо, щоб ф╕нансовий пот╕к до Укра╖ни не виснажувався. Це можуть забезпечити м╕жнародн╕ ф╕нансов╕ донори, так╕, як наш фонд. Наша п╕дтримка буде потр╕бна доти, доки ╖╖ не зам╕нить пот╕к ╕нвестиц╕й у кра╖ну. Як вар╕ант, ми готов╕ розглянути ╕ об’╓днання другого та третього траншу, або зб╕льшення другого. Дискус╕я трива╓. Конкретн╕ше я зможу говорити, коли ми досягнемо якогось певного результату», – заявила голова м╕с╕╖ МВФ.
Джейла Пазарбаш╕оглу пов╕домила, що МВФ зм╕нить програму сп╕впрац╕ з Укра╖ною лише п╕сля того, як рада Фонду розгляне укра╖нський проект меморандуму ╕ оц╕нить кроки, вжит╕ для стаб╕л╕зац╕╖ ф╕нансового сектора.
А станеться це не ран╕ше травня.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1607947.html

Не дочекавшись розгляду Верховною Радою законопроект╕в, необх╕дних для отримання кредиту МВФ, уряд вир╕шив врегулювати це питання самотужки. 14 кв╕тня на позачерговому зас╕данн╕, серед ╕ншого, Каб╕нет М╕н╕стр╕в ухвалив проекти постанов, як╕ дублюють антикризов╕ законопроекти.
Проекти антикризових закон╕в, необх╕дних для отримання чергового траншу кредиту МВФ, уряд направив до парламенту ще минулого м╕сяця.
Деяк╕ ╕з них, зокрема про зб╕льшення ставок акцизного збору на алкогольн╕ та тютюнов╕ вироби, парламент ухвалив. Однак до сьогодн╕ в╕дмовлявся включати до порядку денного антикризов╕ законопроекти щодо вид╕лення кошт╕в на компенсац╕ю «Нафтогазу» збитк╕в в╕д реал╕зац╕╖ ╕мпортного газу та корекц╕ю пенс╕йного забезпечення.
Прем’╓р Юл╕я Тимошенко звинуватила у зрив╕ законопроект╕в пропрезидентську частину «Нашо╖ Укра╖ни – Народно╖ самооборони», а Каб╕нет М╕н╕стр╕в вир╕шив врегулювати ц╕ питання самотужки.
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко схвально оц╕ню╓ р╕шення уряду щодо прийняття антикризових постанов. «Я виключно позитивно оц╕нюю такий п╕дх╕д», – сказав Глава держави, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в п╕сля в╕дв╕дання Загальних збор╕в Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни.
Водночас В╕ктор Ющенко пов╕домив, що доручив експертам Секретар╕ату Президента Укра╖ни проанал╕зувати ╖х юридичну, економ╕чну та пол╕тичну складов╕. «Зрозум╕ло, що прийнят╕ постанови не ╓ ╕деальними, у тому числ╕ з точки зору економ╕чно╖ складово╖», – зауважив Президент.
Глава держави наголосив, що на урядов╕ лежить персональна в╕дпов╕дальн╕сть за формування як економ╕чно╖, так ╕ соц╕ально╖ пол╕тики в держав╕. Тому, п╕дкреслив В╕ктор Ющенко, в╕н ус╕ляко в╕татиме активну урядову позиц╕ю щодо проведення зм╕н у кра╖н╕. «Хоча це треба було робити два роки тому», – додав в╕н...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7133

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков