Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2009
«ДЕПУТАТИ УХВАЛИЛИ «ПОЛ╤ТИЧНЕ» Р╤ШЕННЯ...»

Верховна Рада призначила вибори Президента на 25 жовтня. За постанову про таку дату чергових президентських вибор╕в 1 кв╕тня проголосував 401 народний депутат за необх╕дних 226. «За» голосували 174 депутати в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, 155 – в╕д БЮТ, 26 – в╕д НУНС, 27 – в╕д КПУ, 19 – в╕д Блоку Литвина. Постанова набува╓ чинност╕ з моменту опубл╕кування.
До цього Верховна Рада не п╕дтримала проект постанови щодо проведення президентських вибор╕в 27 грудня. За ухвалення цього документа проголосував лише один народний депутат з 435 заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕. П╕сля таких р╕шень Голова парламенту Володимир Литвин зауважив, що депутати ухвалили «пол╕тичне» р╕шення.
* * *
Р╕шення Верховно╖ Ради про призначення вибор╕в Президента на 25 жовтня ╓ «неконституц╕йним ╕ пол╕тично вмотивованим», заявив В╕ктор Ющенко, перебуваючи в Миргород╕. «Т╕ гравц╕, як╕ його ╕н╕ц╕ювали, ╕ дал╕ продовжують свою гру, що поляга╓ не в тому, щоб законним шляхом рухати кра╖ну, а в тому, щоб 47 м╕льйон╕в змушувати дивитися кр╕зь парт╕йну доц╕льн╕сть, як облаштовувати кра╖ну, в тому числ╕ укра╖нську владу», – сказав Президент, пов╕домля╓ його прес-служба. За словами Глави держави, в╕н розум╕╓, чому деяк╕ пол╕тики керуються такою мотивац╕╓ю. «Деяким виг╕дно мати вибори нав╕ть не в жовтн╕, бо до жовтня вони все програють, а сьогодн╕ ввечер╕, будь-якою ц╕ною, бо це ╖хня персональна доц╕льн╕сть. Тому я як Президент хочу сказати твердо ╕ ясно: вибори в Укра╖н╕ будуть проведен╕ у строки, передбачен╕ Конституц╕╓ю Укра╖ни», – наголосив Ющенко.
* * *
Президент В╕ктор Ющенко внесе до Конституц╕йного Суду подання щодо конституц╕йност╕ постанови Верховно╖ Ради про призначення чергових президентських вибор╕в на 25 жовтня, заявила представник Президента в Конституц╕йному Суд╕ та Центральн╕й виборч╕й ком╕с╕╖ Марина Ставн╕йчук.
За ╖╖ словами, парламент вир╕шив питання про вибори «неконституц╕йним способом», ╕ «нема╓ сумн╕в╕в, що ознаки неконституц╕йност╕ присутн╕ повною м╕рою».
* * *
В╕дпов╕дно до нин╕ чинно╖ Конституц╕╖, чергов╕ вибори Глави держави проходять в останню нед╕лю останнього м╕сяця п’ятого року повноважень Президента.
До 2006 року чергов╕ вибори Президента проходили в останню нед╕лю жовтня п’ятого року повноважень Глави держави.
В╕ктор Ющенко об╕йняв посаду Президента 23 с╕чня 2005 року. Президент ╕ його оточення вважають, що чергов╕ вибори мають в╕дбутися 17 с╕чня 2010 року.
Напередодн╕ Президент подав на розгляд Верховно╖ Ради проект ново╖ Конституц╕╖, яка в перех╕дних положеннях ма╓ передбачати, що чергов╕ вибори в╕дбудуться 17 с╕чня 2010 року.

НОСТАЛЬГ╤Я ЗА КОМСОМОЛОМ...

26 червня в╕дбудеться святкування з нагоди 90-р╕ччя створення комсомолу Укра╖ни. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за ухвалення в╕дпов╕дно╖ постанови проголосував 251 народний депутат з 431 заре╓строваних в сес╕йн╕й зал╕ Верховно╖ Ради.
Постановою доручено Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни зд╕йснити необх╕дн╕ заходи щодо в╕дзначення 90-р╕ччя створення комсомолу Укра╖ни, передбачивши проведення урочистих збор╕в представник╕в орган╕зац╕й ветеран╕в комсомолу у Нац╕ональному палац╕ мистецтв «Укра╖на».
Також парламент рекомендував Державному ком╕тету телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни, м╕сцевим державним адм╕н╕страц╕ям, органам м╕сцевого самоврядування сприяти орган╕зац╕ям ветеран╕в комсомолу у проведенн╕ заход╕в, пов’язаних з в╕дзначенням юв╕лею комсомолу Укра╖ни (ЛКСМУ) з метою посилення уваги до проблем молод╕, ╖╖ виховання, п╕двищення активност╕ у вир╕шенн╕ завдань, що стоять перед Укра╖ною.
Зрозум╕ло, що за такий законопроект проголосувала фракц╕я КПУ у повному склад╕ (27 мандат╕в). Напевно, виходячи ╕з якихось високих державних м╕ркувань р╕чницю комсомолу вир╕шила святкувати й фракц╕я Блоку Литвина – теж у повному склад╕ (20 голос╕в). Нав╕ть у рег╕онал╕в не було тако╖ одностайност╕: вони дали 150 голос╕в ╕з 175 наявних.
А от БЮТ зробив “сюрприз” сво╖м прихильникам: аж 53 депутати ╕з 156-ти погодилися, що нараз╕ кра╖на не об╕йдеться без святкування р╕чниц╕ комсомолу.
Ц╕каво, що таке, м’яко кажучи, неоднозначне для БЮТ голосування очолив особисто л╕дер фракц╕╖ ╤ван Кириленко. До керманича, за даними оф╕ц╕йного сайту ВР, при╓дналися: Олег Баба╓в, Микола Багра╓в, Валер╕й Бабенко, Руслан Богдан, Антон╕на Болюра, Олександр Буджерак, Андр╕й Веревський, Дмитро Ветвицький, Олег Гейман, Богдан Губський, В╕тал╕й Дан╕лов, Олександр Дубовой, Костянтин Жеваго, ╤гор ╢ресько, Руслан Зозуля, Володимир ╤ваненко, Валер╕й Камчатний, Валер╕й Кальченко, Микола Ковзель, ╢вген Константинов, Андр╕й Кожем’як╕н, Серг╕й Кошин, Валер╕й Крайн╕й, Юр╕й Крук, Володимир Левцун, Олекс╕й Логвиненко, Володимир Лемза, Руслан Лук’янчук, Уляна Мост╕пан, Олег Мал╕ч, Григор╕й Омельченко, Серг╕й Пашинський, Святослав Ол╕йник, Серг╕й Осика, Вадим Петренко, Володимир Пилипенко, Юр╕й Прокопчук, ╤гор Савченко, Олександр Рябека, Анатол╕й Семинога, Юр╕й Серб╕н, ╤ван С╕дельник, Володимир Скубенко, Михайло Соколов, Олександр Сочка, ╢вген С╕гал, Юр╕й Трегубов, Олександр Фельдман, Микола Трайдук, ╢вген Шаго, Ел╕на Шишк╕на та Олександр Шепел╓в.
Задля повно╖ картини додамо, що ностальг╕я за комсомолом п╕дкосила й одного нунс╕вця: В╕ктор Шевчук теж натиснув “не на ту” кнопку.

РОЗСЕКРЕЧЕНА ПАМ’ЯТЬ

Служба безпеки Укра╖ни передала вищим навчальним закладам книги та документальн╕ ф╕льми про Голодомор, створен╕ за розсекреченими арх╕вними матер╕алами.
Як пов╕домля╓ прес-служба СБУ, книги та документальн╕ ф╕льми передали ВНЗ Дн╕пропетровсько╖, Донецько╖, Запор╕зько╖, Лугансько╖, Микола╖всько╖, Одесько╖, Полтавсько╖, Сумсько╖, Харк╕всько╖, Херсонсько╖, Черн╕г╕всько╖ областей та АР Крим.
Низка наукових, публ╕цистичних, дов╕дкових видань та документальних ф╕льм╕в, присвячених тематиц╕ Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕, стала результатом сп╕впрац╕ СБУ з Укра╖нським ╤нститутом нац╕онально╖ пам’ят╕.
У Криму л╕тература над╕йшла до найб╕льшого вищого навчального закладу п╕вострова – Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського.
http://crimea.unian.net/ukr/detail/10700

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7084

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков