Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ ГЛОБАЛЬНОГО САМ╤ТУ МИРУ У ШВЕЙЦАР╤╥ П╤ДПИСАЛИ СП╤ЛЬНЕ КОМЮН╤КЕ ПРО ОСНОВИ МИРУ
Цей Сам╕т став наймасштабн╕шим м╕жнародним заходом заради Укра╖ни та миру…


СЬОГОДН╤ ДЕНЬ, КОЛИ СВ╤Т ПОЧИНА╢ НАБЛИЖАТИ СПРАВЕДЛИВИЙ МИР
Виступ Президента Укра╖ни на першому пленарному зас╕данн╕ Глобального сам╕ту миру…


РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
«ВОСКРЕС╤ННЯ ХРИСТОВЕ ДА╢ НАМ НАД╤Ю...»

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПАТР╤АРХА КИ╥ВСЬКОГО ╤ ВС╤╢╥ РУСИ-УКРА╥НИ
Ф ╤ Л А Р Е Т А

Преосвященним арх╕пастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та вс╕м в╕рним Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату

Дорог╕ браття ╕ сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
В цьому роц╕ християни святкують Воскрес╕ння Христове в умовах св╕тово╖ ф╕нансово╖ кризи. Гн╕в Божий в╕дчули на соб╕ вс╕ кра╖ни, в тому числ╕ ╕ Укра╖на. Як нам рад╕ти пасхальною рад╕стю, коли скорбота прокотилася по всьому св╕ту ╕ доторкнулася до сердець безл╕ч╕ людей? Чи треба нам рад╕ти в таких умовах? Не просто треба, але й необх╕дно!
Ученики ╤суса Христа плакали ╕ ридали, коли ╖хнього Учителя роз╕п’яли, ╕ В╕н помер на хрест╕. ╥хня скорбота була набагато глибшою ╕ тяжчою, н╕ж наш╕ тепер╕шн╕ б╕ди. Але апостоли зрад╕ли, побачивши воскреслого Господа (Див.: ╤н 20, 20). ╤ справдилося те, що об╕цяв ╖м Спаситель перед Сво╖ми стражданнями: «Я знову побачу вас, ╕ зрад╕╓ серце ваше, ╕ радост╕ вашо╖ н╕хто не в╕дбере в╕д вас» (╤н 16, 22).
Як же нам не рад╕ти? З одного боку, у Воскрес╕нн╕ Господа нашого ╤суса Христа в╕дкрилася Його Божественна слава. Його Воскрес╕ння засв╕дчило, що В╕н ╓ Владикою смерт╕ ╕ життя. Подолавши смерть силою Сво╓╖ всемогутност╕, В╕н показав св╕тов╕, що В╕н ╓ Син Божий, Творець всесв╕ту, що в Його руках перебува╓ все видиме ╕ невидиме. Багато чудес звершив В╕н упродовж Свого земного життя, але чудо Воскрес╕ння ╓ в╕нцем ус╕х чудес, ╓ основою нашо╖ рел╕г╕╖, головною опорою нашо╖ в╕ри в Божественне досто╖нство ╤суса Христа ╕ Його вчення. Як говорить апостол Павло, якщо Христос не воскрес, то марна ╕ наша в╕ра (Див.: 1 Кор. 15, 17).
З ╕ншого боку, торжество Воскрес╕ння Христового ╓ ╕ власним нашим торжеством. Бо, за словами апостола Павла, як в Адам╕ вс╕ ми вмира╓мо, так у Христ╕ вс╕ оживемо (Див.: 1 Кор. 15, 22) у загальному воскрес╕нн╕. Внасл╕док тако╖ надзвичайно╖ важливост╕ Воскрес╕ння Христового свято це за сво╖м досто╖нством перевищу╓ вс╕ ╕нш╕ християнськ╕ свята.
Якщо Воскрес╕ння Христове ма╓ для нас таке важливе значення, якщо воно ╓ торжеством з торжеств, то як нам не рад╕ти нав╕ть у тепер╕шн╕х наших скорботах ╕ б╕дах! Якщо ╤сус Христос ╓ Син Божий ╕ Владика всесв╕ту, то чого нам сумувати? Не без Його вол╕ сталася св╕това ф╕нансова криза, бо В╕н сказав, що ╕ волосина не пада╓ з голови людини без вол╕ Отця Небесного. Невже ви дума╓те, що все, що сталося у св╕т╕, сталося без вол╕ Бога? Безумовно, з вол╕ Бога! А якщо це так, то в Його руках знаходиться ╕ припинення св╕тово╖ ф╕нансово╖ кризи.
Але чому вона виникла?! Невже випадково? Н╕, не випадково! Значна частина християн в╕дступила в╕д Бога, ╕ зам╕сть поклон╕ння сво╓му Творцю ╕ Спасителю ц╕ люди стали кланятися золотому т╕льцю, стали служити мамон╕. Християни забувають про в╕чн╕ духовн╕ ц╕нност╕ ╕ п╕дм╕няють ╖х споживацтвом, тобто матер╕альним, тимчасовим. Тому заради Свого чолов╕колюбства, для того, щоб в╕двернути християн в╕д в╕чно╖ загибел╕, ╕ попустив Бог руйнац╕ю ╖хнього ╕дола – св╕тово╖ ф╕нансово╖ системи, щоб показати, що В╕н ╓ Владикою всесв╕ту, а не грош╕.
Воскрес╕ння Христове да╓ нам над╕ю, що Господь наш ╤сус Христос, Який подолав смерть, ма╓ владу ╕ над ус╕ма нашими проблемами. В╕н попустив кризу, В╕н ╕ знищить ╖╖. Але нам, християнам, треба навернутися до Бога вс╕м сво╖м серцем, вс╕╓ю душею ╕ вс╕╓ю ╕стотою.
Апостол Павло говорить: «В╕рний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушен╕ б╕льше, н╕ж можете, але разом з╕ спокусою дасть ╕ полегшення, щоб ви могли перенести» (1 Кор. 10, 13).
Бог благод╕╓ ╕ п╕клу╓ться не т╕льки про вс╕х загалом, але й про кожного зокрема. Христос Спаситель говорить: «Нема╓ вол╕ Отця вашого Небесного, щоб загинув один з малих цих» (Мф 18, 14), маючи на уваз╕ тих, що в╕рують у Нього. Але В╕н хоче, щоб ╕ вс╕ т╕, що не в╕рують у Нього, покаялися ╕, ув╕рувавши в Нього, спаслися.
Апостол Павло св╕дчить, що Бог «хоче, щоб ус╕ люди спаслися ╕ досягли п╕знання ╕стини» (1 Тим. 2, 4). За допомогою ф╕нансово╖ кризи Господь заклика╓ нас до п╕знання ╕стини, до в╕чних благ, до Царства Небесного.
Якою слабкою не була б наша в╕ра, Церква не переста╓ нагадувати нам про те, що Воскрес╕ння Христове ╓ джерелом життя ╕ миру, руйнуванням смерт╕ ╕ пекла. Воно да╓ нам благодатну силу перемагати вс╕ труднощ╕ ╕ скорботи. Кончина людини для християн вже ╓ не смертю, а упоко╓нням ╕ сном. Бо Бог наш не ╓ Бог мертвих, а – живих, ╕ вс╕ ми – жив╕ д╕ти Отця небесного.
Дорог╕ браття ╕ сестри! Сердечно в╕таю вас з великим святом Пасхи Христово╖. Молитовно бажаю в╕д Воскреслого Христа великих ╕ багатих милостей преосвященним арх╕пастирям, як╕ ревно несуть сво╓ ╓пископське служ╕ння на славу Божу ╕ задля утворення в Укра╖н╕ ╓дино╖ Пом╕сно╖ Православно╖ Церкви; пастирям – смиренним труд╕вникам на нив╕ церковн╕й, як╕ ретельно виконують св╕й пастирський обов’язок; ченцям, як╕ подвигом добрим подвизаються, ╕ вс╕м благочестивим християнам, як╕ з любов’ю беруть участь у житт╕ Церкви.
В╕таю з╕ святом Пасхи Христово╖ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, Укра╖нський уряд, Верховну Раду, Укра╖нськ╕ збройн╕ сили, вс╕х християн ╕ весь укра╖нський народ. Поздоровляю з╕ святом Воскрес╕ння Христового укра╖нц╕в, як╕ живуть за межами Укра╖ни, але душею ╕ серцем завжди з нами ╕ не забувають н╕ свого р╕дного краю, н╕ в╕ри сво╖х батьк╕в, н╕ добрих звича╖в сво╖х предк╕в.
Нехай Воскреслий Господь Сво╓ю благодаттю зм╕цнить наш╕ зусилля – жити ╕ працювати на благо Церкви ╕ нашо╖ Укра╖нсько╖ держави, берегти православну в╕ру, бути терплячими у випробуваннях, прагнути миру ╕ злагоди ╕, зг╕дно з ученням апостола Павла, носити тягар╕ одне одного.
Св╕тло Воскрес╕ння Христового нехай нада╓ нам благодатну силу перебороти вс╕ труднощ╕, як╕ випали на нашу долю, щоб ус╕м нам стати сп╕льниками в╕чного життя ╕ завжди прославляти Спасителя нашого ╤суса Христа! Ам╕нь.
Во╕стину Христос Воскрес!

Ф╕ларет,
Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни.
Пасха Христова, 2009 р╕к, м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7129

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков