Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 10.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 10.04.2009
КОЛИ «ВЛАСТЬ ВАЛЯЕТСЯ НА ЗЕМЛЕ»…

╤н╕ц╕атор створення громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Фронт зм╕н» (як етап парт╕йного буд╕вництва) Арсен╕й Яценюк пожартував, що кримська зустр╕ч в╕дбулася у с╕мферопольському Будинку оф╕цер╕в не випадково, маючи на уваз╕ синон╕м╕чний ряд, пов’язаний з в╕йною, а прибув в╕н сюди з метою створення п╕дрозд╕л╕в сво╓╖ «арм╕╖», яка поки що ╕сну╓ швидше г╕потетично, хоча вже ма╓ ╕ в С╕мферопол╕ свого командира. Ним став доктор медичних наук, професор Петро Баскаков, який ╕ представив Арсен╕я Петровича запрошеним 8 кв╕тня на з╕брання. Щодо боротьби, тобто в╕йни, обидва л╕дери попередили, що вона, швидше за все, буде брудною ╕ значно жорстк╕шою за ту, якою позначилися попередн╕ президентськ╕ вибори, що ╕ так розтягнулися на три тури.
╤ хоча подекуди оф╕ц╕йна передвиборча гонка не розпочалася, а кандидат у кандидати в Президенти не в╕дсвяткував сво╓ 35-р╕ччя, вже к╕лька раз╕в на телепрограм╕ «Свобода на ╤нтер╕» в╕н заявив про сво╖ президентськ╕ амб╕ц╕╖, а соц╕ологи напророкували йому понад 13% голос╕в виборц╕в ╕ заф╕ксували найстр╕мк╕ше зростання рейтингу.
Арсен╕й Яценюк для Криму - людина не нова, бо пропрацював тут два роки м╕н╕стром економ╕ки ╕, зда╓ться, не догодив деяким кримчанами лише тим, що розпорядився вив╕сити на дверях каб╕нет╕в таблички укра╖нською мовою, чим таки дор╕кнула йому одна журнал╕стка на прес-конференц╕╖.
Вважаючи себе об’╓днавчою ф╕гурою (про це св╕дчили його слова з телееф╕ру), Арсен╕й Петрович заявив про сво╓ небажання торкатися питань, навколо яких традиц╕йно в╕дбувалися пол╕тичн╕ спекуляц╕╖ (стосунки з Рос╕╓ю, НАТО, рос╕йська мова), в╕н наголошував на тому, що в кра╖н╕ потр╕бн╕ зм╕ни, а задля цього треба пролити багато сл╕з ╕ поту. До реч╕, декларац╕я про необх╕дн╕сть реформ (зазвичай непопулярних), а згодом ╕ в╕дверт╕ рекомендац╕╖ затягнути рем╕нц╕ – це теж вже майже 20-р╕чна практика наших пол╕тик╕в з т╕╓ю в╕дм╕нн╕стю, що вони здеб╕льшого замотували цю г╕рку цукерку в блискучий пап╕рець.
Тож, до чест╕ Арсен╕я Петровича, в╕н виявився щир╕шим за ╕нших. А якщо скористатися не власними спостереженнями (вони ж можуть бути ╕ помилковими), а коротеньким прес-рел╕зом, то одними з найголовн╕ших сво╖х завдань у раз╕ обрання Президентом А. Яценюк вбача╓: збереження в Укра╖н╕ демократ╕╖, здолання економ╕чно╖ кризи, створення нац╕онально╖ ╕де╖, становлення нац╕онального кап╕талу, земельн╕ стосунки (а саме, – авт.), формування пол╕тично╖ нац╕╖ ╕ зм╕ну пол╕тично╖ ел╕ти в Укра╖н╕. Мушу зауважити, що ц╕ тези, на жаль, не страждають конкретикою ╕ ч╕тко в╕дзв╕тувати про ╖хн╓ вт╕лення у життя практично неможливо.
Вт╕м, для кримчан Арсен╕й Петрович прибер╕г дещо б╕льш конкретне – в╕н висловився за розширення прав автоном╕╖ та необх╕дне ╖╖ дотування, оск╕льки Криму сво╖м коштом не прожити. Арсен╕й Яценюк вир╕шив нав╕ть призначити окремого в╕це-прем’╓ра, який буде оп╕куватися Кримом.
Програма «Фронту зм╕ни» особливо припала до душ╕ авторов╕ кримсько╖ автоном╕зац╕╖, а нин╕ ректору ТНУ Микол╕ Багрову. Це було зрозум╕ло не лише з його захоплено╖ промови, але ╕ з велико╖ к╕лькост╕ студент╕в у зал╕. А чому б ╕ н╕? Молод╕ легше порозум╕тися з людиною близького в╕ку. А ось як Микола Васильович Багров, котрий привселюдно щиро ностальгував за радянським минулим, прикип╕в до ╕де╖ суто кап╕тал╕стично╖: «нам нужны люди с деньгами, которые обеспечат нам рабочие места», - зрозум╕ти важко. Щоправда, йому н╕коли не доводилося працювати на отих «людей с деньгами», як╕ не виконують ╕ навряд чи виконуватимуть за нового президента сво╖ ╕нвестиц╕йн╕ зобов’язання. У той же час, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, Арсен╕й Петрович зауважив, що в багатьох розвинених кра╖нах визнають крах кап╕тал╕стично╖ модел╕ господарювання ╕ запроваджують фактично соц╕ал╕стичну модель.
У ц╕лому склада╓ться враження, що Арсен╕й Яценюк (безперечно, дуже перспективна людина) поки що не визначився остаточно, яким чином поводитиметься, бодай отрима╓ найвищу в держав╕ посаду. Але ж, як в╕н висловився: «И регионалы, и БЮТ, и Президент создали условия, когда власть валяется на земле. Ее нужно поднять и взять!». А що буде дал╕, життя покаже?
Щодо об’╓днавчо╖ ╕де╖, то вона теж висить у пов╕тр╕ – невже люди погодяться пристати на пропозиц╕ю «сл╕з ╕ поту», аби виплекати у такий спос╕б ще 25 м╕льярдер╕в (╖хня к╕льк╕сть за останн╕ роки, коли «багат╕ допомагали б╕дним», зросла в дек╕лька раз╕в).
Тамара СОЛОВЕЙ.
Фото О. НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 10.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7109

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков