Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 10.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 10.04.2009
ЗДОБУДЬМО В СОБ╤ УКРА╥НЦЯ!

Цього тижня у Севастопол╕ в╕дзначали 17-ту р╕чницю з дня виходу Указу Президента Укра╖ни № 209 в╕д 5 кв╕тня 1992 року «Про нев╕дкладн╕ заходи з розбудови Збройних Сил Укра╖ни», яким було започатковано формування нац╕ональних В╕йськово-Морських Сил.
3 кв╕тня з нагоди роковин у Севастопольському в╕йськово-морському ╕нститут╕ ╕м. П. С. Нах╕мова в╕дбулися урочист╕ збори, в яких взяли участь представники командування укра╖нського флоту, перший командувач в╕тчизняних ВМС в╕це-адм╕рал запасу Борис Кожин, екс-командувач ВМС Укра╖ни, нин╕ заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Укра╖ни в╕це-адм╕рал ╤гор Князь, кер╕вництво м╕сько╖ влади, молод╕жн╕ та ветеранськ╕ орган╕зац╕╖ Севастополя.
“...Факт ╕снування нац╕ональних В╕йськово-Морських Сил – це реальн╕сть, що базу╓ться на значних здобутках у бойових навчаннях, заслуженому авторитет╕ В╕йськово-Морських Сил в укра╖нському сусп╕льств╕ та св╕товому визнанн╕ Укра╖ни, як морсько╖ держави. ...Попереду ще багато роботи, але кожен прожитий р╕к ста╓ конструктивним кроком у зм╕цненн╕ в╕йськово-морського потенц╕алу Укра╖ни”, - наголосив командувач В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни адм╕рал ╤гор Тенюх.
На честь роковин укра╖нського флоту в нед╕лю, 5 кв╕тня, у Севастопол╕ був орган╕зований масовий автопроб╕г, в якому взяли участь члени Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни, депутати м╕ськради, п╕дпри╓мц╕, члени севастопольського парт╕йного осередку “Собор”, молод╕жно╖ орган╕зац╕╖ “Наша Укра╖на”, студенти навчальних заклад╕в, оф╕цери запасу ВМС, громадська орган╕зац╕я “Просв╕та”.
До таких заход╕в перес╕чному городянину ще треба призвича╖тися. Скупчення укра╖нських прапор╕в – довол╕ р╕дк╕сне явище як для Севастополя: колона з 25 машин п╕д державними прапорами рухалася м╕стом, дивуючи перехожих. Зупинилися на центральн╕й площ╕ Нах╕мова, поклали кв╕ти до пам’ятного знаку, закладеного на честь укра╖нських ВМС. Звучали коротк╕, але надзвичайно емоц╕йн╕ промови:
- 17-й р╕к посп╕ль ми святку╓мо день в╕дродження В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни. Для кожного з нас - це день власного в╕дродження. З яничар╕в колишнього Радянського Союзу, ми в╕дродилися й стали в╕йськовими моряками Укра╖нсько╖ держави. Це свято – надважливе, адже не просто в╕дродитися у соб╕. Свого часу Гар╕бальд╕ казав: “╤тал╕ю ми здобули, тепер потр╕бно здобувати ╕тал╕йц╕в”. Здобувши Укра╖ну, ми вже 17 довгих рок╕в посп╕ль намага╓мося здобути в соб╕ укра╖нц╕в... Проте, варто зазначити, що з кожним роком ми все ширшим колом в╕дзнача╓мо цю дату, спод╕ваючись, що 5 кв╕тня стане оф╕ц╕йним державним святом...”, - звернувся до з╕брання заступник голови Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни ╢вген Лупаков.
«В пику» заходу на честь в╕дродження укра╖нського флоту на площ╕ Нах╕мова з’явилася група пророс╕йських орган╕зац╕й з триколорами. Випадково чи навмисно, але так сталося, що дв╕ р╕зн╕ «за покликанням» групи з╕йшлися. Над ситуац╕╓ю згодом кепкував оф╕цер запасу ВМС ЗС Укра╖ни, а нин╕ депутат м╕ськради Олекс╕й Кисельов:
- Зверн╕ть увагу, коли п╕сля покладання кв╕т╕в б╕ля В╕чного вогню, ми направлялися до пам’ятного знаку, закладеного на честь В╕йськово-Морських Сил, до нас при╓дналася група пророс╕йських орган╕зац╕й. Напевне, вони також небайдуж╕ до нашого свята й ми ╖м за це щиро вдячн╕.
Небайдужих цього разу було чимало, але один з них вир╕знявся особливо. Хлопчина, м╕цно прихопивши древко прапора, намагався п╕дняти його все вище ╕ вище. А позаяк на ч╕льному м╕сц╕ Севастополя, площ╕ Нах╕мова, розумн╕ дяд╕ в╕д влади дозволили в╕дкрити “Дом Москвы” та ще й, поза стандартами, оздобити його л╕терами висотою з поверх чи нав╕ть п╕втора, дев’ятир╕чний ╢гор Табула не зм╕г п╕дняти прапор наст╕льки, аби в╕н замайор╕в ╕ над т╕╓ю буд╕влею. Поки що не зм╕г... Але у нашого маленького героя ще ╓ час. У впертому погляд╕ хлопчини – жага до вол╕ не одного покол╕ння укра╖нц╕в. Будьте впевнен╕, цей хлопець втрима╓ прапор.  
Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 10.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7103

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков